TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Karl Geiger odniósł swoje drugie zwycięstwo podczas rozgrywanych w ten weekend zawodów Letniej Grand Prix w Rasnowie. Niemiec wyprzedził Jewgienija Klimowa oraz grupę Polaków z Dawidem Kubackim na czele.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Geiger uzyskał dziś najwyższą notę dzięki skokom na odległość 99,5 i 100,5 metra. Niemiec zwyciężył z przewagą 4,4 punktu nad najlepszym w drugiej serii Jewgienijem Klimowem (98 i 101,5 m).

Za plecami Niemca i Rosjanina znalazła się duża grupa Polaków. Najlepiej spośród naszych reprezentantów spisał się Dawid Kubacki, któremu skoki na odległość 98 i 98,5 metra dały lokatę na najniższym stopniu podium. Poza "pudłem" znaleźli się kolejno Piotr Żyła (95,5 i 96,5 m), Kamil Stoch (95 i 96,5 m) i Stefan Hula (dwa razy po 96,5 m). Również dwaj pozostali polscy skoczkowie - Jakub Wolny (94,5 i 96 m) oraz Maciej Kot (94,5 i 94 m) - znaleźli się w czołowej dziesiątce.

Warto zwrócić uwagę na fakt licznych dyskwalifikacji - w pierwszej serii za nieregulaminowe kombinezony ukarano aż ośmiu zawodników; w finale dołączył do nich Lukas Hlava.

Podczas pierwszej serii skoczkowie startowali z 24. belki, w finale rozbieg wydłużono do bramki 25. Wiatr wiał głównie pod narty, a jego prędkość nie przekraczała 1 m/s.

W trakcie weekendu w Rasnowie Jewgienij Klimow podwoił przewagę nad Kamilem Stochem w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Przed kończącymi letnią rywalizację zawodami w Hinzenbach i Klingenthal Rosjanin ma 138 punktów więcej od Polaka i pewnie kroczy po ostateczny triumf. Na trzecim miejscu, siedem punktów za kolegą z drużyny, plasuje się Piotr Żyła.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Karl Geiger
Niemcy
99.5
100.5
269.4
2
Evgeniy Klimov
Rosja
98.0
101.5
265.0
3
Dawid Kubacki
Polska
98.0
98.5
261.1
4
Piotr Żyła
Polska
95.5
96.5
253.5
5
Kamil Stoch
Polska
95.0
96.5
250.6
6
Stefan Hula
Polska
96.5
96.5
250.0
7
Ryoyu Kobayashi
Japonia
96.5
94.5
249.5
8
Jakub Wolny
Polska
94.5
96.0
244.4
9
Stephan Leyhe
Niemcy
95.5
94.0
242.4
10
Maciej Kot
Polska
94.5
94.0
241.7
11
Manuel Fettner
Austria
94.0
94.0
240.4
12
Taku Takeuchi
Japonia
94.0
95.0
240.3
13
Viktor Polasek
Czechy
94.5
94.5
240.2
14
Vladimir Zografski
Bułgaria
92.0
94.0
238.8
15
Junshiro Kobayashi
Japonia
94.0
94.5
238.2
16
Pius Paschke
Niemcy
94.0
93.5
236.4
17
Mika Schwann
Austria
94.5
92.0
234.9
18
Dimitry Vassiliev
Rosja
94.0
92.0
233.2
19
Domen Prevc
Słowenia
91.0
94.5
230.8
20
Andreas Kofler
Austria
92.0
90.0
229.4
21
Shohei Tochimoto
Japonia
92.0
89.5
228.2
22
Alex Insam
Włochy
90.5
90.5
227.8
23
Jan Hoerl
Austria
92.5
91.5
226.6
24
Mikhail Nazarov
Rosja
91.5
89.5
225.5
25
Yukiya Sato
Japonia
93.0
87.5
225.0
26
Markus Schiffner
Austria
89.0
93.0
224.9
27
Sergey Tkachenko
Kazachstan
88.5
93.5
222.3
28
Ilmir Hazetdinov
Rosja
93.0
87.0
221.4
29
Markus Rupitsch
Austria
89.5
91.0
220.2
30
Lukas Hlava
Czechy
92.0
DSQ
116.2
31
Heung Chul Choi
Korea Pd.
90.5
 
105.1
32
Davide Bresadola
Włochy
86.5
 
103.4
33
Sebastian Colloredo
Włochy
76.0
 
75.1
34
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
DSQ
 
DSQ
35
Julian Wienerroither
Austria
DSQ
 
DSQ
36
Rok Tarman
Słowenia
DSQ
 
DSQ
37
Anze Lanisek
Słowenia
DSQ
 
DSQ
38
Yuken Iwasa
Japonia
DSQ
 
DSQ
39
Andreas Wank
Niemcy
DSQ
 
DSQ
40
Roman Koudelka
Czechy
DSQ
 
DSQ
41
Cestmir Kozisek
Czechy
91.5
 
DSQ

klasyfikacja generalna Letniej Grand Prix »
wirtualna klasyfikacja Światowej Listy Rankingowej (WRL) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@Pawmak: Chodziło mi o zaprzestanie treningów. Wiem, że inna sytuacja, ale on się już po tym nie odbudował. Może masz rację z tą formą.
(02.10.2018, 19:14)
Pawmak
Jakiego zachowania i co to ma do Rumunów? A jeśli chodzi o formę Stocha, to jednak między lutym-marcem a lipcem-sierpniem jest dużo więcej czasu niż między sierpniem a wrześniem ;) Po prostu skocznia raz że taka mała (na normalnej to nawet nie zdobył medalu na IO w tym roku, woli duże skocznie, także mamuty), dwa że nieznana mu i nie całkiem odpowiadająca z torami.
(30.09.2018, 12:26)
.
@Pawmak: Forma Stocha na początku LGP (chodziłi mi o to, że napisałeś "na innych tylko wygrywał", a to mogła być tylko właśnie forma z zimy). W PK to chyba rzeczywiście wspominany już przeze mnie "efekt Židka". Choiowie to już niestety chyba ostatnie tchnienie koreańskich skoków.
@ciekawe: Właśnie też widziałem mołdawskie flagi (ale chyba jednak więcej rumuńskich).
@Pawmak: A nawet gdyby wrócili, nic by to nie pomogło. Stękała do dziś odczuwa skutki tamtego swojego gwiazdorskiego zachowania...
(30.09.2018, 10:29)
Pawmak
To trzeba by specjalnie tworzyć tam reprezentację skoków. Mogliby też iść do kraju, który ją ma (np. Bułgaria, Słowacja, Ukraina). Tak czy inaczej jak coś się w związku zmieni, powinni wracać.
(28.09.2018, 14:32)
ciekawe
A gdyby tak Pitea i Torok zaczęli skakać w barwach Mołdawii?
Z resztą obok skoczni w Rasnovnie najwi3ciej flag było... Mołdawii.
(28.09.2018, 13:23)
hdhdhsjsj
OPA GAIGER STYLE
(27.09.2018, 11:59)
Kraftus
@. Tak jak Pawmak powiedział, Polaków, spośród krajów "niedotkniętych" dyskwalifikacją, startowało najwięcej i to jest warte uwagi ;)
Choć Rosjanie też sobie dobrze poradzili, bo ich była czwórka.
(26.09.2018, 18:36)
Pawmak
Czyja forma?
Co do DSQ, to Polaków jednak startowało więcej z tamtych krajów. I to tym ciekawsze, że właśnie w PK dużo się im naszym przytrafia.
Colloredo w seriach próbnych skakał 89 i 87, ale poza tym fakt, 80 nie przekraczał.
H.-ch. Choi może za rok, jak nie będzie w gorszej formie (Hakuba, Czajkowski, może znowu Rasznov czy coś innego z tego typu obsadą - jeśli wystartuje).
(26.09.2018, 17:42)
.
@Mati: No niestety.
@Pawmak: Albo po prostu wcześniej to była wciąż forma z poprzedniego sezonu zimowego.
@Kraftus: Razem z Bułgarami, Koreańczykami, Rosjanami i Włochami, którzy też nie dostali DSQ ;)
@aireir: Tak wyszło.
@???: W Rasnovie było odwrotnie, bo Bresadola chociaż przeskakiwał 80. metr, co nie udało się Colloredo.
(26.09.2018, 16:15)
Pawmak
Drgawek to dostaje i Koudelka, słynny "Elektriczka" ;) Bresadola zeszłego lata zdobył w LGP 112 punktów (a Colloredo o 4 więcej). Tylko co z tego, skoro zimą byli tylko cieniami siebie, podczas gdy np. Stoch latem na 5 konkursów tylko 2 razy był w "10" (a najwyżej na 7. miejscu), skoro zimą było, jak było? Możliwe, że Kruczek tym razem wyciągnął wnioski z ewidentnie przestrzelonego terminu szczytu formy. No ale wszystko będzie jasne zimą, a najistotniejsze i tak są wyniki Insama.
(25.09.2018, 21:59)
???
@Pawmak

Z Colloredo można jeszcze coś wycisnąć,natomiast Bresadola to się do niczego nie nadaje.Trudno poważnie traktować gościa,który dostaje drgawek po wyjściu z progu.
(25.09.2018, 18:47)
Pawmak
Tak, bardzo bezstronnie ;) Świetne lato - źle. Słabe lato - też źle... Zresztą tak naprawdę liczą się wyniki Insama, a weteranów (być może u schyłku kariery) już tak niekoniecznie. A Insam plamy nie daje - na 6 konkursów we wszystkich punktował (i nie było to w Hakubie, gdzie nie pojechali), a w Hinterzarten był 11. Powoli, a do przodu - jak kiedyś z Polakami.
(25.09.2018, 17:38)
Polonus
@placek08
Brać od drugiej strony to można... Wiesz:)
Ja, bezstronnie, stwierdzam, że to ostatni sezon pracy Kruczka we Włoszech. No chyba, że Włosi to samobójcy. Inaczej bym sobie zatrudnienia przez nich tego pana na kolejne sezony nie mógł wytłumaczyć.
(25.09.2018, 15:17)
placek08
@Polonus
Ten fakt można też brać od drugiej strony - może wreszcie zima będzie mocniejsza od lata?
(24.09.2018, 18:59)
Polonus
Zwracam uwagę na rewelacyjną formę podopiecznych Kruczka. Zważywszy, że lato w wykonaniu zawodnikow tego trenera jest zawsze ze cztery razy mocniejsze od zimy, można domniemywać, że od listopada to Włosi dopiero będą szaleć. Strach się bać!
(24.09.2018, 18:13)
aireir
gray pri;) Rumunii i żadnego Rumuna na skoczni...
(24.09.2018, 14:35)
FSKDFLKSDFLKSDMLFS
To LGP jest warte tyle ile LPG za PRL-u.
(23.09.2018, 21:37)
Horus
Widać Stoch będzie się musiał obejść bez tego LGP. Cóż, niech sobie Klimow wygra ten letni trening. A zimą Stoch wróci na tron :)
(23.09.2018, 20:25)
Kraftus
Szczerze mówiąc to też chciałem, aby Kamil zgarnął LGP, no ale cóż - skocznia nie podeszła do "gustu" (a zwłaszcza tory), więc mówi się trudno. Klimov może to wygrać, prawdopodobnie to będzie jego największe osiągnięcie w karierze (i jeszcze możliwe TOP10 w generalce PŚ następnego sezonu), także nie należy być pazernym, zwłaszcza w kwestii letnich trofeów ;)
I jeszcze jeden obiektywny duży plus się nasuwa po tym weekendzie w Rumunii - na 6 zawodników podczas obu konkursów uzyskaliśmy całe 0 DSQ, można więc powiedzieć, że nasza ekipa wygrała klasyfikację "fair play" :D (a Żidek niech się uczy od załogi kadry A, jak przygotowywać zawodników do kontroli...)
(23.09.2018, 19:52)
Pawmak
Zasłużył tym, że odpuścił o 2 konkursy mniej... Tu Geiger był od niego lepszy, a Stochowi skocznia bardziej nie podeszła - na innych tylko wygrywał. Pewnie w dwóch ostatnich konkursach się okaże, kto lepszy (z tym, że w Hinzenbach też Stochowi nigdy nie szło za dobrze).
(23.09.2018, 19:39)
sebinweb
Apropos,
Klimow sobie w pelni zasluzyl :)
(23.09.2018, 18:17)
sebinweb
No to nadrobil juz Kamil nawet i 165 punktow nad Klimowem.
A gdzie wlasciwie sa ci Autorzy ktorzy to twierdzili ???
(23.09.2018, 18:16)
Mati
I prawdopodobnie ostatnia szansa w karierze dla Choia na punkty najwyższej rangi została dzisiaj zaprzepaszczona mimo dogodnych okoliczności.
(23.09.2018, 18:03)
marmi
Ogólnie jest świetnie, ale nie w klasyfikacji LGP. Tutaj Klimow bardzo zbliżył się do zwycięstwa i jeśli tylko wystartuje w 2 ostatnich konkursach (a nie ma raczej powodu aby nie wystartował) to zwycięstwo praktycznie ma w kieszeni, zaś Żyła i Stoch bardziej muszą się oglądać na Geigera aby utrzymać miejsce na podium niż myśleć o pokonaniu Klimowa...
Pamiętajmy też o mikrej obsadzie konkursów w Rasnowie, rzuca się w oczy całkowita absencja Norwegów...
Zografski dziś już nie tak świetnie jak wczoraj, ale 14 miejsce to też sukces.
(23.09.2018, 17:15)
Kraftus
Wstrząsająca liczba DSQ podczas tego weekendu - aż 17, z czego 15 przyznanych przed skokiem! Najbardziej poszkodowani zostali Czesi i Słoweńcy, którzy zgarnęli po 4 dyski.
A co do samego konkursu, to można powiedzieć tylko jedno - jest świetnie! :D
(23.09.2018, 16:54)