TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Była szansa na podium, skończyło się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Dawid Kubacki może być zadowolony z 66. Turnieju Czterech Skoczni w swoim wykonaniu...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Jeszcze na półmetku zawodów w Bischofshofen Dawid Kubacki był o krok od podium konkursu i klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Słabsza druga próba sprawiła jednak, że Polak spadł na dziewiąte miejsce zmagań w Bischofshofen i szóstą lokatę w "generalce". Co się stało?

- Troszkę późno na progu, trener obniżył mi belkę, co też nie pomogło. No cóż, sam błąd jest ewidentny, bo skok był trochę spóźniony i zabrakło metrów - skomentował Kubacki. - Ale i tak mogę być zadowolony z tego dnia, bo skoki nie były złe. Przede wszystkim zwycięstwo Kamila przyniosło wiele radości mi i całej drużynie; myślę, że da też pozytywnego kopa do dalszej pracy - dodał.

Kubacki nie ma na co narzekać również w kontekście całej imprezy:

- Zdarzało się trochę gorszych skoków, ale dla mnie to cały czas była nauka. Teraz już nic nie zrobię, to przeszłość. Mogę tylko wyciągnąć wnioski. Jestem zadowolony z tego, że udało mi się pierwszy raz stanąć na podium - i to na Turnieju. To motywuje do dalszej pracy. Szóste miejsce w TCS też nie jest złe - ocenił.

Skoczek z Szaflar zapewnia, że nie podda się i dalej będzie walczyć o jak najlepsze rezultaty:

- Wyniki, które całą drużyną pokazaliśmy na Turnieju, dadzą nam jeszcze dodatkowej energii, by mocniej pracować i wejść z formą na wyższy poziom - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jaro
@KML
Ja piszę co popadnie? To ty (i tobie podobni) tworzycie jakieś teorie spiskowe, że ktoś "pomógł" Stochowi i zaszkodził Kubackiemu, choć cały świat (z Kubackim włącznie) twierdzi inaczej. Zresztą nawet nie wiem po co ja ci odpowiadam. Nigdy wcześniej nie widziałem cię na tej stronie i pewnie więcej już nie zobaczę, więc to strata czasu...
(09.01.2018, 11:35)
KML
@jaro; no właśnie tym się różnimy że piszesz co popadnie, a w razie co odpiszesz że w sumie nie było to do kogoś konkretnego. Nikt pod tym artykułem nie negowal zwycięstwa Stocha. Zapoznaj się najpierw z treścią zanim zaczniesz myśleć co napisać.

Przeczytaj jescze raz, powoli ze zrozumieniem co napisałem i z kogo jestem dumny. Nie zabieraj się za głębsza interpretacje wypowiedzi bo więcej sobie wmawiasz człowieku.

Ja swoje spostrzeżenie wyraziłem, twoje domyślam jest inne. Na tym koniec dyskusji w twoim przypadku.
(09.01.2018, 09:10)
Maestro
Trener raczej chciał pomóc Kubackiemu. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by ktoś obniżał belkę by ud.upić swojego zawodnika. Gdyby tak było to Janus zrobiłby to w Planicy żeby przypadkiem Tepes z Prevcem nie wygrał.
(09.01.2018, 01:38)
Jaro
@KML
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Nie pisałem do nikogo konkretnego, ale widać wziąłeś to do siebie. Może i słusznie.

Natomiast przezabawna jest twoja logika. Z jednej strony mówisz, że "rozpiera cię duma", a z drugiej sugerujesz, że były jakieś "niewygodne fakty". Że trener Polski postanowił dopuścić się sabotażu i pozbawił swojego zawodnika szansy na zwycięstwo w konkursie. To gdzie tu powód do dumy? Czujesz dumę z OSZUSTWA? Ciekawe, wielce ciekawe...
(08.01.2018, 22:56)
Jacek Katos
6-sty w 66-ym, Stoch wygrał z przewagą 69,6 - same szóstki, oj kto nam przysłał trenera? Szatan nie kogut ;-) CZKAŁEM CIERPLIWIE I SIĘ SPEŁNIA... a to dopiero początek. Jestem tego pewien.
Puchnę z dumy ;-)
(08.01.2018, 19:30)
KML
@jaro ; zniszczyć święto? Pomyliłeś chyba wątki. Mnie osoboscie rozpiera duma, że mamy takiego skoczka. Kamil w pięknym stylu wykonał swoją robotę.
Wskorac? Też nie zrozumiałeś formy wypowiedzi. To jest tylko spostrzeżenie na ogniwko w tej całej maszynie odpowiadającej za sukcesy naszych.
Szczęściu trzeba pomóc, tym bardziej że są takie możliwości.

Świat pójdzie dalej i taka jest kolej rzeczy.
Nic nadzwyczajnego. Nie chce go wstrzymać, tak więc spokojnie.

@marmi ; szkoda mojego czasu na tego typu informacje. Oczywiście nic do tego nie mam, że się w takie tematy zagłębiasz.
(08.01.2018, 18:21)
Jaro
Fascynujące jest to, że nawet w dniu tak niewyobrażalnego triumfu znajdzie kilku zatruwaczy, którzy ze wszystkich sił będą próbowali zniszczyć święto. Że niby nasz trener postanowił sabotować skok naszego skoczka. Genialne... a raczej "genialne". Ale nic nie wskóracie. Jesteście jak muszki owocówki - można na was machnąć ręką i już po problemie. Wasza opinia nic nie znaczy. Zero. Wygadajcie się, skoro musicie, ale świat pójdzie dalej. Już za chwilę nikt nie będzie pamiętał ani o was, ani o waszych "teoriach".
(08.01.2018, 13:24)
marmi
@KML
Zainteresuj się tematem płaskiej Ziemi to się dowiesz jak wielu ludzi, w tym celebrytów lansuje taką tezę. Nie spotkałem się z jej wyznawcami osobiście, na szczęście nic nie wiem o takich w kręgu osób, które znam.
Podobnie np. 15% Amerykanów wierzy, że Elvis Presley sfingował swoją śmierć i nadal żyje w ukryciu, jest mnóstwo takich rzeczy. Jeszcze więcej uważa, że wszystkie lądowanie na księżycu to fikcja itd.
(08.01.2018, 12:56)
sceptyk
@KML: Źle się czyta, bo nie jest to żaden FAKT. Zrozumcie, że wasze teorie spiskowe nigdy nie będą faktami, dopóki nie znajdziecie na nie potwierdzenia. To, że WAM się coś wydaje, nie oznacza że tak jest.

(08.01.2018, 09:28)
KML
@marmi ; źle się czyta, bo fakt jest niewygodny? Nie usłyszysz tego w TVP, nikt nie będzie swoich spostrzeżeń wysuwal na szerszą skalę.

Ja osoboscie nie mam pretensji do tej decyzji, to jest sport, tu wiele składowych jest analizowanych do osiągnięcia celu.

Kubacki też ma za zadanie powiedzieć to co większość ma usłyszeć, zacznie więcej mówić mniej robić, to będzie nagrywał filmiki z Ziobra.

Nie mniej jedbak wyrażamy swoją opinie i nie musimy histeryzowac i obrażać jak popadnie.
Nie wiem w jakich kręgach się poruszasz, że słyszysz o teorii płaskiej ziemi.
(08.01.2018, 08:22)
marmi
Paru oszołomów wymyśliło sobie teorię na temat celowego wyeliminowania Kubackiego z walki o zwycięstwo w ostatnim konkursie TCS i powtarza pod każdą wiadomością. Żałosne to, odechciewa się czytać komentarze.
Już nawet trollowanie jest lepsze, bo łatwo rozpoznawalne a nawet i śmieszne często. W tym przypadku wygląda na to, że święcie wierzą w to co piszą. Podobnie jak coraz więcej jest twierdzących, że Ziemia jest płaska...
(07.01.2018, 22:46)
Ekspert Krzysztof
@tomm
Aby dostać dodatkowe punkty za obniżony rozbieg na prośbę trenera, zawodnik musi skoczyć 95%HS.

Kubacki skoczył za krótko, więc nie dostał bonusowych punktów.

Musiałby skoczyć conajmniej 133m i wtedy dostałby bonusowe 2,3pkt za jedną belkę niżej.
(07.01.2018, 20:21)
KML
Szczęście, że Kamilowi nie chciał tak "pomóc" trener.
Mimo wszystko decyzja oczywiście słuszna, plan zrealizowany w 100 %.

@k2 - zwięźle i na temat.(07.01.2018, 16:53)
Kibic
Kubackiemu nie doliczyli punktów za obniżenie belki
(07.01.2018, 16:30)
tommm
Horngacher całkiem nieźle wykombinował z belką - Dawid dostał dodatkowe punkty a prędkość na progu miał taką samą jak zawodnicy z wyższych belek. Skok po prostu nie był najlepszy i dlatego spadł w klasyfikacji.
(07.01.2018, 16:27)
kibic (fan zografskiego)
Obniżenie belki miało pomóc Kubackiemu bo odległości były wyśrubowane. Ale nawet jakby Kubackiego poświęcili to co z tego? To było historyczne zwycięstwo i będzie pamiętane ono przez lata a kto by pamiętał o podium Kubackiego za kilka lat?
(07.01.2018, 14:20)
Maestro
Na zawody nie jeździ się po naukę.
@Derek
I na co komu takie team order. Horngacherowi na pewno zależało żeby obaj zawodnicy byli na podium. Obniżenie belki miało pomóc Kubackiemu, bo po nim można spodziewać się albo słabego skoku albo słabego lądowania.
(07.01.2018, 13:15)
K2
Kubackiego poświęcili żeby przypadkiem Stocha nie wyprzedził. To były klasyczne team orders znane z Formuły 1.
(07.01.2018, 12:50)
Derek
Nie płacz Dawid, nie płacz. I Tobie zaświeci najjaśniejsza gwiazda na skoczniach świata. Może już niedługo. Pilnuj tylko wyjścia z progu, lataj bez kołysania, ląduj telemarkiem i patrz aby nie krzyżować nart przy lądowaniu i omijaj dołki, których obsłudze nie chce się często wyrównywać. Będzie dobrze Dawid, masz zasięg. Teraz Tobie będę kibicował.
(07.01.2018, 10:03)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Kubacki: Dla mnie to była nauka
Kubacki: Dla mnie to była nauka

Kubacki: Dla mnie to była nauka

Kalendarium
Tommi Nikunen
Dziś urodziny obchodzą:
Andrii Klymchuk (1994)
Najbliższe zawody
13 grudnia 2018 (czwartek)
16:00
CoC kobiet Notodden
odprawa techniczna
16:00
FIS Cup Notodden
odprawa techniczna
18:15
CoC kobiet Notodden
oficjalny trening
20:00
FIS Cup Notodden
oficjalny trening
14 grudnia 2018 (piątek)
10:30
PŚ kobiet Premanon
odprawa techniczna
10:30
PŚ Engelberg
odprawa techniczna
12:00
PŚ kobiet Premanon
oficjalny trening
14:00
PŚ kobiet Premanon
kwalifikacje
14:45
FIS Cup Notodden
seria próbna
16:00
PŚ Engelberg
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Notodden
konkurs ind.
18:00
PŚ Engelberg
kwalifikacje
18:30
CoC kobiet Notodden
seria próbna
19:15
CoC kobiet Notodden
konkurs ind.
15 grudnia 2018 (sobota)
10:00
PŚ kobiet Premanon
seria próbna
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Sonda
Kto wygra Turniej Czterech Skoczni?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Ryoyu Kobayashi
Johann Andre Forfang
Stephen Leyhe
Karl Geiger
Andreas Wellinger
Robert Johansson
Domen Prevc
Stefan Kraft
Richard Freitag
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Zobacz klasyfikację Pucharu Świata »                         Puchar Świata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                         Typer: sezon 2018/2019 otwarty! Typuj, baw się, walcz o nagrody »                         Skoki w telewizji - zobacz, gdzie obejrzeć »                         Program zawodów - zobacz, kiedy i gdzie skaczą w najbliższym czasie »                        
ukryj »