Andreas Wank i Nejc Dezman uzyskiwali najlepsze wyniki podczas serii treningowych przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Wśród Polaków nieźle spisywali się Tomasz Pilch i Bartosz Czyż.
W pierwszej serii najlepszą notę punktową uzyskał Andreas Wank - przy wietrze 0,64 m/s w plecy Niemiec uzyskał 133 metry. To pozwoliło mu wyprzedzić Zigę Jelara (137 m, jednak przy wietrze 0,12 m/s) i Jurija Tepesa (136 m; wiatr 0,19 m/s).
Dobre czwarte miejsce wywalczył lider klasyfikacji generalnej cyklu Tomasz Pilch (133 m). Pozostali Polacy uplasowali się wyraźnie dalej - Bartosz Czyż (112 m) i Aleksander Zniszczoł (109 m) w trzeciej dziesiątce, a Paweł Wąsek - na początku czwartej (109 m).
Druga runda to popis Słoweńców - Nejca Dezmana (141,5 m) i Zigi Jelara (140,5 m), za którymi uplasował się Andreas Wank (141 m, ale przy lekkim wietrze z przodu).
Wśród Polaków przyzwoity poziom zaprezentowali Czyż (125,5 m - trzynasty) i Pilch (129 m - siedemnasty). Nieco dalej znalazł się Aleksander Zniszczoł (124,5 m - 24.), a czwartą dziesiątkę zamknął Paweł Wąsek (104 m).
Podczas obu serii panowie startowali z trzynastej belki. Wiatr wiał z różnych kierunków, a jego siła osiągała do 1,1 m/s.
Wyniki treningu - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Wank
133.0
92.5
4
Tomasz Pilch
133.0
84.2
5
Bor Pavlovcic
131.0
83.5
7
Andraz Pograjc
128.0
80.8
8
Sigurd Nymoen Soeberg
129.0
77.3
9
Miran Zupancic
130.5
76.7
10
Felix Hoffmann
119.5
74.4
12
Kevin Maltsev
123.0
70.5
14
Jarkko Määttä
121.5
69.4
15
Tomaz Naglic
118.0
65.9
16
Filip Sakala
120.0
65.7
17
Marius Lindvik
123.0
63.2
18
Fatih Arda Ipcioglu
118.5
61.1
19
Janne Korhonen
118.5
58.9
20
Cestmir Kozisek
121.0
58.5
21
Lauri Asikainen
116.0
56.1
22
Joachim Hauer
117.0
55.7
23
Elias Vaenskae
116.5
55.0
24
Bartosz Czyż
112.0
52.1
25
Frans Taehkaevuori
113.5
51.4
26
Niko Kytoesaho
113.5
50.4
27
Aleksander Zniszczoł
109.0
50.3
28
David Siegel
112.5
48.6
29
Martin Hamann
109.5
47.0
30
Artti Aigro
109.0
46.3
31
Paweł Wąsek
109.0
44.4
32
Niko Loeytaeinen
109.5
41.5
33
Ilmir Hazetdinov
106.5
40.9
34
Moritz Baer
109.5
39.9
35
Joacim Oedegaard Bjoereng
99.5
37.1
36
Ayberk Demir
98.0
35.7
37
Dominik Maylaender
100.5
34.7
38
Fabian Seidl
101.5
32.5
39
Eduard Torok
103.0
30.4
41
Taavi Pappel
91.0
16.3
42
Muhammet Ali Bedir
94.0
13.2
43
Joshua Maurer
91.5
8.3
44
Mats Bjerke Myhren
85.5
7.1
45
Nicholas Mattoon
74.0
0.0
48
Aleksandr Bazhenov
DNS
DNS
49
Markus Rupitsch
DNS
DNS
51
Kalle Heikkinen
DNS
DNS
52
Markus Schiffner
DNS
DNS
54
Florian Altenburger
DNS
DNS
Wyniki treningu - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Nejc Dezman
141.5
100.8
3
Andreas Wank
141.0
95.8
4
Philipp Aschenwald
135.0
85.9
6
Elias Tollinger
132.5
85.3
7
Jarkko Määttä
127.5
84.1
8
Bor Pavlovcic
131.0
81.9
10
Florian Altenburger
127.5
80.6
11
Joachim Hauer
130.0
80.3
12
David Siegel
128.5
79.5
13
Bartosz Czyż
125.5
77.1
14
Viktor Polasek
128.5
76.9
15
Miran Zupancic
129.0
76.6
16
Stefan Huber
125.0
75.7
17
Tomasz Pilch
129.0
75.6
18
Tomaz Naglic
130.5
74.9
19
Niko Kytoesaho
127.5
73.9
20
Mats Bjerke Myhren
126.5
72.5
21
Markus Schiffner
125.0
72.4
22
Thomas Lackner
124.0
72.2
23
Marius Lindvik
125.0
70.6
24
Aleksander Zniszczoł
124.5
69.9
25
Kalle Heikkinen
122.0
68.3
26
Lukas Hlava
119.0
65.7
27
Joacim Oedegaard Bjoereng
117.5
65.6
28
Artti Aigro
121.5
65.1
29
Cestmir Kozisek
119.5
62.5
30
Martin Hamann
118.5
61.5
31
Janne Korhonen
113.5
60.3
33
Frans Taehkaevuori
111.0
56.5
34
Markus Rupitsch
114.5
55.9
35
Ilmir Hazetdinov
115.0
54.3
36
Andraz Pograjc
112.5
53.7
37
Aleksandr Bazhenov
112.0
52.4
38
Eduard Torok
111.0
51.7
39
Elias Vaenskae
116.0
50.7
40
Paweł Wąsek
104.0
47.5
41
Casey Larson
110.5
47.3
42
Moritz Baer
112.0
45.9
43
Lauri Asikainen
112.5
45.0
44
Dominik Maylaender
109.5
44.9
45
Fatih Arda Ipcioglu
109.0
42.6
46
Joshua Maurer
112.5
41.1
47
Filip Sakala
105.0
38.8
48
Fabian Seidl
103.5
34.4
49
Felix Hoffmann
99.5
31.2
50
Niko Loeytaeinen
98.5
25.7
52
Taavi Pappel
100.5
25.0
53
Sigurd Nymoen Soeberg
95.0
16.8
54
Nigel Lauchlan
90.0
10.5
56
Muhammet Ali Bedir
93.5
5.0
57
Nicholas Mattoon
79.5
0.0