Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

Kamilowi Stochowi nie udało się dziś wywalczyć trzeciego w karierze tytułu mistrza olimpijskiego. Do zwycięzcy zabrakło mu dokładnie dziesięciu punktów, do podium - zaledwie 0,4 punktu...

- To był trudny konkurs, było w nim dużo loterii. Nie możemy jednak narzekać, czwarte i piąte miejsce jest bardzo dobre. Zabrakło niewiele. Jest mi przykro, ale cóż - taki jest ten sport, trzeba to przyjąć i dalej iść do przodu - mówił po zawodach Stoch. - Uważam, że ze Stefanem skoczyliśmy dobrze - na tyle, na ile się dało.

Stoch skakał dziś na odległość 106,5 oraz 105,5 metra. Te dystanse mogłyby być lepsze, gdyby nie drobne błędy techniczne...

- Wiem, że skoki nie były idealne, choć przy optymalnych warunkach może mógłbym być na podium. Nie ma co gdybać - wyszło jak wyszło - zaznaczył. - Uważam, że zrobiłem dobrą pracę, ale dało się skakać lepiej. Oba skoki były spóźnione. Wiem, że jeszcze bardziej muszę pracować nad luźniejszą pozycją dojazdową.

Polak podkreśla, że dzisiejszy konkurs to już historia, ale jednocześnie nie chce o nim zapominać:

- Warto pamiętać o tym, co się zrobiło, co można zrobić lepiej - bo mogę skakać lepiej. Z takim nastawieniem przystąpię do kolejnych dni. Mamy jeszcze dwa konkursy, jesteśmy w dobrej dyspozycji. Nikogo nie nakręcamy, nic nie obiecujemy, ale drużynę mamy tutaj najlepszą - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
@ madziula
Tylko, że na normalnej skoczni Kamil był 4., a na dużej - 7. (oczywiście indywidualnie).
Najgorsze jest to, że znowu wieje. Skoki do kombinacji zostały przesunięte. Ja nie chcę takiej loterii, żeby bać się o zdrowie zawodników!
(14.02.2018, 09:01)
madziula
@bercik

No akurat Horngaher to nie zaciemnia rzeczywistości, jak skoki są niezbyt dobre, to mówi, że są niezbyt dobre. Nie znam się aż tak na skokach żeby kwestionować jego wypowiedzi.
'Na pewno utrzymałby miejsce na podium. ' Nie wiem skąd ta pewność, w sporcie nie ma nic na pewno, gdyby w pierwszej serii w takich warunkach Wellinger skoczyłby więcej niż 104,5 to byłoby przesłanie do takiego stwierdzenia, że obroniłby miejsce na podium. ;) Mnie Andreas niestety tym zwycięstwem w ogóle nie przekonał.
Wiadomo, że Kamil mógł skakać lepiej, bo gdy oddaje swoje najlepsze skoki, to zazwyczaj nikt nie ma z nim szans, ale nadal wierzę, że jak najbardziej jest w stanie zdobyć medal, bo choćby rok temu pokazał, że duża skocznia mu bardziej pasuje niż normalna :)
(13.02.2018, 22:18)
Bercik
@Fanka
Nie obrażam Stocha tylko twierdzę iż nie jest na tyle mocny aby zdobyć medal. Chcialbym żeby znalazł się na podium. Nawet na jego najniższym stopniu. Było by super ale uważam że nie da niestety rady...
Chciałbym bardzo się mylić...
Co do druzynowki to Schuster wystawi Geigera po jego dobrych skokach na skoczni normalnej. To raczej pewne. No i nie ma się co oszukiwać. Geiger skacze lepiej niż Kot. Niemieccy skoczkowie jako drużyna prezentują się lepiej. No chyba że któryś zawali skok :)
@madziula
A co ma powiedzieć Horngaher? Ze Stoch np. minimalnie spóźnił skok. Ze popełnił błąd. Sam Stoch powiedzial że jego skoki mogly być lepsze. Tak, Uważam że Wellinger na miejscu Stocha oddał by nieco dłuższy skok. Na pewno utrzymał by miejsce na podium.
(12.02.2018, 19:24)
madziula
@Bercik
A Ty myślisz, że 'genialny' Wellinger skoczyłby dalej w warunkach Stocha? Otóż raczej by nie skoczył, bo w pierwszej serii Wellinger miał odjęte -10 czyli tyle ile Kamil w drugiej serii, a skoczył...104,5.

Praw da jest taka, że na tej skoczni jak jeden zawodnik ma odjęte -17, a drugi -10, to jest to przepaść.

Horngeher mówił, że drugi skok Kamila był najlepszy tutaj, ale w tych warunkach po prostu nie dało się dalej. Ale i tak przyjdą jacyś znawcy, którzy stwierdzą, że Kamil nie wytrzymał i nie stac go na dobre skoki, no wybacz, ale bardziej wiarygodny jest dla mnie Horngaher.

Mam nadzieję, że w sobotę Kamil wszystkim pokaże iż nigdy nie można go skreślać i zdobędzie złoto, bo duża skocznia, jak z resztą powiedział trener Kamilowi bardzo pasuje. Duża skocznia jest podobna do tej w Ga-Pa, a wiadomo co na tegorocznym TCS Kamil zrobił w Ga-Pa.
(12.02.2018, 13:39)
Fanka
@ Bercik
Można Kamila Stocha lubić lub nie (jak każdego innego zawodnika), ale nie wolno go obrażać. Więc troszkę pohamuj swoje opinie.
Rzeczywiście, Niemcy wydają się najmocniejsi na drużynówkę, ale przypomnij sobie MŚ w Lahti i MŚ w Oberstdorfie. Wiem, że wtedy zawalił im występy S. Leyhe (w Korei jest, ale nie wiadomo, czy trener go wystawi po dobrym występie K. Geigera w sobotę) i tyle było z tego "pewniactwa" do medalu.
Szkoda, potwornie szkoda tego, co się stało (dobrze, że w takich warunkach nie doszło do jakiegoś wypadku), ale "to se ne vrati" i trzeba patrzeć w przyszłość. Oby na dużej skoczni było lepiej.
(12.02.2018, 12:34)
Bercik
@Horus
To nie jest absurd... Stoch nie ma na chwilę obecną odpowiedniej formy aby oddać dwa bardzo dobre skoki. Taka jest prawda. Tylko dwa bardzo dobre skoki gwarantują zdobycie medalu. Nikt nie będzie pamiętał że zajął on 4 miejsce. Liczy się tylko podium. Jest utytuowany i co z tego...? Również to samo można by powiedzieć o Krafcie :) Również utytuowany i co z tego jak nie przygotował formy na najważniejszą imprezę. Stoch Jest słaby psychicznie i nie trafił z formą na najważniejszą imprezę. Koniec
(12.02.2018, 12:04)
Horus
@Bercik
Serio zamierzasz nazywać jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii skoków "złą baletnicą"? Weź się przez chwilę zastanów nad absurdalnością tej wypowiedzi...
(11.02.2018, 15:44)
Bercik
Stoch nie wytrzymał presji i tyle w temacie. Psychika nie wytrzymała. Poza tym, żeby zdobyć medal trzeba oddać dwa bardzo dobre skoki. Stocha na chwilę obecną na takie dwa skoki nie stać! Taka jest prawda. Popełnia błędy i to w najważniejszej imprezie. Nie ma co tu winić organizatorów i kiepskich warunków. Niemiec i Norwedzy jakoś dali radę! Złej BALETNICY przeszkadza... :)
Druga sprawa. Nie zgadzam się ze mamy najlepsza drużynę. To Niemcy na chwilę obecną są faworytem w drużynowce. Drugie miejsce Norwedzy a my co najwyżej brąz. Jeśli "ktoś" czegoś nie sp...li oczywiście. Tyle w temacie.
(11.02.2018, 14:10)
Brak Słów
Widzę, że niektórzy zaczynają deprecjonować ZIO tylko dlatego, że Stoch nie wygrał. A prawda jest taka, że docelową imprezą sezonu ba 4 lecia są igrzyska Olimpijskie. Wygrał jeden z faworytów rozumiem, że trudno się pogodzić z tym wynikiem, ale pisanie T4S> ZIO jest przejawem skrajnego zaslepienia i braku trzezwego spostrzezenia na sprawę. Czy się komuś to podoba czy nie najważniejszym osiągnięciem w skokach narciarskich jest złoty medal IO!
Ps. Tak szkoda Adasia, że go nie ma. Bo ewidentnie na niego zaslugiwał. No, ale cóż...
(11.02.2018, 12:13)
Malgosia
@Areq
Miałam te same odczucia. Kiedy usiadł na belce widać było jak bardzo jest spięty.
(11.02.2018, 09:15)
marmi
Co do 4 serii to jak najbardziej jestem za takim rozwiązaniem w przypadku igrzysk. Jest na nich czas aby rozciągnąć każdy konkurs indywidualny na 2 dni (sobota i niedziela), do tego nic by się też wielkiego nie stało gdyby którejś serii nie udało się dokończyć czy też łatwiej byłoby którąś przerwać w przypadku dużego rozrzutu warunków. No ale my tu możemy sobie pogadać, wątpię aby zmieniali zasady obowiązujące od początku.
Natomiast nie jestem fanem zaliczania kwalifikacji do konkursu i nowych formuł jak w Raw Air czy też to Willingen Five. Konkurs to konkurs a kwalifikacje to kwalifikacje. Te drugie zawsze służyły tylko i wyłącznie do ograniczenia liczby uczestników konkursu do 50 tudzież zniechęcenia skoczków takich jak Eddie Edwards do brania udziału w PŚ. To ze względu na niego i czas antenowy w TV zostały właściwie wprowadzone, m.in. obawiano się, że przy belkach ustawianych w PŚ (a wtedy się ich nie zmieniało) może nie przeskoczyć buli i zrobić sobie krzywdę.
(11.02.2018, 01:35)
Co z tym Stochem?
Coś widać się popsuło w jego głowie, po turnieju 4 skoczni nie jest sobą, mimo niezłych występów to przeplata dobre skoki ze złymi. Nie dawno był w takiej formie że medal to by była rutyna dla niego, a złoto norma, no ale coś się zacięło. Mnie bardziej i tak interesuje drużynówka, to większa duma bo reprezentują nasz kraj niż siebie indywidualnie, i dla mnie mogą nie mieć indywidualnie żadnego medalu a w drużynówce ma być złoto
!
(11.02.2018, 01:31)
Horus
Kiedyś (dawno temu) bywały trzy serie, a zawodnikom liczono dwa najlepsze wyniki. To też w jakiś sposób eliminowało przypadkowych mistrzów. Problem polega na tym, że każda kolejna seria wydłuża zawody. Wyobrażacie sobie trzecią (a może i czwartą) serię po 3 godzinach dzisiejszej męki? Strach się bać... Oczywiście można przełożyć zawody na kolejny dzień, ale igrzyska i tak są napięte do granic możliwości. Media naciskają, żeby wszystko szło szybko i sprawnie...
(11.02.2018, 01:25)
kibic (fan zografskiego)
@sebek99pl
Ja się zastanawiam, dlaczego do wyników nie są zaliczane kwalifikacje. Przecież i tak są obowiązkowe, i tak jest zarezerwowany termin ich rozgrywania a 3 serie w dwa dni to już znaczne ograniczenie możliwości przypadkowych wyników. Oczywiście 4 serie to byłby ideał dla wyłonienia prawdziwego mistrza.
(11.02.2018, 00:18)
Areq
Nie wiem ale mi się wydawało, że Kamil przed drugim skokiem jakby się stresował czy był spięty. Być może to tylko takie moje wrażenie :/
(10.02.2018, 23:49)
Sebek99pl
@kibic
Ja tak od dawna uważam. Co więcej, dla mnie MŚwL mają większą wartość... A to dlatego, że tam nie trzeba mieć dyspozycji dnia lub jednego skoku życia, bo drugiego dnia trzeba też bardzo dobrze wypaść (chyba, że zostaną odwołane zawody). W sumie to co stoi na przeszkodzie aby konkursy ZIO i zwykłych MŚ miały 4 serie i odbywały się przez dwa dni? Wtedy szansa na przypadkowego zwycięzcę była by minimalna. Ale co by nie mówić - Wellinger przypadkowym zwycięzcą nie jest, generalnie nie ma przypadkowych medalistów dzisiaj. Co innego jakby na podium stanął jakiś Zografski, ale skoczkowie z podium po treningach i kwalifikacjach byli wśród faworytów, a to że podium jest dla trzech...
(10.02.2018, 23:36)
kibic (fan Zografskiego)
Po zwycięstwie Kamila w TCS, któryś z byłych mistrzów powiedział, że TCS ma większą wartość od złota IO. Miał racje.
(10.02.2018, 23:29)
Sebek99pl
@Redakcja
Zamierzacie zrobić coś z takimi osobnikami jak EbE?
(10.02.2018, 23:17)
Fragment
Zamiast skupić się na skokach to myślą nie wiadomo o czym !
(10.02.2018, 21:23)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch: Dało się skakać lepiej, ale mamy jeszcze dwa konkursy
Stoch: Dało się skakać lepiej, ale mamy jeszcze dwa konkursy

Stoch: Dało się skakać lepiej, ale mamy jeszcze dwa konkursy

Kalendarium
Elena Runggaldier
Dziś urodziny obchodzą:
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodzących zawodach? Sprawdź kwoty startowe!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich