TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
14.12.2018, godz. 16:00
Notodden HS-100
FIS Cup

Dzisiejszy konkurs w Oslo nie należał do najbardziej udanych dla Kamila Stocha. Mimo iż początkowo sytuacja wyglądała obiecująco, zakończyło się na szóstym miejscu Polaka.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
138 metrów w pierwszej serii i aż dziewiętnaście metrów mniej w drugiej - tak wyglądały dziś skoki Kamila Stocha. W finale Polak trafił na niezbyt korzystne warunki, przez co spadł z miejsca pierwszego na szóste...

- Nie wiem, jak mam się czuć - trudno mi opisać uczucia, które są we mnie. Do końca nie wiem, co się stało - do trzydziestego metra wszystko wyglądało dobrze. Wtedy jakby mnie ktoś złapał za narty i pociągnął mocno w dół... Nie wiem, co mam powiedzieć - kluczył w wyrażeniu swojego zdania w wywiadzie dla TVP. - Mój skok na pewno nie był idealny, ale też nie taki na 119 metrów. Taki urok tego sportu. Mimo wszystko to był udany weekend, oddawałem skoki na wysokim poziomie.

Mimo wszystko Stoch może być z siebie zadowolony - obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i turnieju Raw Air.

- Takie wydarzenia wpływają na mnie motywująco. Jutro kolejny dzień, otwierają się kolejne możliwości, kolejne szanse. Będę dalej robił to, co robię - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fan xd
Stoch fenomen a l n a forma
(17.03.2018, 18:35)
Fan
Jaki kierunek wiatru dziś będzie ? Pod narty czy w plecy ?
(12.03.2018, 09:20)
Fanka
A prosiłam już jakiś czas temu, żeby zawody w Oslo odbyły się bez perturbacji :-(. W sumie to, co się stało wczoraj - to i tak nic w porównaniu z ubiegłym rokiem (po co przypomniano tamten konkurs w wywiadzie?), ale i tak wyglądało dość groźnie (zwłaszcza, jak obejrzałam powtórki tego skoku) - chodzi o moment opadnięcia nart właśnie po tych ok. 30 metrach lotu. Ktoś mniej doświadczony lub po prostu w słabszej formie mógłby mieć z tego bardzo duże kłopoty.
(12.03.2018, 09:12)
Mikado
Stoch miał pecha. Na brak noszenia (tzw. powietrza) skoczek może tylko zadzbać o to by dobrze wylądować.
(12.03.2018, 07:19)
kibic (fan zografskiego)
@marmi: obyś miał racje. Ale to i tak wkurza. Myślałem, że w tym sezonie, Kamilowi pęknie 30 zwycięstw w PS a dzisiaj, że dogoni Schmitta. O ile przed konkursem trochę się bałem, a strach się wzmógł jak zobaczyłem warunki, o tyle po pierwszej serii byłem pewny zwycięstwa i nawet myślałem sobie, żeby nie odwoływali drugiej serii.
(11.03.2018, 22:53)
marmi
Spokojnie @kibic, nie ma się co denerwować. Stoch nie straci formy z dnia na dzień, są jeszcze konkursy na dużej skoczni a i na mamutach nie będzie odstawał. Wątpię aby którykolwiek z rywali Kamila jeszcze realnie na kulę liczył, oni już tylko mają chrapkę na pieniążki za RA :-)
(11.03.2018, 22:46)
kibic (fan zografskiego)
Tyle serii wygranych, życiowa forma a jak przyszło do najważniejszego konkursu w Oslo to szlag wszystko trafił! Obawiałem się, że ta seria musi kiedyś się skończyć (jak Lewandowski Karnego :P), że będzie wpadka i obawiałem się, że to będzie w konkursie, szczególnie przy loterii pogodowej. Miałam cichą nadzieję, że jak Kamil ma coś w Oslo zepsuć to w konkursie drużynowym. Niestety, w najważniejszym konkursie to się stało, za sprawą wiatru! A w sobote warunki były idealne. Tak jak i w Zakopanem. Niestety, jakiś matoł wymyślał sobie drużynówki w walce o jakiś nieznaczący puchar narodów. Gdyby nie te drużynówki to Kamil miałby super przewagę w PS i przed ostanimi konkursami w lotach, przystępowałby na luzie a my - kibice oszczędzilibyśmy sobie nerwów.
(11.03.2018, 21:36)
Sweet
Kamila oszukano, oddal fantastyczny skok, ale widzialem ze jak sie odbil z belki to na grafice nagle wiatr sie zmienil na ten z tylu, pierwszy raz w dzisiejszym konkursie i z tak niskiej belki nie moglo wyjsc nic wiecej. widzieliscie gdzie byla zielona linia? no wlasnie.
(11.03.2018, 20:02)
xxx
no dla mnie też - obrał wysoką parabolę, a nagle go ściągnęło w dół. Kamil to fighter, jutro rozwali system :P