TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
14.12.2018, godz. 19:15
Notodden HS-100
CoC kobiet

Kamil Stoch zdecydowanie wygrał indywidualne zawody Letniej Grand Prix w Wi¶le. Polak uzyskał 132 i 126,5 metra i o ponad osiem punktów pokonał Piotra Żyłę. Trzecie miejsce zaj±ł Halvor Egner Granerud.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Kamil Stoch prowadził już po pierwszej serii ze skokiem na 132 metr i wyraĽn± przewag± nad Piotrem Żył± (130,5 m). Trzeci był do¶ć niespodziewanie Kilian Peier, a czwarty Junshiro Kobayashi. Dawid Kubacki zajmował pi±te miejsce.

Ostatecznie Granerud awansował na podium z 9. pozycji, a Dawid Kubacki przesun±ł się w górę o jedno oczko plasuj±c się tuż za pudłem. Rewelacyjny Szwajcar spadł na 5. pozycję.

Jedenaste miejsce zaj±ł Maciej Kot, oczko niżej był Jakub Wolny, 17-ty był Pilch, 19-ty Hula, 21-szy Kantyka, a 25-ty Zniszczoł. Do drugiej serii nie weszli Paweł W±sek i Andrzej Stękała.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Kamil Stoch
Polska
132.0
126.5
280.6
2
Piotr Żyła
Polska
130.5
126.5
272.3
3
Halvor Egner Granerud
Norwegia
125.5
129.0
267.0
4
Dawid Kubacki
Polska
126.0
127.5
266.8
5
Killian Peier
Szwajcaria
129.5
125.5
264.7
6
Junshiro Kobayashi
Japonia
127.5
126.0
263.8
7
Karl Geiger
Niemcy
126.5
125.5
262.2
8
Robert Johansson
Norwegia
123.5
127.0
260.5
9
Timi Zajc
Słowenia
124.5
126.0
258.8
10
Stefan Kraft
Austria
122.0
126.5
256.2
11
Maciej Kot
Polska
124.5
125.5
255.3
12
Jakub Wolny
Polska
124.0
125.5
253.3
13
Roman Koudelka
Czechy
129.0
125.0
250.8
 
Naoki Nakamura
Japonia
124.0
127.0
250.8
15
Andreas Kofler
Austria
127.5
122.5
249.8
16
Marius Lindvik
Norwegia
124.0
123.0
248.4
17
Tomasz Pilch
Polska
127.0
123.0
247.7
18
Richard Freitag
Niemcy
120.0
123.0
243.3
19
Stefan Hula
Polska
122.5
120.0
242.2
20
Yukiya Sato
Japonia
120.0
123.0
240.6
21
Przemysław Kantyka
Polska
125.0
119.0
239.6
22
Alex Insam
Włochy
125.0
119.5
237.2
 
Johann Andre Forfang
Norwegia
119.5
124.5
237.2
24
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
122.0
122.0
235.6
25
Aleksander Zniszczoł
Polska
124.0
117.5
232.4
26
Bor Pavlovcic
Słowenia
120.0
119.0
231.8
27
Andreas Wellinger
Niemcy
117.5
118.5
229.2
28
Anders Fannemel
Norwegia
121.5
115.5
226.7
29
Stephan Leyhe
Niemcy
121.5
115.5
224.4
30
Anze Lanisek
Słowenia
122.0
113.0
219.2
31
Jarkko Määttä
Finlandia
121.0
 
112.1
32
Pius Paschke
Niemcy
120.5
 
112.0
33
Daniel Huber
Austria
119.0
 
110.6
34
Gregor Schlierenzauer
Austria
119.5
 
110.5
35
Tomaz Naglic
Słowenia
119.0
 
110.2
36
Tilen Bartol
Słowenia
118.0
 
110.0
37
Domen Prevc
Słowenia
118.5
 
109.6
38
Yumu Harada
Japonia
119.0
 
108.7
39
Paweł W±sek
Polska
119.5
 
107.2
40
Michael Hayboeck
Austria
117.5
 
106.3
41
Andreas Schuler
Szwajcaria
119.5
 
105.8
42
Kevin Maltsev
Estonia
119.5
 
105.1
43
Sondre Ringen
Norwegia
118.5
 
105.0
44
Lukas Hlava
Czechy
117.0
 
104.7
45
Anze Semenic
Słowenia
116.0
 
102.9
46
Federico Cecon
Włochy
118.0
 
102.2
47
Luca Egloff
Szwajcaria
115.5
 
99.4
48
Antti Aalto
Finlandia
113.5
 
98.7
49
Cestmir Kozisek
Czechy
112.0
 
95.6
50
Andrzej Stękała
Polska
110.5
 
88.2

klasyfikacja generalna LGP »
wirtualna klasyfikacja ¦wiatowej Listy Rankingowej (WRL) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@Fanka: Nie doczekamy się, jak skończy się to pokolenie, nie będzie niczego.
@marmi: Tylko się zastanawiałem, czy kto¶ się nie podszywa... A Deschwanden to na razie wci±ż nr 2 Szwajcarów, zobaczymy, jak Peier będzie skakał zim±. Kto za 20 lat będzie pamiętał skoki Peiera z LGP, je¶li nie przełoży tego na zimę?
(02.08.2018, 17:31)
.
@???: Człowieku, możesz się odczepić od Schlierenzauera? Zdobył dwie KK, M¦, wygrał 53 konkursy... Ale nie, nie jest geniuszem, bo geniuszem to był tylko Adam ... Nie jest w formie i to wiemy wszyscy. Co nie umniejsza mu klasy.
(02.08.2018, 17:28)
aaa
@marmi dzięki
(23.07.2018, 22:02)
Adam
Hej, mam pytanko o której jest konkurs mężczyzn w Hinterzaten w sobotę ?
Ta strona podaje, że o 13:15, a konkurencja, że o 17:15...
To o której w końcu :) ? Będę wdzięczny za odpowiedĽ.
(23.07.2018, 21:38)
marmi
Sprawdziłem sam bo mi się nudziło :)
Dokonał już tego Prevc w 2014r.
(23.07.2018, 20:06)
marmi
@aaa
Nie wiem czy ktokolwiek takie statystyki prowadzi.
Zawsze można samemu sprawdzić, trzeba przekopać się przez rezultaty odpowiednich konkursów choćby na tej stronie. Powinno dać się zrobić w jaki¶ kwadrans my¶lę, więc do dzieła i daj znać :)
(23.07.2018, 19:29)
aaa
Czy był już jaki¶ skoczek co wygrał ostatnie zawody w P¦, a następnie pierwsze zawody w LGP? bo jako¶ nie umiem się tego doszukać
(23.07.2018, 12:33)
marmi
Teraz lepiej kropko? Klikam nie ze swojego komputera i mi się nie chciało logować. Ty też możesz się zarejestrować, nawet ciekawe jak to będzie wygl±dało.
Zawsze musisz mieć jakie¶ ale do tego co inni (a może ja?) pisz±. Pewnie, że Peier może "skończyć" jak Lanisek i 100 innych i zim± nic nie pokazać. To do¶ć oczywiste. Nie zmienia to faktu, że jego postęp musi robić wrażenie. Takich wyników nie powstydziłby się Ammann w dobrej formie. Rywalizacja na równi z najlepszymi Norwegami, pokonanie najlepszych Niemców czy Austriaków. Wystarczy też porównać jego do innych Szwajcarów: przepa¶ć. Może trochę mniejsza do Deschwandena ale do niedawna bym się spodziewał, że ten ostatni będzie lepszy a nie Peier.
(23.07.2018, 12:13)
T
Ta zasada sprawdza się nie tylko w sporcie, przynajmniej mam tak± nadzieję. Gdyby być drobiazgowym to zabrakło 0,2 punktu, więc kto¶ tu nie dmuchał dokładnie, ale palcami nikogo wytykać nie będę.
(23.07.2018, 10:47)
Fanka
@ T
Zgadza się, skoki narciarskie to taki sport, że zarówno uprawiaj±cy go zawodnicy, jak i ich kibice, musz± być cierpliwi. Za to jak nasz faworyt odniesie sukces - mamy satysfakcję, ciesz±c się razem z nim. Na pewno kiedy¶ doczekamy się polskiego podium - tylko jeszcze trochę cierpliwo¶ci i dmuchania pod narty Orłom :-).
(23.07.2018, 09:53)
???
Widzę,że geniusz na 34.miejscu.Czyli tych na wyższych lokatach jak nazwać?To chyba nie s± istoty z tego ¶wiata:).
(23.07.2018, 09:15)
T
Kolejny wspaniały konkurs naszych. Gratulacje dla wszystkich. Przyznam szczerze, że liczyłem na to 3 miejsce Dawida, chociaż całe podium nasze to nie jest priorytet. Podobno cierpliwo¶ć popłaca i wierze, że kiedy¶ nam się zi¶ci :)
(23.07.2018, 06:20)
sebnweb
Ludzie, trzeba sie cieszyc z tego co jest. Fajnie by bylo, jak Kamil by wygral LGP. A co bedzie zima, zobaczymy. Adam wygrywal az 3 razy w LGP i jakos w zimie mu to nie przeszkadzalo. Jest jak jest, a na razie jest suuuuuper ! Oby tak dalej. Trzymajcie sie chlopcy :)
(23.07.2018, 01:40)
.
@marmi: Co do Peiera, nie przesadzałbym, bo może skończyć jak Lanisek rok temu. Latem ¶wietnie, a zim± (przynajmniej w P¦) spadał na bulę.
(23.07.2018, 00:37)
.
@marmi: Czemu nie jeste¶ zalogowany?
(23.07.2018, 00:29)
Janeman
Pytanie na dzi¶ :
Co "zjadło" WRL ?
I kiedy go , za przeproszeniem , zwróci ?!
(22.07.2018, 22:57)
marmi
Sorry za kilka komentarzy pod rz±d, miałem niedozwolone 'słowo', którego nie mogłem znaleĽć i mimo podzielenia nie udało mi się to, zabrakło zdania komentarza o Słoweńcach i Norwegach, przez co poprzedni komentarz wygl±da trochę bez sensu...
(22.07.2018, 21:32)
marmi
Poza nimi ich wyniki raczej poniżej oczekiwań, no u Słoweńców to chociaż raczej drugi garnitur był. Niemcy zreszt± też słabo (poza Geigerem).
(22.07.2018, 21:29)
marmi
U Norwegów najlepszy Granerud a u Słoweńców Zajc to raczej niespodzianka. Poza nimi ich wyniki raczej poniżej oczekiwań, no u Słoweńców to chociaż raczej drugi garnitur był. Niemcy zreszt± też słabo (poza Geigerem).
(22.07.2018, 21:29)
marmi
Kto by też pomy¶lał, że u Norwegów najlepszy będzie Halvor a u Słoweńców Zajc? Na pewno nie ja... Poza nimi ich wyniki raczej poniżej oczekiwań, no u Słoweńców to chociaż raczej drugi garnitur był. Niemcy zreszt± też słabo (poza Geigerem).
(22.07.2018, 21:27)
marmi
Peier powoli zaczyna wyrastać na następcę Ammanna, zrobił niesamowite postępy! Dobrze skacze też Koudelka, o czym już wspominałem, a także Kofler. Pozostali Austriacy słabo, w tym także Kraft (jak na niego).
(22.07.2018, 21:20)
marmi
Ano mało zabrakło do całego pudla, ledwie 0,2pkt. Kubackiego. Cieszy występ wszystkich Polaków, szczególnie tych z zaplecza. Nawet Stękała choć ostatni, to bior±c pod uwagę że był bliski porzucenia skoków, poza kadrami to choć awansował do konkursu i jako¶ bardzo od jego s±siadów z tabeli nie odstawał, oby dało mu to motywację do dalszej pracy. Może jeszcze sobie przypomni jak się skacze 235m :)
Peier powoli zaczyna wyrastać na następcę Ammanna, zrobił niesamowite postępy! Dobrze skacze też Koudelka, o czym już wspominałem, a także Kofler. Pozostali Austriacy słabo, w tym także Kraft (jak na niego).
Któżby się też spodziewał, że u Norwegów najlepszy będzie Granerud a u Słoweńców Zajc? Na pewno nie ja... Poza nimi ich wyniki raczej poniżej oczekiwań, no u Słoweńców to chociaż raczej drugi garnitur był. Niemcy zreszt± też słabo (poza Geigerem).
(22.07.2018, 21:18)
Fanka
Gratulacje dla najlepszych! Oczywi¶cie wiemy, że LGP to raczej przygotowanie do zimy, ale dobrze wiedzieć, że przygotowania id± w dobrym kierunku. Szkoda Dawida, ale - jak wspomniał w wywiadzie w TV - jest przeziębiony i startował z gor±czk±. Dawid, głowa do góry, wracaj do pełni sił i do przodu!
Fajnie, że dobrze po swoim powrocie do rywalizacji zaprezentował się Andreas Kofler i ładnie wypadł Naoki Nakamura, któremu kibicuję od PK w Zakopanem w 2015 r.
(22.07.2018, 20:57)
Svegbhh
Lepiej 3x p¶ dla Stocha. LGP to trening z reszt± ¶wiata, my¶lę że Stochowi nie zależy na tym trofeum, on pewnie chce dobrze orzepracować lato.
(22.07.2018, 20:50)
Horus
Czyli tak:

Stoch odniósł swoje 8 zwycięstwo w LGP i zajmuje teraz 6. miejsce pod względem liczby zwycięstw. Je¶li utrzyma formę (a czemu miałby nie utrzymać? W końcu to Stoch), to bez problemu "łyknie" jeszcze Widhoelzla (9), Haradę i Morgensterna (po 10). Wyżej s± już tylko Małysz i Schlierenzauer (po 13).

Stoch był też po raz 20 na podium LGP, dzięki czemu oderwał się od Ahonena i zajmuje samodzielnie 4. miejsce w tej klasyfikacji. Wyżej s± Małysz (28), Morgenstern (26) i Schlierenzauer (25). Tu już będzie ciężko awansować w tym sezonie, ale może za rok...

Z kolei Żyła był po raz 7 na drugim miejscu w konkursie LGP. Ten to ma pecha...
(22.07.2018, 19:55)
.
Życzę Kamilowi triumfu w LGP, tego jeszcze nie wygrał. Szkoda Dawida, przegrał podium o 0.2 :( Piotrek ¶wietnie. Cała drużyna dobrze, ale to tylko lato. Trzeba to przełożyć na zimę.
(22.07.2018, 19:51)
sebinweb
Pierwszy krok zrobiony. Ta edycja LGP dla Kamila :)
(22.07.2018, 19:25)
Horus
Ech, było blisko pełnego podium, ale i tak nasi skakali tu w innej lidze. Oczywi¶cie to tylko LGP, ale jednak taka dominacja Polaków zawsze cieszy.
(22.07.2018, 19:19)