TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Niedzielny konkurs w Planicy był dla Gorana Janusa ostatnim w roli trenera reprezentacji Słowenii. Po siedmiu latach słoweńscy skoczkowie będ± mieli nowego szkoleniowca.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
O decyzji słoweńskiej federacji poinformował na Twitterze Ljubo Jasnič.

- Po o¶miu latach potrzebna jest zmiana. To całkiem normalne, że co¶ się wypala. Mimo wszystko dziękujemy Goranowi za to, czego dokonał z drużyn± - podkre¶lił Jasnič.

Nie wiadomo jeszcze, kto zast±pi Janusa na stanowisku głównego szkoleniowca reprezentacji Słowenii. Prezes zasugerował, że będzie to kolejny trener z ich kraju, kandydatów jest trzech. Konkretne decyzje maj± zapa¶ć w najbliższych dniach - tak, żeby proces szkolenia był zorganizowany przed 1 maja, kiedy rozpoczn± się przygotowania do nowego sezonu.

Obowi±zuj±cy kontrakt Janusa ze słoweńskim zwi±zkiem kończy się w 2020 roku. Możliwe więc, że szkoleniowiec pozostanie przy skokach w swoim kraju.

- Jutro rozpocznę rozmowy z różnymi ludĽmi, poczynaj±c od samego Janusa. Nie zamykamy się na nikogo - dodał Jasnič.

- Bior±c pod uwagę fakt, że zdobyli¶my medal mistrzostw ¶wiata w lotach, oceniam sezon na czwórkę. Trudno zawsze być w najlepszej trójce, w tym sporcie s± lepsze i gorsze momenty. Teraz czas na rozmowy i analizy. Czuję, że mam wystarczaj±co dużo energii i jestem na tyle młody, że wci±ż mogę pracować z kadr± - stwierdził Janus.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
hgsix
typowy Janusz
(27.03.2018, 11:42)
Polonus
Janus to kolejny dowód na to, że tzw. selekcjonerzy nie s± w stanie rywalizować z trenerami z prawdziwego zdarzenia. Oni nie s± w stanie rozwi±zać problemu, kiedy się pojawi. Mog± liczyć tylko na talent swoich podopiecznych albo na trenerów klubowych. Od siebie mog± dodać tylko machanie chor±giewk±. I dlatego kończ± jak selekcjoner Słowenii.
(26.03.2018, 14:23)
Bartt
@borsuk

Moim zdaniem głównym problemem Słoweńców w minionym sezonie była zła selekcja i brak elastyczno¶ci w powołaniach. Janus zbyt długo trzymał w składzie zawodników którzy dołowali z form±, nie bacz±c na to, że zaplecze akurat ¶wietnie prezentuje się w COC. Przykład - uporczywe stawianie na Tepesa, Kranjca i Laniska w 1 i 2 periodzie, choć skakali beznadziejnie, potem zbyt duże przywi±zanie do chimerycznych Jelara, Zajca czy Semenicia, akurat gdy Lanisek czy Kranjec zaczęli odzyskiwać formę. Potem powrót Laniska na końcówke, kiedy jego forma znów "siadła", za to notoryczne pomijanie Naglicia choć ten bodaj najlepiej ze wszystkich Słoweńców spisywał się w COC - w P¦ wyst±pił tylko raz i zaj±ł 17 miejsce. Także dziwi brak powołań na konkursy na mamutach dla Kranjca i Tepesa - końcówka sezonu pokazała że to s± jednak lotnicy jakich mało...

Natomiast nie miałbym do Janusa zbyt dużych pretensji za regres braci Prevców - to raczej wina ich samych, niż trenera. U Petera widać braki w koncentracji i motywacji, a Domen miał problemy zdrowotne, do tego chyba mała sodówka mu uderzyła do głowy... Z takimi kapry¶nymi zawodnikami każdemu trenerowi byłoby ciężko sobie poradzić.

Słoweńcy maj± naprawdę bardzo dużo ¶wietnych zawodników, we wszystkich rocznikach, bodaj najwięcej ze wszystkich nacji. Grunt to dobra selekcja i nie pomijanie tych którym miejsce w składzie należy się w danym momencie.
(26.03.2018, 11:16)
borsuk
No niestety ten sezon Słoweńcom nie wyszedł, a w końcu był to ważny sezon. Wła¶ciwie żaden słoweński zawodnik nie prezentował przez dłuższ± czę¶ć sezonu wysokiej, stabilnej formy na swoim poziomie. Główne gwiazdy drużyny - zarówno ze starej jak i nowej gwardii - Tepes, Kranjec i D.Prevc - dramat. Także Lanisek, Dezman i Naglic słabo. O Justinie, Zupancicu. C.Prevcu i Ostercu nawet nie wspominam. A przecież to s± wszystko zawodnicy, którzy nieraz i nie dwa punktowali w P¦. Tylko P.Prevc skakał dobrze, ale nie przez cały sezon i miewał fatalne występy i generalnie był to jeden z najsłabszych jego sezonów od dawien dawna. Na pocz±tku sezonu przebojem wdarli się do kadry młodzi Bartol, Zajc i Jelar, ale stopniowo para z nich schodziła. Błysn±ł jeszcze Semenic, ale to też była taka efemeryda. Chyba jedynym zawodnikiem, o którym można powiedzieć, że nie skakał poniżej oczekiwań był Jernej Damian. To był dla niego niezły sezon, ale to wszystko. Najlepszym dowodem nieudanego sezonu był skład na olimpiadzie, w którym znalazło się aż trzech zawodników, którzy o wyjeĽdzie na olimpiadę jeszcze 3 miesi±ce przed jej rozpoczęciem mogli tylko pomarzyć, a których forma wtedy już ewidentnie dołowała. Po prostu nie było w tym momencie nikogo lepszego, a ci zwodnicy w takiej formie jeszcze dwa sezony temu musieliby bić się o miejsce w PK, a nie my¶leć o występach na olimpiadzie.
(26.03.2018, 09:29)
Tomek
Siedem lat to sporo. Chyba go zwolnili bo im szło zbyt dobrze. Nigdy w życiu nie słyszałem o Słoweńskich skoczkach. Był Peterka chwile, Kranjec to chyba syn jakiego¶ komentatora, Damjan to dla mnie zawsze jaki¶ Fin był, a Prevc to chyba Słowak.
(25.03.2018, 23:23)
@???
Stoch dostawał baty od niego 2 sezony z rzędu,i co według ciebie 2 razy się nei przygotował? Zmień dyscyplinę/dilera bo nic ci nie pomoże...Ktos tu kiedy¶ tak± fajn± rzecz napisał żeby¶ zacz±ł leczyć sie na nogi bo na głowe już dawno za póĽno i mial rację...
(25.03.2018, 22:31)
kibic (fan zografskiego)
To jest to co piszę od dawna. Jeden ma szczę¶cie, że trafi z form± na sezon olimpijski a inny nie. Prevc to znakomity skoczek ale sinusoida jego formy, układa się niefortunnie, chociaż medale IO ma w przeciwieństwie do Ahonena.
(25.03.2018, 22:16)
johannn
Prevc miał swój sezon kiedy nie było M¦, IO ale były M¦wL .

Wtedy (takie jest moje zdanie) inni skoczkowie nie mieli takiej motywacji jak Prevc, który przegrał KK rok wcze¶niej ilo¶ci± wygranych konkursów.
(25.03.2018, 21:17)
Sebek99pl
xD
(25.03.2018, 20:59)
???
Prevc sukcesy zawdzięcza słabo¶ci rywali i temu,że Janus dobrze go przygotował.

W tym sezonie po prostu rywale się dobrze przygotowali i poznał swoje miejsce w szeregu.

Oczywi¶cie od Schlierenzauera jest o klasę lepszy(Austriak zawdzięcza sukcesy obszernym kombinezonom),ale to nie jest skoczek na regularne stawanie na podium,o rywalizacji ze Stochem nie wspominaj±c.

Zwykły przeciętniak,który od czasu do czasu może stan±ć na podium.
(25.03.2018, 17:27)
jb
Troll prowokuje, a wy dajecie się podpuszczać.
(25.03.2018, 17:16)
Szymek
@???
Z przecietniaka?
On w wieku 17 lat startował na olimpiadzie. Teraz ma sukcesy-TCS,P¦,M¦ LOTY, 3x KK za Loty... a do tego srebro&br±z M¦ Predazzo i srebro@Br±z 2014 Soczi, br±z M¦Loty 2014, br±z M¦ Oslo 2011...MAŁO
On jest w czołówce praktycznie od 12/13 nieprzerwalnie. A ma dopiero 25 lat!
Taki z niego przecietniak
(25.03.2018, 17:13)
Raptor
@???
"z przeciętniaka Prevca" - że co?
(25.03.2018, 17:00)
???
@Andrzej Mysiak


"O decyzji słoweńskiej federacji poinformował na Twitterze Ljubo Jasnič."

Na Twitterze?Gdzie ten twitt?
(25.03.2018, 16:07)
???
¦wietny trener,wycisn±ł z przeciętniaka Prevca maksimum.Człowiek z wielk± charyzm±,będzie go brakowało w gnieĽdzie trenerskim.

My¶lę,że jeszcze wróci w przyszło¶ci na stanowisko głównego trenera Słowenii.
(25.03.2018, 15:56)
jb
I bardzo dobrze. W tym sezonie kompletnie się pogubił. To przypominało ostatni sezon pracy Kruczka z polsk± kadr±. Rzeczywi¶cie czas na zmiany. Wystarczy powiedzieć, że najlepszym słoweńskim skoczkiem w pierwszej czę¶ci sezonu był Damjan, który trenował poza głown± kadr± wracaj±c po kontuzji. Poza tym nerwowe ruchy kadrowe, brak stabilizacji, sytuacja z Domenem Prevcem. Jeszcze go ratuj± zwycięstwo Semenicia i niezłe wystepy w lotach.
(25.03.2018, 15:51)
J.A.Forfang
To do odsztrzału zostaj± Kuttin i Schallert.
(25.03.2018, 15:29)