TOTALbet - legalny polski bukmacher
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
16.12.2018, godz. 09:00
Ruka HS-142
CoC

Po trzecich miejscach w Oberstdorfie i Willingen Dawid Kubacki po raz pierwszy stan±ł na podium poza Niemcami. W norweskim Lillehammer Polak był drugi, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
- Drugie miejsce smakuje bardzo dobrze. Wiem, że oddałem dzi¶ bardzo dobre skoki. Jestem zadowolony z drugiej lokaty. A to, że Kamil skakał w innej lidze, to inna kwestia... - podsumował.

Jeszcze dwa dni temu Polak zanotował jeden z najsłabszych występów w sezonie - na Holmenkollen był dopiero 26. We wtorek było jednak zupełnie inaczej...

- Dzisiejszy występ to dowód na to, że w Oslo po prostu nie miałem szczę¶cia. Moja warto¶ć jako zawodnika jest wci±ż wysoka, potrafię bardzo dobrze skakać - podkre¶lił.

Kubacki przyznaje, że na półmetku Raw Air Kamil Stoch jest najpoważniejszym kandydatem do wygranej, jednak jeszcze nie zwyciężył:

- Kamil na pewno jest faworytem, ale ja bym tonował nastroje - na skoczni mamuciej można bardzo dużo odrobić i bardzo dużo stracić. To jest sport, wieszanie medali przed zakończeniem zawodów nie wychodzi na dobre - przestrzegł na koniec.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
@Maxi kinng: Tak... Jak mogło to omin±ć fana skoków to nie wiem, w każdym razie był to pierwszy konkurs, nie ten drugi.
(15.03.2018, 00:50)
Maxi kinng
To Kubacki był trzeci w Willigen?
(15.03.2018, 00:39)
.
@Fan Skoków Narciarskich: W tym sezonie tak, ale najlepszym wynikiem w karierze Johanssona jest 2. miejsce w Innsbrucku rok temu.
(14.03.2018, 19:11)
Fan Skoków Narciarskich
Gratulacje Dawidzie za 2 Miejsce najlepsze miejsce w karierze . Dla Kamila Stocha za pierwsze i za 3 Johannsona [pierwszy raz na podium dotychczas trzy razy 4 miejsca] . Życzę ci Dawidzie wszystkiego najlepszego Pierwszego miejsca w Trondheim .
(14.03.2018, 17:28)
frida
niech bog Cie bogosławi
(14.03.2018, 16:35)
.
@Bartek, @Fanka: Zapomnieli¶cie, że to było w Trondheim, nie w Lillehammer :)
(14.03.2018, 15:08)
Tomasz
Brawo Dawid !!! Gratulacje za najlepszy wynik w karierze !!! Powodzenia w Trondheim i życzę ci z całego serca miejsca na podium oraz podium w Raw Air !!!
(14.03.2018, 12:02)
Fanka
@ Bartek
Niestety zapomniałe¶ :-). To było 138,5 m. - ustanowił wtedy rekord skoczni (pobity dopiero po jej przebudowie). Trener Tajner wtedy aż się za głowę złapał! Piękne wspomnienia.
A co do Dawida - pamiętam, jak po poprzednim ¶wietnym sezonie Kamila Stocha (czyli w 2014 r.) zorganizowano spotkanie ze skoczkami (brali w nim udział Kamil, Dawid i Jan Ziobro). Była możliwo¶ć zrobienia zdjęć z zawodnikami, chwili rozmowy, otrzymania kartki z autografem (były przygotowane gotowe z podpisem skoczka, ale można było też poprosić o imienn± z dedykacj±). I wła¶nie tak± (Dla ... - tu moje imię) dostałam od Dawida. Umie¶ciłam j± w ramce, a obok doczepiłam kartkę, na której zapisuję jego osi±gnięcia (indywidualne i w drużynie). Zaczęłam od 2 miejsc na podium (wygrana i trzecie miejsce) w PK w Zakopanem w 2015 r., potem była najlepsza lokata Polaka w M¦wL na Kulm 2016 r., wygrana w drużynówce w Klingenthal, złoto w drużynie na M¦ w Lahti, zwycięstwo w LGP w 2017 r., pierwsze indywidualne podium w P¦ (Oberstdorf - TCS 2017), medal M¦wL 2018 w drużynie, wygrana w Zakopanem w konkursie drużynowym, medal IO w Korei 2018, wczoraj dopisałam kolejny sukces - najlepsze (póki co) miejsce indywidualnie w P¦. A na tej kartce mam jeszcze sporo miejsca :-).
Serdeczne gratulacje Dawid, tak trzymaj!
(14.03.2018, 09:05)
oeriel
Dawid ładnie skakał, czasem jak na niego patrzę w locie, to mam wrażenie jakby był to drugi Kamil. Odbicie ma potężne. Dzisiaj z do¶ć duż± przewag± wygrał z Johanssonem, pecha miał jednak, że Kamil jest w formie 0:) My¶lę, że bardziej go cieszy takie drugie miejsce, gdzie jeszcze Polak przed nim, niż gdyby był to kto¶ inny, nawet przesympatyczny Kasai.
(14.03.2018, 08:36)
Bartek
Piękny konkurs. Nie zapomnę jak Adam Małysz skoczył tu kiedy¶ 138m. Skocznia miała jeszcze mniejszy zeskok i wygl±dało to tak jakby przeskoczył skocznie. Dzi¶ za to mamy 2 wspaniałych zawodników na najwyższych miejscach podium. Szkoda tylko decyzji że zrobili t± przerwę przed skokiem Stefana Huli. Wierzę jednak że Stefanowi uda się jeszcze wskoczyć na podium. Kamil Stoch oczywi¶cie klasa. Skacze on ww swojej prywatnej lidze. Nie wyobrażam sobie nawet jakby on miał skakać z tej samej belki co konkurencja. :D