TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
19.01.2019, godz. 10:00
Planica HS-102
CoC kobiet

Andreas Felder zastąpi Heinza Kuttina na stanowisku trenera reprezentacji Austrii - taką decyzję ogłosiła dziś oficjalnie tamtejsza federacja.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Już od kilku dni pojawiały się nieoficjalne informacje, że nowym szkoleniowcem zostanie właśnie Felder, jednak dopiero dziś taką wiadomość przekazał Austriacki Związek Narciarski. Znakomity niegdyś skoczek zastąpi Heinza Kuttina, który prowadził austriackich skoczków od 2014 roku.

Wszystko wskazuje, żę Felder będzie najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w gnieździe trenerskim - Austriak w trakcie swojej zawodniczej kariery zdobył srebrny medal olimpijski, sześć medali mistrzostw świata (w tym dwa złote), mistrzostwo świata w lotach, Puchar Świata (był też raz drugi i czterokrotnie trzeci), był też drugi w Turnieju Czterech Skoczni.

Po odstawieniu nart Felder nie rozstał się ze skokami - w latach 1995-1997 był już głównym trenerem Austriaków, natomiast ostatnio opiekował się austriackimi paniami. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce, znane są natomiast nazwiska asystentów Feldera - będą nimi Florian Schabereiter i Florian Liegl.

- Andreas Felder ma wielkie doświadczenie jako zawodnik i trener - w obu przypadkach odnosił sukcesy. Dzięki niemu możemy z optymizmem myśleć o mistrzostwach świata w Seefeld - oznajmił Mario Stecher, nowy dyrektor sportowy do spraw skoków w austriackiej federacji.

- Nie spodziewałem się takiej propozycji, ale z ciekawością patrzę na to zadanie. Jednym z moich celów jest sprawienie, by wszyscy w sztabie szkoleniowym dążyli w tym samym kierunku. Mimo wszystko w ostatnich latach wykonano dobrą robotę, a w Austrii mamy wielu dobrych zawodników - przyznał Felder.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Nie dam rady Polonus :)
Moja wyobraźnia nie potrafi wymyślić (już nie mówiąc o uwierzeniu) teorii, które dla Ciebie są oczywiste :-)
(29.04.2018, 21:51)
Lolek
@fanka
Czemu dziekujesz diethartowi za zakopane w 2016 roku?
(25.04.2018, 19:46)
Fanka
@ marmi
Nie wiem, kim jesteś w "realu" - pracujesz, studiujesz, uczysz się itp. - w tym momencie oczywiście nie ma to znaczenia, bo to jest forum skokowe, a nie o naszym życiu prywatnym. Ale gdybyś robił w życiu coś, co lubisz i nagle zaczęło Ci to wychodzić znacznie lepiej, niż dotychczas (tak, jak Thomas wygrał TCS w sezonie 2013/2014), to od razu przestałbyś się tym zajmować, bo wiedziałbyś, że "już nic więcej nie osiągniesz"?
Próbował kilka razy wrócić do formy, okupił to ciężkimi upadkami... Pozostaje podziękować za wyjątkową cierpliwość dla kibiców i cieszyć się, że upadki nie zakończyły się poważniejszymi konsekwencjami, jak np. w przypadku jego o kilka tygodni młodszego kolegi z kadry - L. Muellera.
Dzięki za wszystko Thomas, zwłaszcza za Zakopane w 2016 r.
(25.04.2018, 14:40)
Polonus
@marmi
Pozostawiam to Twojej inteligencji.
Wytęż.
(25.04.2018, 14:21)
marmi
@Polonus
A skąd wiesz, że on wiedział?
Ja na przykład nie wiedziałem (nie wtedy), nigdy wcześniej też takiego twierdzenia nie widziałem.
Może zatem mi i pewnie innym objaśnisz skąd ty i on wiedzieliście wówczas, że nic już nie zdziała?
(25.04.2018, 14:13)
Polonus
O Dietharcie zdanie, skoro @redakcja nie daje osobnego posta.
Taką decyzję powinien był podjąć cztery lata temu, zaraz p[o zakończonym sezonie 2013/14. przecież i tak wiedział, że nic więcej nie zrobi. No i jeszcze by sobie tych niebezpiecznych upadków zaoszczędził.
(23.04.2018, 15:45)
Polonus
@Wojciechowski
Dokładnie. Tak wyglądała sylwetka skoczka chwilę po wyjściu z progu.
(23.04.2018, 15:42)
Fanka
@ marmi
Ostatecznie o zakończeniu kariery zdecydowały te 2 ciężkie upadki (Brotterode 2016, Ramsau 2017) i ogólnie coraz słabsze wyniki, nie był powoływany nawet na FIS-Cup.
Trochę szkoda, ja zapamiętam go nie tylko jako sensacyjnego zwycięzcę TCS w 2014 r., ale i zawodnika niezwykle cierpliwego dla kibiców. Bardzo żałuję, że nie uzupełnię mojej kolekcji autografów na zdjęciu z austriacką kadrą o autograf Thomasa.
(23.04.2018, 15:32)
marmi
Rzeczywiście, jeśli dobrze pamiętam to żadnego trenera wyżej od Feldera nie ma na mojej liście PŚ wszechczasów...
Co jeszcze nie świadczy, że będzie dobrym trenerem, ale życzmy mu powodzenia (bez przesady oczywiście, mogą być zaraz za Polakami :)
Ciekawe czemu się z nim rozstali w 97r., czyżby wtedy sobie nie radził?
A jeśli chodzi o Dietharta to tylko się ostatnio męczył w jakichś ogonach 3 ligi, po dawnym zwycięstwie w TCS kontynuacja na takim beznadziejnym poziomie nie miała sensu. I tak długo próbował, ale najwyraźniej nic już z tego nie wychodziło...
(23.04.2018, 15:20)
Fanka
Thomas Diethart zakończył karierę :-(.
(23.04.2018, 14:54)
Derek
Nowemu trenerowi drużyny austriackiej życzę sukcesów i pomyślności.
(22.04.2018, 14:08)
PLANET
@Wojciechowski: racja :) Niemniej chyba już trochę czasu minęło od przejścia na styl V ; )
(21.04.2018, 16:35)
Wojciechowski
@PLANET
Faktem jest, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu tak właśnie się skakało. ;)
(21.04.2018, 10:56)
PLANET
To logo wygląda trochę dziwnie, jakby skoczek próbował rozpaczliwie lądować po mocnym podmuchu wiatru/złym wyjściu z progu : P
(21.04.2018, 00:12)
miseo_anthropos
Nie wiem, czy teraz im się zaplecze nie posypie.
(20.04.2018, 21:47)