TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Tylko 41 skoczków stanie na starcie zawodów Letniej Grand Prix w rumuńskim Rasnowie. W tej grupie znalazła się silna reprezentacja Polski z Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą na czele...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Fakt, że w Rumunii wystartuje tylko 41 zawodników, oznacza, że nie będzie potrzeby rozegrania kwalifikacji - zamiast tego w piątek odbędą się trzy serie treningowe. Niedzielna runda eliminacyjna zostanie natomiast zastąpiona serią próbną.

Udziału w sobotnim i niedzielnym konkursie indywidualnym może być pewnych wszystkich sześciu reprezentantów Polski. Do Rasnowa obchodzący wczoraj urodziny trener Stefan Horngacher zabrał Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Kamila Stocha. Ten ostatni ma szansę powrócić na fotel lidera klasyfikacji generalnej cyklu - do obecnie prowadzącego Jewgienija Klimowa traci 65 punktów.

Panowie rozpoczną dzisiejsze treningi nieco później niż pierwotnie planowano (o 13:00); sobotnie i niedzielne popołudnie to czas przeznaczony na konkursy indywidualne.

Letnia Grand Prix Rasnov
 
21 września 2018 (piątek)
9:00
odprawa techniczna
13:00
oficjalny trening (trzy serie)
 
22 września 2018 (sobota)
14:00
seria próbna
15:00
konkurs indywidualny
 
23 września 2018 (niedziela)
13:30
seria próbna
15:00
konkurs indywidualny

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
Mika Schwann
Austria
2
Ilmir Hazetdinov
Rosja
3
Davide Bresadola
Włochy
4
Markus Schiffner
Austria
5
Rok Tarman
Słowenia
6
Markus Rupitsch
Austria
7
Sebastian Colloredo
Włochy
8
Manuel Fettner
Austria
9
Viktor Polasek
Czechy
10
Julian Wienerroither
Austria
11
Heung Chul Choi
Korea Pd.
12
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
13
Domen Prevc
Słowenia
14
Jan Hoerl
Austria
15
Sergey Tkachenko
Kazachstan
16
Mikhail Nazarov
Rosja
17
Stephan Leyhe
Niemcy
18
Vladimir Zografski
Bułgaria
19
Pius Paschke
Niemcy
20
Anze Lanisek
Słowenia
21
Lukas Hlava
Czechy
22
Cestmir Kozisek
Czechy
23
Yuken Iwasa
Japonia
24
Maciej Kot
Polska
25
Alex Insam
Włochy
26
Andreas Kofler
Austria
27
Shohei Tochimoto
Japonia
28
Junshiro Kobayashi
Japonia
29
Taku Takeuchi
Japonia
30
Stefan Hula
Polska
31
Andreas Wank
Niemcy
32
Jakub Wolny
Polska
33
Yukiya Sato
Japonia
34
Dimitry Vassiliev
Rosja
35
Dawid Kubacki
Polska
36
Roman Koudelka
Czechy
37
Karl Geiger
Niemcy
38
Ryoyu Kobayashi
Japonia
39
Piotr Żyła
Polska
40
Kamil Stoch
Polska
41
Evgeniy Klimov
Rosja

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
OjciecMarek
@???
Mamy zdjęcie zakrwawionej twarzy Pitei, Torok potwierdza jego słowa. Ze strony Spulbera mamy jedynie oświadczenie o treści "ja nic nie zrobiłem". Hmmmm, co sprawia wrażenie bardziej wiarygodnej historii?
(21.09.2018, 22:40)
.
@Stasiex: No po tych treningach to nie wiem.
@???: Zdjęcie zakrwawionej twarzy Pitei to pewnie Photoshop? :)
@Pawmak: Gdzieś słyszałem, że można 2 bez prawa startu, nie więcej. Ale nie pamiętam nawet gdzie.
(21.09.2018, 18:38)
Pawmak
No nawet Amerykanie ostatnio, tylko chodzi mi o to. czy można wystawić drużynę z SAMYMI zawodnikami bez prawa startu, czy są jakieś ograniczenia (nie pamiętam, czy ktoś tu pisał).
(21.09.2018, 13:43)
snk
Pawmak, tyle siedzisz w skokach i nie wiesz ze w druzynówce mozna wystawic zespół z zawodnikami bez prawa startu w PŚ, wieloletni przykład to Kazachowie zdarzali sie zawodnicy bez prawa startu a brano ich do druzynówki
(21.09.2018, 13:36)
Pawmak
Wątpię, żeby zmyślali. Spokój? Żeby nie pracować nad formą? Gdyby nie chcieli, nie byliby najlepsi w kraju... No i ciekawe, czemu choćby Mitrofan przestał startować - może też miał dosyć? To był nr 3 - choć też bez prawa startu w PŚ/LGP, ale w PK już regularnie skakał i na MŚ był.

A w ogóle, to jakby tu był konkurs drużynowy, to Rumuni mogliby wystawić zespół, czy iluś musiałoby mieć prawo startu?
(21.09.2018, 12:05)
???
Nie ma żadnych dowodów na to,że Spulber stosował przemoc fizyczną wobec swoich podopiecznych.Nie można wykluczyć,że zmyślili tą całą historyjkę,żeby wyrzucić trenera,który wymagał i na jego miejsce mieć szkoleniowca,u którego będą mieli święty spokój.

Trener Spulber stanowczo zaprzeczył tym oskarżeniom:"Nie chcę powiedzieć za dużo. Złożę wyjaśnienia Rumuńskiemu Związkowi Narciarskiemu i Biathlonu, a także Rumuńskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. To jest skandal, w który nie chcę być zamieszany. Wszystko, co zostało powiedziane, nie jest prawdą. Nie czytam już nawet artykułów, które są publikowane na ten temat. Chcę się skoncentrować na swojej pracy z kadrą narodową. Nie uciekam od odpowiedzialności, ale tak jak powiedziałem, wszystko co zostało powiedziane na ten temat jest kłamstwem i jestem skłonny powiedzieć więcej o tej sytuacji na konferencji prasowej"
(21.09.2018, 11:30)
Stasiex
Przy takiej obsadzie możemy zdobyć sporo punktów do PN. Całe podium może nie być nasze bo Klimov,brat Junshiro są w bardzo dobrej formie ale nie nie do pokonania.

65 punktów na 4 konkursy do końca to jest strata do odrobienia jak najbardziej w zasięgu stocha.

Nasi trenowali ostatnio i odpoczywali a Klimov i Kobayashi byli na zawodach i mogą być zmęczeni.

Nasi rywale według mnie (wrogowie):

Klimov

Bracia Kobayashi

Koudelka

(21.09.2018, 10:54)
placek08
Niestety trzeba stwierdzić, że dla związkowców w Rumunii ważniejsze są pieniądze i znajomości niż przyszłość skoków. Inaczej zareagowaliby w końcu na oskarżenia 2 najlepszych skoczków wobec trenera.
(21.09.2018, 10:18)
Kufr CZ
Pitea z Torokem zakończyli karierę z powódu agresywnych trenerów, którzy ich bili, a nikt inny nie ma prawo startu w Pucharu Świata.
(21.09.2018, 10:14)
Genesis
To naprawdę smutne, że nawet w Rasnovie nie ma Rumunów...