TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
listopad 2018
Najbliższe zawody
24.11.2018, godz. 16:30
Ruka HS-142

Czwarty weekend rywalizacji w Pucharze ¦wiata 2017/2018 będzie pierwszym, podczas którego na skoczni zobaczymy Gregora Schlierenzauera. Austriak wraca po przerwie spowodowanej kontuzj±...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Pod koniec paĽdziernika Schlierenzauer upadł podczas treningu w Ramsau - efektem było naderwanie więzadła pobocznego piszczelowego. Szczę¶liwie dla Austriaka nie zostało naruszone więzadło krzyżowe - nie był więc konieczny żaden zabieg, a jedynie leczenie zachowawcze i zabiegi fizjoterapeutyczne.

Ze względu na kontuzję Schlierenzauer z opóĽnieniem rozpoczyna sezon - ominęły go konkursy w Wi¶le, Ruce i Niżnym Tagile, jednak już w najbliższy weekend wystartuje w zawodach w Titisee-Neustadt.

- Czuję się bardzo dobrze, nie mam już najmniejszych problemów z kolanem. Oczywi¶cie, moje przygotowania zostały zaburzone, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej - o¶wiadczył Schlierenzauer.

Austriak przyznaje, że z ciekawo¶ci± ¶ledził rywalizację w dotychczas rozegranych konkursach:

- Widziałem prawie każdy skok. To interesuj±ce patrzeć na to z innej perspektywy. To sprawia, że motywacja do powrotu jest jeszcze większa. Nie mogę doczekać się startu i przekonania się, w jakim jestem miejscu z moj± form±.

Z powrotu Schlierenzauera cieszy się szkoleniowiec Austriaków, Heinz Kuttin. Trener ostrzega jednak:

- To niemożliwe, aby Gregor od razu znalazł się w¶ród najlepszych. Trzeba pamiętać, że dopiero powraca po kontuzji. Poziom jest tak wyrównany, że nawet całkowicie sprawni skoczkowie nie maj± szans na miejsce w czołówce, je¶li popełni± mały bł±d. Gregor musi być spokojny i skupiony na swoich mocnych punktach.

Do Titisee-Neustadt Austriacy pojad± w podobnym składzie, w jakim skakali we wcze¶niejszych konkursach - Schlierenzauer zast±pił Markusa Schiffnera, natomiast w zespole pozostali Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Daniel Huber, Clemens Aigner i Manuel Poppinger.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Presto
Wła¶nie przeczytałem, że Kofler zmaga się z chorob± autoimmunologiczn±, powoduj±c± nieustanne zmęczenie i być może będzie musiał zakończyć karierę. Mam nadzieje, że jednak pokaże się jeszcze na dobrym poziomie w jakichkolwiek zawodach.
(08.12.2017, 18:23)
Arek1805
Marmi - bardzo dziękuję za odpowiedĽ :)
(06.12.2017, 17:55)
DiegoSVK
exciter - odstráni» vąetky prestávky a bude fungova»
(06.12.2017, 10:30)
exciter
Słowacja - Tento link bohuzial nefunguje, moholby si ho opakovat?
(06.12.2017, 07:40)
Słowacja
http://web.archive.org/web/201 40607105005/http://www.kdezmiz liskoky.estranky.sk:80/clanky/ kde-zmizli-skoky-.html
(05.12.2017, 22:34)
marmi
PS. W przypadku P¦ można często znaleĽć artykuły kogo inne ekipy wysyłaj± na następne zawody również na polskich portalach, poza tym to z reguły wiadomo i bez tego.
W przypadku niższej rangi zawodów raczej nie.
(05.12.2017, 22:26)
marmi
Krótka odpowiedĽ to: nie można.
Oficjalne składy s± podawane na odprawie technicznej na wszelkiego rodzaju zawody. T± masz w kalendarzu: na FIS Cup 7.12 o 4:30.
Oczywi¶cie poszczególne ekipy wiedz± wcze¶niej kogo wy¶l±, ale do odprawy mog± skład zmieniać.
Aby znaleĽć składy wcze¶niej to trzeba sporo czasu i determinacji. Tutaj podano skład Polaków na te zawody. Dla innych ekip trzeba szukać po takich portalach jak ten, ale zagranicznych. Z tego co wiem to czołowi typerzy to robi±, ja nie mam tyle czasu i samozaparcia. W ten sposób można zapewne mniej więcej sklecić listę startow±, przynajmniej z tych krajów, gdzie zainteresowanie skokami jest duże (bo s± wyspecjalizowane portale).
Pod k±tem typowania najtrudniej oczywi¶cie jest na najniższej rangi zawody a szczególnie pierwsze w sezonie, kiedy nie masz bladego pojęcia kto może wyst±pić nie mówi±c już o tym jaki poziom reprezentuje. Ja czekam na oficjaln± listę w czwartek.
(05.12.2017, 22:24)
M.
Na temat: cieszy powrót, bo ostatnio tacy wielcy mistrzowie trochę poznikali. @nick: sk±d ten wniosek na temat Koflera? Mieszkasz w Autrii przy jakiej¶ skoczni?

nie na temat: też się ostatnio pytałem o listy startowe FIS Cup i COC i kto¶ na mnie nakrzyczał, że dopiero po odprawach technicznych będ±. w zwi±zku z tym mam pytanie do osób typuj±cych w typerze: na jakiej podstawie typujecie? ja znam tylko skład Polski.
(05.12.2017, 22:19)
Arek1805
Witam, proszę o informację gdzie można znaleĽć składy drużyn na najbliższe zawody FIS CUP i CoC ?
(05.12.2017, 21:32)
nick
napewno ma lepsz± forme od aignera i schiffnera mówie o kofim
(05.12.2017, 20:43)
miseo_anthropos
Odno¶nie Gregora to nie wydaje mi się, żeby znowu mógł być groĽnym i godnym przeciwnikiem, mimo że Kraft w którym¶ ze swoich wywiadów twierdził, że Schlieri wraca do formy i trzeba będzie na niego uważać tej zimy (ale to było przed kontuzj±). Mam nadzieję, że Stefan miał racje. Fajnie będzie znów zobaczyć legendę w akcji
(05.12.2017, 18:02)
miseo_anthropos
@Wierny Kibic
Gregor nie miał problemów z dostaniem się do konkursu po swoim powrocie, II seria to zupełnie inna sprawa.
@nick
Z tego co wiem to Kofi nie ma formy, ale może Kuttin kiedy¶ go weĽmie. W końcu sam mówił, że skład Austrii na p¶ nie będzie stały i zawodnicy będ± migrować między pk a p¶.
(05.12.2017, 17:56)
nick
co z koflerem czemu nie startuje?
(05.12.2017, 17:04)
Wierny Kibic
Zobaczymy czy on wróci do dawnej
formy kiedy¶ wygrywał a teraz ma problem z dostaniem się do konkursu