TOTALbet - legalny polski bukmacher
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
16.12.2018, godz. 09:00
Ruka HS-142
CoC

Trzykrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata i brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 2010 roku Tom Hilde zdecydował, że nadchodzące konkursy w Oslo i Lillehammer będą ostatnimi w jego karierze sportowej...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Po udanych startach w Pucharze Kontynentalnym Hilde zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer w 2006 roku - pierwszy start był udany, bo od razu zdobył punkty. Już w kolejnym sezonie kilka razy uplasował się w czołowej dziesiątce konkursów PŚ, jednak prawdziwy przełom przyszedł w sezonie 2007/2008 - to wtedy ośmiokrotnie stanął na podium zawodów PŚ, z czego dwa razy na najwyższym stopniu (Predazzo - 12 i 13 stycznia 2008). Kolejne - ostatnie - zwycięstwo przyszło niemal trzy lata później w Bischofshofen.

Po dość udanym sezonie 2012/2013, kiedy Hilde po raz ostatni stanął na podium zawodów najwyższej rangi (Sapporo, 19 stycznia 2013). Później było już gorzej - coraz rzadsze starty w PŚ i próby odzyskania formy poprzez udział w Pucharze Kontynentalnym (w tym cyklu ostatnie zwycięstwo odniósł niespełna dwa miesiące temu w Bischofshofen).

Do największych sukcesów Hilde należą wspomniane trzy zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata, czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu, dwa trzecie miejsca w Turnieju Czterech Skoczni i kilka medali imprez mistrzowskich - igrzysk olimpijskich (brąz w drużynie w Vancouver), mistrzostw świata (cztery srebrne medale w drużynie - Sapporo, Liberec, 2 x Oslo) czy mistrzostw świata w lotach (brąz w drużynie - Oberstdorf).

- Po dwunastu latach przyszedł czas, żeby zakończyć karierę w tym samym miejscu, w którym ją rozpocząłem - napisał Hilde w portalu społecznościowym Instagram. - Kwota narodowa na Holmenkollen i w Lillehammer. Życzcie mi szczęścia, kibicujcie mi i trzymajcie kciuki za szczęśliwe zakończenie - poprosił fanów.

Przyczyny zakończenia decyzji przez Hilde nie zaskakują:

- Robię to już długo. Dwanaście lat minęło od mojego pierwszego startu w Pucharze Świata w Lillehammer. Podjęcie decyzji nie było trudne, wystarczy. Młodzi skoczkowie są na wyższym poziomie niż ja - przyznał.

Mimo że Hilde nastawia się na zakończenie kariery w Lillehammer, jest mała szansa, że zobaczymy go jeszcze podczas lotów w Vikersund:

- Jeśli otrzymam taką możliwość, wystartuję w Vikersund. Jednak patrząc na statystyki i moje wyniki tej zimy, najbardziej realne jest to, że konkurs w Lillehammer będzie dla mnie ostatni.

Nie wiadomo jeszcze, czym Hilde będzie się zajmował po zakończeniu kariery. Dyrektor sportowy norweskiej federacji Clas Brede Braathen chciałby go zatrzymać w związku; na pozostanie Norwega przy skokach liczy również Walter Hofer.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Horus
@Ja
Kultura kulturą, ale jakoś w biegach i biathlonie potrafią dominować latami. A w skokach przepadają po kilku sezonach...
(09.03.2018, 20:14)
Ja
@Horus

Może to kwestia różnicy kulturowej. U nas przyjęło się, że dany zawód uprawia się całe życie. Może w Norwegii przekwalifikowywanie się, sprawdzanie się w różnych dziedzinach, szukanie spełnienia różnymi drogami jest bardziej popularne.

Drugie, to kwestia kasy. Może u nas da się żyć ze sponsorów, całe życie odcinać kupony od sławy. A w Norwegii może być tak, że sportowcy nie są celebrytami, i nie zarabiają poza skocznią.
(09.03.2018, 20:03)
Horus
Ci Norwegowie jakoś nie potrafią się rozwinąć ze skoczków obiecujących w wybitnych. Ilu to już takich było? Pettersen, Velta, Bystoel, teraz Hilde. Każdy z nich miał sukcesy (czasami nawet spektakularne), ale nigdy nie zbliżył się do grona najwybitniejszych w historii.

Tak sobie patrzę na tabelę z liczbą zwycięstw w PŚ... Wiecie gdzie jest pierwszy Norweg? Na miejscu 26. - to Roar L., który dobił do 11 wygranych. To w sumie zastanawiające, że jedna z największych potęg w skokach nie ma żadnego zawodnika w top10 czy chociaż top20 PŚ.
(09.03.2018, 19:55)
HILDE BU
FAJNIE , ŻE ODSZEDŁ. NIE LUBIŁEM GO.
(09.03.2018, 19:42)
.
@Sweet: Hilde się nie chce? Od paru lat po prostu.forma już nie ta. I tyle.
(09.03.2018, 18:28)
Sweet
A jednak! No cóż myślałem że zaatakuje Pekin przecież ma możliwości a mu się nie chce cóż.
(09.03.2018, 17:24)
jb
Kofler zapowiedział zakończenie kariery po MS w przyszłym roku. O ile do tego czasu zdoła się podleczyć na tyle, że będzie w stanie w ogóle załozyć narty...
(09.03.2018, 16:52)
borsuk
Wiecie, o tym czy kończyć karierę decydować będzie sam zawodnik. Nic nam do tego. Można sobie tylko tak trochę po próżnicy pogadać. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem odgrzewanych kotletów. Dlatego moja miłość na rozstania i powroty w stosunku do Ahonena ustała dawno już temu. Ale jeżeli facet czuje taką potrzebę i ochotę to niech skacze dalej. Jego kariera, jego wybór. Wysyłanie Kasaiego na emeryturę po pierwszym od kilku lat słabszym sezonie jest nieuzasadnione. To samo dotyczy Prevca.Tacy zawodnicy jak Kofler, Wasiljew czy Amman sami zdaję się podjęli decyzję o zakończeniu kariery i nie ma potrzeby nawoływania ich do tego. Schlierenzauer, Wank, Korniłow, Fettner czy Descombes też pewnie o tym coraz częściej myślą, ale na nich chyba jeszcze trochę za wcześnie. Pamiętajmy, że oprócz względów sportowych znaczenie - i to zarówno za jak i przeciw kontynuowaniu kariery - mają względy osobiste, rodzinne, zdrowotne, finansowe i psychiczne. Zatem możemy sobie pobajdurzyć, co nam się wydaje, a o tym co będzie nie nam decydować.
(09.03.2018, 15:24)
miseo_anthropos
A Europcar (to co mają na kaskach)?
Z resztą czytałam wywiad z Janne, w którym mówił, że powoli wszystko rusza w lepszym kierunku (bardzo powoli, dobra w żółwim tempie) i chodziło mu głównie o tych młodych. Aalto jest tego dobrym przykładem. W ogóle młodsza część kadry potrafiła pokazać bardzo ładne skoki i dość dalekie, ale głównie (tylko) w treningach.
(09.03.2018, 14:28)
Fileep86
Sukcesy Ammana jakoś nie rozwinęły Szwajcarskich skoków. U nas to była też kwestia społeczna, co w Finlandii raczej nie zafunkcjonuje. Dla nas sukcesy Małysza były wejściem do innego świata a jeśli jakimś cudem w Finlandii pojawi się ktoś walczący o KK to byłby to tylko miły powrót do dawnej rzeczywistości.
(09.03.2018, 14:27)
tomek44
@miseo_anthropos

Tak, tylko że Ahonen skacze już parę lat,a sponsora jak nie było, tak nie ma.Potrzeba im człowieka,który by nieoczekiwanie wystrzelił,tak jak u nas Adam.Kimś takim może być Niko Kyotasecho,a poza nim nie widzę jakiegoś kandydata.

W ostateczności może jakiś trener klasy światowej,przy którym zawodnicy skakaliby lepiej.Może Kuttin?Co mają do stracenia?A obecny trener rep.Austrii,w dniu 25.03. powinien stracić robotę.Z takich bardziej science fiction teorii to powrót Miki Kojonkowskiego.

Ale przede wszystkim muszą być tam pieniądze.Bez tego Finowie daleko nie zajadą.
(09.03.2018, 14:02)
???
Pamiętacie jak był idolem polskich fanek skoków?Jak to szło:Hildziak-słodziak:).

Pom yśleć,że w sezonie 2007/2008 polscy fani skoków psioczyli na Stocha i zachwycali się Hilde:).

Jakie jeszcze skojarzenia z nim?-Kojonkoski,Geir Ole Berdahl,Predazzo.

Spo rtowo jego odejście to żadna strata,sentymentalnie jednak tak.
(09.03.2018, 13:55)
viktor19
Pytanie też czy Ahonen rzeczywiście coś zdziała ze skokami w Finlandii. Od powrotu jego nic tam praktycznie nie ruszyło.
(09.03.2018, 13:48)
Samo
@miseo_anthropos
Tylko, że jego sława rozmienia się na drobne a młodszym pokoleniom kojarzyć się będzie nie ze zwycięstwami a z klepaniem buli. Piszę to z przykrością, bo Jane pamiętam jako wielkiego.
(09.03.2018, 13:42)
@skoki
Peter Prevc???
Roman Koudelka???
Moim zdaniem
Kofler,
Dellasega,
Glasder
Ki m
H.C.Choi,
Ziobro,
Bjerkeenge n,
Savoie,
(09.03.2018, 13:32)
Bartt
Zgadzam się że nad zakończeniem kariery powinien zastanowić się Kranjec... konkurencja w Słoweńskiej kadrze jest szalenie mocna, a czasu już się nie oszuka. Trenowanie cały rok tylko po to, aby może załapać się na konkursy lotów w Planicy (a może i nie) raczej mija się z celem.

Co do pozostałych - dopóki wciąż znajdują się w gronie 4-6 najlepszych zawodników w swoich krajach - niech skaczą. No może jeszcze Wassiliew mógłby sobie już dać spokój.
(09.03.2018, 13:24)
Fileep86
Dlaczego Ahonen miałby sobie dać spokój ze skakaniem, skoro jest w tej chwili nawet najlepszy w fińskiej ekipie (bo Aalto lekko przygasł)?
(09.03.2018, 13:16)
miseo_anthropos
@viktor19
Jakoś tak przed rozpoczęciem sezonu czytałam, że Dimitrij zakończy karierę. Co prawda powiedział tam też, że chce zdobyć medal na IO, ale wydaje mi się, że to już jego ostatni sezon.
A co do Ahonena to się nie zgadzam. Jest bardzo potrzebny fińskim skokom. Jego sława to aktualnie jedyny powód, dla którego jakiś sponsor mógłby się zainteresować tą reprezentacją. Chociaż mi też przykro się patrzy na jego dalekie pozycje, to dalej cieszy mnie jego obecność w pś. Z resztą skoro dalej go cieszy skakanie to niech skacze ile tylko chce.
(09.03.2018, 12:55)
viktor19
Ahonen, Kasai, Wasiliew czy Kraniec, także mogliby już dac sobie spokój ze skakaniem. Z całą sympatią do nich ale trochę przykro patrzeć jak tacy zawodnicy ledwo się łapią do konkursów bądź nie i oddają krótkie skoki.
(09.03.2018, 12:14)
skoki
Simon Ammann Peter Prevc Roman Koudelka Piotr Żyła Robert Kranjec
zakończenie kariery
(09.03.2018, 12:04)
Presto
Sympatyczny zawodnik, szkoda, że kończy ze skakaniem. Mimo, że skakał ostatnio głównie na zapleczu PŚ, to skakał dosyć dobrze i lepiej zakończyć karierę w taki sposób, niż nie kwalifikując się np. do 2 serii w PK.
(09.03.2018, 12:02)
run
Owszem, sympatyczny, jak mało kto wśród tamtej nacji.
(09.03.2018, 10:50)
marmi
Myślałem, że walczy o powrót do pierwszego składu, ale widać doszedł do wniosku, że nie da rady. Pamiętam, że był jednym z najlepszych jeśli nie najlepszym Norwegiem, kiedy ogólnie byli trochę w dołku.
Lubię go, wydaje się sympatyczny i kibicowałem mu aby wrócił do swojej najlepszej formy. Cóż, powodzenia na nowej drodze życia Tom :)
(09.03.2018, 08:56)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Tom Hilde kończy ze skokami
Tom Hilde kończy ze skokami

Tom Hilde kończy ze skokami

Kalendarium
Przemysław Kantyka
Dziś urodziny obchodzą:
Manuela Malsiner (1997)
Pentti Kokkonen (1955)
Najbliższe zawody
15 grudnia 2018 (sobota)
10:00
PŚ kobiet Premanon
10:05
CoC Ruka
11:00
PŚ kobiet Premanon
11:00
CoC kobiet Notodden
11:45
CoC kobiet Notodden
13:45
FIS Cup Notodden
15:00
PŚ Engelberg
15:00
FIS Cup Notodden
16:00
PŚ Engelberg
konkurs ind.
16 grudnia 2018 (niedziela)
08:00
CoC Ruka
seria próbna
09:00
CoC Ruka
konkurs ind.
09:45
PŚ kobiet Premanon
kwalifikacje
11:00
PŚ kobiet Premanon
konkurs ind.
12:45
PŚ Engelberg
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka wyników
Szukasz wyników konkursów sprzed 10 lat? Skorzystaj z wyszukiwarki wyników!
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Zobacz klasyfikację Pucharu Świata »                         Puchar Świata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                         Typer: sezon 2018/2019 otwarty! Typuj, baw się, walcz o nagrody »                         Skoki w telewizji - zobacz, gdzie obejrzeć »                         Program zawodów - zobacz, kiedy i gdzie skaczą w najbliższym czasie »                        
ukryj »