TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
16.12.2018, godz. 09:00
Ruka HS-142
CoC

Niewielu spodziewało się, że ósmy po pierwszej serii Daniel Andre Tande zdoła awansować aż na pierwsze miejsce. Dla Norwega dzisiejsza wygrana jest pierwsz± odniesion± na własnej ziemi...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
- To niesamowite. Nie spodziewałem się, że zdołam tu wygrać. Słabo mi szło w Lahti, a pi±tkowy trening tutaj również nie był dla mnie udany. Pozostałem jednak skupiony i spisywałem się coraz lepiej - przyznał Tande po konkursie.

W pierwszej rundzie Tande uzyskał 128 metrów i był dopiero ósmy ze strat± 13,5 punktu do Kamila Stocha. 132 metry w finale wystarczyły jednak, by wyprzedzić wszystkich:

- Dzisiejszy skok w drugiej serii był niesamowity - zbliżony do tych, które oddawałem będ±c w najwyższej formie. Tak jak w Willingen byłem w 100% pewny, że Kamil mnie wyprzedzi, ale ostatecznie mogłem się cieszyć ze zwycięstwa na Holmenkollen.

Jednym z czynników maj±cych wpływ na ostateczne rezultaty był dzi¶ wiatr o zmiennej sile. Dla Tande nie było to problemem:

- Wydaje mi się, że warunki były do¶ć trudne. Zwykle w podobnych okoliczno¶ciach my¶lę pozytywnie i mówię sobie, że lubię takie warunki - stwierdził z u¶miechem Tande, który liczy na dobre występy w kolejnych konkursach turnieju Raw Air: - Mam nadzieję, że będę w stanie utrzymać tę dyspozycję i powalczę o podium także w Lillehammer, Trondheim i Vikersund.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
@Bolo
Czę¶ciowo masz rację, niemniej jakie¶ założenia trzeba zrobić a gdyby tak było jak napisałe¶ to nadal faworytem do KK byłby Kamil choć proporcje by się na pewno zmieniły :)
Co innego w przypadku, odpukać, kontuzji. Trudno jednak obliczyć prawdopodobieństwo takich wypadków losowych, więc pewnie trooloil je pomin±ł.
(12.03.2018, 16:40)
kibicu¶
Nie da się wygrać ze złymi warunkami. Ci którzy graj± w DELUXE SKI JUMP 3 wiedz± o co chodzi :)
(12.03.2018, 11:26)
Bolo
@trooloil
PS. Innymi słowami: zakładasz, że Kamil będzie non stop w super dyspozycji i ani razu nie popełni błędu jak np. tego z Zakopanem, kiedy nie wszedł do 30, choć dzień wcze¶niej na tej samej skoczni pobił rekord.
(12.03.2018, 03:39)
Bolo
@trooloil
Tak, ja mam pytanie, w jaki sposób obliczasz prawdopodobieństwo (szanse) wygranej, skoro to nie s± zdarzenia losowe i nie można uzyć rachunku prawdopodobieństwa?

D wa, przecież takie gdybanie jest nic nie warteXD Wystarczy, że Kamil (odpukać) dostanie grypy żoł±dkowej na dwa dni, a Tande wygra w tym czasie dwa konkursy - i pa pa, kryształowa kulo:-D Albo że raz Kamil Ľle się odbije, nie wejdzie do trzydziestki itd. To jest sport, a nie statystyka :-)
(12.03.2018, 03:35)
fric
jako¶ nie lubię tego Tandego.. jako¶ jaki¶ taki sztuczny dziwny kole¶..
(12.03.2018, 02:43)
.
@trooloil: Forfang ma 403 pkt straty, nie 303.
(12.03.2018, 00:13)
.
@Sweet: Gdyby nie warunki, my¶lę, że mogła być dzi¶ nawet druga dziesi±tka dla Learoyda...
(12.03.2018, 00:11)
trooloil
Korekta:
Freitag musiałby liczyć na 3 i 2 miejsca stocha oczywi¶cie :)
(11.03.2018, 22:14)
trooloil
Aby było mniej niepokoju pare obliczeń co do generalki p¶
Zostało 5 konkursów. do zdobycia 500 pkt(Za Raw air jest tylko kasa)
W tej chwili matematyczne szanse na wyprzedzenia stocha w generalce maj±:
Freitag - 135 pkt straty
Tande - 180 pkt straty
Wellinger - 219 pkt straty
Forfang - 303 pkt straty
Kraft - 419 pkt straty
Johanson - 483 pkt straty
Co to oznacza?
Johanson i kraft musieliby wygrywać(jeden z nich oczywi¶cie) wszystkie konkursu a kamil musiałby dziubać jakie¶ punkciki
Forfang Musiałby wszystko wygrać i liczyć że kamil nie będzie wyżej niż na 7 miejscu
Wellinger przy każdym wygranym nie mógłby widzieć kamila wyżej niż na 4 miejscu
Tande przy wygranym każdym konkursie musiałby liczyć na to iż kto¶ rozdzieli jego i kamila
Freitag musiałby wszystko wygrać i liczyć na 2 miejsca ORAZ na przynajmniej dwa 3 miejsca
I tak po zlepieniu takich danych doszedłem do takich szans procentowych na kryształow± kule
Kamil - 40%
Tande/Freitag - 20%
Wellinger - 15%
Forfang(w przybliżeniu) 4%
Kraft/Johanson - >1%
Jak ma kto¶ jakie¶ pytanie to z chęci± odpowiem
(11.03.2018, 22:13)
kibic (fan zografskiego)
Wkurza to, że dominował tam bezdyskusyjnie a i tak przegrał.
(11.03.2018, 21:55)
Sweet
Jonathan Learoyd pokazal swoj talent w 1 serii, w 2 dostal takie warunki jak Kamil wiec nie mial szans na nic. JONATHAN W 2019 W TOP 15
(11.03.2018, 21:47)
marmi
Ja akurat nie mówię o spisku, raczej o pechu. Warunki rzeczywi¶cie szybko się zmieniały w 2. serii. Trudno mi powiedzieć jak to wygl±dało dokładnie, bo trzeba mieć ci±gły ogl±d wszystkich wiatromierzy jak Sedlak. Być może wygl±dało to stabilnie a pogorszyło się już po zapaleniu zielonego, ale jednak jeszcze na czerwonym ta wymagana odległo¶ć była niska, bodaj 123 a więc powinien Sedlak poczekać aby pu¶cić Stocha w miarę porównywalnych do najgroĽniejszych rywali, w końcu był ostatni więc to nic nie szkodziło.
Podobnie u Kubackiego, natomiast w przypadku Huli pamiętam jak zjeżdżał po najeĽdzie to wymagana odległo¶ć malała w oczach, wiatr się znacznie pogorszył już podczas najazdu :(
No a Tande realista, widać że wszyscy uważaj± Stocha za zdecydowanego lidera, co zreszt± nie dziwi. Miał bardzo dobry drugi skok i farta w postaci złych warunków dla paru innych, szczególnie Stocha.
(11.03.2018, 21:39)
kibic (fan zografskiego)
Zanim pojawi± się głosy o spisku, proponuję pomy¶leć. Pamiętacie Freitaga w Willingen? W szybko zmieniaj±cych się warunkach, trudno wszystkich wystartować idealnie. Pamiętacie Freitaga w Willingen? Tam też był spisek? Poza tym Stoch nie może narzekać na jury i sędziów w tym sezonie. Wiem, że szlag trafia, że pogoda potrafi popsuć co¶ co wydaje się nie do popsuciaa, ale chłodne spojrzenie jest potrzebne.
(11.03.2018, 21:30)