Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze zmiany personalne w polskich kadrach po zakończeniu sezonu zimowego. Wiemy już, że nowym trenerem kadry B zostanie Radek Žídek.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Czech, który ostatnio był asystentem Richarda Schallerta w swojej rodzimej reprezentacji, zastąpi na stanowisku naszej kadry B Roberta Mateję. Polski szkoleniowiec w przeszłości odnosił dobre wyniki jako trener kadry juniorów, jednak miniona zima nie była dla naszego zaplecza zbyt udana - stąd decyzja władz Polskiego Związku Narciarskiego.

- Taka decyzja zapadła w porozumieniu ze Stefanem Horngacherem, Adamem Małyszem oraz Robertem Mateją - oznajmił Apoloniusz Tajner.

Mateja ma zostać asystentem nowego trenera, natomiast pełne sztaby szkoleniowe poznamy zapewne w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Sebek99pl
Dobry ten trenejro, nie ma co :D
(05.02.2018, 10:49)
barnaba
@marmi - z tym awansem to też było tak sobie, bo od "rezygnacji" z funkcji trenera kadry do objęcia jakiejkolwiek funkcji w PZN minęło pół roku.

Zresztą PZN wyszedł na prezesowaniu Tajnera znakomicie. Patrząc bez uprzedzeń- osiągnięto wiele. Wcześniej był to biedny, fatalnie zarządzany związek uwikłany w różne gierki personalne. Dziś to jeden z bogatszych związków w kraju, liczni sponsorzy, medale olimpijskie. To naprawdę inny świat.

Oczywiście można zarzucać Tajnerowi, że skupił się na skokach, zaniedbując konkurencje alpejskie, snowboard, narciarstwo dowolne. Problem w tym, że w tych "zaniedbanych" konkurencjach sukcesów nie było, talentów jak na lekarstwo, infrastruktura zdewastowana, a popularnością ustępowały skokom zawsze, nawet wtedy, gdy kadrę stanowili Gwóźdź, Mądry i Klimowski :)

PZN zrobił to, co teraz próbuje zrobić PZLA - postawił na konkurencje, w których są największe szanse na medale olimpijskie, pozostawiając na uboczu te, w których sukcesem jest miejsce w "30". Czy dobrze, czy źle- zobaczymy po następnych Igrzyskach :)
(31.03.2017, 20:48)
48
Mateja już za na mi teraz już tylko Bachleda
(31.03.2017, 18:55)
kabans do Jacek32
problem matei to to, że nasze skoki były w takim stanie, że musiałby być tym czwartym. Jeśli chodzi o jego dobre występy to zaliczyłbym MS w lotach w BadMitendorf, ale tam też zepsuł jeden skok, a mógłbyć nawet w pierwszej dziesiątce gdyby tak się nie stało
(31.03.2017, 00:12)
Jacek32
@Jacek32
To nie mam racji co do Sapporo i 2007 roku, konkursu druzynowego na dużej skoczni? Jak pięknie tam Mateja zawalił nam medal?
Ja doskonale wiem że Mateja zdobywał punkty i najwięcej poza Małyszem w tamtym czasie ale w najważniejszych momentach zawodził.. i tych jego skoków na bulę zwlaszcza w Planicy to się nie chchiało oglądać.. Ja się nie dziwię później reakcji.. taka szansa na medal.. i zmarnowana.. żre później krytyka na Mateję spłyneła.. wiem że tam punktował w Pucharze Świata, nawet zdarzało mu się awansować do dziesiątek ale t o bardzo rzadko.. dosłownie jak nasz Kubacki raz na ruski rok.
(30.03.2017, 16:29)
Polonus
@Jacek 32
Nie da się czytać tego co piszesz.
Nie masz podstawowej wiedzy. opierasz sie o swoje wrażenia i na tej podstawie wypisujesz banialuki.
Ale w Polsce, póki co, jest wolność słowa. Więc każdy może pisać, co mu tam do łba przyjdzie. Ty też.
(30.03.2017, 15:04)
Fan Zografskiego
PZN potrzebuje przewiewu bo takiego marnotrawienia kasy jaki jest tam nie ma w żadnym innym związku sportowym w Polsce.Jakiś plan na to miał mieć minister sportu czekam aż wdrożą go w życie i pozbędą się tego katastrofisty Tajnera stamtąd.Idą igrzyska kolejne i co znów mamy liczyć tylko na skoczków? Biegi nie istnieją,kombinacja niby jest a i tak ogony w eEropie,narciarstwa alpejskiego nie ma a powinno być,przecież ten kraj nartami stoi,to samo snowboard.
(30.03.2017, 12:12)
Jacek32
Śmieją się bo mają powody. Jak się nie śmiać gdy w sposób koncertowy zawalił nam medal w Sappporo? Mateja zawodził na mistrzowskich imprezach i nie zmieni to jego 5 miejsce sprzed wieków.. tu raczej jest bardziej śmiech politowania co on wyczyniał wtedy niż zwykły śmiech.. Mateja to symbol zawodzenia w najważniejszym momencie i jego świetnych popisów w Planicy kiedy to Małysz jednym skokiem zdobywał więcej punktów niż on w dwóch.. Ja już wolałem Skupnia, przynajmniej w drużynie nie zawodził i jakichś większych wpadek nie popełniach a punkty to tam nie mają znaczenia że tam zdobył ich mniej od Mateji w karierze.. liczy się jakośc a nie ilośc
(30.03.2017, 10:21)
kabans
nie rozumiem bo wystarczyło matei wytłumaczyć, żeby nie szkolił ich na swój wzór
(30.03.2017, 09:59)
tommm
Po czesku to nawet awantura brzmi zabawnie :) mam nadzieję, że jednak nowy trener wprowadzi dyscyplinę i osiągnie coś z tymi chłopakami (np. regularne punkty PŚ)
(29.03.2017, 20:59)
jorge
Wielka szkoda bo Mateja niektórzy się z niego śmieją a był 5 zawodnikiem mistrzostw świata , miał słabą psychikę bo talent miał , jako trener doprowadził Ziobro do 1 i 3 miejsca w PŚ jak i miał więcej sukcesów.Szkoda że Małysz nie wstawił się za Mateją a wszyscy jak boga słuchają tego Austryjaczka...
(29.03.2017, 19:40)
marmi
@barnaba
Zakładając, że rzeczywiście tak było to trudno nazwać to wyleceniem z posady bo zostła prezesem PZN. Ja bym to nazwał awansem...
(29.03.2017, 18:41)
barnaba
Ilu komentujących, tyle opinii o Tajnerze.

A prawda wyglądała mniej więcej tak: Tajner został trenerem Małysza przypadkowo, z braku innego kandydata. Ile pracy włożył on, a ile Fijas, to pewnie nigdy się nie dowiemy. Najważniejszą rzeczą, którą ten duet zrobił (poza oczywiście uporządkowaniem spraw organizacyjnych) było... zmniejszenie obciążeń treningowych- zawodnicy byli przez poprzedniego trenera zwyczajnie zajechani. Jakiś czas to działało, przynajmniej w przypadku Małysza. Jak działać przestało- Tajner wyleciał z posady, a przyczynili się do tego głównie Małysz z Federerem (stąd relacje pomiędzy Tajnerem a Małyszem długo pozostawały napięte).
(29.03.2017, 18:15)
mac15011
@Jacek32

Akurat kombinatorzy norwescy z roku na rok radzą sobie coraz lepiej. To nie są początki wielkiej kariery Małysza, gdzie polska kombinacja wręcz nie istniała. Jeszcze niech tylko Kupczak się wyleczy, a do tego dojdzie wnuk legendarnego "dziadka" Marusarza i mamy pełną drużynę. Co do reszty to w pełni się zgadzam.
(29.03.2017, 17:53)
Jacek32
No dobra, nie wiem co to za typ ale trzeba szanse mu dać. Ja i moje dobre szlachetne serce życzymy temu pepikowi powodzenia. ;] w koncu jakaś nowość, odmiana. Choć kompletnie nie wiem a tyle lat interesuje się skokami narciarskimi to nie czaje co to za gościu.. ale oby to było trafione.
(29.03.2017, 17:13)
Jacek32
A kto to ten cały Zibek czy jakoś tam? Mateja to trener taki jakim był skoczkiem.. słabym.. taka jest prawda.. człowiek bez osobistości, charyzmy i nawet wypowiedzieć się przed kamerami nie potrafi.
A i Tajner nie był trenerem Małysza, takiego jak Małysz to nawet babka Maciejowa mogła by trenować i tak by był mistrzem.. I teraz Tajner przez tyle lat jedzie na sukcesach Małysza i Stocha, a w innych dyscyplinach marnie oj marnie.. kombinatorzy norwescy się kompromitują, alpejscy nie istnieją a biegacze zostają zdublowani na trasach. O to wspaniały obraz sportów zimowych w Polsce.. dosłownie nic dodać nie można..
(29.03.2017, 14:20)
japitole
@marmi
Podsumowując Typera osiągnąłeś wynik Junshiro Kobayashi! Mało patriotycznie! Z Twoim zaangażowaniem następny sezon będzie dużo lepszy. Ja, żeby patriotycznie było, to po ostatnim konkursie stanąłem na Kubackim :)
(29.03.2017, 01:25)
mac15011
W końcu brawo za dobrą decyzję, którą podjął pzn odnośnie betonowego bucika Roberta Matei - niech lepiej wylatuje do Korei Północnej trenować wiadomo kogo, a nie będzie asystentem Radka Zidka. No ale ten trener Zidek jeśli był asystentem Schalerta w kadrze czeskiej to mam bardzo duże obawy odnośnie polskiej kadry B. Przecież Czesi pod wodzą tego duetu w tym sezonie skakali bardzo słabo. Więc i kadra B jak miała słabe wyniki to i takie będą. Naprawdę szkoda, że nie zatrudnili austriackiego trenera. Byłoby o wiele lepiej. No a tak jak była ta stagnacja odnośnie limitu skoczków tak teraz też będzie.
(28.03.2017, 22:12)
Tradycja
Mam nadzieje że będzie lepiej. Potrzebujemy zastępców dla Kamila Stoch, Piotra Żyły i Stefana Hule bo wiek swój już niestety mają. Oby ten 17 letni Paweł Wąsek się rozwinął i w przyszłym sezonie punktował w PŚ bo on ma wielki talent. I licze na powrót dawnego Andrzeja Stękały i Murańki. Oby ta zmiana wpłyneła dobrze na naszych skoczków, szczególnie tych młodych.
(28.03.2017, 21:49)
Lili22
Potrzebna była taka zmiana, aby wnieść trochę świeżości do naszej kadry B, wprowadzić coś nowego. Jeżeli Stefan Horngacher miał wpływ na ten wybór to ja ufam, że pozytywne efekty tej nowej współpracy stopniowo zaczną się pojawiać.
(28.03.2017, 20:42)
Janeman
@marmi
Potwierdzam, był niedawno taki artykuł i zawierał to o czym piszesz.
A co do Skupienia , to chyba ubiegłego lata ukazał się z nim wywiad, w który sam przyznawał się do nieprofesjonalnego podejścia do sportu i nie przykładania się do treningu- choć po latach bije się w pierś i bardzo nad tym ubolewa, bo wie , że mógł osiągnąć więcej.
O trenerach też było parę słów, ale w każdym razie Pan Wojciech przyznaje, że za jego zmarnowaną (choć tak tego nie określił) karierę odpowiadają obie strony.
(28.03.2017, 19:58)
marmi
@marek
Ciekawe rzeczy opowiadasz, widać też, że Tajnera nie znosisz. Trudno abyś był obiektywny, trudno też bezkrytycznie wierzyć we wszystko co piszesz. Trzeba by było jeszcze zapytać osób, o których piszesz o ich punkt widzenia na tą samą sprawę. Jak się domyślam nie zamierzasz wyjawić kim jesteś i wcale się nie dziwię. Nie mówię, że kłamiesz, żeby było jasne, po prostu nie mam innych źródeł potwierdzających to co piszesz (ani zaprzeczających) a wiadomo, że każdy może napisać cokolwiek.
W pewnym wywiadzie Tajner mówił, że w jakimś momencie współpraca z Mikeską się rozleciała, nie dogadywał się ze skoczkami. Po jego odejściu w związku nie było pieniędzy na trenera z wysokiej półki. Tajner chciał namówić Nadarkiewicza aby tymczasowo "wziął" kadrę ale ten się wymówił i Tajner został trenerem niejako z braku innej możliwości, no ale zostało tak na dłużej. Jaka wtedy była improwizorka to głowa mała, jak Małysz w takich warunkach został mistrzem to nie wiem. Warto znaleźć i przeczytać (w tym roku się chyba ukazał, ale teraz jakoś nie mogę znaleźć).
W każdym razie sam mówił, że trenerem był przypadkowym (no chyba, że mi się myli, że to z nim był wywiad ale raczej nie) i dowiedziałem się rzeczy, o których nie miałem pojęcia pomimo, że cały czas skokami się interesowałem. Teraz znowu dowiaduję się nowych, a to że Fijas był prawdziwym trenerem wydaje się całkiem prawdopodobne, co jednak jeszcze nie świadczy, że cała reszta jest taka jak napisałeś.
@Adam
Nie masz się już czego czepić naprawdę? Popatrz na inne kraje, tam też często obcokrajowiec był/jest trenerem. W kadrze B także, vide Horngacher wcześniej u nas. W innych sportach to samo. Mnie tam denerwuje jak trudno znaleźć zawodnika z kraju z którego jest dany klub piłkarski, to nazwałbym groteską.
(28.03.2017, 19:44)
Jaro
Za Mateją tęsknić nie zamierzam, choć liczyłem na jakieś "większe" nazwisko. Tak czy owak, coś trzeba robić. Nasza złota drużyna to ludzie w wieku 25-30 lat, więc przed nimi jeszcze może ze 2-3 sezony razem, a potem zostaną tylko Kubacki i Kot.
(28.03.2017, 19:39)
Jasjo
Trochę dziwna decyzja z tym, że Mateja zostaje jako Asystent. Jest to przecież mocna degradacja.

Na dodatek Zidek jest od Matei 9 lat młodszy.

Wątpię, aby w takiej konfiguracji był tam dobry nastrój, i żeby zawodnicy mieli jakieś zaufanie czy szacunek do Matei, który z roli trenera został zepchnięty na pomagiera jakiegoś zagranicznego młodzieńca.
(28.03.2017, 19:35)
ToraToraTora
Nareszcie uff, kadra B ma teraz szanse na pójscie do przodu - szkoda że Mateja zostaje na stanowisku asystenta - ppowinien szkolić skoczków australijskich a nie polskich !
(28.03.2017, 19:35)
Wojciechowski
@KJ
Mistrzostwa za rok 2017 już były, w grudniu.
(28.03.2017, 19:22)
Wojciechowski
@Adam
Rzeczywiście tylko raz wygrał po 2007 roku, ale 18 podiów PŚ i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej z nieba Małyszowi nie spadły. Podobnie jak dwa medale olimpijskie i jeden MŚ...
No tragedia.
(28.03.2017, 19:22)
KJ
Czemu w tym sezonie nie ma mistrzostw Polski na zakończenie sezonu?
(28.03.2017, 18:46)
CinyCH2
@Adam
Medale na olimpiadzie w 2010 już się nie liczą? Nie twierdzę, że zagraniczni szkoleniowcy są lepsi, uważam jedynie, że określenie tego "groteską" jest przesadzone, bo nie ma w tym nic złego, a wręcz przynosi konkretne wyniki, co widać po obecnym sezonie.
(28.03.2017, 18:33)
marek
Szturc od czasu do czasu pomagał Małyszowi, ale trenował go Fijas. Po odejściu Fijasa Tajnerowi już nawet Szturc nie był w stanie pomóc... Nie poprawi się w trakcie sezonu złego przygotowania, a w zasadzie braku przygotowania... Druga sprawa to niszczenie przez Tajnera Wojtka Skupnia, który miał własne zdanie i zmarnowaną karierę dzięki wojnie z Tajnerem...
(28.03.2017, 18:20)
fax
@marek

Przecież Fijas był pierwszym trenerem kadry po tym jak w trakcie sezonu 98/99 odszedł Mikeska. Jaki brak uprawnień??
(28.03.2017, 18:17)
aaa
@marek: A to nie Szturc go odnawiał? W sensie Małysza?
(28.03.2017, 18:16)
marek
Tajner był trenerem Małysza tylko na papierze, bo prawdziwym trenerem był Piotr Fijas, ale ponieważ nie posiadał wymaganych uprawnień, to oficjalnie trenerem ogłoszono Tajnera, który na pracy Fijasa wypromował samego siebie... Zauważ kiedy z Tajnerem Małysz przestał odnosić sukcesy, otóż wtedy, gdy Fijas powiedział: DOŚĆ Tajnerowi (czytaj oszustowi) i Tajner został sam myśląc, że dalej to wszystko zrobi się samo... Wtedy po nieudanym sezonie ściągnięto najpierw Kuttina, a później Lepisto... Byłem wówczas w tym środowisku, więc nie opowiadam bajek o wielkim Tajnerze, tylko pragnę przypomnieć, że trenerem był P. Fijas, krtórego wykorzystał i później zniszczył Tajner... Powiedz Adamie, gdzie teraz jest Piotr Fijas za panowania Tajnera w PZN? No gdzie?
(28.03.2017, 18:12)
Adam
@CinyCH2

Akurat największe sukcesy Małysz odnosił z Tajnerem.A z Lepistoe mieli dobry sezon 2006/2007,później Małysz wygrał tylko jeden konkurs w PŚ.
(28.03.2017, 18:05)
sss
@japitole

A jakie sukcesy jako trener badz zawodnik mial Kruczek w chwili zatrudnienia na stanowisku trenera kadry?
(28.03.2017, 18:02)
CinyCH2
@Adam
Skaczą w niej polscy skoczkowie, więc jest to polska kadra i nie wiem co widzisz groteskowego w tym, że szkolona jest przez zagranicznych trenerów. Przypomnę Ci tylko, że Adam Małysz miał fińskiego szkoleniowca, odniósł z nim sukces, wtedy też uważałeś to za groteskę?
(28.03.2017, 17:33)
japitole
Coś PZN poszkocił pieniędzy, że tylko na tego Žídka stykło. Nie słyszałem, żeby chłop mógł się jakimiś sukcesami trenerskimi pochwalić.
(28.03.2017, 17:32)
Adam
To jest jeszcze polska kadra czy już czesko-austriacka?Groteska.
(28.03.2017, 17:09)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Nowy trener kadry B, Žídek zastąpi Mateję
Nowy trener kadry B, Žídek zastąpi Mateję

Nowy trener kadry B, Žídek zastąpi Mateję

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zaawansowana wyszukiwarka
Szukasz informacji? Skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich