Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Po odwołaniu wtorkowego konkursu Raw Air w Lillehammer pojawiły się głosy, że dodatkowe zawody mogą zostać zorganizowane w Vikersund. Mamy już potwierdzenie tej decyzji.

Na początek rywalizacji w Vikersund zamiast kwalifikacji skoczków czeka pierwszy konkurs indywidualny. Zawody będą składać się tylko z jednej serii, a na ich starcie staną wszyscy zgłoszeni skoczkowie.

Zgodnie z wcześniejszymi planami w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę - konkurs indywidualny. Seria próbna przed drużynówką została zamieniona na kwalifikacje do konkursu niedzielnego.

Puchar Świata Vikersund (RAW AIR)
 
17 marca 2017 (piątek)
14:00
odprawa techniczna
15:00
oficjalny trening
16:30
konkurs indywidualny (RAW AIR) - jedna seria
 
18 marca 2017 (sobota)
14:15
kwalifikacje (RAW AIR)
16:15
konkurs drużynowy (RAW AIR)
 
19 marca 2017 (niedziela)
13:00
seria próbna
14:15
konkurs indywidualny (RAW AIR)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
banderass
czyli hofer juz zdecydował ze KK jest dla Krafta...
(16.03.2017, 16:38)
taka jedna
Czy sobotnie kwalifikacje się liczą do pucharu RAW AIR? Bo widzę, że nie ma przy nich dopisku w nawiasie RAW AIR i dlatego pytam.
(16.03.2017, 16:17)
marmi
@TzB
Czy to jest pewne? Miałem nadzieję, że przebudują mamuta na następne MŚL, które u nich wypadają. Bilety są tak drogie a ludzi tak dużo, że chyba by się opłaciło.
W sumie raz tylko byłem, choć mam tylko godzinę drogi. Trzeba było jeździć póki były zawody. Likwidacja dużych skoczni to powolny upadek skoków w danym kraju niestety. Tak było z Thunder Bay i Kanadą, Strbskim Plesem i Słowacją. Kiedyś mieli zawodników w czołówce, teraz się nie liczą...
(16.03.2017, 14:49)
TzB
Dariop niestety w Harahovie planowane jest postawienie osiedla w miejscu skoczni... :P zresztą Czesi stracili zainteresowanie skokami niestety. A szkoda bo z Wrocka bliżej i taniej do Czech jechać jak do Zakopca przeludnionego :)
(16.03.2017, 11:47)
Polonus
To już nie jest puchar Świata.
To jest farsa. Jakiś wyścig szczurów, może chartów. Najlepiej żeby na każdej skoczni skakali do pierwszego trupa, co panie Hofer?
Co to za pomysł przylecieć na mamuta i po jednym próbnym skoku brać udział w zawodach.
Na koniec sezonu pięć indywidualnych konkursów na mamutach w sytuacji kiedy Norwegowie i Niemcy skaczą w strojach zdjętych żywcem z polatuch. Kpią z nas żywcem w żywe oczy. niczym Norwegia w biegach.
(16.03.2017, 08:17)
dariop
dogadać się z Czehami i pokazać jak sie robi konkursy dla ludzi -4 skocznie po pol-cze :Wisła,Zakopane,Liberec,Haraho w temat do ogarnircia tylko sponsora znaleźć
(16.03.2017, 07:50)
fax
Tak swoją drogą ciekaw jestem, skoro światłe kierownictwo naszej kochanej dyscypliny dba o pełną sprawiedliwość to czy w końcu wpadnie na to, żeby konkursy jednoseryjne były też punktowane za połowę (z zaokrągleniem do dołu lub góry)? Zwycięzca 50 pkt, drugi 40... 4. miejsce 25 pkt, 5. 22 lub 23, itd...
(15.03.2017, 21:47)
kibic
zlikwidować ten pomylony turniej !!! A wprowadzić turniej nordycki czterech skoczni to by w zupełności wystarczyło
(15.03.2017, 21:13)
Lili22
Będzie transmisja piątkowego konkursu w TVP?
(15.03.2017, 20:23)
marmi
@halba85
A Ty potrafisz? Nxblabla pytał o NIEDZIELNĄ serię próbną, ta jest bez zmian. Pytanie też trochę bez sensu bo nie ma już następnego konkursu w turnieju, no ale może tego nie zauważył :)
(15.03.2017, 19:37)
halba85
Wy potraficie czytać?chyba pisze że w sb.kwalifikacje do nd.konkursu
(15.03.2017, 19:17)
marmi
Konkurs jednoseryjny z założenia jest bez sensu, nie ma powodu aby zakładać z góry tylko jedną serię.
Niepotrzebnie go tak w ogóle organizują ale jeżeli już to robią to powinny być 2 serie.
(15.03.2017, 18:47)
sfąxxdksldsss
@Nxmjduruxjudj
Zostaje próbną bez zmian. Do czego miałyby to być kwalifikacje? ;)
(15.03.2017, 18:43)
japitole
Ale wymyślili z tą jedną serią. Może następnym razem pół serii zrobić i niech zawodnicy grają w kamień-papier-nożyce, o to który startuje.
(15.03.2017, 18:08)
Nxmjduruxjudj
Takie pytanie - w niedzielę próbna pozostanie próbną i startują wszyscy zgłoszeni, czy zamieniają na kwalifikacje? I jeśli będą kwalifikacje, to czy będą liczone do turnieju?

Swoją drogą szkoda, że konkurs jednoseryjny - rok temu też w piątek zamienili kwalifikacje na konkurs, i to aż o dwudziestej, a mimo wszystko dwie serie były.
(15.03.2017, 17:45)
jandalf
To nie jest zbyt mądre.
(15.03.2017, 17:45)
EMIL
fajnie