Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
5
6
7
8
11
12
13
14
18
19
20
21
22
23
24
25
26
31
grudzień 2023
Najbliższe zawody
09.12.2023, godz. 13:30
Lillehammer HS-98
ICoC K

Adam Małysz - powszechnie podziwiany i szanowany idol niemal każdego fana skoków narciarskich. Niejeden mały chłopiec oglądając w telewizji sukcesy naszego orła znad Wisły marzy o podobnych triumfach.


Po zakończeniu sezonu 2000/2001 skocznie w Wiśle czy też Karpaczu ożyły. W dziesiątkach małych serc chłopców, jak i w nielicznych grupkach dziewczyn, obudziło się pragnienie zwycięstwa. Oczami wyobraźni odbiegali daleko w przyszłość, marząc o licznych sukcesach na skoczniach całego świata.
Niestety skoki narciarskie nie należą do tych dyscyplin sportowych, które może uprawiać każdy, i bynajmniej nie mowa teraz o kondycji, oraz predyspozycjach. Narty, wiązania, kombinezon, kask, gogle, rękawiczki, obuwie oraz niektóre części na ewentualną wymianę nie należą do rzeczy tanich. Wręcz przeciwnie, nie każdy może pozwolić sobie na taki zakup, gdyż nawet jako rzeczy używane bywają drogie. Zresztą nie od dziś wiadomo - im nowsze, firmowe (droższe) tym lepsze... Tak więc marzenia marzeniami, a środki finansowe sporym problemem.
Jednak czy tak być musi? Kto mógłby pomóc? Kto powinien zadbać o to, żeby młodzi ludzie mieli możliwość rozwijania swoich zaineteresowań? Odpowiedź nasuwa się sama - państwo, zwłaszcza, że obecny rok jest postawiony pod znakiem sportu! Owszem, niby tak, ale... skąd państwo ma wziąć środki na tego typu dofinansowanie? Dlaczego zatem nie ma zbyt wielu sponsorów?! Niewątpliwie dla nich byłoby to opłacalne, bo przecież skoki narciarskie obecnie są bardzo popularną dyscypliną i całkiem możliwe, że z tego "dzieciaka" będzie drugi Adam
Małysz lub Matti Nykänen...

Obawiam się jednak, że póki co, ci mali marzyciele nie będą mieli na kogo liczyć. Przykro patrzeć jak hedonistyczne przekonania pozbawiają ich możliwości kształcenia się. Może w niedalekiej przyszłości, może już po wejściu do Unii Europejskiej, zmieni się to na lepsze? Oby. Ciekawe tylko czyim i jakim kosztem.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Warszawski skoczek
Jeśli ktoś nie wie gdzie jest ta skocznia, niech jedzie na ulicę Cieszyńską.
(30.03.2004)
Emu
@ Warszawski skoczek - po Warszawie krąży legenda, jakoby ta słynna skocznia była na Szczęśliwicach... ;) Ale tak w sumie to większość mieszkańców miasta naszej skoczni nie widziała na oczy - kiedy mówię o swoim zaangażowaniu w promowanie skoków kobiet, zawsze w którymś momencie pada pytanie: czy sama jestem skoczką. No comments.
(30.03.2004)
Warszawski skoczek :P
Ja też marzę zeby być skoczkiem. Mieszkam w stolicy, gdzie już nie ma skoczni (warszawska krokwia się rozpadł w 1989 roku, wiec rok po moim urodzeniu :P). Na szczęscie mamy stok szczęśliwice z igielitem i tam czasem dokręcą skocznie, gdzie można skakać nawet 10m! Ja już umiem V ale tylko na zjazdówkach.....
(30.03.2004)
Martyna
Cześć!!!Zgadzam się z waszymi wypowiedziami:
palerdenatem,Emu.Mieszkam koło Kielc i moim marzeniem jest skakanie!!!Ale już straciłam nadzieje,bo niemam pewnie żadnych szans:(.
.Żeby trenować skoki narciarskie to trzeba mieszkać w Zkopku ,albo w Wiśle!!!
(29.03.2004)
Karine
Nawet jak ktoś ma talent to w Polsce się zmarnuje!!!Powinni(skoczkowie) wyjeźdzać np. do Niemiec!!!
(29.03.2004)
marineo
No tak, dąży do szczęścia - swojego szczęścia, a nie cudzego.

Przypuszczam, że chodziło o ogół zajmujący się sportem ;) Bo oni tylko siedzą i grzeją stołki, nic nie robiąc, aby w polskim sporcie było lepiej... :|
(28.03.2004)
pixie
@merineo: heh, gdyby było jak mówisz, to wszyscy moglibyśmy się nazwać rasowymi hedonistami!:) Bo któż nie dąży do szczęścia? Natomiast hedonista to człowiek, który uważa, że do szczęścia prowadzi głównie przyjemność (rozkosz) zmysłowa - w jakiejkolwiek postaci, że jest ona celem i najwyższym dobrem człowieka i ona to stanowi główny motyw jego działania (tzn. hedonisty).
Przykład: facet kocha jeść, pić, uprawiać seks, ma wszystko w nosie, żaden rozwój duchowy go nie interesuje, a już na pewno nie rozwój młodych skoczków w Polsce...;))) Czyżby prezesunio?...;)))
Dlatego nie rozumiem z kolei ja co chciał(a) powiedzieć autor(ka) artykułu: czyje i jak się objawiające hedonistyczne (sic!) przekonania są kłodą pod narty naszych młodzików?! Bo nawet gdyby uparła się przymknąć oko i zrównać hedonizm z dążeniem do szczęścia ;) , to dalej nie widzę związku: kto dąży do szczęścia i dlaczego utrudnia to juniorom???
Możesz uznać, że się czepiam, ale:
A)słowo ma swoją funkcję;
B)funkcja ta służy komunikacji;
C)użycie nieodpowiedniego słowa = brak komunikacji...

Pozdrawiam!:)
(28.03.2004)
masloo
dobra uwaga. mam prośbę: podajcie jakieś nowe wieśći dot. Wisły Malinki. Jak idzie budowa THX
(28.03.2004)
merineo
Szkoda, że autorka skupiła się tylko na problemie finansowym, i że nie ma wzmianki o tym, że brak skoczni... Może to i lepiej, bo będzie temat na następny artykuł ;)

Pixie, dla mnie hedonista, to osoba dążąca tylko do swojego szczęścia, resztę mając głęboko w swoim poważaniu ;) Popraw mnie jeśli się mylę. Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi...
(28.03.2004)
<D.J>---Iława
Guco z kasą!!
Znajdą menadżera , menadżer znajdzie sponsora , sponsor znajdzie KASE!!
(28.03.2004)
Emu
Z pieniędzmi to jest jednak trochę inaczej, Skoczek - zwłaszcza dziecko - nie musi przecież sam kupować sprzętu! Mimo wszystko jakiś sprzęt akurat w klubach jest (oczywiście stary, ale póki jest sprawny, nalezy z niego korzystać) i uważam, że większy problem jest ze skoczniami - jest ich mało (brakuje skoczni najmniejszych, na sam początek - w Zakopanem skakanie zaczyna się na K-35!!), niewiele ma igelit, często są źle przygotowane. Ogólnie uważam, że największym problemem dla dzieci chcących w Polsce uprawiać skoki jest to, że ok. 85% z nich nie ma żadnej skoczni w zasięgu, powiedzmy, godziny drogi jakimkolwiek środkiem lokomocji.
(28.03.2004)
smith
smutne ale prawdziwe, NIE głosujcie na Leppera!!!
(28.03.2004)
pixie
@ja: polski rząd czyli my, podatnicy ;))) A może wprowadzimy nowy dobrowolny podatek na rozwój skoków? Złotówa miesięcznie od każdego obywatela!:)))
(28.03.2004)
pixie
"(...)hedonistyczne przekonania pozbawiają ich możliwości kształcenia się"??? Ejże, co to za bełkot?! Czyje hedonistyczne przekonania? Ich własne (młodych skoczków)?! Sponsorów? Państwa? I w ogole co hedonizm ma tu do rzeczy??? Może trochę oszczędniej korzystajcie Panowie i Panie redaktorzy z długich słow, których znaczenia do końca nie rozumiecie;)
Oraz starajcie się precyzyjniej wyrażać swoje myśli.
Z opinią zawartą w powyższym tekście też jednak bym dyskutowała - nie widzę niestety w jaki sposób sponsorowanie młodych skoczków miałoby być dla firm opłacalne, przecież występy najmłodszych z najmłodszych, a i starszaczków, nie są nigdzie pokazywane, wpływy z zamieszczania reklam na kaskach / nartach byłyby żadne.
Można oczywiście oprzeć swoją kampanię reklamową na szczytnej idei sponsorowania następców Małysza, ale na kampanię trzeba wyłożyć, czyli znów straty i wątpliwe zyski.
Tak to niestety jest, firmy komercyjne nie są instytucjami charytatywnymi, można próbować przekonać potentatów zamieszczających swoje logo na Małyszu i innych sławach do przekazania jakichś kwot także na młodziaków, ale podejrzewam, że to wcąż byłaby kropla w morzu potrzeb...:(
(28.03.2004)
ja
zgadzam się niech polski rząd wesprze skoki
(28.03.2004)
skiba
Zgadzam się z tobą Hekaton, jeżeli nie wesprze się klubów to wielkich sukcesów nie będzie, niestety.
(28.03.2004)
Hekaton
Moim zdaniem problem polega na tym, że włodarze PZN wciąż szukają sponsorów dla polskiej reprezentacji, a przecież trzeba zadbać także o sponsorów dla klubów! Jedynym klubem narciarskim, jaki znam, który ma prawdziwego sponsora jest Wisła Ustronianka. A reszta?
(28.03.2004)
palerdenat
drogo i daleko - jednak dla kogos z bialegostoku czy olsztyna czy jakiegos innego miasta to jednak trudno o spelnienie marzen czy zachcianek narciarskich, a podroz w gory wiaze sie tez z funduszami :/
(28.03.2004)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Młodzież bez perspektyw
Młodzież bez perspektyw

Młodzież bez perspektyw

Kalendarium
Ville Kantee
Dziś urodziny obchodzą:
Ville Kantee (1978)
Najbliższe zawody - szczegółowy program
8 grudnia 2023 (piątek)
12:00
PŚ Klingenthal
13:30
PŚ Klingenthal
oficjalny trening
15:40
PŚ Klingenthal
kwalifikacje
19:00
CoC/ICoC Lillehammer
odprawa techniczna K/M
9 grudnia 2023 (sobota)
12:00
CoC/ICoC Lillehammer
oficjalny trening K
12:45
CoC/ICoC Lillehammer
seria próbna K
13:30
CoC/ICoC Lillehammer
konkurs ind. K
14:00
FIS Cup Kandersteg
odprawa techniczna
14:45
PŚ Klingenthal
seria próbna
16:00
PŚ Klingenthal
konkurs ind.
16:00
CoC/ICoC Lillehammer
oficjalny trening M
16:00
FIS Cup Kandersteg
oficjalny trening
17:00
CoC/ICoC Lillehammer
seria próbna M
17:00
FIS Cup Kandersteg
seria próbna
18:00
CoC/ICoC Lillehammer
konkurs ind. M
18:00
FIS Cup Kandersteg
konkurs ind.
10 grudnia 2023 (niedziela)
09:00
CoC/ICoC Lillehammer
seria próbna K
09:00
FIS Cup Kandersteg
seria próbna
10:00
CoC/ICoC Lillehammer
konkurs ind. K
10:00
FIS Cup Kandersteg
konkurs ind.
13:00
CoC/ICoC Lillehammer
seria próbna M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lillehammer | 2. konkurs, HS 140
dzisiaj
15:05
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Studio przed kwalifikacjami do 1. konkursu
dzisiaj
15:10
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Studio + kwalifikacje do 1. konkursu, HS 140
dzisiaj
15:36
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 140
dzisiaj
16:36
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Studio po kwalifikacjach do 1. konkursu
dzisiaj
21:58
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 140
dzisiaj
23:42
TVN24 Strefa kibica - zima kroniki
LIVE
jutro
01:00
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 140
jutro
04:30
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 140
jutro
06:30
Eurosport w Player.pl Klingenthal | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 140
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich