Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

32 zawodniczki i 35 zawodników stanie na starcie konkursów Letniej Grand Prix w Czajkowskim. Do Rosji nie pojechali Polacy, s± natomiast obecni liderzy klasyfikacji generalnej cyklu...

Na li¶cie startowej treningów pań znalazły się 32 zawodniczki, którym przewodzi liderka klasyfikacji generalnej cyklu, Sara Takanashi. Konfrontuj±c ranking Letniej Grand Prix z list± startow± można jednak dostrzec kilka istotnych braków - w Rosji nie wyst±pi± m.in. Yuki Ito, Katharina Althaus czy Ramona Straub; nie będzie również Polek.

Naszych reprezentantów nie zobaczymy również w rywalizacji mężczyzn. O ile więc w Czajkowskim wyst±pi lider LGP, Jewgienij Klimow, to drugiego i trzeciego w klasyfikacji generalnej Kamila Stocha i Piotra Żyły już tu nie będzie, podobnie jak skoczków zajmuj±cych miejsca od czwartego do dziesi±tego (drugim najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem obecnym w Rosji będzie Dimitrij Wasiliew - obecnie dziesi±ty, ex aequo z Dawidem Kubackim).

Zarówno w przypadku zawodów pań, jak i panów nie będzie potrzebne przeprowadzenie kwalifikacji - do udziału w konkursach zgłosiło się bowiem mniej sportowców niż wynosi maksymalna liczba startuj±cych w głównych zmaganiach. Dlatego dzi¶ czeka nas sze¶ć serii treningowych - po dwie zaplanowane i po jednej zamiast kwalifikacji.

W sobotę panowie i panie stan± na starcie konkursu drużyn mieszanych (wyst±pi w nim osiem zespołów: Rosja, Japonia, Kazachstan, USA, Niemcy, Słowenia, Norwegia, Austria). Z kolei program na niedzielę przewiduje rozegranie konkursów indywidualnych.

Letnia Grand Prix Czajkowski
 
7 wrze¶nia 2018 (pi±tek)
6:00
odprawa techniczna (kobiety)
7:00
odprawa techniczna (mężczyĽni)
9:00
oficjalny trening kobiet (trzy serie)
12:00
oficjalny trening mężczyzn (trzy serie)
 
8 wrze¶nia 2018 (sobota)
11:00
seria próbna (mix)
12:00
konkurs drużyn mieszanych
 
9 wrze¶nia 2018 (niedziela)
7:00
seria próbna kobiet
8:00
konkurs indywidualny kobiet
11:00
seria próbna mężczyzn
12:00
konkurs indywidualny mężczyzn

Lista startowa - kobiety
 
zawodnik
kraj
1
Mariia Iakovleva
Rosja
2
Stefaniya Nadymova
Rosja
3
Anna Shpynyeva
Rosja
4
Anna Zhukova
Rosja
5
Misaki Shigeno
Japonia
6
Alina Tukhtaeva
Kazachstan
7
Nita Englund
USA
8
Ren Mikase
Japonia
9
Agnes Reisch
Niemcy
10
Ayuka Kamoda
Japonia
11
Veronika Shishkina
Kazachstan
12
Ayaka Igarashi
Japonia
13
Tara Geraghty-Moats
USA
14
Ksenia Kablukova
Rosja
15
Valentina Sderzhikova
Kazachstan
16
Lidiia Iakovleva
Rosja
17
Nozomi Maruyama
Japonia
18
Alexandra Kustova
Rosja
19
Aleksandra Barantceva
Rosja
20
Jerneja Brecl
Słowenia
21
Irina Avvakumova
Rosja
22
Ursa Bogataj
Słowenia
23
Pauline Hessler
Niemcy
24
Sofia Tikhonova
Rosja
25
Spela Rogelj
Słowenia
26
Anna Odine Stroem
Norwegia
27
Chiara Hoelzl
Austria
28
Jacqueline Seifriedsberger
Austria
29
Juliane Seyfarth
Niemcy
30
Ema Klinec
Słowenia
31
Maren Lundby
Norwegia
32
Sara Takanashi
Japonia

Lista startowa - mężczyĽni
 
zawodnik
kraj
1
Egor Usachev
Rosja
2
Aleksandr Bazhenov
Rosja
3
Vladislav Boyarintsev
Rosja
4
Mikhail Maksimochkin
Rosja
5
Ilmir Hazetdinov
Rosja
6
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
7
Markus Schiffner
Austria
8
Artti Aigro
Estonia
9
Ernest Prislic
Słowenia
10
Robin Pedersen
Norwegia
11
Tomas Vancura
Czechy
12
Decker Dean
USA
13
Viktor Polasek
Czechy
14
Oscar P. Westerheim
Norwegia
15
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
16
Yumu Harada
Japonia
17
Sergey Tkachenko
Kazachstan
18
Ulrich Wohlgenannt
Austria
19
Mikhail Nazarov
Rosja
20
Pius Paschke
Niemcy
21
Denis Kornilov
Rosja
22
Robert Kranjec
Słowenia
23
Lukas Hlava
Czechy
24
Cestmir Kozisek
Czechy
25
Fredrik Bjerkeengen
Norwegia
26
Yuken Iwasa
Japonia
27
Jaka Hvala
Słowenia
28
Kevin Bickner
USA
29
Junshiro Kobayashi
Japonia
30
Jurij Tepes
Słowenia
31
Naoki Nakamura
Japonia
32
Andreas Wank
Niemcy
33
Yukiya Sato
Japonia
34
Dimitry Vassiliev
Rosja
35
Evgeniy Klimov
Rosja

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@Pawmak: Że trenuj± razem to może, ale trener jest inny - Gregor Linsig u Kanadyjczyków, a u Amerykanów Bine Norcic. Kazaszki maj± chociaż Sdierżykow±, my nie mamy ani jednej. Co do statusów, może lepiej nie traktować ich poważnie, bior±c pod uwagę, że Czwykow do dzisiaj jest aktywny :P
@placek08: Rajda to może, ale do miksta trzeba dwóch zawodniczek...
(08.09.2018, 14:57)
placek08
@jb
Czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi o kadrę B - tych, co pojechali na CoC jak Pilch czy Zniszczoł. A Biegun i tak był na poziomie Muminova, czyli te 30pkt powyżej Amerykanina.

@.
R ajda jest mniej więcej na poziomie Valentiny. Mogłaby do niej stracić max 20pkt, ale mogłaby też nadrobić z 10. Druga z Kazaszek jest dużo słabsza. Nie wykluczone, że przegrałaby z Polk±. Do tego dochodz± jeszcze np. Pilch i Zniszczoł o poziomie przewyższaj±cym umiejętno¶ci, jeżeli nie Tkachenki, to Muminova o 40pkt.
(07.09.2018, 20:31)
jb
@Pawmak Przecież Biegun w Japonii przegrywał z najlepszymi mniej więcej o tyle, co Dean tutaj. Na dzisiaj to ten sam poziom.
(07.09.2018, 20:27)
Pawmak
A nie wiesz, że Kanadyjczycy trenuj± razem z Amerykanami w tym samym teamie i maj± wspólnego trenera? Ładnie skakał w Hakubie, byłby tu w czołówce. A di Lenardo (status not active widzę już notabene) przynajmniej miał na koncie punkty FIS Cup i liczne starty w PK, więc jednak dużo wyższa klasa niż jaki¶ Dean (którego Muminow o 30 m przeskakuje na treningu, więc naprawdę Kazachowie maj± szansę na 7. miejsce) - aczkolwiek też się dziwiłem, że Kruczek go zabierał, maj±c kilku lepszych. A ze skoczkiniami nie przesadzajmy, aż o tyle słabsze nasze nie s± (najwyżej od Sdierżykowej).

W sumie Dean to już może i nawet nr 4 w USA, bo widzę też nieaktywny status u Browna.
(07.09.2018, 19:28)
.
@Pawmak: O czym Ty mówisz? Przecież Boyd-Clowes to nie jest żaden członek amerykańskiej kadry, ma swojego trenera itd. A Dean będzie miał już prawo startu podczas konkursu, bo zdobędzie je, uczestnicz±c w mik¶cie (co nie jest niczym dziwnym, Włosi w Wi¶le w poprzednim sezonie wzięli di Lenardo do drużynówki).
@Fileep86: Pamiętaj, że startuj± Kazachowie, Amerykanie maj± szanse ich wyprzedzić.
@placek08: 8. w mik¶cie? Nasze skoczkinie s± zdecydowanie gorsze od Kazaszek. A gdyby były drużynówki w FIS Cupie, to Gruzini by startowali.
(07.09.2018, 18:37)
Pawmak
Nie przeginaj.
(07.09.2018, 18:34)
jb
@pacek08 Patrz±c na obecn± formę naszego zaplecza, to nawet przy tym składzie pewnie żadna z naszych zawodniczek nie byłaby w stanie zapunktowac, a Biegun pewnie przegrałby z Deanem...
(07.09.2018, 18:00)
Pawmak
No nie wiem, czy nie tak mało - w drugim treningu Muminow 30 metrów dalej od Deana :) Który zdobył jednak honorowe 0,5 pkt.

Cóż - po zawieszeniu kariery przez Rhoadsa i Mattoona (nie mówi±c o Johnsonie) Dean nie Klafurić jest nr 5 w USA, więc może będ± go w razie czego chcieli w P¦ wystawiać...
(07.09.2018, 12:52)
placek08
Szkoda, że nie wysłali¶my tu nikogo z kadry B + 2 naszych zawodniczek. Przy takiej obsadzie byłaby szansa na podreperowanie wizerunku kobiecych skoków i podniesienie morale poprzez możliw± "ósemkę" w mik¶cie.

Z czołówki kobiecej brak przede wszystkim Ito. Dzięki temu jutrzejszy konkurs będzie ciekawszy, bo o zwycięstwo bój stocz± Japonia i Rosja (ale stawiam na Azjatów, Takanashi powinna nadrobić z 40 punktów przy dobrych wiatrach, a reszta nie straci za wiele). Potem 4 w miarę równe drużyny i znowu dwójka - USA i Kazachstan. Tu bym stawiał znowu na Azjatów, Sderzhikova pokazała już, że umie skakać, pozostałych pań nie ogl±dali¶my jeszcze w tym sezonie w LGP. U panów Bickner, który nadrobi (ale znowu nie tak dużo) nad Tkachenko i Dean, który straci (raczej nie tak mało) do Muminova.

Prawo startu w P¦ nie ma tu nic do rzeczy; w±tpię, żeby ktokolwiek miał okazje skakać w innych zawodach prezentuj±c poziom: a) niższy od całej stawki; b) niższy od rodaków. Wyj±tek stanowiłby być może jaki¶ Gruzin czy Bułgar - ale oni nie maj± jak wystawić drużyny.
(07.09.2018, 12:33)
Pawmak
No ale zgodne z duchem to to nie jest. Facet nie ma nawet punktów FIS Cup i jego drużyna nikogo nie musi wyprzedzać (i kto wie, czy nie przegra z Kazachstanem z nim w składzie) i już prawo startu jak rozumiem dożywotnio w P¦... Dziwne przepisy.
(07.09.2018, 11:33)
Fileep86
No wła¶nie po to wzięli Deana, żeby zyskał prawo startu w P¦ dzięki 8 miejscu w mik¶cie. Więc przy wariatctwie tego przepisu całkiem możliwe, że wystartuje w niedzielę. :-))))
(07.09.2018, 11:05)
Pawmak
Aha, mix jest, więc nie zbraknie do 30. Ale ze względu na Deana (ciekawe zreszt±, że ma w drużynie prawo startu) to nawet 6 Rosjan co najmniej zapunktuje w indywidualnym.
(07.09.2018, 08:55)
Pawmak
Dean chyba tylko na trening. Nie ma nawet punktów FIS Cup. Po co? Mogli Boyd-Clowesa wzi±ć przy okazji, a z Amerykanów Glasdera albo Larsona.

I co? Nie Japonia, a frekwencja jeszcze słabsza. Jutro na pewno co najmniej 5 Rosjan zdobędzie punkty, a pojutrze, je¶li nie mog± wystawić krajówki, może być poniżej 30 zawodników... Jednak szkoda, że Polacy nie wzięli kogokolwiek. Przydałby się też Nomme i jacy¶ Finowie, skoro tak blisko maj±; może i Koreańczycy.
(07.09.2018, 08:43)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
LGP Czajkowski: Zawody bez Polaków i kwalifikacji
LGP Czajkowski: Zawody bez Polaków i kwalifikacji

LGP Czajkowski: Zawody bez Polaków i kwalifikacji

Kalendarium
Ema Klinec
¦wiatowy Dzień Dziennikarza Sportowego
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mog± zawierać Piksel Facebooka i inne technologie ¶ledzenia, stosowane za po¶rednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich