TOTALbet - legalny polski bukmacher
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
16.12.2018, godz. 09:00
Ruka HS-142
CoC

Znamy już skład reprezentacji Polski na zbliżaj±cy się turniej Raw Air. W norweskiej imprezie wystartuje szóstka naszych zawodników, których nazwiska łatwo odgadn±ć...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Ponieważ przysługuj±ca Polsce kwota startowa na zawody Pucharu ¦wiata nie uległa zmianie, trudno było spodziewać się jakichkolwiek rotacji w składzie na kolejne zawody Pucharu ¦wiata. W Norwegii zobaczymy więc żelazny skład Stefana Horgachera.

Tym samym w kwalifikacjach do indywidualnych konkursów w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund wystartuj± Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny. Na turniej Raw Air składaj± się również dwa konkursy drużynowe (Oslo, Vikersund) - tam nasz sztab będzie musiał wybrać najlepsz± czwórkę.

Puchar ¦wiata Oslo (Raw Air)
 
9 marca 2018 (pi±tek)
13:00
odprawa techniczna
17:15
oficjalny trening (dwie serie)
19:30
kwalifikacje
 
10 marca 2018 (sobota)
15:45
seria próbna
17:00
konkurs drużynowy
 
11 marca 2018 (niedziela)
13:10
seria próbna
14:20
konkurs indywidualny
Puchar ¦wiata Lillehammer (Raw Air)
 
12 marca 2018 (poniedziałek)
14:00
odprawa techniczna
15:00
oficjalny trening (dwie serie)
17:30
kwalifikacje
 
13 marca 2018 (wtorek)
16:00
seria próbna
17:00
konkurs indywidualny
Puchar ¦wiata Trondheim (Raw Air)
 
14 marca 2018 (¶roda)
13:45
odprawa techniczna
15:30
oficjalny trening (dwie serie)
17:30
kwalifikacje
 
15 marca 2018 (czwartek)
16:00
seria próbna
17:00
konkurs indywidualny
Puchar ¦wiata Vikersund (Raw Air)
 
16 marca 2018 (pi±tek)
10:00
odprawa techniczna
14:30
oficjalny trening (dwie serie)
17:30
kwalifikacje
 
17 marca 2018 (sobota)
15:00
seria próbna
16:15
konkurs drużynowy
 
18 marca 2018 (niedziela)
15:30
seria próbna
16:30
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
.
Powoli skoki zajmuj± coraz mniejsz± powierzchnię geograficzn±: zniknęli Hiszpanie i Węgrzy, z Bułgarów ostał się jeden, Kazachowie też niedługo znikn±, podobnie Rosjanie czy Włosi, Estończycy. Kto kolejny? Amerykanie i Kanadyjczycy. Finowie i Polacy po emeryturach tej 5. Czesi. Japończycy. Za 50 lat skakać będ± jedynie Austria, Niemcy, Norwegia i Słowenia...
(08.03.2018, 21:29)
Fan
Dla fanów nie ma nic lepszego niż skoki 10 dni z rzędu, ale morderczy dla skoczków.
(08.03.2018, 17:53)
barnaba
Finowie s± mniej więcej w tym miejscu, co Polska na przełomie lat 80/90. S± tradycje, kiedy¶ były sukcesy, ale nie ma pieniędzy i zawodników. W Polsce było o tyle lepiej, że zawsze byli kibice, bo obecnie w Finlandii jest z tym bardzo marnie.

A pamiętacie, ze jeszcze niedawno były konkursy rozgrywane w Szwecji? Tam to dopiero jest bryndza.
(08.03.2018, 13:33)
2
@placek08
Wła¶nie dlatego - że fińscy zawodnicy w P¦ s± na poziomie Kazachów - turniej ten mógł być rozgrywany, bo dla mnie osobi¶cie przypominał by stare dobre czasy skoków narciarskich i spowodowałby, że taki kraj jak Finlandia nie zostałby całkiem wykluczony z tego sportu a do tego to d±ży. Je¶li się nie mylę to w kalendarzu jest na pewno Lahti i Kuusamo, które ci±gle zbiera negatywne opinie. Udział finów w tym sporcie skończy się na jednych zawodach w Lahti.
Co do pieniędzy to nie znam się, ale wydawało mi się, że Finlandia to bogaty kraj, jak wszystkie nordyckie kraje.

Turniej kazachsko - turecki dobrze brzmi, ale lepiej chyba hiszpansko - turecki. W ogóle proponuję zrezygnować z rozgywania skoków na północy, gdzie jest prawdziwa zima, i przenie¶ć się na południe. W Turcji będzie dobrze, ¶rednia temperatura roczna wynosi tam z 20 stopni. Snieg ewentualnie z Egiptu można dostarczyć, bo bliżej.
(08.03.2018, 09:23)
.
@placek08: I 2. z rzędu. FIS chyba powoli traci zainteresowanie t± skoczni±, we wstępnym kalendarzu na 2018/19 też jej nie ma. Co do turniejów, to może kazachsko-estońsko-turecki :D.
(07.03.2018, 18:22)
placek08
@2
Turniej Nordycki ostatni raz był rozegrany w 2010 roku. Od tego czasu Kuopio nie ma już chyba po raz 3. Jaki byłby sens organizować ten turniej, skoro Finom brak hajsu nawet na szkolenie? Norwegia sama musi wszystko finansować, więc wszystkie konkursy ma u siebie. Dla mnie to logiczne. No, chyba że wyłożysz te kilka milionów - wtedy to można by nawet turniej polsko-fińsko-kazachski zorganizować..
(07.03.2018, 16:37)
2
To w tym roku nie będzie zawodów w Kuopio? Turniej Skandynawski mógł być kontynuowany. Raw Air to jaki¶ żal
(07.03.2018, 15:53)
.
(Chyba, że nagle odpal±)
(07.03.2018, 15:22)
.
@Fanka: I Stocha oczywi¶cie też, Kubackiego, Tande, Johanssona, Junshiro nie ma potrzeby, 2. miejsce dla nich niemożliwe.
(07.03.2018, 15:21)
Samo
@kibic pyta
Raczej to jeszcze się nie zdarzyło by była transmisja w tv z kontynentala nawet krajowego
(07.03.2018, 12:24)
kibic pyta
Będzie w tv kontynental z Zakopanego ???
(07.03.2018, 11:05)
Fanka
Szanowna Redakcjo!
Nie wiem, czy jest to technicznie możliwe, ale jeżeli tak, to proponowałabym umie¶cić na stronie jeszcze jedn± sondę ("Kto wygra RAW AIR?" oczywi¶cie zostawić) z pytaniem: "Kto zajmie DRUGIE miejsce w konkursie indywidualnym w Oslo?" - z wymienieniem nazwisk zawodników z miejsc 2-10 w P¦ + inny skoczek. :-)
Miłego ogl±dania i kibicowania!
(07.03.2018, 08:13)
marmi
A to nie wiem ..., po norwesku nie bardzo jarzę :-)
W każdym razie s± tam na całe RA, więc je¶li nie ma na sam konkurs to by oznaczało, że s± wyprzedane...
(06.03.2018, 23:00)
Jaaaa
Od Wolnego to jest 5 lepszych i między t± 5 się rozstrzygnie kto do drużynówki idzie
(06.03.2018, 20:45)
....
Dzięki wielkie ale z tego co widze to aby na kwalifikacje s±
(06.03.2018, 19:00)
Sweet
Niech Wolny jak będzie w top 20 konkursów do drużynowki będzie dany
(06.03.2018, 17:12)
marmi
Zadałem sobie minutę trudu aby to dla wielokropka znaleĽć:
https://www.ticke tmas ter.no/artist/raw-air-billette r/977067
Wpisałem do wyszukiwarki po prostu p¶ trondheim bilety. Co prawda nic aktualnego na pierwszej stronie nie było, ale w wyszukiwaniach podobnych klikn±łem raw air trondheim billetter i już :) Kosztuj± 200 lub 300 koron.
Dodam jeszcze, że w artykule jest też napisane jak poprawnie się to miasto nazywa, czyli Trondheim...
(06.03.2018, 15:55)
....
Gdzie szukać biletów na konkretnie w tronthaim?
(06.03.2018, 15:39)