BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
30
listopad 2020
Najbliższe zawody
28.11.2020, godz. 16:30
Ruka HS-142

Przed przyjazdem do Wisły najlepszym miejscem Junshiro Kobayashiego w Pucharze ¦wiata była trzynasta lokata. Dzi¶ 26-letni Japończyk jest liderem klasyfikacji generalnej...

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Dzisiejsze zwycięstwo Junshiro Kobayashiego było spor± sensacj± - 26-latek dotychczas nie odnosił wielkich sukcesów. Do jego najważniejszych osi±gnięć należ± trzy wygrane konkursy Letniej Grand Prix (Ałmaty 2015 i dwukrotnie Hakuba 2017) i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu w 2017 roku.

W Pucharze ¦wiata indywidualnie jego najlepszym występem było trzynaste miejsce w Trondheim w marcu 2015 roku (tuż za Kamilem Stochem), ale warto też pamiętać, że miał już okazję stać na podium jako członek japońskiej drużyny - w do¶ć dziwnym konkursie w listopadzie 2011 roku w Kuusamo wraz z Shoheiem Tochimoto, Taku Takeuchim i Daiki Ito zaj±ł drugie miejsce, ustępuj±c Austriakom (konkurs zakończył się po pierwszej serii, a na najniższym stopniu podium stanęli... Rosjanie).

Podczas inauguracyjnego weekendu w Wi¶le Kobayashi jednak już od samego pocz±tku spisywał się znakomicie. W pi±tkowych treningach uzyskał dziewi±ty i czwarty rezultat, w kwalifikacjach był trzeci. W czołówce zameldował się także w trakcie sobotniej serii próbnej (szósty) i konkursu drużynowego (indywidualnie trzeci wynik). Dobr± formę pokazał również w niedzielnej serii próbnej, a w konkursie już tylko j± potwierdził.

Ostatecznie skoki na odległo¶ć 124 i 126,5 metra (według oficjalnego, u¶rednionego pomiaru oba oddane w do¶ć niekorzystnych warunkach, przynajmniej na tle rywali) dały mu wygran± z przewag± 2,3 punktu nad Kamilem Stochem.

- Oddałem dzi¶ dwa bardzo dobre skoki, a w drugiej serii dodatkowo pomogły mi bardzo korzystne warunki - ocenił.

Po wygranej Japończyk był zaskoczony, w trakcie dekoracji sprawiał wrażenie nieobecnego. Po konkursie Kobayashi nie ukrywał rado¶ci:

- Oczywi¶cie jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, choć muszę przyznać, że to była dla mnie niespodzianka - przyznał.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
sss
@Jaro

co Ty brales to tak jakbys mi powiedzial ze Brazylia lezy w europie... spojrz na mape przeanalizuj
(22.11.2017, 22:27)
marmi
Jakby jeszcze nie wszyscy zauważyli to podpowiem, że sss trolluje a wy się nabieracie...
(22.11.2017, 22:03)
M.
Granicy Finlandii z Dani±? Wow, co ja czytam!
(22.11.2017, 20:37)
Jaro
@sss
To jaki¶ żart czy piszesz "pod wpływem"? Lillehammer leży w Norwegii (na północ od Oslo, ze 100 kilometrów od granicy ze Szwecj±).
(22.11.2017, 20:18)
sss
@Fanka

Ale co Ty mi tu probujesz wmowic kobietko... Lillehammer lezy na poludniu granicy Finlandii z Dania jak dla mnie optymalne teraz warunki panuja wlasnie tam do rozegrania zawodow a nie gdzies w kuusamo
(22.11.2017, 17:16)
Fanka
@ sss
Ale co ma południowa Finlandia do konkursu w Lillehammer? Przecież Lillehammer to Norwegia, a południowa Finlandia (je¶li już) - to Lahti!
(22.11.2017, 15:03)
sss
@sweet

Faktycznie teraz czas na sapporo ale szkoda ze poludniowa finlandia nie zadbala o konkurs w lillehamer teraz tam duzo lepsze warunki niz w oslo no zobaczymy... licze na klimka w tym sezonie
(22.11.2017, 13:36)
Sweet
Do sss
Jakie Lillehammer? Przecież Lillehammer jest w marcu
(21.11.2017, 16:15)
Fanka
I tak stosunkowo mała grupa (5) zawodników japońskich zafundowała swoim kibicom prawdziw± hu¶tawkę emocji. Najpierw - kiedy T. Takeuchi nie zakwalifikował się do konkursu :-(. W sobotę - dobra lokata w drużynówce. W niedzielę - N. Kasai nie wszedł do finału z minimaln± strat± do R. Kobayashiego (chlip!), w finale - bardzo ładny skok D. Ito i zadowolenie z osi±gniętego przez niego rezultatu (jeden z najdłuższych skoków w zawodach), które niestety błyskawicznie przerodziło się w przerażenie na widok upadku. Ale jednak wisienka na torcie (z Kraju Kwitn±cej Wi¶ni!) była - gratulacje dla Junshiro, oby tak dalej! :-).
(21.11.2017, 15:28)
Jaro
@Luk
Sezon miał ¶wietny, ale jednak to Kasai był ostatnim Japończykiem na podium klasyfikacji generalnej.

@Genesis, Funemanka
Tak, chodziło o doł±czenie do grona skoczków japońskich ze zwycięstwem w P¦. I dopiero teraz widzę, że popełniłem tu bł±d. To nie Yumoto był ostatni, a wła¶nie Ito w 2012. Tak czy owak trochę musieli poczekać...
(21.11.2017, 00:16)
Funemanka
@Genesis,

tak, mój bł±d :)
(20.11.2017, 23:54)
Genesis
@Funemanka
Kasai miał już wcze¶niej zwycięstwa, chodziło o doł±czenie do grona zwycięzców.
(20.11.2017, 23:49)
Luk
@Jaro
Zapomniałe¶ o Daikim Ito i jego rewelacyjnym sezonie 2011/2012.
(20.11.2017, 18:27)
Funemanka
@Jaro,

nie od 2008, a od 2014 - 29.11 wygrana Kasai w Kuusamo :)

@Fileep86,

a to w sezonie, kiedy pierwszy raz od wielu wielu lat nie ma zawodów P¦ w Japonii, taka ironia...

@buraczek,< br>
nic do nich nie mam. Skoczek nie modelka, ma być bezpieczny, je¶li dzięki takiemu kaskowi mniej się obije przy ewentualnym upadku to super.
(20.11.2017, 16:46)
buraczek
Z innej beczki: Co sadzicie o dziwnych kaskach Czechów?
(20.11.2017, 13:01)
Jaro
@Fileep86
Chyba się nie mylisz, bo póĽniej to już głównie Kasai walczył z reszt± ¶wiata (w następnym sezonie był trzeci w P¦).

A swoj± drog± Kobayashi jest 13 Japończykiem, który wygrał zawody P¦. I pierwszym od 2008, który doł±czył do tego grona (poprzednio był to Yumoto, który w 2008 wygrał konkurs P¦ w Pragelato).
(19.11.2017, 23:26)
Fileep86
Jeżeli się nie mylę, to Kobayashi jest pierwszym od 19 lat Japończykiem który założył żółty plastron P¦, czyli od Funakiego, który stracił prowadzenie pod koniec sezonu 1997/98.
(19.11.2017, 23:06)
sss
brawo dla junioro koyabashi.. szkoda klimka muranki niesluszna dyskwalifikacja... mam nadzieje ze bedzie lepiej w lillehammer i z ahonenem ktory nawet do setki doleciec nie moze i oczywiscie czekam na powrot w lillehamer szlirencauera... brawa naleza sie takze dla organizatorow za swietny konkurs. jeszcze raz brawo dla koyabashiego. pozdro
(19.11.2017, 21:32)
Mazurek
Zasłużona wygrana. Tylko życzyć powodzenia w dalszych konkursach!
(19.11.2017, 21:25)