TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
14.12.2018, godz. 16:00
Notodden HS-100
FIS Cup

Kamil Stoch zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu P¦ w Oslo i tym samym został pierwszym liderem cyklu RAW Air. Polak uzyskał 131 metrów z niższej niż rywale belki startowej.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Polak skakał z 14-tego rozbiegu, a rywale z 15-tego. Drugie miejsce zaj±ł Robert Johansson (130,5 metra), a trzeci był Richard Freitag (130 m). W czołówce znaleĽli się jeszcze Forfang, Kubacki (130 metrów i 5-te miejsce) i Andreas Stjernen. Ta szóstka ma spor± przewagę nad kolejnymi skoczkami.

Stefan Hula skoczył 123 metry i zaj±ł 15-t± pozycję. Słabo spisali się Wolny - 118,5 m i Żyła - 116 metrów, ale obaj znaleĽli się w konkursie.

Niestety Maciej Kot odpadł w kwalifikacjach po skoku na 112 metr i jego występ w drużynówce stoi pod znakiem zapytania. Stracił też szansę na wysok± pozycję w turnieju RAW Air.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Kamil Stoch
Polska
131.0
143.2
2
Robert Johansson
Norwegia
130.5
137.0
3
Richard Freitag
Niemcy
130.0
135.1
4
Johann Andre Forfang
Norwegia
130.0
134.3
5
Dawid Kubacki
Polska
130.0
132.3
6
Andreas Stjernen
Norwegia
127.5
131.1
7
Andreas Wellinger
Niemcy
126.0
126.9
8
Stefan Kraft
Austria
126.5
126.6
9
Ryoyu Kobayashi
Japonia
124.5
125.8
10
Daniel Andre Tande
Norwegia
124.5
125.2
11
Marius Lindvik
Norwegia
125.0
124.7
12
Halvor Egner Granerud
Norwegia
124.0
124.6
13
Gregor Schlierenzauer
Austria
125.0
123.8
14
Markus Eisenbichler
Niemcy
124.0
123.2
15
Stefan Hula
Polska
123.0
122.9
16
Peter Prevc
Słowenia
123.0
122.1
 
Constantin Schmid
Niemcy
123.5
122.1
18
Anders Fannemel
Norwegia
123.0
121.6
 
Yukiya Sato
Japonia
123.5
121.6
20
Stephan Leyhe
Niemcy
121.5
121.4
21
Junshiro Kobayashi
Japonia
123.0
120.8
22
Simon Ammann
Szwajcaria
122.0
120.7
23
Jernej Damjan
Słowenia
121.5
119.2
24
Kevin Bickner
USA
123.5
118.3
25
Karl Geiger
Niemcy
120.5
117.1
 
Clemens Aigner
Austria
121.0
117.1
27
Daniel Huber
Austria
121.0
116.8
28
Andreas Wank
Niemcy
121.5
116.3
29
Roman Koudelka
Czechy
121.0
115.9
30
Philipp Aschenwald
Austria
120.0
114.2
31
Vladimir Zografski
Bułgaria
119.5
114.0
32
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
120.0
113.2
33
Michael Hayboeck
Austria
118.0
112.9
 
Nejc Dezman
Słowenia
120.0
112.9
35
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
119.5
112.8
36
Jonathan Learoyd
Francja
119.0
112.6
37
Alex Insam
Włochy
119.0
112.1
38
Sebastian Colloredo
Włochy
117.5
111.5
39
Noriaki Kasai
Japonia
117.5
111.1
40
Tom Hilde
Norwegia
118.0
110.6
41
Tilen Bartol
Słowenia
117.5
110.5
42
Jakub Wolny
Polska
118.5
110.1
43
Evgeniy Klimov
Rosja
119.5
110.0
44
Piotr Żyła
Polska
116.0
109.0
45
Killian Peier
Szwajcaria
118.0
108.8
46
Joacim Oedegaard Bjoereng
Norwegia
116.5
106.0
47
Robin Pedersen
Norwegia
115.0
105.3
48
Timi Zajc
Słowenia
115.0
104.9
49
Andreas Schuler
Szwajcaria
115.0
104.3
50
Anze Lanisek
Słowenia
115.0
103.9
51
Cestmir Kozisek
Czechy
115.0
103.2
52
Antti Aalto
Finlandia
116.5
102.9
53
Alexey Romashov
Rosja
114.0
102.3
54
Taku Takeuchi
Japonia
114.0
102.1
55
Denis Kornilov
Rosja
114.0
100.3
56
Maciej Kot
Polska
112.0
99.8
57
Joakim Aune
Norwegia
113.5
99.1
58
Andreas Granerud Buskum
Norwegia
113.5
98.3
59
Martti Nomme
Estonia
111.5
96.7
 
Michael Glasder
USA
111.5
96.7
61
Sondre Ringen
Norwegia
111.5
96.5
62
Davide Bresadola
Włochy
111.5
95.8
63
Thomas Roch Dupland
Francja
109.5
93.4
64
Andreas Alamommo
Finlandia
106.5
88.6
65
Anze Semenic
Słowenia
108.0
87.0
66
Mikhail Nazarov
Rosja
105.0
83.5
67
Marat Zhaparov
Kazachstan
104.0
82.0
68
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
99.0
73.0
69
Roberto Dellasega
Włochy
97.0
69.6
70
Fatih Arda Ipcioglu
Turcja
92.5
59.5
71
Alexey Korolev
Kazachstan
90.5
55.6
72
Ayberk Demir
Turcja
89.0
52.0
73
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
86.0
46.7

klasyfikacja generalna Raw Air »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Tomek
W Vikersund i Planicy niech sobie obniży z 3 belki bo to bez sensu uszkodzić sobie kolano i zakończyć karierę. Oni teraz nic nie naprawiaj±. Daj± rutynowo 1/3 innego ¶cięgna na ¶rubie. To jest jak przeszczep stawu, jakby nogę na rękę zamienić. Powiedzcie to Horngaherowi i Stochowi.
(10.03.2018, 16:52)
.
@marmi: Ah, skoro chodzi o lata 1997-2000 to się zgadzam :)
(10.03.2018, 14:13)
marmi
Nie te lata kropko.
(10.03.2018, 12:08)
M.
Gregor jest już tylko o krok od bycia najlepszym z Austriaków. Je¶li w przyszłym sezonie wróc± Freund i Gangnes, a Gregor i Prevc podreperuj± forme, to możemy mieć arcyciekawy sezon. (bo w tym wieje nud±, nawet mi się nie chce niektórych konkursów ogl±dać)
(10.03.2018, 11:46)
.
@marmi: Sezon 04/05 to było cienkie skakanie? Przecież zaj±ł 4. miejsce w generalce...
(10.03.2018, 11:33)
lolek
Norwegowie raczej bez konkurencji
drugie miejsce dla Niemców też nie zagrożone a my chyba 3 chodĽ ta Austria nigdy z ni± nic nie wiadomo
(10.03.2018, 09:53)
Player124
Zobaczymy jeszcze znak zapytania ;),dużo było takich co ich skre¶lano a nagle odrodzili się i wygrywali konkursy zobaczymy za kilka lat.
(09.03.2018, 22:19)
Player124
Zgadza się 2014/15 był w dobrym wykonaniu wtedy wywalczył nawet srebro na Mistrzostwach ¦wiatach.Kot moim zdaniem jako¶ dziwnym trafem zaliczył regres w porównaniu do ubiegłego sezonu.A co do finów to bardzo mi ich szkoda,szkoda że Olli zmarnował sobie przez chlanie karierę szkoda Larinto,w±tpię żeby w ci±gu 10 lat odbudowali potęgę może kiedy¶ za 20 im się uda.Ale słyszałem że chyba nie maj± tam hajsu na rozwój skoków.
(09.03.2018, 22:18)
???
Dajcie już spokój z tym Schlierenzauerem.To nie jest skoczek na wygrywanie,co najwyżej TOP10 w najwyższej formie.
(09.03.2018, 22:18)
miseo_anthropos
@Player124
Wydaje mi się, że możesz mieć rację. Pamiętajmy, że następne m¶ będ± na jego Bergisel i będzie chciał wypa¶ć dobrze. O jego motywację bym się nie martwiła, bo w kółko znajduje sobie co¶ nowego, to kolega, to puszka z jego wizerunkiem i chłopak dostaje kopa do działania. Jedyne co mu może przeszkodzić to dorosło¶ć. Teraz już się tak bardzo nie po¶więca dla treningów no i nie ma w głowie tego ,,muszę przeskoczyć skocznię!" i ,,ja chcę być najlepszy". Ogólnie to wydaje mi się, że trochę boi się powrócić do dobrej formy (w sesnsie do wygrywania), bo boi się powtórki z rozrywki i tego wchodzienia w jego życie przez dziennikarzy. Ale jak długo skacze tak długo może wypalić ze swoim dawnym ja, za co mocno trzymam kciuki.
(09.03.2018, 22:15)
marmi
Ja tam nie kibicuję Gregorowi ale jego powrót do wysokiej formy wcale nie jest wykluczony. Przecież choćby Małysz miał 3 lata cienkiego skakania a Gregor miał obiektywne przeszkody przez długi czas, także nie można liczyć, że kilka lat jest już bez formy. Nie chce mi się szukać, ale zdaje się, że jeszcze 3 lata temu skakał dobrze, a już na pewno 4. Z grubsza połowa tego czasu zmarnowana przez kontuzje i/lub brak motywacji.
Teraz motywację ma, nie odpuszczał mimo braku widocznych postępów i ostatnio daje to już efekty. My¶lę, że miejsca w 10. s± już w jego zasięgu.
A Finowie to już sobie w Oslo poskakali, starczy. To już więcej nawet Kazachowie sobie poskacz±...
Mam nadzieję, że ten zepsuty skok Kota to pojedynczy przypadek, szkoda że w kwalifikacjach :(
(09.03.2018, 22:09)
Player124
Dlatego że nie skacze już kilka lat na pewnym poziomie? No tak ,dokładnie ale to w większo¶ci przez urazy min więzadła itp,my¶lę że to zahamowało trochę powrót w ubiegłbym sezonie na wła¶ciwe tory.Teraz patrz±c na niego i na te krytykowanie przez Kuttina chyba się trochę zmobilizował do lepszego skakania bo w Lahti już skakał najrówniej w tym sezonie tak samo tutaj w Oslo dwa dobre skoki ,mam nadzieję że na mamutach też pokaże się z dobrej strony bo nie zapomnę co ten chłopak wyprawiał w Planicy w sezonach 2008,2011 czy Vikersund 2011,2009 lub Kulm 09.Możliwe że urósł,zmieniła się trochę techinka lotu czy też teraz inny sprzęt ale to nadal przecież ¶wietny skoczek rok temu w Wi¶le ładnie skakał rok temu czy Willingen w tym sezonie też miał przebłyski tego geniuszu.
(09.03.2018, 22:03)
tomek44
Trudno, czasem takie rzeczy się zdarzaj± jak dzi¶ u Maćka, ale w tym sezonie jest to rzadko¶ci±, żeby Polak nie wszedł do konkursu (nie licz±c oczywi¶cie kwot startowych). Trzeba się cieszyć, że to dzieje się tak rzadko.

Co do występu Maćka w drużynie jestem spokojny. Jest na siebie na pewno wkurzony i da jutro z siebie 120%.
(09.03.2018, 21:58)
kibic (fan zografskiego)
@Player124: chciałbym, żeby Gregor wrócił ale rzeczywisto¶ć pokazuje, że powrót do sportu bywa ogólnie trudny, a w skokach jest raczej niemożliwy. Zauważ, że dołek Kamila trwał krótko a Schlierenzauer nie skacze już kilka lat.
(09.03.2018, 21:54)
Player124
Gregor skacze dobrze,poważnie co raz lepiej ze skoku na skok.Jak utrzyma motywację w treningu omijać będ± go kontuzję to w przyszłym sezonie może być mocny,jest on jeszcze młody i może pokazać swoj± klasę.Moim zdaniem to nie jest żaden drugi Schmitt,Hannawald czy Peterka taki talent rodzi się raz na 100 lat jestem przekonany że jeszcze na pewno stanie na podium lub zwycięży w zawodach.Po prostu musi to potrwać nie jest tak łatwo wrócić na szczyt ale wierze w niego,Kamil czy Adam też mieli wahania formy ale wrócili do czołówki więc Gregor powinien zrobić to samo.Co o tym s±dzicie?
(09.03.2018, 21:50)
kibic (fan zografskiego)
Dzięki @placek.
@killersn: Masz racje i nie masz racji bo np. miejsce w pierwszej dziesi±tce tego turnieju, to byłby prestiżowy wynik, pomimo braku nagród pieniężnych. W sumie co¶ takiego jak na igrzyskach, gdzie tak naprawde licz± się tylko 3 pierwsze miejsca a 4 jest najgorsze ze wszystkich.
(09.03.2018, 21:44)
XDD
Zastanawia mnie co się dzieje z Semeniciem, znów bez awansu i dopiero 65 lokata, przegrywa nawet z Nomme. Apropo Estończyka, zapraszam do dyskusji pana co wierzył w jego awans do konkursu
(09.03.2018, 21:43)
placek08
@kibic
Na stronie FIS-u jest co¶ takiego jak Prize Money Ranking (w wynikach). Daj± za 1. 7500, za 2. 5500, za 3. 4500 (CHF) na zawodnika. Przy okazji za indywidualne nagrody s± liczone jako pkt*100.
(09.03.2018, 21:30)
summo14
Kot powinien nie byc powołany na druzynowke z tego powodu, że powinien sobie bez presji poskakac w treningach oraz jako przedskoczek i wyeliminować bład ze skrecaniem go w powietrzu nie wiem gdzie robi bł±d, ale ewidentnie w kazdym skoku skręca go ciałem. Jak tego nie naprawi to może dużo stracic jeszcze do konca sezonu bo bł±d nie zniknie.
Ja bym dał żyłe do drużynówki jednak.
Natomiast Stoch fenomenalny. Nie wiem jak skakał w treningach ale w kwali spoznil ewidentnie odbicie, mimo to skok fantastyczny. Ale z tego co pamietam to w Lahti też w kwalifikacjach spoznił. Jak jutro trafi to może sobie przewage konkretn± wywindować już na starcie
(09.03.2018, 21:26)
Sweet
ale trans kamila fantastyczny czlowiek zawodnik skoczek ! legenda!
(09.03.2018, 21:20)
killersn
@kibic (fan zografskiego)
"Tu chodzi o to, ze wystawiajac Kota,odbiera sie mozliwosc walki w Raw Air innemu zawodnikowi"

Wal ki? Ale o co? Przeciez nagrode zgarnia tylko zwyciezca cyklu. A co¶ nie wydaję mie sie zeby jakikolwiek zawodnik spoza 10 PS miał szanse powalczyć o zwyciestwo (może z wyj±tkiem Ryoyu). Tym bardziej Żyła lub Wolny. Pozdr
(09.03.2018, 21:17)
kibic (fan zografskiego)
@PLAANET: w sumie sam mam ten dylemat. Może faktycznie lepiej powalczyć o 2 miejsce w drużynwce jutro, z Kotem? Kto¶ wie ile za to płac±? Bo chyba teraz o kase pozostaje walczyć.
(09.03.2018, 21:15)
PLANET
kibic (fz): jasne, t± czę¶ć rozumiem, ale czy REALNIE odbieramy szanse Żyle czy Wolnemu? : ) albo inaczej, czy maj± je duże?
(09.03.2018, 21:05)
kibic (fan zografskiego)
Tu chodzi o to, ze wystawiajac Kota,odbiera sie mozliwosc walki w Raw Air innemu zawodnikowi.
(09.03.2018, 21:03)
PLANET
troolol: dokładnie o tym mówię. Mimo wszystko Maciek powinien być jutro w konkursie. Fakt faktem, na drugie miejsce w Pucharze Narodów mamy i tak iluzoryczne szanse..
(09.03.2018, 20:58)
.
*zebrać
(09.03.2018, 20:57)
.
@kibic (fan Zografskiego): Żyła w takiej formie, jak zauważyłe¶, nic nie osi±gnie. Wolny mógłby przynajmniej zebrqć do¶wiadczenie.
(09.03.2018, 20:55)
kibic (fan zografskiego)
@kropka: czemu Wolny a nie Żyła? Dzisiaj obydwoje słabo ale Żyła ma szanse powalczyć w Raw Air na mamucie. Chociaż z tak± form± to nie wiem co on może ugrać. Miejsce w 3 dziesi±tce jest tyle warte co nic.
(09.03.2018, 20:52)
troolol
Planeżaden kazach się nie zakwalifikował ale drużyne złoż± :)
(09.03.2018, 20:49)
dsadssa
To ze kot zwalil 1 skok nie znaczy, ze trzeba go skreslic z druzynowki
(09.03.2018, 20:49)
kibic (fan zografskiego)
Co za matoł robi drużynówki w turnieju indywidualnym? Stoch zamiast budować przewagę w PS to będzie walczył w jakim¶ ¶miesznym pucharze narodów. Wiem, jest Raw Air ale chyba PS jest priorytetem. No i przez te durne drużynówki, trener będzie miał dylemat czy wystawić Kota i tym samym odebrać innemu możliwo¶ć walki o dobr± lokatę w turnieju.
(09.03.2018, 20:49)
troolol
Jestem ciekaw osobiscie od razu lotów ponieważ trzymam kciuki że rokrd kazachstanu zostanie poprawiony
(09.03.2018, 20:48)
.
Stoch, Kubacki, Hula i WOLNY. Oto, jaki powinien być skład drużynówki. To samo mówiłem przed konkursem w Lahti.
(09.03.2018, 20:48)
PLANET
troolol: o ile pamiętam przepisy pozwalaj±, i tak, Kot raczej powinien być w drużynówce mimo wszystko.. szkoda, że w takim momencie to się zdarzyło..
(09.03.2018, 20:48)
troolol
Szymanek ja tam bym dał szanse wolnrmu. lepiej po prostu od żyły skakał
(09.03.2018, 20:47)
PLANET
szymanek: nie myl czatu z komentarzami... trochę więcej tre¶ci w jednym, a nie taki spam..
(09.03.2018, 20:47)
troolol
@PLANET
Zależy od trenera treningi maciek miał dobre
(09.03.2018, 20:47)
PLANET
Teraz pytanie, czy można wzi±ć Kota jako czwartego do brydża do drużyny mimo braku awansu w kwali..
(09.03.2018, 20:44)
troolol
@flo
po wolnym się więcej nie spodziewalem żyła grunt się zakwalifikował
(09.03.2018, 20:43)
friday
Ale Stochu sie rozhulał xD
(09.03.2018, 20:42)
Flo
Maciej Kot tragicznie, Piotrek Żyła i Kuba Wolny bardzo słabo. Stoch rewelacja, Kubacki bardzo dobrze, Hula całkiem nieĽle.
(09.03.2018, 20:41)