TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
18.01.2019, godz. 02:00
Sapporo HS-137
CoC

Dość niespodziewanie tuż po mistrzostwach świata w lotach Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Polski na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Zaskoczeń nie ma...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu pojedzie "żelazna" piątka podopiecznych Horngachera - ta sama, która brała udział w zakończonych dziś mistrzostwach świata. W Korei Południowej zobaczymy więc Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Piotra Żyłę i Macieja Kota.

W Pjongczangu odbędą się trzy konkursy mężczyzn - indywidualne na skoczni dużej i normalnej oraz drużynowy na dużym obiekcie. W każdym będziemy mogli wystawić po czterech zawodników.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
znawca
taka mała uwaga na rozbiegu skoczkowie nie wytracają prędkości, co najwyżej mogą nie osiągać danej prędkości, gdyby tak było to przy takim nachyleniu rozbiegów mielibyśmy upadki już na rozbiegu. Prędkość zawodnika na rozbiegu na całej długości jest wzrastająca pomijam oczywiście takie fakty kiedy to Loitzl i Ito narty im przymarzły i faktycznie wytracili prędkość i pominę też sytuacje z zalanymi torami albo zasypanymi gdzie w takich sytuacjach mogliśmy zaobserwować wyraźne zachwiania zawodnika w pozycji dojazdowej.
(25.01.2018, 22:48)
Fanka
@ OjciecMarek
Kamil Stoch to olbrzym w porównaniu z np. Andersem Fannemelem lub Sstefanem Kraftem. Aaaa, sorry za przejęzyczenie! Chodziło mi o giganta ;-).
(25.01.2018, 14:43)
OjciecMarek
@marmi
Akurat argument warunków fizycznych nie daje pełnej odpowiedzi na kwestię słabych prędkości Stocha. Freitag, Kraft czy Fannemel również są filigranowi, a zazwyczaj wypadają znacznie lepiej od Kamila w tym elemencie.
(25.01.2018, 13:50)
marmi
Myślę, że waga ma też znaczenie dla prędkości. O ile mi wiadomo zarówno Małysz jak Stoch są niewielkiego wzrostu i niewiele ważą (czas przeszły należałoby użyć w przypadku Małysza :) co przy dużym nachyleniu najazdu przeszkadza w nabieraniu prędkości. Przynajmniej tak się na logikę wydaje.
Kiedyś też coś o tym czytałem, była mowa w jakimś wywiadzie bodajże. Zapamiętałem do dziś tyle, że odbijanie się od belki wcale nie pomaga, a przynajmniej nie wszystkim i było to jakoś tłumaczone, na przykład gorszą stabilnością podczas początkowej fazy najazdu albo coś takiego...
(24.01.2018, 19:49)
CinyCH2
@Janusz40
Zgodzę się z Tobą, początkowo myślałem że te mniejsze prędkości na progu naszych zawodników (ten problem występuje od lat) jest spowodowany serwisem, złym smarowaniem lub innymi niedociągnięciami, ale prędkości Kubackiego temu zaprzeczają. Może przyczyną jest waga i budowa ciała Kamila przez co słabo się rozpędza, za to w powietrzu jest to atutem. I podpisuję się pod zdaniem, że poprawiając prędkość na progu mógłby wygrywać z większą przewagą.
(24.01.2018, 17:53)
Janusz40
CinyCH2
Prędkość uzyskana przez odepchnięcie od belki jest niewielka i nie może być mowy o jej "wytraceniu". Zawodnik nabiera cały czas większej prędkości i największą ma na progu. Oczywiście składa się na nią szereg czynników, ale prędkość początkowa może tylko wynik poprawić. wiem, że czołowi zawodnicy np. A. Małysz, czy S. Aman nie odpychają (odpychali) się, mieli tez małą prędkość na progu a wygrywali zawody. To też rozumiem, ale gdyby jeszcze poprawili tę prędkość - wówczas wygrywaliby bardziej przekonująco...
(24.01.2018, 17:36)
CinyCH2
@Janusz40
Odepchnięcie się od belki nic nie da, jeśli zawodnik nie ma prawidłowej sylwetki dojazdowej, to i tak wytraci prędkość uzyskaną podczas odepchnięcia. Myślę że Kamil powinien ćwiczyć właśnie ten element.
(24.01.2018, 12:06)
cedryk
Skoki kobiece to parodia i akurat dobrze że są zaniedbane w Polsce
(24.01.2018, 10:14)
Janusz40
Czy ktoś w końcu podpowie Kamilowi, żeby się odepchnął od belki - zyskałby na prędkości. Prawie wszyscy się odpychają a prędkość, to najważniejszy warunek do uzyskania odległości. Norwegowie mają wszyscy bardzo dobrą prędkość na progu. Podejrzewam, że gdyby mieli taką jak Kamil, to zajmowaliby miejsca w drugiej dziesiątce...
(24.01.2018, 06:56)
marmi
@saasd
To nie wiesz, że Torok i drugi najlepszy Rumun zawiesili czy porzucili skakanie ze względu na traktowanie przez ich związek a nawet bicie przez trenera? Tutaj chyba też o tym było niedawno.
@TzB
Nie wysyłamy dziewcząt bo są za słabe niestety a poza tym lepiej, żeby ze skoczkami nie "obcowały" :)
Jeśli chodzi o godzinę to tam masz +8 godzin czyli oni tam będą zaczynać o 21.30. Ja bym powiedział, że za późno nawet. Jedynie można by to przesunąć wcześniej, ale wolę 13.30 niż np. 6 rano (u nich 14). Teoretycznie należało zrobić w weekend, ale w sobotę masz już indywidualny, żeby wszyscy mogli oglądać, a potem trzeba dzień przerwy na treningi, ustalenie składów itp., więc musi być poniedziałek (lub później). W przypadku igrzysk na innym kontynencie trzeba się z tym liczyć, najlepiej wziąć sobie urlop jak ktoś pracuje, ja zamierzam :)
(23.01.2018, 23:26)
TzB
A dlaczego na MŚ Polacy nie wystawiają drużyny mieszanej? Może Nasze skiczkinie odstają od poziomu PŚK jednak obcując z Naszą męską kadrą A mogły by wynieść sporo doświadczenia.

Co do olimpiady dla mnie też jest to durne, że niektóe kraje są dyskryminowane... tymbardziej w skokach kraj gospodarzy. Ale cóż poradzić...

No i termin dróżynówki... poniedziałem 13.35... kto to będzie oglądał? :(
(23.01.2018, 20:54)
scaasd
Niedopuszczenie Toroka do igrzysk na rzecz np. Ipcioglu czy Tkachenki jest skandalem.
W ogóle skandalem jest niedpouszczenie Toroka do igrzysk a powoąłnie na listę rezerwową cieniasa Kalinichenki.
O co kaman z Rumunami??
(23.01.2018, 17:54)
sss
@Sweet

To jest prawdziwy skandal...
(23.01.2018, 17:27)
Sweet
sss
chyba tak to jest skandal
(23.01.2018, 14:52)
miro
Na igrzyskach nie ma konkursu mieszanego, to nie MŚ, ale niewykluczone ze w przyszłości taki konkurs zostanie włączony do programu ZIO
(23.01.2018, 14:11)
Ordon
trzy konkursy mężczyzn + konkurs mieszany gdzie Polacy powinni wystąpić a nie wystąpią
(23.01.2018, 10:33)
sss
Sory prosze o normalna odpowiedz ale czy to oznacza ze w druzynowce nie bedzie ani Kazachow ani Koreanczykow ani Francuzow czy Estonczykow?
(23.01.2018, 08:28)
Sweet
Ja bym na miejscu Koreanczykow zrobil taki protest i zeby nikt nie skakal albo cala 3 . Naprawde Hyun Ki Kim, Heung Chul Choi i Seou Choi skacza od 20 lat i czekali na te Igrzyska, niektorzy z nich nawet specjalnie kontynuowali kariere by na nich skoczyc a MKOL co zrobil? Specjalnie na te Igrzyska dal dramatyczne wymagania. Ciekawa jak sie to potoczy.
(22.01.2018, 23:05)
Chcę założyć konto
Jakbym założył konto , to w formularzu przy " nazwa użytkownika" miałbym wpisać mój nick który będe musiał stosować w komentarzach? TAK
(22.01.2018, 20:19)
Wszyscy co piszą komentarze , są chyba nienormalni
Czemu nie widać w moim nicku słowo " nienormalni " ? Chyba mam za długi ten nick
(22.01.2018, 20:16)
Wszyscy co piszą komentarze , są chyba nienormalni
Proszę nie wypisywać nazwisk amatorów
(22.01.2018, 20:14)
Wszyscy co piszą komentarze , są chyba nienormalni
O czym wy piszecie ???
(22.01.2018, 20:14)
kzez1986
Proponuję pbowiązkowo Mateję, Tonio Tajnera, Kruczka i obowiązkowo honorowe obywatelstwo polskie dla Eddiego Edwardsa za duży wkład do skoków i do kadry go.
(22.01.2018, 13:30)
Gdzie oni sa?
A ja liczylem na Tomasza Pochwale, Roberta Mateje, Wojciecha Skupnia i Marcina Bachlede :(
(22.01.2018, 12:21)
Wojtasierda - Fan Kamila Stocha
Wszyscy sobie dziś żartują , to wspaniały skład !!!
(22.01.2018, 11:28)
Wojtasierda - Fan Kamila Stocha
Z takim składem wszystkich zmiażdymy !
(22.01.2018, 11:23)
Fanka
@ Polonus
To już po medalach dla naszych ;-).
(22.01.2018, 10:45)
Polonus
Jestem w szoku.
Tajner nie przeforsował Miętusa:(:(:(
(22.01.2018, 10:21)
wiko333
naprawcie typera
(22.01.2018, 09:29)
exciter
A kadra na Zakopane kiedy?
(22.01.2018, 08:37)
mr.OTHER
Rosną, ale forma Stocha też równomiernie rosła, gdy Małysz odchodził. A w naszej kadrze nie ma żadnego młodego zawodnika robiącego od kilku lat regularne postępy.
(22.01.2018, 03:23)
M.
Oj tam, nigdy nie wiadomo, kiedy talent może rozbłysnąć. Może za 2-3 lata pojawi się w Polsce skoczek, który zawojuje świat? Pamiętajcie, że dzieciaki systematycznie rosną, zmienia im się sylwetka, z tego też względu nie jesteśmy tak naprawdę przewidzieć kiedy taki skoczek wyskoczy z formą.

(21.01.2018, 23:06)
GHFHFFHGFHG
Być może nie będziemy mieli kolejnego Małysza czy Stocha przez kolejne dziesiątki lat, radzę się na to przygotować.
(21.01.2018, 22:28)
Derek
Jeszcze raz, teraz mamy drużynę chyba o najwyższej przeciętnej wiekowo, nie licząc Japonii, gdzie Noriaki robi wysoką średnią wieku. Zastanawiam się, dlaczego Polacy nie robią kariery na skoczniach w młodym wieku jak zawodnicy innych krajów ?
(21.01.2018, 22:27)
Derek
Stefan Horngacher nie zaskoczył, ale ja kibic z zatroskaniem patrzę w przyszłość. Horngacher nie ma wyboru. Ma ich pięciu i tyle. Trzech z nich na następnej Olimpiadzie będzie miało po około 35 lat. Tylko Kubacki i Kot może jeszcze będą mieli jakieś szanse w rywalizacji. A zaplecze kadrowe ? No daj Boże, żeby Pilch się wybił. Ze Zniszczoła i Murańki chyba nic się nie wykrzesze. Czy Polska po kilku latach będzie miałą gwiazdę na miarę Małysza i Stocha ? Czy trener zdoła zgromadzić sprawną drużynę jak teraz ?
(21.01.2018, 22:23)
sceptyk
Dlaczego miałoby być dodatkowe miejsce? Nigdy nie było i nie będzie. To nie MŚ, tylko Igrzyska. Co wy, skoki od wczoraj oglądacie?

Mój skład: Rutkowski, Jakub Kot, Stękała, Ziobro, Grzesiu Śliwka jako dobry duch drużyny i - w razie czego - rezerwowy. Szkoda, że Horngacher wybrał inaczej... Ale nic to, tym, co jadą, tez życze jak najlepiej!
(21.01.2018, 22:14)
Leń
Ziobro, Miętus, Muranka, Biegun i Stekala ! Ale kadra na IO !
(21.01.2018, 21:49)
Karpik
A mi brakuje Mietusa !
(21.01.2018, 21:45)
Śledź
Ziobro znów poszkodowany!
(21.01.2018, 21:43)
???
A co z Murańką?
(21.01.2018, 21:36)
Maqur
no IO nie ma tej zasady, niestety w tym przyadku.
(21.01.2018, 21:32)
Wojtasierda - Fan Kamila Stocha
Dziwne , Stoch broni tytułu , powinniśmy wystawić pięiu !!!
(21.01.2018, 21:26)
stefek
Czemu 4 a nie 5 miejsc?
(21.01.2018, 21:15)
Kibic
Co z Wolnym?

Czekamy na typera
(21.01.2018, 21:11)
Krystianek
Nie mamy dodatkowego miejsca za Stocha, który broni tytulu?
(21.01.2018, 21:10)
lolek
Czyli jednak nie 5 zawodnikow mozemy wystawic?
(21.01.2018, 21:09)