TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
17
18
19
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
20.12.2018, godz. 02:00
Park City HS-100
FIS Cup

Znamy już składy reprezentacji Polski na zaplanowane na najbliższy weekend zawody Letniej Grand Prix i Pucharu Kontynentalnego. W Rasnowie zobaczymy sześciu naszych skoczków, w Zakopanem - dwunastu...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Skład na konkursy Letniej Grand Prix w Rasnowie nie zaskakuje - do Rumunii pojedzie żelazna szóstka Stefana Horngachera. Pierwsze skrzypce powinni grać Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy zajmują drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Oprócz nich na skoczni zobaczymy Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota i Jakuba Wolnego.

O punkty Pucharu Kontynentalnego skoczkowie powalczą w Zakopanem. Tutaj wykorzystamy prawo gospodarza do wystawienia dodatkowych zawodników w ramach tzw. kwoty narodowej, stąd większa liczba startujących Polaków. Pod Tatrami wystąpi oczywiście pięciu naszych skoczków, którzy już punktowali w tegorocznej edycji letniego CoC - Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Dołączą do nich Klemens Murańka, Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Damian Skupień, Szymon Jojko, Mateusz Gruszka i Kacper Stosel.

W Zakopanem i Rasnowie odbędą się po dwa konkursy indywidualne.

Letnia Grand Prix Rasnov
 
21 września 2018 (piątek)
9:00
odprawa techniczna
11:00
oficjalny trening (dwie serie)
13:00
kwalifikacje
 
22 września 2018 (sobota)
14:00
seria próbna
15:00
konkurs indywidualny
 
23 września 2018 (niedziela)
13:30
kwalifikacje
15:00
konkurs indywidualny

Puchar Kontynentalny Zakopane
 
22 września 2018 (sobota)
10:00
odprawa techniczna
15:00
oficjalny trening
16:30
seria próbna
18:00
konkurs indywidualny
 
23 września 2018 (niedziela)
9:30
seria próbna
11:00
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
~anonimk
Czyli nie ma kwalifikacji
(20.09.2018, 20:58)
.
@sebinweb: Wiem, że Twoje stwierdzenie nie było dosłowne. Ale moim zdaniem po prostu jeśli Horngacher by ich nie zabrał, bo plany treningowe są inne, to bym się nie smucił, że nie wygra LGP. Zima ważniejsza.
@Kraftus: Wszystkiego najlepszego również dla Pero. I powrotu choćby do top10 PŚ!
(20.09.2018, 17:29)
K. Stock
Też bym się trochę wkurzył, gdyby tak to się zakończyło, tym bardziej, że w tym cyklu 2x był drugi. Wiem, że nie można mieć wszystkiego, ale ogromnie szkoda, że Kamil zajął dwa drugie miejsca w lotach (MŚ i PŚwL). No ale w tych pierwszych odwołana seria uniemożliwiła pogoń, a w tych drugich dobra forma Stjernena. Aż tak mi się teraz przypomniał taki filmik z YT o "pijanym Małyszu". W przypadku Stocha byłoby to: Andreas Stjernen! Jesteś @#$ a nie skoczek! Stefan Kraft! Na następnych zawodach cię pokonam! Daniel Andre Tande! Twoja matka daje @#$ za Biedronką! :D Specjalnie wstawiłem tutaj nazwiska tych skoczków, bo w ostatnich dwóch latach właśnie oni zgarnęli Kamilowi zwycięstwo w turniejach sprzed nosa :)
(20.09.2018, 10:59)
Kraftus
Tak w ogóle nasz wspaniały trener kończy dzisiaj 49 lat! Wszystkiego najlepszego i dużo sukcesów trenerskich, Horni!!! :D
(20.09.2018, 09:41)
sebinweb
@kropka
Nie znasz sie na zartach :(
Ale swoja droga, to bylaby wielka szkoda, gdyby Kamil zmarnowal taka szanse wygrania wreszcie LGP.
(20.09.2018, 00:13)
.
*konkursy
(19.09.2018, 19:45)
.
@Luk: Po co mu mistrzostwo świata w lotach? Idąc tym tokiem myślenia Małysz mógł zakończyć karierę po sezonie 01/02 - po co była mu walka o mistrzostwo olimpijskie w późniejszych latach, przecież miał srebrny medal.
@placek08: W kontekście medali by się zamienił, ale nie w kontekście kariery.
@sebinweb: Dlaczego miałbyś im nakopać? Bo, o zgrozo, nie pojechali na konkurs do Rumunii w czasie letniego cyklu treningowego?
(19.09.2018, 19:45)
sebinweb
No, mieli szczescie, bo juz chcialem im nakopac, gdyby nie pojechali do Rasnowa :)
(19.09.2018, 03:03)
placek08
@Luk
Wiesz jaka różnica jest między drugim a pierwszym miejscem? Mniej więcej taka jak między 3 a 4. Podaje się przede wszystkim mistrzów, zwycięzców itd., a na medalistów patrzy się wtedy "przy okazji". To jest istotne patrząc na wyniki zawodnika, ale niezaprzeczalnie złoto to coś innego niż srebro. Spytaj Małysza, on ma aż 4 medale IO, czy zamieniłby się z Fortuną.
(18.09.2018, 19:33)
Luk
@K. Stock
Ale po co mu Mistrzostwo Świata w lotach?
Ma już srebrny medal. A to też jest coś. A na przykład Adam Małysz w ogóle nie ma jakiekokolwiek medalu z MŚwL...
A poza tym, też chciałbym, żeby Kamil wygrał tegoroczną Letnią Grand Prix.
(18.09.2018, 18:54)
K. Stock
Super informacja. Wiadomo, że niewielu skoczków traktuje LGP poważnie, jednakże bardzo chciałbym, aby Kamil wygrał ten cykl, gdyż jest to jedno z trofeów, którego jeszcze nie ma. Jeśli zgarnie ten tytuł, to do wygrania zostanie mu tylko MŚ w Lotach, MŚ na normalnej skoczni, PŚ w Lotach oraz drużynowe mistrzostwo olimpijskie. Tego ostatniego raczej już nie wygra, ale te 3 wymienione klasyfikacje może wygrać.
(18.09.2018, 17:52)