TOTALbet - legalny polski bukmacher
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
16.12.2018, godz. 09:00
Ruka HS-142
CoC

Kamil Stoch zdecydowanie wygrał kwalifikacje do konkursu w Lillehammer, dzięki czemu znacznie powiększył przewagę w klasyfikacji turnieju Raw Air. Polak pokonał dzisiejszego jubilata Dawida Kubackiego...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Stoch skakał dzi¶ w zupełnie innej lidze niż rywale - skok na odległo¶ć 139,5 metra (wiatr 0,55 m/s w plecy) dał mu aż 16,9 punktu przewagi nad Dawidem Kubackim (131,5 metra; wiatr 0,38 m/s).

Najbliższy rywal Stocha w walce o zwycięstwo w klasyfikacji turnieju Raw Air, Robert Johansson, był dzi¶ trzeci - 131 metrów (wiatr 0,62 m/s) dało mu notę o 0,1 punktu niższ± od Kubackiego. Kolejne miejsca zajęli Andreas Stjernen (131,5 m), Peter Prevc (132 m) oraz Stefan Kraft (127,5 m).

W jutrzejszym konkursie zobaczymy także pozostałych czterech reprezentantów Polski - Stefan Hula był trzynasty (126,5 m), Piotr Żyła - szesnasty (126,5 m), Jakub Wolny - trzydziesty (126 m), a Maciej Kot - trzydziesty siódmy (123,5 m).

Po dzisiejszych kwalifikacjach Kamil Stoch znacznie powiększył przewagę w klasyfikacji turnieju Raw Air - Robert Johansson traci do Polaka już 23,5 punktu.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Kamil Stoch
Polska
139.5
153.3
2
Dawid Kubacki
Polska
131.5
136.4
3
Robert Johansson
Norwegia
131.0
136.3
4
Andreas Stjernen
Norwegia
131.5
135.7
5
Peter Prevc
Słowenia
132.0
133.9
6
Stefan Kraft
Austria
127.5
132.5
7
Yukiya Sato
Japonia
133.0
131.8
8
Vladimir Zografski
Bułgaria
130.5
131.6
9
Gregor Schlierenzauer
Austria
130.5
131.0
10
Daniel Andre Tande
Norwegia
125.5
130.6
11
Karl Geiger
Niemcy
128.0
129.7
12
Halvor Egner Granerud
Norwegia
129.5
129.2
13
Stefan Hula
Polska
126.5
128.6
14
Ryoyu Kobayashi
Japonia
129.0
127.2
15
Johann Andre Forfang
Norwegia
124.5
125.9
16
Piotr Żyła
Polska
126.5
125.3
17
Simon Ammann
Szwajcaria
128.5
124.6
18
Marius Lindvik
Norwegia
129.5
124.3
19
Richard Freitag
Niemcy
122.0
122.7
20
Philipp Aschenwald
Austria
127.0
122.4
21
Junshiro Kobayashi
Japonia
125.0
122.2
22
Andreas Wellinger
Niemcy
124.5
121.8
23
Jernej Damjan
Słowenia
124.0
121.2
24
Nejc Dezman
Słowenia
127.0
120.8
25
David Siegel
Niemcy
125.5
119.5
26
Noriaki Kasai
Japonia
125.0
119.4
27
Markus Eisenbichler
Niemcy
123.0
119.1
28
Stephan Leyhe
Niemcy
124.5
119.0
 
Tilen Bartol
Słowenia
125.0
119.0
30
Jakub Wolny
Polska
126.0
118.9
31
Michael Hayboeck
Austria
124.0
117.7
32
Kevin Bickner
USA
127.0
117.4
33
Clemens Aigner
Austria
124.0
116.3
34
Timi Zajc
Słowenia
123.0
114.2
 
Jonathan Learoyd
Francja
123.0
114.2
36
Andreas Wank
Niemcy
123.0
113.4
37
Maciej Kot
Polska
123.5
113.3
38
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
124.0
112.4
39
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
120.5
110.2
40
Sebastian Colloredo
Włochy
120.0
109.6
41
Sondre Ringen
Norwegia
119.0
109.0
42
Roman Koudelka
Czechy
120.0
108.8
43
Anze Semenic
Słowenia
120.5
108.1
44
Mikhail Nazarov
Rosja
119.5
107.8
45
Andreas Schuler
Szwajcaria
119.0
107.1
46
Anders Fannemel
Norwegia
117.5
106.6
47
Taku Takeuchi
Japonia
120.5
105.4
 
Denis Kornilov
Rosja
118.5
105.4
49
Tom Hilde
Norwegia
117.5
105.3
50
Robin Pedersen
Norwegia
117.5
105.2
51
Cestmir Kozisek
Czechy
120.0
105.0
52
Alex Insam
Włochy
117.0
102.8
53
Evgeniy Klimov
Rosja
116.5
100.0
54
Daniel Huber
Austria
116.0
99.4
55
Joacim Oedegaard Bjoereng
Norwegia
115.0
98.2
56
Sandro Hauswirth
Szwajcaria
115.0
96.5
57
Andreas Granerud Buskum
Norwegia
112.0
94.9
58
Joakim Aune
Norwegia
111.0
89.5
59
Martti Nomme
Estonia
109.5
86.4
60
Thomas Roch Dupland
Francja
108.5
85.2
61
Davide Bresadola
Włochy
107.0
84.5
62
Alexey Romashov
Rosja
105.0
82.6
63
Michael Glasder
USA
104.5
79.2
64
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
104.0
72.0
 
Anze Lanisek
Słowenia
100.0
72.0
66
Roberto Dellasega
Włochy
99.0
67.0
67
Alexey Korolev
Kazachstan
97.0
64.6
68
Marat Zhaparov
Kazachstan
96.5
62.1
69
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
93.5
56.8
70
Ayberk Demir
Turcja
81.0
29.7
71
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
79.0
28.2
72
Antti Aalto
Finlandia
121.5
DSQ

klasyfikacja generalna Raw Air »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Przyszło¶ć
Szkoda , że Kubacki już nieskacze tak dobrze... ( W Trondheim i Vikersund )
(18.03.2018, 13:34)
placek08
Protokół na stronie FISu w skijumping/results który¶ z PDFów.
(13.03.2018, 16:52)
mc_aural
Polycio dzieki :)
marmi dzieki :) Gdzie znajde ten protokol? :)
(13.03.2018, 16:47)
marmi
@mc_aural
Wystarczy sprawdzić protokół FIS, tam masz wszystkie dane, można sobie porównać z innymi skoczkami.
(13.03.2018, 11:37)
Tomasz
Jaki będzie wiatr w porze konkursu ? Pod narty czy w plecy ? Wie kto¶ ?
(13.03.2018, 10:32)
Slawkus
między 2 a 30 miejscem 5,5m różnicy - ciasno więc będzie ciekawie
(13.03.2018, 10:25)
Fanka
@ Derek
A czy jako wierny kibic skoków od 2001 r. pamiętasz, żeby kiedykolwiek Kamil lub Dawid przedwcze¶nie popadali w euforię? ¦miem twierdzić, że gdyby np. Kamil przed ostatnim konkursem sezonu miał 99 pkt przewagi nad drugim zawodnikiem (oczywi¶cie w tym sezonie będzie mieć znacznie więcej, to tylko takie rozważanie teoretyczne), nie powiedziałby, że KK już jest jego.
Wynik kwalifikacji ¶wietny, Dawid sprawił sobie i kibicom piękny prezent urodzinowy. Gratulacje, powodzenia dzisiaj.
(13.03.2018, 09:52)
Tomasz
Wie kto¶ jaki może być wiatr w porze konkursu ? Pod narty czy w plecy ?
(13.03.2018, 09:13)
Derek
Do Kamila i Dawida: po stokroć Wam gratuluję tego, co już osi±gnęli¶cie. Jednakże jako wierny kibic skoków od 2001 roku apeluję, żeby¶cie przedwcze¶nie nie popadali w euforię. Licho nie ¶pi, o czym przekonali¶cie się w Oslo. Do końca sezonu jest tak blisko i tak daleko a przed Wami "mamuty".
(13.03.2018, 06:58)
Polycio
mc_aural rozbieg nie był obniżany tylko np Kraft miał 8.9pkt za wiatr i wyższe noty, ogólnie wszyscy zawodnicy przed sato mieli dodane po kilka pkt za wiatr i wyższe noty
(13.03.2018, 06:38)
mc_aural
Po raz drugi sie pytam, czemu Sato dopiero 7-my? Noty po 18,00, druga odleglosc, -0,2 za wiatr. Inni mieli tak duzo dodane za wiatr? Byla zmiana rozbiegu? Czy co? Nie mam eurosportu a jak sie pytam olewacie :(
(13.03.2018, 05:19)
Ywaksal
Pamiętajmy że Raw air liczy się punkty uzyskane za skoki a nie punktu za zajęte miejsca, więc Dawid nic nie stracił dzi¶ przez Kamila, tylko zyskał w stosunku do innych skoczków
(13.03.2018, 01:07)
M.
Tu nie chodzi o to, że nie jara fakt, ze Stoch jest w czym¶ najlepszy na ¶wiecie, tylko w tym, że jest najlepszy i nie ma obecnie nikogo, o kim można byłoby powiedzieć: "Stoch pokonał rewelacyjnego XYZ!". Byłaby to też większa rado¶ć dla samego Kamila. On głupi nie jest i wie, że przy obecnej formie rywali po prostu musi wygrywać. Szkoda, że nie ma z kim rywalizować, że jego największym przeciwnikiem jest wiatr, tylko tyle i aż tyle.
(13.03.2018, 00:55)
xD
Ale rak w tych komentarzach. Widać, że siedz± tutaj dzieci. Z jednej strony to dobrze, bo widać, że skoki ciesz± się popularno¶ci± w¶ród młodszych, a z drugiej żal patrzeć, jak tępe pokolenie mamy. Ja za czasów eksplozji Małysza nie byłem taki głupi xD
(13.03.2018, 00:52)
Bartt
@ Marco

ty na poważnie piszesz, czy trollujesz? Znaczy co, według ciebie w latach 2004-06 i potom 2008-09 Małysz skakał słabo bo to skromny facet i nie chciał był pazerny, więc dał innym powygrywać i wła¶nie to, że nie dominował przez cały czas, a miewał słabsze sezony ¶wiadczy o jego klasie? :)

Ciekawe podej¶cie.
(12.03.2018, 23:41)
madziula
Nie rozumiem, zawsze tyle osób zrzędziło, że Kamil nie jest typem dominatora, a gdy teraz pokazuje, że wła¶nie jest, to narzekaj±, że sezon nudny i beznadziejny, a co gorsza zarzucaj± mu jak±¶ pazerno¶ć (haha).

Ja tam jestem dumna, że Kamil jest teraz w takiej formie, że bije rywali na głowę i tak naprawdę tylko loteryjne warunki s± w stanie go pokonać.
(12.03.2018, 23:31)
marmi
Tych co nie jara fakt, że Polak jest w czym¶ najlepszy na ¶wiecie miażdż±c przy tym rywali radzę, żeby sobie ten sezon już odpu¶cili.
Nigdy nie pojmę takich ludzi, ale rada dla nich dobra moim zdaniem.
Zawsze można się też ekscytować tym, kto zajmie pozostałe miejsca na podium. Albo tym, czy Stocha zdmuchnie na zeskok.
(12.03.2018, 22:25)
M.
Ten sezon jest tak beznadziejny, że już nie da się tego ogl±dać:(

Naprawdę ciężko nie zgodzić się z ??? Stoch ma talent, reszta to nieudacznicy, którym rzadko kiedy wyjd± dwa dobre skoki.
(12.03.2018, 22:02)
Danilo
Marco uspokoisz się ?
(12.03.2018, 21:40)
marco
4 lata temu zdobyl kule a sezony 2015-2016 a wszczegolnosci 2016 to slabe sezony
(12.03.2018, 21:31)
FG
JAK
(12.03.2018, 21:26)
,
Cztery
(12.03.2018, 21:22)
,
@marco
Trzy lata temu zdobył KK
(12.03.2018, 21:22)
marco
Stoch moglby dac szans wygrac kubackiemu a nie tylko i no on zgarnia wszystko ma juz wszystko wiec powinien powinien powiedziec dosc malysz mial wszystko i mial jeden cel zloto ktorego mu sie nie udalao bo jkaby byl pazerny jak stoch to by wicej wygral ale malysz to byl gosc skromny a stoch to o wszystko sie wkurza i taki smujtas i mruk z niego a malyszowi zawsze humor dopisywal moze osiagnal wucej od adama przy szczesciu i farcie ale poziomem to adamowi do piet nie dorasta 3 lata dominacji malysza a on co na koniec kariery dopiero zaczyna skakac przypomnijcie sobie M¦l w kulm 2016 jak 2 mistrz IO nie zakwalifikowal sie do konkursu i jego gesty ze mu nie wychodzi , dzięki malyszowi skacze bo to malysz aproponowal horngachera bo gdyby nie malysz to stoch dalej by sie walesal w 2 lub 3 dziesiatce tak jak 2- 3 sezony temu . Liczę że dawid pokaze swpj potencjal z lata i bedzie skakal lepiej od stocha a le to jest pazerny czlowiek dla ktorego kasa sie liczy
(12.03.2018, 21:20)
Tomasz
Brawo Kamil ! Piękny i daleki skok ! To była deklasacja ! Je¶li jutro będ± równe i sprawiedliwe warunki dla wszystkich to Kamil swobodnie wygra.Brawo też Dawid ! Wszystkiego najlepszego w 28 urodziny ! Życzę Dawidowi jutro miejsca na podium ! Stefan i Piotrek powoli zaczynaj± pukać do czołówki . Kuba Wolny przyzwoicie , Maciek też tylko za często pojawia się ten skręt tułowia i przez to niestety traci na metrach ...
Jutro ciekawie zapowiada konkurs i oby odbył się w równych warunkach ...
Moje typy na jutro :
1.Stoch
2. Kubacki
3.Stjernen
(12.03.2018, 21:15)
Wojtasierda - Fan Kamila Stocha
@Janusz40
W 100% się zgadzam. Mierz± wiatr gdy skoczek jest na belce. Jak na zeskoku się zmieni to niby nie ich wina. Tak komplikuj± skoczkowi oddanie dobrego skoku.
(12.03.2018, 21:11)
Janusz40
NajwyraĽniej co¶ nie jest tak z tymi czujnikami wiatru. Nie tylko Kamil był ofiar±, także Dawid i Wellinger. Powinien być pomiar (albo kilka) w rejonie zeskoku. Tak się składa, że przy dobrych (dla wszystkich) warunkach - to Kamil bije pozostałych na głowę. Oczywi¶cie - teraz kiedy jest w ¶wietnej formie.

Czasem bywa, że nasi zawodnicy wgrywaj± dzięki wiatrowi, dzięki temu, że kogo¶ wiatr przyziemił. To dzieło przypadku, ale jest jaki¶ margines do manipulacji. Powinno być więcej czujników wiatru i program wył±czaj±cy możliwo¶ć skakania przy wiatrach przyziemiajacych...
(12.03.2018, 21:06)
jb
Najbardziej niszowy sport to sprint na 100 metrów w biegach - wszystkie medale indywidualnie w ostatnich latach zdobywali przedstawiciele dwóch krajów: USA i Jamajki. Po co kto¶ to jeszcze w ogóle trenuje? ;)
A poważnie, to Jurek039 ma rację. W większo¶ci dyscyplin sportowych dominuje kilka krajów. A przy dyscyplinach zimowych trzeba jeszcze brac pod uwagę, że stratuje w nich praktycznie tylko północno-¶rodkowa Europa, Ameryka Płn. i 4 kraje z Azji.
(12.03.2018, 20:53)
alucard
To tylko udowadnia jak potwornego miał wczoraj Kamil pecha.
(12.03.2018, 20:48)
Sweet
KAMIL NISZCZY RYWALI!! FANTASTYCZNIE!
(12.03.2018, 20:35)
Sweet
VLADIMIR DOBRA ROBOTA OBY WRESZCIE NIE MIAL PECHA W KONKURSIE
(12.03.2018, 20:34)
Sweet
nie ponizaj ludzi,Antti zostal wylosowany przez fis do dyskwalifikacji, a normalnie awansowal byl okolo 30 miejsca.
(12.03.2018, 20:34)
Ojojojojojjjjj
Poziom współczesnych skoków Finlandii oddaje najlepiej klasyfikacja kwalifikacji. Kto by kiedy¶ pomy¶lał że Turcy będ± lepsi od Finów...
(12.03.2018, 20:29)
DODERT
@miedziane pociski
fin ma przy nazwisku DSQ dyskwalifikacja
(12.03.2018, 20:29)
DODERT
@marco
będzie stochomania zobaczysz
(12.03.2018, 20:27)
DODERT
otwarto azjatycki klub klepania buli
(12.03.2018, 20:26)
MARO
DAWID SUPER ZOGRAWSKI :) NIEZLY AKCENT :)
(12.03.2018, 19:59)
JacekKatos
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DAWIDA. Aż "szkoda" że mu prezent zepsuł Kamil ;-). Super. Fajnie by było jakby Stefanek wrócił na koniec sezonu do tego co pokazywał przed Olimpiad±, a Kocisko żeby się w końcu pozbierało.
(12.03.2018, 19:58)
Fruit
Brawo Kamil, od Lahti przyszła spóĽniona forma któr± pewnie szykowali na IO. On teraz ich nokautuje jak Małysz za swoich najlepszych lat.
Musi teraz to wykorzystać, to jest jego czas aby gonić Małysza w statystykach ilo¶ci wygranych P¦.
Przecież jeżeli wygra Raw Air i KK to, to będzie niesamowite co zrobił w tym sezonie!
Zgadzam się, on nie ma obecnie żadnej konkurencji. Cała reszta stawki jest na równi z reszt± naszej kadry. Brawa dla Dawida, życzę mu aby wkońcu oddał takie skoki również w konkursie głównym.
(12.03.2018, 19:55)
NieLubięNiszowychSkoczków
Po prostu zawsze trzeba ujmować sukcesy Polakom, głosz±c wszem i wobec, że to niszowe sporty i dlatego wygrywamy. To samo było w siatkówce.


M±dre głowisie, a może pochwalicie się ile drużyn liczy się w Rugby, krykiecie ?
(12.03.2018, 19:49)
jurek039
Adam w Oslo tez spadł z progu tez przez wiatr
(12.03.2018, 19:48)
Tomek
Adam był o tyle może ciekawszy że każdy skok był naprawdę jak u Johansona na 100%. Jak zepsuł to zepsuł ale 116 metrów to chyba 2 razy w Karierze skoczył i chyba raz 114.
(12.03.2018, 19:45)
jurek039
Teoria ze w skokach sie łatwo wygrywa bo nie ma konkurencji jest żałosna bo jest sport techniczny i trzeba trochę wiedzy np. fizyki bo w Polsce technika to pies u nogi. Tu zawsze bohaterami byli humani¶ci. Nieznajomo¶ć np. matematyki jest w Polsce chlub±.
(12.03.2018, 19:44)
Fan Zografskiego
Brawo Vladimir! Najlepszy wynik w karierze w końcu w Lillehammer uzyskał,wiec powtórka z rozrywki wskazana! :))
(12.03.2018, 19:42)
hiro shima
Takie to były czasy w Ppolskim sporcie,Darocha ,Nycz więc młodzież doceńcie to co jest teraz,w Albertville był jeden punkcik,Ustupskiego w kombinacji:)
(12.03.2018, 19:37)
Miedziane Pociski
Najlepszy Fin w Row Air 72-za 4 Kazachami między Turkami ,oj
(12.03.2018, 19:36)
Hiro shima
Nawet w Norwegii już nie ma zainteresowania skokami,wszyscy tam wol± Svindala,Jansruda.A co do spadochroniarzy to nie ¶miej się Jureczku,pamiętam czasy gdy co roku do 10 plebiscytu przegl±du sportowego wchodzili hurtowo lotnicy
:)
(12.03.2018, 19:34)
skoki
Skoki Narciarskie , Skok w dal , Skok wzwyż , Skoki ze spadochronu ...
Ile tych skoków ? :XD
(12.03.2018, 19:33)
marco
Byla malyszomania ale stochomani nie bedzie nigdy
(12.03.2018, 19:32)
marco
stoch nie ma konkurencji popatrzcue na ere malysza mocni niemcy finowie autriacy kasai potem doszli norwegowie amman a stoch kogo ma freitga ktory pol sezonu trzymal ton . W dodatku te skoki zaczynaja robic sie nudne 2 razy bym nie powiedzial ze stoch co nie oszukuje bo to jest nie mozliwe ze tak skacze powinni go dawno sprawdzic , niestety ten sport traci swoje tradycje
(12.03.2018, 19:32)
jurek039
Skoki ze spadochronu sa niszowym sportem a nie skoki. geniusz w tym sporcie i podobnych nigdy nie bedze najpopularniejszym sportowcem w zadnym kraju.
(12.03.2018, 19:29)
hiro shima
Bo zdobył dwa złota igrzyska,uwierz mi gdyby Feuz lub Holdener zdobyły dwa złote medale na igrzyskach to oni byli by najpopularniejszymi sportowcami w Szwajcarii.A Ammann i tak nie ma szans z Federerem,prawdziwie ¶wiatowym sportowcem.
(12.03.2018, 19:27)
jurek039
To czemu amman zostaje najpopularniejszym sportowcem w Szwajcarii. Przy tak niszowym sporcie.
(12.03.2018, 19:25)
hiro shima
Przykro mi Jurku ale łyżwiarstwo szybkie jest o wiele bardziej popularnym sportem niż skoki.Też bym chciał żeby jedyna zimowa dyscyplina sportu w jakiej się liczymy była najbardziej popularna ale nie możemy się oszukiwać,nie jest dobrze ze skokami w skali ¶wiata.
Skoki-Norwegia,Aus tria ,Niemcy,Słowenia,Japonia i trochę my.
Łyżwy-Holandia,Norwegi a,Ni emcy,Rosja,Japo-nia,Korea,Chin y i co najważniejsze USA i Kanada.
(12.03.2018, 19:22)
jurek039
Dzisiaj ,bula, ala za 10 lat moze byc inaczej. Dlatego szacunek ze próbuj±. Polskie skoczkinie tez dzi¶ by skakaly na bulę przy Lundby.Ale niedługo będzie inaczej.
(12.03.2018, 19:22)
NielubięNiszowychSkoczków
Turcy i Kazachowie to powinni stworzyć jedn± drużyne o nazwie "Bula"
(12.03.2018, 19:18)
F1
F1 to niszowy sport bo wygrywaj± tylko dwie drużyny, od biedy trzecia raz na sezon
(12.03.2018, 19:15)
jurek039
Niech Kamil wygrywa co moze forma nie będzie wieczna.
(12.03.2018, 19:15)
Ja
@Demol
Kwintesencja polskich kibiców:-) Jak Stoch wygra, to wszystko super - ale je¶li skoczy słabiej, to nie wybaczymy gnidom, którzy go udupili XD
(12.03.2018, 19:12)
Wojtasierda - Fan Kamila Stocha
@marmi

A omnie wszyscy zapomnieli ...
. .
_
(12.03.2018, 19:10)
hololomat
@mc_aural
Niskie noty bardzo dostał i mało za wiatr dodane
(12.03.2018, 19:10)
tomek44
Stoch dzi¶ wjechał, wzi±ł szczotkę od pani Wiesi i pozamiatał.Tutaj po prostu zmasakrował rywali i oby jutro były równe warunki.Oby dotrzymał to formę do końca sezonu.
(12.03.2018, 19:06)
jurek039
@quiq łyżwiarstwo szybkie to tez niszowy sport bo tylko Holandia wygrywa . W sumie to wszystkie dyscypliny sa niszowe bo maja swoich mistrzow, którzy wszystkiich bija na głowę i nie maja konkurencji. Nie tedy droga. W większo¶ci dyscyplin rz±dzi kilka krajów reszta jest w tyle.
(12.03.2018, 19:06)
troolol
To że hubera nie ma to dla mnie żadna sensacja. Już raz jednego dnia skakał ¶wietnie by potem kwali nie przej¶ć(patrz wisła/kuusamo)
No kazachstan robi postęp. muminov już podskakuje słoweńcom!
No i brawo vładek. Żeby to powtórzył
(12.03.2018, 19:02)
SkaczjaKamil
Kamil miał tyle przewagi nad drugim Kubackim, co Kubacki nad 25 Siegelem. Ale to jeszcze nie jest wygrany konkurs. Do tego jeszcze daleka droga, jak pokazał to niedzielny konkurs. To tak jak karny to nie gol.
(12.03.2018, 19:00)
mc_aural
czy sato skakal z wyzszej belki?
(12.03.2018, 18:59)
Derek
Wczoraj byłem zdenerwowany po Oslo a dzi¶... Dzi¶ wielkie gratulacje dla Kamila i Dawida. Dla Dawida dodatkowe życzenia. Dawidzie niech Cię dobry los prowadzi przez dalsz±, dłuuuug± czę¶ć życia. Życzę Ci wielkich sukcesów w skokach no i miejsc na najwyższym podium. Amen
(12.03.2018, 18:56)
xdx
Wszyskiego najlepszego Dawid , i skacz tak do końca
(12.03.2018, 18:56)
???
@quiq

Tylko,że za czasów Małysza był niższy poziom.Stoch jest od niego o klasę lepszy.

Stoch jest najlepszym skoczkiem w historii stylu V.Nikt nie miał lepszej techniki od niego.Inna sprawa,że nie ma wielkiej konkurencji.Skoki to ultra niszowy sport,a styl V powszechnię obowi±zuje od 1992 roku.
(12.03.2018, 18:55)
Arek
@quiq masz racje:)))
(12.03.2018, 18:53)
marmi
To się nazywa miazga...
Z pozostałych rzeczy wartych wspomnienia znakomity skok Zografskiego, co¶ czuję że kibic (fan zografskiego) niedługo zostanie jego prawdziwym fanem, hehe
Poza tym największa niespodzianka to brak w konkursie Hubera, na szczę¶cie wszedł Hilde na swój prawdopodobnie ostatni konkurs...
(12.03.2018, 18:52)
Arek
Brawo:-) Dawid wszystkiego najlepszego:-D
(12.03.2018, 18:52)
quiq
Przypomnialy sie czasy Adama :)
(12.03.2018, 18:48)