TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
listopad 2018
Najbliższe zawody
24.11.2018, godz. 16:30
Ruka HS-142

Dawid Kubacki po raz trzeci w karierze wywalczył tytuł letniego mistrza Polski. W Zakopanem pokonał Piotra Żyłę i Kamila Stocha...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Kubacki był wyraźnym liderem już na półmetku rywalizacji, a w drugiej serii utrzymał prowadzenie. Ostatecznie skoki na odległość 135,5 i 136,5 metra dały mu wygraną z przewagą 6,5 punktu nad Piotrem Żyłą (133 i 136,5 m).

Na najniższym stopniu podium, z trzecimi wynikami w obu seriach, stanął Kamil Stoch (130 i 134,5 m). Poza "pudłem" znaleźli się Stefan Hula (130 i 132,5 m), Jakub Wolny (126,5 i 136,5 m), Klemens Murańka (128,5 i 131,5 m) oraz broniący tytułu Maciej Kot (123 i 131,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł (obaj na ósmym miejscu) i Przemysław Kantyka.

Dla Kubackiego to trzeci tytuł mistrza kraju - wcześniej dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu: w 2013 roku zwyciężył na skoczni normalnej, dwa lata później - na dużej.

Wyniki końcowe
zawodnikkrajodl. 1odl. 2punkty
1Dawid KubackiPolska135.5136.5320.6
2Piotr ŻyłaPolska133.0136.5314.1
3Kamil StochPolska130.0134.5305.6
4Stefan HulaPolska130.0132.5295.2
5Jakub WolnyPolska126.5136.5290.3
6Klemens MurańkaPolska128.5131.5275.3
7Maciej KotPolska123.0131.5273.5
8Aleksander ZniszczołPolska125.5133.5267.5
 Tomasz PilchPolska126.0130.5267.5
10Przemysław KantykaPolska123.0130.5255.6
11Paweł WąsekPolska125.5126.0254.5
12Andrzej StękałaPolska124.0124.5251.1
13Mateusz GruszkaPolska118.0125.0210.9
14Kacper JuroszekPolska117.0120.5197.5
15Krzysztof LejaPolska113.5117.0195.0
16Arkadiusz JojkoPolska114.0120.5192.6
17Damian SkupieńPolska112.5119.5187.6
18Adam NiżnikPolska113.5114.0177.5
19Damian LasotaCzechy110.0116.0174.8
20Szymon JojkoPolska110.0115.0174.0
21Łukasz BukowskiPolska113.5112.0171.9
22Stanisław CiszekPolska111.0113.5170.1
23Karol NiemczykPolska109.5113.5168.9
24Szymon ZapotocznyPolska112.5110.5167.9
25Szymon PawłowskiPolska109.5112.0166.2
26Artur KukułaPolska108.0112.5163.9
27Wiktor PękalaPolska106.5113.5162.5
28Mateusz RajdaPolska108.5110.5160.2
29Kacper StoselPolska105.0105.0144.0
30Krystian ZygmuntowiczPolska120.576.5113.1
31Krzysztof KietaPolska103.0 68.4
32Bartosz CzyżPolska100.0 65.6
33Dawid HabernyPolska98.5 58.8
34Tomasz PiczuraPolska90.0 41.0
35Wiktor FickowskiPolska89.0 39.7
36Miłosz KrzempekPolska81.0 22.3
37Wojciech MarusarzPolskaDNS DNS
38Maciej KorzeniowskiPolskaDNS DNS
39Jan BukowskiPolskaDSQDSQDSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« październik 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
hololomat
@Pawmak
Był to drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy sez. 2017/2018
(12.11.2018, 12:13)
hololomat
@Pawmak
Znaczy co do rekordu Sidlovej to mam go z tutejszego archiwum wyników.
Ale podobno rekord ma lepszy i na niego nie znalazłem wiarygodnego źródła.
(12.11.2018, 12:12)
Pawmak
To skąd wiesz, że tyle skoczyła?
(12.11.2018, 11:13)
hololomat
@Pawmak
Właśnie niestety nie znalazłem źródła :/
(11.11.2018, 11:48)
.
Takie małe zestawienie przed sezonem zimowym: miejsca zdobywców KK sezon wcześniej.
9 razy: 1. miejsce (Kamil Stoch - Armin Kogler, 81/82, Matti Nykaenen, 85/86, Andreas Goldberger, 95/96, Primoz Peterka, 97/98, Martin Schmitt, 99/00, Adam Malysz, 01/02, Adam Malysz, 02/03, Janne Ahonen, 04/05, Peter Prevc, 15/16)
6 razy: 2. miejsce (Richard Freitag - Armin Kogler, 80/81, Matti Nykaenen, 84/85, Gregor Schlierenzauer, 08/09, Simon Ammann, 09/10, Gregor Schlierenzauer, 12/13, Kamil Stoch, 17/18)
5 razy: 3. miejsce (Daniel-Andre Tande - Andreas Felder, 90/91, Andreas Goldberger, 94/95, Thomas Morgenstern, 10/11, Kamil Stoch, 13/14, Severin Freund, 14/15)
4 razy: 6. miejsce (Andreas Wellinger - Matti Nykaenen, 87/88, Jakub Janda, 05/06, Thomas Morgenstern, 07/08, Stefan Kraft, 16/17)
2 razy: 4. miejsce (Stefan Kraft - Matti Nykaenen, 82/83, Janne Ahonen, 03/04), 5. miejsce (Robert Johansson - Ari-Pekka Nikkola, 89/90, Espen Bredesen, 93/94), 10. miejsce (Markus Eisenbichler - Jan Bokloev, 88/89, Primoz Peterka, 96/97)
1 raz: 7. miejsce (Johann Andre Forfang - Vegard Opaas, 86/87), 8. miejsce (Andreas Stjernen - Andreas Goldberger, 92/93), 9. miejsce (Dawid Kubacki - Adam Malysz, 06/07), 14. miejsce (Karl Geiger - Anders Bardal, 11/12), 16. miejsce (Piotr Zyla - Jens Weissflog, 83/84), 27. miejsce (Manuel Fettner - Martin Schmitt, 98/99), 28. miejsce (Daniel Huber - Adam Malysz, 00/01), 47. miejsce (w TCS) (Mackenzie Boyd-Clowes - Hubert Neuper, 79/80), 76. miejsce w PK (wtedy PE) (Michaił Nazarow - Toni Nieminen, 91/92)
(05.11.2018, 17:28)
znafyca
Co wy gadacie! Rekord Chin wynosi 6548m Zhandong Tian zjezdzając ze skoczni o długosci 4500m z Mont Everestu ustanowił własnie ten rekord!
(05.11.2018, 16:48)
.
@hololomat: Ciekawe zestawienie. Że rekord Polski jest dłuższy od rekordu Chin to się nie spodziewałem. Nie wiedziałem też, że skakała Bułgarka.
(05.11.2018, 01:46)
Pawmak
No i 85 ma rekord, tak jak Szkele. No to jeszcze do poprawy w wiadomym miejscu m.in. rekord Szidlovej ;) Jeśli jest na niego jakieś zródło.
(04.11.2018, 20:45)
hololomat
@marmi
Zgubiłem jej kraj, mój błąd. Oczywiście jest to Estonka :)

Myślę, że nie trudno o to ;)
(04.11.2018, 10:48)
marmi
Wow hololomat, niezła robota!
A ta Bendi to z jakiego kraju?
Rekordy Bułgarii i Białorusi wymiatają. Myślę, że mógłbym się pokusić o ich pobicie po weekendzie treningu :)
(03.11.2018, 22:58)
hololomat
@Andrzej Mysiak

Tak off-topic
Pogrzebałem trochę po internecie i wynikach i pomyślałem że do sekcji rekordów i statystyk można dodać krajowe rekordy kobiet w skokach :)
Oto co znalazłem:
1. Austria Daniela Iraschko-Stolz 200.0 m Bad Mitterndorf 2003
2. Norwegia Anette Sagen 174.5m Vikersund 2004
2. Szwecja Helena Olsson 174.5 Vikerund 2004
4. Stany Zjednoczone Lindsey Van 171.0m Vikersund 2004
5. Niemcy Ulrike Graessler 146.0 Willingen 2010
6. Japonia Sara Takanashi 141.0 Sapporo 2011
7. Słowenia Spela Rogelj 140.0 Klingenthal 2012
/Jerneja Brecl Czajkowski 2018
8. Rosja Irina Avvakumova 137.0 b.d b.d
9. Szwajcaria Bigna Windmueller 133.0 Oberstdorf 2008
10. Francja Julia Clair 131.5 Planica 2014
11. Kanada Atsuko Tanaka 130. Courchevel 2013
11. Włochy Evelyn Insam 130.0 Oslo 2016
13. Polska Kinga Rajda 127.0 Planica 2017
14. Chiny Xinyue Chang 125.0 Lillehammer 2017
15. Finlandia Julia Kykkaenen 125.0 Oslo 2016
16. Czechy Michaela Dolezelova 116.5 Courchevel 2013
17. Rumunia Daniela Vasilica Haralambie 115.0 Oslo 2016
18. Kazachstan Valentina Sdezhikova 108.0 Courchevel 2018
19. Holandia Wendy Vuik 107.0 Oslo 2013
20. Węgry Virag Voros 101.0 Predazzo 2016
21. Korea Południowa Guy-Lim Park 93.5 Notodden 2017
22. Łotwa Sarlote Skele 85.0 Predazzo 2013
23. Annemarii Bendi 83.0 Ottepaeae 2014/Szczyrk 2018
24. Ukraina Khrystyna Droniak 79.0 Szczyrk 2018
25. Słowacja Viktoria Sidlova 70.0 Planica 2018
26. Gruzja Esmeralda Gobozova 56.0 Rasnov 2018
26. Bułgaria Yoana Sichanova 22.0 Koszeg 2007
27. Białoruś Yeva Biadritskaya 17.5 Zagórz 2018
(03.11.2018, 17:09)
.
@Lukash999: Gruszka nawet nie ma prawa startu. Poza top12 mają je tylko Leja (który przeszedł do kombinacji) i Czyż (+Rutkowski jak dalej będzie w Lotos Cupach startował). A pustynia będzie szybciej niż przez 10 lat.
@placek08: Jeśli chodzi o skocznie o w miarę podobnym HS do Zakopanego (HS135-145), to w ubiegłym sezonie średnio różnica wynosiła... 78 pkt. Najniżej 45,1 w Titisee-Neustadt (ale wtedy była 1 seria), najwyżej 114,6 w Trondheim. A więc średnio masz rację, przy najbardziej liberalnej wersji łapie się też Gruszka, przy najbardziej restrykcyjnej łapie się tylko top 5.
Ja jednak nie będę optymistą. Od tego momentu należy się cieszyć z jakichkolwiek punktów kogokolwiek w PŚ, PK czy FIS Cupie. W tym sezonie zaczynamy zjazd i będzie tylko gorzej. Polacy będą skakać na poziomie dna, Horngacher będzie pracował tak, żeby Polacy nie chcieli go zatrzymać i odejdzie do Niemiec, Maciusiak i Topór nic nie wycisną z kadr B i C.
(03.11.2018, 14:36)
KOLO
co ten Czyż zrobił...
(31.10.2018, 20:46)
marmi
@placek08
Też mi się to obiło o uszy z tą rehabilitacją. Kojarzę coś, że z powodu rodzaju kontuzji powrót do skoków był trudny czy może widoki na wysoką formę słabe a kolarstwo mu jak widać nieźle podeszło :)
(30.10.2018, 21:07)
placek08
Tak trochę odchodząc od tematu to wszystkiego najlepszego życzę dzisiejszemu jubilatowi - Primozowi Roglicowi. A, że interesuję się też trochę kolarstwem, to zwrócę uwagę redakcji na jego biografię. O ile pamiętam, to on zaczął uprawiać kolarstwo, bo to był jeden ze sposobów na rehabilitację (ale nie jestem pewien). Natomiast w tym momencie jego największymi sukcesami są zdecydowanie wygrane etapy w TdF (2), 4 miejsce w tej imprezie i etap Giro, a do tego wygrane wyścigi Tour de Romandie i Wyścig Dookoła Kraju Basków.
(29.10.2018, 22:21)
costa9
Gratulacje dla Dawida za pokazanie po raz kolejny formy latem, mam nadzieję że zacznie z przytupem w Wiśle i chociaż w pierwszej dziesiątce będzie.
(28.10.2018, 23:38)
Fanka
Dawid, gratulacje za kolejny tytuł mistrza Polski.
Ale teraz już nie masz wyboru - w najbliższym sezonie widzimy Cię na najwyższym stopniu podium konkursu PŚ. Może już w Wiśle? Powodzenia!
(28.10.2018, 15:53)
prz
@Bart: zapomniales o jednym fakcie. Ten konkurs byl z Zakopanem, a tu Polacy zwykle skacza lepiej. Mysle, ze realistycznie w takiej formie top 7 byloby w 30stce, a w Zakopanem czy Wisle top 9.
(28.10.2018, 08:07)
Bart
@placek08

zadałem sobie trud sprawdzenia jaka jest mniej więcej różnica między 1 a 30 miejscem w PŚ, i faktycznie, średnia to ok. 70 pkt, ale raczej nie przyjmowałbym założenia, że Dawid skakał na poziomie 1 miejsca w PŚ... przesunąłem go więc na 3 i wyszło mi coś takiego..

Najmniejsza różnica między 3 a 30 miejscem w poprzednim sezonie to 40 pkt, a więc w najgorszym razie do "30" łapałoby się 5 naszych skoczków. Jednak w aż 10 konkursach różnica ta wynosiła ponad 60 pkt, a więc w aż tylu konkursach moglibyśmy liczyć na aż 9 zawodników w "30"... a w aż 6 różnica przekroczyła 80 punktów, i wtedy można powiedzieć że cała czołowa 12 skakała na poziomie "30" PŚ..

To chyba zbyt piękne, żeby było prawdziwe...
(28.10.2018, 02:00)
marmi
Nawet nie wiedziałem, że letnie MP się dopiero teraz odbyły. Co ciekawe za 3 tygodnie mają już skakać nieopodal na śniegu :)
Gratulacje dla Dawida, no i jest nadzieja na 12 skoczków na poziomie punktowania w PŚ i COC.
Potrzebujemy jednak nowych talentów (poza Pilchem). W sumie to nic nowego nie napisałem :P
(28.10.2018, 00:54)
placek08
Gratulacje dla Dawida, oby to był dla niego dobry prognostyk na zimę :)
Żyła również pokazuje, że może się liczyć i rywalizować z Kamilem. Pytanie tylko, czy to utrzymanie formy po lecie, czy może zapowiedź fajnej zimy. A może i to, i to?
Hula i Wolny też nie odstali. A dalej 7 zawodników. I zakładając, że różnica między 1 a 30 w PŚ to około 60-70pkt, każdy z 12 może liczyć na punkty w tym sezonie. W tym: Murańka (może super sezon bez problemów), młody Pilch, solidny Zniszczoł (powoli wracający do dawnej dyspozycji), niezmordowany Kantyka i rozwijający się Wąsek.

Teraz druga część poświęcona dalszym pozycjom:
Bardzo duża różnica między 12 a 13 - można się tylko zastanawiać, czy to pozytywna wiadomość (tak wysoki poziom 12), czy negatywna (reszta taki słaby).
Mateusz Gruszka - najlepszy zawodnik z rocznika 2001 jednocześnie otwiera drugą grupę. Na moje oko może być przyszłością polskiej kadry.
Przejdę od razu do Bartka Czyża, który notuje straszny regres formy. Jeszcze rok temu lepszy od Wąska, teraz traci do niego ok. 60 pkt/skok. Mam nadzieję, że się podniesie.

Reasumując :
Mała ilość skoczków w MP, zgodnie z tendencją. Mimo to, najbliższy sezon zapowiada się nie najgorzej: 5-9 zawodników na miarę 30 PŚ, 12 mogących punktować w CoC (i to raczej solidnie), co ostatnio było raczej marzeniem niż rzeczywistością. Gorzej jak zwykle będzie w Fis-Cupie, tam może (spoza 12) dojdzie 5 zawodników na miarę 3. dziesiątki.
(27.10.2018, 20:14)
Lukash999
No to mamy "12" na Wisłę. 13 Gruszka stracił do Stękały 40 pkt. Nie ma absolutnie żadnej dyskusji co do składu "krajowej" puli na inaugurację. Gorzej że nie bardzo będzie możliwość ewentualnych rotacji w trakcie sezonu w PK.
Czyż kompletnie się rozsypał.

Za 10 lat możemy mieć "pustynię" jeśli chodzi o skoki, jak teraz w Finlandii
(27.10.2018, 19:50)
barnaba
Tylko 36 skoczków, na czele kadry A i B. Nikt z zaplecza nie błysnął formą.

Idą ciężkie dni dla naszych skoków.
(27.10.2018, 19:00)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
MP Zakopane: Kubacki z trzecim indywidualnym tytułem
MP Zakopane: Kubacki z trzecim indywidualnym tytułem

MP Zakopane: Kubacki z trzecim indywidualnym tytułem

Najbliższe zawody
23 listopada 2018 (piątek)
12:00
PŚ Ruka
odprawa techniczna
16:00
PŚ Ruka
oficjalny trening
18:00
PŚ Ruka
kwalifikacje
24 listopada 2018 (sobota)
15:30
PŚ Ruka
seria próbna
16:30
PŚ Ruka
konkurs ind.
25 listopada 2018 (niedziela)
15:30
PŚ Ruka
kwalifikacje
17:00
PŚ Ruka
konkurs ind.
29 listopada 2018 (czwartek)
15:00
PŚ kobiet Lillehammer
odprawa techniczna
19:00
PŚ kobiet Lillehammer
oficjalny trening
20:30
PŚ kobiet Lillehammer
kwalifikacje
30 listopada 2018 (piątek)
12:15
PŚ Niżny Tagił
odprawa techniczna
13:45
PŚ Niżny Tagił
oficjalny trening
15:45
PŚ Niżny Tagił
kwalifikacje
16:30
PŚ kobiet Lillehammer
seria próbna
17:30
PŚ kobiet Lillehammer
konkurs HS-98
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodzących zawodach? Sprawdź kwoty startowe!
Sonda
Kto będzie najlepszym z Polaków w sezonie 2018/19?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Stefan Hula
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Klemens Murańka
Przemysław Kantyka
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Zobacz klasyfikację Pucharu Świata »                         Puchar Świata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                        
ukryj »