Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
07.12.2019, godz. 15:30
Niżny Tagił HS-134

Dla Norwegów pierwsze złoto, dla Polaków pierwszy medal w drużynowym konkursie skoków. Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch - te nazwiska zapisały się dzi¶ w historii polskiego olimpizmu...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Mistrzowie ¶wiata nie zdołali dzi¶ wywalczyć mistrzostwa olimpijskiego - poza zasięgiem byli Norwegowie, wyprzedzili nas także Niemcy. Mimo wszystko Polacy mog± być zadowoleni z br±zowego medalu - pierwszego w historii kr±żka zdobytego na igrzyskach olimpijskich przez drużynę naszych skoczków.

- My¶lę, że to spełnienie marzeń każdego z nas. To jest medal olimpijski - nie każdy ma okazję o to walczyć, a my go zdobyli¶my. To co¶, co długo będziemy mieli w pamięci, a radosne chwile będziemy sobie przywoływać - powiedział bardzo szczę¶liwy Dawid Kubacki.

Dla skoczka z Szaflar to kolejny w tym sezonie sukces - po dwóch podiach w konkursach Pucharu ¦wiata czy br±zowym medalu mistrzostw ¶wiata w lotach.

- Pokazali¶my dzi¶ swoje serce do walki, rywalizowali¶my do ostatniego skoku i wywalczyli¶my br±zowy medal. My¶lę, że to co¶, co doda nam skrzydeł - mówił Kubacki, który jeszcze nie do końca zdawał sobie sprawę z wagi osi±gnięcia. - Jest rado¶ć, choć trochę przytłumiona - wydaje mi się, że to jeszcze do końca do nas nie dotarło. Wiem, że wykonałem dzi¶ dobr± robotę, ale to musi do mnie dotrzeć. Gdy medale będ± wisiały na szyi, z pewno¶ci± rado¶ć będzie dużo większa.

Nie od dzi¶ było wiadomo, że Polacy maj± ogromne szanse na medal - nic nie było jednak pewne aż do ostatniego skoku. Presja była ogromna, a we wspomnianej ostatniej próbie chyba nie do końc± j± zniósł Kamil Stoch...

- To nie tak, że nie było nerwów, bo w ostatnim skoku pokazałem, że jednak trochę się denerwowałem. Z drugiej strony każdy z nas zrobił to, co potrafił, i mamy br±z - przyznał Stoch. - Mogę sobie wyrzucać: co by było, gdyby... Ale to już historia i warto się cieszyć tym, co mamy. To musi do mnie doj¶ć, emocje musz± trochę opa¶ć. Kurczę, jest super - cieszył się złoty medalista sobotniego konkursu.

Stoch podkre¶lił, że na br±zowy medal zapracowało dużo więcej osób niż czwórka skoczków:

- Wielkie brawa dla chłopaków i całego sztabu. Warto też wspomnieć o Piotrku Żyle - mimo że tu nie startował, to cały czas dodawał nam otuchy i jest czę¶ci± tego zespołu. Dlatego musimy mu podziękować za postawę godn± prawdziwego sportowca - powiedział, po raz kolejny potwierdzaj±c, że sam również jest wielkim sportowcem.

Z br±zowej drużyny z Pjongczangu tylko jeden zawodnik nie był w składzie mistrzowskiej drużynówki w Lahti - to Stefan Hula, dla którego dzisiejsze podium z pewno¶ci± jest największym sukcesem w karierze:

- Ten sezon jest dla mnie pełen wspaniałych chwil i niespodzianek. Dziękuję drużynie - naprawdę dziękuję - powiedział skromnie skoczek ze Szczyrku. - My¶lę, że rywalizowali¶my do końca; pokazali¶my sportowego ducha - nie poddawali¶my się, tylko cały czas walczyli¶my o jak najlepsz± lokatę. Było blisko. Jest wspaniale, jeste¶my z siebie dumni i przede wszystkim szczę¶liwi.

Lepiej niż w konkursach indywidualnych skakał dzi¶ Maciej Kot, który dołożył ważn± cegiełkę do sukcesu:

- Nie ukrywam, że dzi¶ - po tym, co działo się w konkursach indywidualnych - było mi ciężko skakać na wysokim poziomie. Przeanalizowali¶my tamte skoki, przygotowali¶my jasny plan do wykonania i udało się go zrealizować. Oczywi¶cie można gdybać, co by było, gdyby forma była taka jak w zeszłym roku - ale trzeba się cieszyć z tego, co jest. Mam poczucie zrealizowania zadania i jestem dumny, że jestem czę¶ci± tej drużyny.

Na twarzy niewiarygodnie ambitnego zakopiańczyka mimo wszystko do¶ć rzadko go¶cił dzi¶ u¶miech.

- Jest wielka rado¶ć, większa pewnie pojawi się jutro, gdy te medale będ± na szyi, a my nie będziemy tak zmęczeni - tłumaczył Kot. - To s± wielkie emocje, które teraz z nas spływaj±; to ¶wieża sprawa. Oczywi¶cie każdy z nas czuje satysfakcję z dobrze wykonanej roboty.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Derek
Czapki z głów przed cał± polsk± drużyn± na ZIO 2018, ł±cznie z Piotrkiem Żył±, który nie pokazywał kwasów i d±sów. Dzielnie wspomagał skacz±cych. Zrobili co mogli. Brawo polscy skoczkowie.
(21.02.2018, 18:34)
buraczek
Zenek. Co oznacza słowo BESTRZELNY w języku polskim?
(20.02.2018, 11:47)
marmi
Zenek najpierw więcej czasu w szkole trzeba spędzić nad nauk± ortografii i ogólnie języka polskiego, a póĽniej zabierać się za komentowanie. Na razie nie umiesz się językiem polskim posługiwać.
(20.02.2018, 00:20)
Horus
Ale skoro już mowa o statystykach, to w tabeli "Najwięcej złotych medali olimpijskich" trzeba dopisać Wellingera (bo ma 2, a to jest dolna granica).
(19.02.2018, 23:44)
fart93
sorry jednak jest poprawnie, zle spojrzalem bo nie ogarniam po bongu,

elo
(19.02.2018, 23:41)
fart93
@redakcja

w sekcji statystyk osiagniec zawodnikow na IO po dzisiejszym dodaniu br±zu dla Stocha, powinien on byc nad Małyszem w ilo¶ci medali ogółem (:

pozdrawiam
(19.02.2018, 23:39)
Horus
Serio? Horngacher zrobił przepa¶ć? Główny trener reprezentacji jest od wybierania najlepszych na zawody, a nie zajmowania się zapleczem. Podobnie Nawałka w piłkę - on nie odpowiada za poziom szkolenia w Legii, Wi¶le czy Zniczu Pruszków. On po prostu patrzy na całokształt polskiej piłki i wybiera najlepszych do reprezentacji. I dopiero tych najlepszych "trenuje", czyli w praktyce ustala im zadania, strategię meczow± itd. Za poziom zaplecza w skokach i wszelkie zaniedbania odpowiada PZN.
(19.02.2018, 23:25)
M.
Co ja czytam... Do¶ć na dzisiaj. Zenek, Horngacher to trener pierwszej reprezentacji. Wskaż mi kraj, w którym trener pierwszej reprezentacji zajmuje się zapleczem.
(19.02.2018, 23:14)
zenek
przepa¶ć za wybrankami Hongahera a to dlatego że on sam j± zrobił . nie interesował się kadr± B ani trochę a nawet im przeszkadzał. Wewn±cz kadry B cały czas trwa znurzenie i brak motywacji do walki o jak najlepsze miejsca w PK bo z góry wiedz± że i tak nie będ± brani pod uwage do P¦ więc skacz± sobie o tak nie walcz±c o jak najlepsze lokaty. zrezygnował Kłusek , zrezygnował Ziobro na wypadzie już Biegun i Stękała niedługo pewnie l Murańka l co zrobili z mistrzów ¶wiata juniorów? Przecież ci chłopcy dominowali w juniorach wygrywaj±c nawet z takim Welingerem i innymi, którzy dzi¶ s± mistrzami olimpijskimi.taki HONGAHER DO TEGO STOPNIA BYŁ BESTRZELNY że na TSC miał kwotę 7 zawodników to nie wykorzystał tej kwoty na niemieckie skocznie poto żeby im nie dać szansy. za Króczka to oni walczyli ze sob± bo wiedzieli że najlepszy z nich dostanie niebawem szanse w P¦ a teraz to oni z góry wiedz± że sznsy tej nie dostan±. bardzo dziwię się Małyszowi i Tajnerowi żeoni tego nie widz±. zapatrzeni s± tylko w t± pi±tkę i ni c pozatym. taki Horngaher zmknie kieszeń i pożegna polskie skoki zostawiaj±c przepa¶ć bez dna. ale on wie co robi aby tak się stało. przecież nikt mi nie powie że jemu zależy na polskich skokach.zrobił co zrobił i niech reszte zabiera się do swoich bo jak zostanie na kolejny rok to trzeba się będzie modlić żeby było kim obstawić nawet FIS CAPY.
(19.02.2018, 23:04)
Antyfan
Stoch przegrał srebro...
(19.02.2018, 22:28)
JacekKatos
Pięknie o Żele powiedział Stoch - i tyle. Cała ekipa na medal! A to nie koniec sezonu. Ipięknie jest i to nie koniec ;-)
p.s. Spokojnie z Piotrkiem, zobaczycie przyszły sezon, latem się rozkręci a potem jeszcze nie raz nas zaskoczy. Na razie po prostu musi do końca dostać w d... ;-)
Taki charakter i tyle o Żyle ;-)
(19.02.2018, 22:26)
Ada¶ko
24.02.2018 - 25.02.2018

PK KLINGENTHAL [5]

Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Paweł W±sek, Bartosz Czyż,


FIS CUP VILLACH [10]

Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała, Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun, Stanisław Biela, Damian Skupień, Kacper Juroszek, Karol Niemczyk,


FIS CUP VILLACH - KOBIETY [10]

Magdalena Pałasz, Joanna Kil, Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab, Paulina Cie¶lar, Katarzyna Harsche, Róża Pawlikowska, Nicole Konderla,
(19.02.2018, 22:11)
kibic (fan Zografskiego)
Żyła zawalił sobie już drugie igrzyska z rzędu. Szansa na medal i emeryturke, minęła chyba bezpowrotnie. Szkoda chłopa bo naskakał się w tej drużynie i zdobył z ni± kilka medali. Z drugiej strony gdyby to Kot dzisiaj nie startował to by się zupełnie załamał i byłoby po skoczku. Mam nadzieję, że po Żyle to spłynie i weĽmie się jeszcze w gar¶ć.
(19.02.2018, 20:10)