Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

65 panów 34 panie zostało zgłoszonych na listy startowe konkursów FIS Cup, które odbęd± się w ten weekend w austriackim Villach. S± dwie Polki.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W zawodach FIS Cup mężczyzn do konkursu zgłoszono 65 zawodników. W¶ród nich zabrakło Polaków.

S± za to przedstawiciele 13 innych narodowo¶ci. Siln± ekipę wystawi± gospodarze, a także Niemcy i Słoweńcy. Na li¶cie s± m.in. Tollinger, Rupitsch, Osterc, Schiffner, Cene Prevc czy Kraus.

34 panie zgłoszono do konkursów FIS Cup w Villach. W¶ród nich s± dwie Polki. Z numerami 30 i 31 wyst±pi± Kinga Rajda i Anna Twardosz.

Jak na zawody niższej rangi, to sa one mocno obsadzone. S± Słowenki Nika Kriznar, Ema Klinec, Maja Vtic, Spela Rogelj czy Ursa Bogataj, s± silne Francuzki z Juli± Clair na czele oraz Niemki. Ogólnie zawodniczki z 10 państw.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
Maja Vtic
Słowenia
2
Spela Rogelj
Słowenia
3
Alice Puntel
Włochy
4
Sophie Sorschag
Austria
5
Ulrike Graessler
Niemcy
6
Jonna Mohlen
Szwecja
7
Josephine Pagnier
Francja
8
Ema Klinec
Słowenia
9
Katharina Ellmauer
Austria
10
Henriette Kraus
Niemcy
11
Eva Hubinger
Austria
12
Marine Bressand
Francja
13
Virag Voros
Węgry
14
Astrid Moberg
Szwecja
15
Valentina Sderzhikova
Kazachstan
16
Elisabeth Raudaschl
Austria
17
Jana Mrakotova
Czechy
18
Romane Dieu
Francja
19
Veronika Shishkina
Kazachstan
20
Arantxa Lancho
Niemcy
21
Lisa Eder
Austria
22
Oceane Paillard
Francja
23
Ursa Bogataj
Słowenia
24
Eva Pinkelnig
Austria
25
Sophie Mair
Austria
26
Pauline Hessler
Niemcy
27
Julia Clair
Francja
28
Selina Freitag
Niemcy
29
Marita Kramer
Austria
30
Kinga Rajda
Polska
31
Anna Twardosz
Polska
32
Luisa Goerlich
Niemcy
33
Agnes Reisch
Niemcy
34
Nika Kriznar
Słowenia


Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
Florian Mittendorfer
Austria
2
Maximilian Schmalnauer
Austria
3
Julian Wackernell
Austria
4
Martin Diess
Austria
5
Jan Hoerl
Austria
6
Stefan Rainer
Austria
7
Nikita Devyatkin
Kazachstan
8
Sergey Akhabadze
Gruzja
9
Jeong-Heon Si
Korea Pd.
10
Sam Bolton
Wielka Brytania
11
Ju-Chan Lee
Korea Pd.
12
Florian Molnar
Węgry
13
Radek Rydl
Czechy
14
Ilshat Kadyrov
Kazachstan
15
Zakhir Dzhafarov
Rosja
16
Sergey Kravtsov
Kazachstan
17
Alan Gobozovi
Gruzja
18
Gabriele Zambelli
Włochy
19
Artur Sarkisiani
Gruzja
20
Konstantin Nikolaev
Rosja
21
Gleb Safonov
Kazachstan
22
Kiril Kotik
Rosja
23
Benedikt Holub
Czechy
24
Aleksandr Marchukov
Rosja
25
Stephane Tremblay
Kanada
26
George Shubitidze
Gruzja
27
Max Stretch
Kanada
28
Francisco Moerth
Austria
29
Petr Vaverka
Czechy
30
Damian Lasota
Czechy
31
Radek Selcer
Czechy
32
Noah Valtiner
Austria
33
Rok Tarman
Słowenia
34
Justin Nietzel
Niemcy
35
Philipp Haagen
Austria
36
Jan Kus
Słowenia
37
Miha Kveder
Słowenia
38
Aljaz Vodan
Słowenia
39
Matevz Samec
Słowenia
40
Patrick Kogler
Austria
41
Marinus Kraus
Niemcy
42
Blaz Pavlic
Słowenia
43
Julian Wienerroither
Austria
44
Julian Hahn
Niemcy
45
Johannes Schubert
Niemcy
46
Sebastian Bradatsch
Niemcy
47
Cene Prevc
Słowenia
48
Maximilian Lienher
Austria
49
Tim Fuchs
Niemcy
50
Rok Justin
Słowenia
51
Janni Reisenauer
Austria
52
Paul Winter
Niemcy
53
Markus Schiffner
Austria
54
Andraz Pograjc
Słowenia
55
Thomas Hofer
Austria
56
Niko Kytoesaho
Finlandia
57
Lukas Wagner
Niemcy
58
Aljaz Osterc
Słowenia
59
Thomas Lackner
Austria
60
Fabian Seidl
Niemcy
61
Mika Schwann
Austria
62
Maximilian Steiner
Austria
63
Dominik Maylaender
Niemcy
64
Markus Rupitsch
Austria
65
Elias Tollinger
Austria

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Co do amatorów ...
Rekord Bo¶ni i Hercegowiny w długo¶ci skoku wynosi 36m i został ustanowiony przez Dzemo Zahirovica na Mistrzostwach Jugosławii ( 1949 )
(24.02.2018, 21:22)
@adix
W tym roku mistrzem Bosni został Nedzad Nadarevic przed Sanelem Handanoviciem. S± to jednak skoki amatorskie.
(24.02.2018, 20:19)
Fabjan
Skandal, że nie ma Polaków!
(24.02.2018, 15:50)
Pawmak
Nie tacy nowi, no ale w Europie startuj± po raz pierwszy.

@ Glon
To raczej kwestia pecha. Acz Steiner i tak nie był dzi¶ w "5".
(24.02.2018, 13:47)
kuba.923
Jacy¶ 2 nowi Kanadyjczycy
(24.02.2018, 13:29)
Kibic
Słowenki powinny wygrać
(24.02.2018, 10:36)
marmi
No w biathlonie była szansa na medal dzięki zbiegowi okoliczno¶ci, tj. złym strzelaniom innych czołowych ekip w pierwszych 3 strzelaniach a nadspodziewanie dobrym naszych biathlonistek. To tak jakby w drużynówce w skokach wszyscy nasi mieli wiatr pod narty a cała reszta czołówki w plecy :)
Nowakowska nie dała rady, ale to nie był taki zły występ, karnych rund nie biegała. Inne jednak mniej dobierały i biegaj± szybciej, co żadnym zaskoczeniem nie jest. WIELKA niespodzianka była blisko, takiego kalibru jakby polscy skoczkowie zdobyli medal na igrzyskach przed 2010 no ale się nie udało, potrzebne było jeszcze więcej szczę¶cia. Może nie na temat ale skoro już się biathlon pojawił to trzeba na to też trzeĽwo spojrzeć...
(24.02.2018, 01:39)
.
@Pawmak: Na skisprungschanzen znalazłem informację, że w listopadzie Neżborts wzi±ł udział w ceremonii otwarcia skoczni w Siguldzie.
(24.02.2018, 01:31)
Adam
Szkoda, że nie ma Polaków
(24.02.2018, 00:37)
Glon
@Pawmak

Ja dałem Steinera, potem zmieniłem, bo był zgłoszony na PK, a jednak jest. Każdy robi błędy.
(24.02.2018, 00:18)
Pawmak
Że Rafał Kot a Jakub Kot to całkiem co innego?? Zreszt± je¶li kto¶ pisze o "pejsbuku", to już trudno się odnosić...

Z Gruzinów nie wiem, czy Achabadze był najlepszy, skoro to Sarkisiani był na M¦ rok temu. Chyba pierwszy raz 4 Gruzinów w jakim¶ międzynarodowym konkursie startuje... A w ogóle ciekawe, czy Łotysz Neżborts jeszcze skacze, bo go nigdzie nie było w tym sezonie (podobnie jak Szweda Inngjerdingena). Co ciekawe, w bazie FIS jedna Kirgizka jest zarejestrowana - a ten kraj reprezentował jedynie kiedy¶ Czwykow po przej¶ciu z Kazachstanu.

W Bo¶ni i Hercegowinie jakie¶ tam amatorskie skoki s±, ale rekord i tak jest z lat 40. i wynosi 36 m. To już chyba lepiej to wygl±da w Serbii, gdzie w zeszłym roku ustanowiono rekord 41 m.

Ech, na drugi konkurs kobiet mi typy 2 razy zapisało, jakby były zmieniane :/ Na pierwszy to zmieniłem faktycznie.
(24.02.2018, 00:04)
Labrador_Retriever
zdenerwowany kibic - akurat na Nowakowsk± to był hejt. Je¶li nie widziałe¶ komentarzy, to się nie wypowiadaj, je¶li widziałe¶ i uznałe¶ je za normalne, to już wiem, jaki prezentujesz poziom. Nowakowska sama mówiła, że krytykę przyjmuje, ale na chamstwo godzić się nie zamierza. I ma rację. Jedynym błędem z jej strony było w ogóle wchodzenie w polemikę z frustratami z internetu.
(24.02.2018, 00:01)
wojtass
Jako ciekawostkę podam że Gruzin Alan Gobozovi to rocznik 2004 :)
(23.02.2018, 23:47)
zdenerwowany kibic
A TVP zamiast zaprosić do studia kogo¶ zwiazanego ze skokami prócz R.Kota, jakiego¶ byłego skoczka.. itp to zaprasza pożal się celebrytę Blanika nioe wiadomo po co i na co, czy majac± niezwykłe pojęcie o skokach narciarskich Zofię Klepack±.. Otylia chyba nawet też była.. No tak wstęp ze skoczków tam ma tylko Małysz.. inni nie s± tego warci. Cała żałosna TVP z Kurzajewskim i celebrytami jest sama siebie warta. Dobrze że jest jeszcze Eurosport, tam nie boj± się krytykować bo jest co krytykować.. i niech Pani Nowakowska zrozumie że to jest krytyka a nie żaden hejt czy jak się to pisze. Przez pejsbukowe przyzwyczajenia ja¶nie Pani która nam pięknie zawaliłá medal zapomniała o słowie KRYTYKA.
(23.02.2018, 23:36)
zdenerwowany kibic
Nie ma kogo wysłac? Przecież tak± niby poteg± jeste¶my wg najlepszego komentatora w Polsce wybranego przez szmatławca dla gospodyń domowych. Jakub Kot ¶wietnie podsumowal w studiu Eurosportu poziom naszego zaplecza i sytuację ze skoczniami. Na TVP oczywi¶cie milczenie i zapraszanie do studiów pożal się mistrzów celebrytów zamiast jakiego¶ konkretnego go¶cia. Zaplecze to jest taka sama porażka jak postawa Polaków na Igrzyskach pomijaj±c skoki narciarskie, dla odmiany Niemcy dzi¶ sensacja w finale hokeja, pozazdro¶cić tylko możemy że s± mocni w każdej dyscyplinie sportu i mocniejsi nawet w skokach. Bo taka prawda, Niemcy w skokach mocni to naturalno¶ć a u nas cała kasa,wszystko, sport narodowy a i tak nie możemy być od nich w czym¶ lepsi. Niemcy sprawiaj± sensacje, niespodzianki a nasi? Sensacje i niespodzianki mocne jedynie na pejsbuku i w mediach. Tam to jeste¶my wygadani jak nikt inny na ¶wiecie.. co nie Pani Nowakowska? A wracaj±c do zaplecza to niech Tajner zamiast się lansować zacznie co¶ działać i w tym kierunku. Niech te skoki narciarskie przynajmniej będ± na poziomie takim jak Niemcy jak inne dyscypliny nie mog± być. O innych dyscyplinach pod PZN nie ma co nawet wspominać bo wstyd.
(23.02.2018, 23:32)
davaj dżordzia
Miejmy nadzueje ze coach "lataj±cy słoń" tak wymęczył swoich zawodników że skakali z każdej belki tak długo aż uzyskali satyfakcjonuj±c± odległo¶ć a jutro lub w niedziele który¶ z nich sensacyjne wskoczy do 30-tki!!
(23.02.2018, 23:24)
placek08
O ja... ale Słowenkom to się chyba FisCup z P¦ pomylił...
(23.02.2018, 22:58)
Adix
A propos egzotycznych nacji, bodajże 3 lata temu na stronie ukazał się artykuł o odrodzeniu skoków w Bo¶ni i Hercegowinie do dzisiaj nie widziałem i nie słyszałem o żadnym skoczku z tego kraju. Kto¶ co¶ wie na ten temat?
(23.02.2018, 22:50)
Fileep86
Nasi nieobecni z powodu Lotos Cup.
(23.02.2018, 22:25)
Labrador_Retriever
@fajnie i jest Bolton też - 2020? Chcesz gruzińskich skoczków na letnie igrzyska wysłać?
(23.02.2018, 22:13)
.
Gruzini wysyłaj± 4, a my nic? Skandal, PZN, choćby nawet Biegun, Stękała, ktokolwiek... I co się stało ze Zniszczołem? No bo chyba na P¦ nie jedzie...
(23.02.2018, 22:10)
Kacper
Wiecie co się dzieje z braćmi Lock z Wielkiej Brytani?
(23.02.2018, 22:03)
fajnie i jest Bolton też
Olimpijska drużyna Gruzji 2020!
Zobaczymy czy nadal Akhabadze jest najlepszy :D
(23.02.2018, 22:03)
Bart
Czterech Gruzinów?? No proszę proszę! Tego jeszcze nie bylo.
(23.02.2018, 22:01)