Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Po dzisiejszych treningach oraz na podstawie wyników ostatnich dni w Lahti, trenerzy podjęli ostateczne decyzje i wybrali składy na jutrzejszy drużynowy konkurs mężczyzn.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Nas oczywi¶cie najbardziej interesował skład polskiej ekipy. Horngacher nie dał szans zaprezentowania się w Lahti Janowi Ziobrze. Dzi¶ Polak skakał przyzwoicie, ale było to za mało żeby przekonać go i pomin±ć kogo¶ z czołowej ósemki obu konkursów indywidualnych.

W konkursie weĽmie udział 12 drużyn. W walce o medale liczyć się będzie jednak tylko pięć: Polacy, Niemcy, Norwegowie, Austriacy i być może Słoweńcy. Japonia wydaje się bez szans. Oprócz nich na skoczni Salpausselkä zobaczymy ekipy z Czech, Szwajcarii, Rosji, Finlandii, USA i Kazachstanu.

U Austriaków szansę dostał Gregor Schlierenzauer kosztem Koflera i Schiffnera, a w składzie Słoweńców nie ma Domena Prevca, który pojechał już do domu. Ryoyu Kobayashi pokonał w walce Kento Sakuyamę. Ogólnie obyło się bez sensacji. W składzie Norwegów od wczoraj nic się nie zmieniło. Johansson i Hilde obejrz± zawody z trybun.

Pocz±tek jutrzejszego, finałowego konkursu M¦ o godzinie 16:15. Godzinę wcze¶niej odbędzie się seria próbna.

Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
R. Nogin
Kazachstan
2
C. Larson
USA
3
G. Deschwanden
Szwajcaria
4
J. Määttä
Finlandia
5
V. Polasek
Czechy
6
T. Takeuchi
Japonia
7
A. Romashov
Rosja
8
A. Fannemel
Norwegia
9
J. Tepes
Słowenia
10
M. Eisenbichler
Niemcy
11
M. Hayboeck
Austria
12
P. Żyła
Polska
13
A. Korolev
Kazachstan
14
W. Rhoads
USA
15
A. Schuler
Szwajcaria
16
V. Larinto
Finlandia
17
T. Vancura
Czechy
18
R. Kobayashi
Japonia
19
D. Kornilov
Rosja
20
J. Forfang
Norwegia
21
A. Lanisek
Słowenia
22
S. Leyhe
Niemcy
23
M. Fettner
Austria
24
D. Kubacki
Polska
25
N. Karpenko
Kazachstan
26
M. Glasder
USA
27
K. Peier
Szwajcaria
28
A. Aalto
Finlandia
29
J. Janda
Czechy
30
N. Kasai
Japonia
31
D. Vassiliev
Rosja
32
D. Tande
Norwegia
33
J. Damjan
Słowenia
34
R. Freitag
Niemcy
35
G. Schlierenzauer
Austria
36
M. Kot
Polska
37
I. Kratov
Kazachstan
38
K. Bickner
USA
39
S. Ammann
Szwajcaria
40
J. Ahonen
Finlandia
41
R. Koudelka
Czechy
42
D. Ito
Japonia
43
E. Klimov
Rosja
44
A. Stjernen
Norwegia
45
P. Prevc
Słowenia
46
A. Wellinger
Niemcy
47
S. Kraft
Austria
48
K. Stoch
Polska

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Wyniki konkursu drużynowego według wyników konkursu indywidualnego:
1.POLSKA 1072,2 pkt.
2.Norwegia 1066,1 pkt.
3.Niemcy 1018,9 pkt.
4.Austria 1017,1 pkt.
5.Japonia 910,9 pkt.
6.Słowenia 903,5 pkt.
7.Finlandia 891,3 pkt.
8.Rosja 835,3 pkt.
9.Szwajcaria 810,8 pkt.
10.Czechy 771,8 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki Płn. 750,9 pkt.
12.Kazachstan 410,0 pkt.
(05.03.2017, 21:17)
Malgosia
Do spierania się o miejsca drużyn poczekajmy do zakończenia konkursu, bo teraz jedynie co można to typować ewentualne pozycje.
Poddawanie się celowym prowokacjom też nie ma sensu.
(04.03.2017, 15:33)
zorro54
@Jacek32
Od 2011 ogl±dam i analizuję każde zawody P¦ M¦ M¦wL TCS IO więc pisanie, że "dobrze się orientuje" jest bezsensu... W 2015 drużyna była strasznie słaba a zdobyli¶my medal... Próbujesz pokazać jak dobrze przewidujesz wyniki pisz±c że faworyci tj. Polska i Norwegia nie maj± szans na złoto liczysz na nieoczekiwany wynik i u¶wiadzczenie innych w tym że to TY masz racje.
(04.03.2017, 15:31)
nielot emeryt
Prognpzuję :
1.Polska
2.Norwegia< br>3.Niemcy
4.Austra
(04.03.2017, 14:13)
kacper
wygra polska drużyna
(04.03.2017, 12:57)
fan skoków85
@Jacek32
Tak jak w czwartek Polak miał nie zdobyć medalu?? Dzisiaj będzie powtórka??
(04.03.2017, 12:48)
Jajajajacu¶
Jacek 32 też uważam że Stoch może spartaczyc jeden ze skoków.
(04.03.2017, 12:40)
Jacek32
@fanskoków85
Ale ja się z tym upieraniem nie zgadzam. Polska nie zdobędzie srebra. Jak w ogóle jaki¶ medal zdobędzie to będzie sukces
@placek08
Dzięk uję za propozycję ale nie skorzystam. Nie mam na to czasu i chcę po prostu dać szansę komu¶ innemu. A co do Polaków to wyobrażasz sobie Stocha walcz±cego o złoto z tym swoim spóĽnianiem skoków w najważniejszym momencie? I własnie to Stoch może najbardziej dzisiaj zawalić konkurs Polakom. Bo znowu spóĽni w ważnym momencie..
Dzisiaj; Niemcy, Austria, Norwegia. Tak będzie i sami zobaczycie i przyznacie mi rację. Ja dobrze się orientuję kto w danym czasie prezentuje formę, i to że Polska wygrała tam w Willingen wieki temu to nie ma nic do rzeczy. Liczy się to co teraz..
(04.03.2017, 12:32)
fan skoków85
A ja się upieram, że będzie srebro, złoto będzie, ale za 2 max 4 lata.
Oczywi¶cie chciałbym się mylić.
(04.03.2017, 12:18)
Kazachstan Fan Club
1.Kazachstan
2.Norwegia
3.Pols ka
4.Niemcy
5.Austria< br>6.Słowen ia
7.Japonia
8.Finland ia
9.Ros ja
10.Czechy
11.Szwajc aria
12. USA
(04.03.2017, 12:03)
fax
Konkurencja podała
(04.03.2017, 11:48)
DragonL
Informacje pochodz± od samgo Pawła W±ska i trenera Wojciecha Topora.

1IWASA YukenJPN94.0122.0
2PAS CHKE PiusGER93.5120.0
3OSTE RC AljazSLO89.0110.5
4NAG AI TakehiroJPN86.0103.0
5 NIKA IDO RenJPN85.5100.5
(04.03.2017, 11:18)
Pajoskoczek
@Dominika94
Sk±d masz takie informacje?
To pewne Ľródło?
(04.03.2017, 11:12)
Dominika94
@sbn
FC
1. Iwasa Yuken
2. Paschke Pius
3. Osterc Aljaz
W±sek był 6.
(04.03.2017, 10:58)
Ania
Norwegowie dostali nowe kombinezony, przekręt czuję
(04.03.2017, 10:48)
Fileep86
@sbn

jak znasz japoński to się skontaktuj z organizatorami, bo takowych wyników po prostu nie ma na stronie FIS. Tak jak i zreszt± listy startowej. Jakie s± moje podejrzenia to już pisałem
(04.03.2017, 10:07)
M.B
1Polska
2Niemcy
3Norwegia
4Austria
5Słowenia
6Finlandia
7Rosja
8Japonia
9Czechy
10Szwajcaria
11USA
12Kazachstan
(04.03.2017, 10:01)
Aks.io
Moja kolejno¶ć:
Polska
Niem cy
Austr ia
Norwegia
Finlandia< br>Słowenia
Japonia
Rosja
Szw ajcaria
Czec hy
USA
Kazachstan
(04.03.2017, 09:30)
Raptor
Je¶li już ma się pojawić jaka¶ nacja, to typowałbym Chińczyków, bo maj± igrzyska za kilka lat, a oni lubi± być we wszystkim najlepsi (IO 2008), więc nie zdziwię się, jak na skoki też postawi±.
(04.03.2017, 09:22)
sqt
Mysle ze jakby zrobic zrzutke na fb to wielu skoczków np. z Chorwacji,Białorusi,Holandii,D anii,Słowacji a nawet Bo¶ni i Hercegowiny kontyłowałoby lub rozpoczęło swoj± karierę, ludzie kochaj± egzotykę. Ja np. na ¦DM sobie fotki strzelałem z każd± napotkan± nacj± teraz mam piękne zdjęcia z tamtego czasu :)
(04.03.2017, 08:55)
sbn
Po pierwsze proszę o udostepnienie wyników FIS CUP w Sapporo.
Po drugie pytanie do znawców tematu czy w najblizszych latach doczekamy sie wreszcie zawodnika z absolutnie nowego panstwa na mapie skoków?
Nawet w kombinacji nie ma innych krajów niż w skokach :( :(
Smutne to :(
(04.03.2017, 08:51)
remix1607
Obstawiałem jeszcze po K90:
1. Polska
2. Niemcy
3. Austria
4. Norwegia
5. Słowenia.
Po wczorajszym konkursie nie byłbym tego taki pewny. Co do kolegów mówi±cych o "outsiederach" to mnie dziwi brak Koreańczyków bo za rok maj± igrzyska i przydałoby im się przetarcie na wielkiej imprezie. A co do Naszych Orłów to spokojny jestem o nich spokojny. Bardziej obawiałbym się że kto¶ z Norwegów odpali ponad 130m i będzie trzeba ich gonić.
(04.03.2017, 03:18)
barttp83
@Areq

Celowo nie umie¶ciłem Polski w tym zestawieniu żeby nie zapeszyć :p
(04.03.2017, 03:11)
Derek
W każdej grupie Polacy maj± tuż przed sob± czterech groĽnych konkurentów. Jedynie w trzeciej grupie Maciej Kot może mieć trochę łatwiej i nadrobić. Najtrudniej będzie miał Kamil w ostatniej grupie, zwłaszcza, że ostatnio nie błyszczy form±. Poza Kotem nadzieja jest w Żyle i w Kubackim, jak nie zepsuj± swoich skoków
(04.03.2017, 01:08)
Maciek Niekot
Włosi w kombi skakali wszyscy czterej padakę. Ale Estończycy spokojnie mogliby wstawić Ilvesa - my¶lę, ze bankowo skoczył by nie gorzej od Aiggro i Nomme
(04.03.2017, 00:37)
Raptor
Estończycy i Włosi nie mogli sobie uzupełnić składu zawodnikiem z kombinacji? Z tego co pamiętam, to kiedy¶ była dopuszczalna taka możliwo¶ć.
(04.03.2017, 00:21)
Areq
Jeżeli Piotrek się otrz±sn±ł już po tym sukcesie to mamy duż± szansę na historyczny sukces. Niemców też bym jeszcze nie skre¶lał, nieĽle skoczył Freitag w treningu, mog± się zmobilizować.
1. Polska
2. Niemcy
3. Austria
4. Norwegia

Trochę kontrowersyjnie patrz±c na występ Norwegów ale zobaczymy... :)

@barttp83
Ja my¶lę, że Polska wygra z Kazachstanem :p

@fax
Odważnie z t± Słowacj±. Mimo wszystko San Escobar ma lepsz± drużynę.
(04.03.2017, 00:14)
Grzechu
Wedlug mnie jutro niemcy nie zdobeda medalu freitag zpartoczy skok leihe skoczy srednio eisenbichlerowi tez nie wyjdzie jedynie wellinger odpali ale to zabraknie na medal i niemcy zajma 4 miejsce
1 Polska
2 Norwegia
3 Austria
4 Niemcy
5 Japonia
(03.03.2017, 23:40)
grzechu
ma ktos liste startowa fis cup
(03.03.2017, 23:32)
barttp83
1 Norwegia
2 Niemcy
3 Austria
4 Słowenia
5 Japonia
6 Rosja
7/8 Finlandia
7/8 Czechy
9. Szwajcaria
10. USA
11. Kazachstan
(03.03.2017, 23:25)
fax
1. Słowacja
2. San Escobar
3. Bezludna Wyspa
4... LUDZIE, NIE WIECIE GDZIE JEST TYPER?!
(03.03.2017, 23:24)
Sweet
1.Polska
2.Norwegia
3. Niemcy
4 .Austria
5.Slowenia
6. Finlandi a
7.Rosja
8.Japonia
9.Szwajcar ia
10.Czechy
11.USA
12.Kazachs tan
(03.03.2017, 22:33)
cedryk
1.Polska
2. Austria
3.Niemcy
4.Nor wegia
5. Finlandia
6.Rosja
7.Ja ponia
8. Słowenia
9.Czechy
10.S zwajcari a
11.USA
12.Kazachstan
(03.03.2017, 22:29)
hyttt
a wiec bedzie tak
1 niemcy
2 austria
3 polska
4 norwegia
5 słwoenia
6 japonia
7 czechy
8 rosja
bez awansu
finlandia
usaszwajcari a
i kazachstan
moje top 4
polska czechy remis
2 finladia
3 rosja
(03.03.2017, 22:19)
marmi
@Jajajajacus
Balonik to mog± dmuchać media, w szczególno¶ci TV, ewentualnie gdyby redakcja napisała, że powinni¶my mieć złoto.
Ja typuję na podstawie wyników z konkursu indywidualnego i to s± bardzo proste typy, nie zakładaj±ce żadnych niespodzianek.
Będę się cieszył z każdego medalu, ale niew±tpliwie niespodziank± będzie je¶li żadnego nie zdobędziemy. Zdecydowanie bardziej jest prawdopodobny medal w drużynie niż indywidualnie. Najniższe możliwe miejsce to 4. dla Polski (nawet przy 1 skoku zepsutym), ale tego miejmy nadzieję uda się unikn±ć.
(03.03.2017, 22:17)
Jankielk
1. Polska
2. Norwegia
3. Niemcy
4. Austria
5. Japonia
6. Finlandia
7. Rosja
8. Szwajcaria
9. Słowenia
10. Czechy
11. USA
12. Kazachstan
(03.03.2017, 21:46)
Jankielk
Szkoda, że Francja, Włochy, Kanada i Estonia nie wystawiły drużyny
(03.03.2017, 21:45)
fan skoków85
Będzie srebro, niestety nie będzie złotego.
(03.03.2017, 21:38)
-Kapi999-
@Jajajajacus
Kazachowie ze złotym medalem to tylko w ¶wiecie cudaków :D
(03.03.2017, 20:59)
@hobbit
Jak najbardziej wpisywanie działa, przynajmniej u mnie na komputerze.
Wchodzisz na konkretne pole i wpisujesz literki. Robi±c to w miarę szybko możesz wpisać całe nazwisko.
(03.03.2017, 20:59)
-Kapi999-
@KJ
Mogę ze wszystkim się zgodzić ale Szwajcarzy maj± szansę na drug± dziesi±tkę a według statystyk byli w Lahti lepsi od Słoweńców.Dobrze skacz±cy Kilian Peier , ¶redni Gregor Deschwanden,bardzo dobrze skacz±cy Simon Ammann tylko może zależeć na tym jak skoczy Schuler.Może to jest głupie wg niektórych ale ja typuje że będ± w pierwszej pi±tce.Oczywi¶cie z reszt± się zgadzam
(03.03.2017, 20:57)
Jaaa
Najsilniejsza 1 i 4 grupa
(03.03.2017, 20:55)
zorro54
Moja 5 to
1. Kazachstan
2. Norwegia ( Fannemel i Stjernen pomyl± Saupausselke z Vikersundbakken i mog± przekroczyć 250 )
3. Rosja ( Vassiliev pewnie powtórzy 254 ale też upadnie )
4. Polska
5. USA / Finlandia (może nawet ex aequo)
(03.03.2017, 20:53)
KJ
Moje typy na drużynówkę:

1. Polska
2. Norwegia
3. Niemcy
4. Austria
5. Rosja
6. Słowenia
7. Japonia
8. Finlandia
9. Czechy
10. Szwajcaria
11. USA
12. Kazachstan
(03.03.2017, 20:38)
Jajajajacus
Marmi, nadal dmuchajcie balon a pozniej rozpaczajcie jak Polska jednak nie bedzie miała.złota...
(03.03.2017, 20:31)
hobbit
@Redakcja

CZY JEST MOŻLIWO¦Ć ZMODERNIZOWANIA TYPERA NA WYSZUKIWARKĘ ZAWODNIKÓW WG NAZWISK POPRZEZ WPISANIE? BARDZO ŻMUDNE JEST CIˇGŁE PRZEWIJANIE LISTY, ZWŁASZCZA GDY CHCE SIĘ WYTYPOWAĆ ZAWODNIKÓW Z DRUGIEJ POŁOWY ALFABETU.
(03.03.2017, 20:29)
marmi
Słoweńcy nie maj± żadnych szans w walce o medale na dzień dzisiejszy.
Moja kolejno¶ć:
1. Polska
2. Norwegia
3. Niemcy
4. Austria
5. Japonia
6. Słowenia
Najbardziej się zdziwię, jeżeli nie trafię z tego Japonii lub Słowenia będzie wyżej niż na 6 :)
(03.03.2017, 20:29)
Yaya Toure
Jednak będzie Gregor Schlierenzauer w drużynie co ciekawe bo jednak to nie jest ten Gregor chociażby z wisły lub willingen tego roku ale widocznie mocniejszy jest od Kolfera czy Schiffnera my¶lę że on może w Vikersund lub Planicy sobie przypomnieć jak się skaczę ale zastanawia mnie również czy za sezon wróci do czołówki czy będzie skakał tak bez polotu jak obecnie Kasai,Ammann czy niegdy¶ Schmitt...
(03.03.2017, 20:18)
shbgfhds
już dawniej tak było
(03.03.2017, 20:16)
shbgfhds
onie tak mało drużyn szkoda
(03.03.2017, 20:16)
Jajajajacu¶
Gdy bedzie startować. Sze¶ć (6) drużyn^
(03.03.2017, 20:09)
Jajajajacu¶
Nie prawda, schkdz± w dół bo planujˇ doj¶ć do czterech drużyn... ale to nie jest pewne, za dwa latavma zostać podjęta decyzja, gdy będzie startować drużyn.
(03.03.2017, 20:08)
M.
Podobno za 20 lat ma być tylko jedna drużyna, ale moze zrezygnuj± z tych planów.
(03.03.2017, 20:05)
Jajajajacu¶
Tak ale od tych mistrzostw jest tylko 7 a od przyszlych ma byc juz 6, nie wiem dlaczego tsk robi± ale to jest FIS tego nie ogarniesz
(03.03.2017, 19:53)
fdssd
jakie 7 zawsze było 8
(03.03.2017, 19:51)
M.
Szkoda Johanssona. On naprawdę skakał tu ¶wietnie. W każdej innej drużynie miałby miejsce. Musi być rozgoryczony. Wystawiłbym go zamiast Forfanga.
(03.03.2017, 19:50)
dcfcsd
do viktor19
japonia raczej nie ale rosja i finlandia powinny zawalczyć
(03.03.2017, 19:50)
Jajajajacu¶
Jestem trenerem, mojego lokalnego klubu, więc wiem na co kogo stać, na tych mistrzostwach, a najbardziej mi się ¶miać chce bo przeciez w MS tylko 7 drużyn przechodzi do drugiej rundy, a Wy tego nie wiecie. Nie chce być zło¶liwy ale to jest zwykła ignoracja moim skromnym zdaniem. Gadaj± o skokach a nawet zasad nie znaj±.
(03.03.2017, 19:50)
viktor19
W±tpię żeby Słowenia była w pierwszej pi±tce, skacz± fatalnie. Pi±te miejsce Japonia ewentualnie może zaskoczyć Rosja.
(03.03.2017, 19:48)
Bagin1980
Jutro o zloto będzie walczyć Polska z Norwegami.Niemcy na tej skoczni oprócz Wellingera spisuj± się słabo a u Austriaków też za cudownie nie jest nadrabia tam Kraft a raczej sędziowie i noty które otrzymuje
(03.03.2017, 19:43)
Jajajajacu¶
Kazachowie jutro odpal±, nie pokazywali nic w indywidualnych konkursach, ale to dlatego, że tam i tak nie mieli takich szans jam w drużynowce, to jest jedyny skład, który cały sezon utrzymuje formę i skacze równo. Na drugim miejscu raczej stany, trzecie na bank Finowie, czwórka to zacięta walka między Czwchami a Szwajcarami, dalej wspaniała w ty sezonie Rosja, następnie, Japonia. PóĽniej już tylko słabiaki, których nie zobaczymy w drugiej rundzie czyli kolejno Słowenia, Austria, Niemcy, Norwegia i nic nie skacz±ca w tym roku Polska.
(03.03.2017, 19:42)
sbn
Jacusiu pppatrz realistycznie na sprawe.
O pierwsze miejsce bed± się bili Polska i Niemcy oraz ... Norwegia u nas chwiejny jest tylko Qbacky, u nich chwieje to Freitag i Eisenbichler do tego cienki Leyhe, u Norwegów mamy swietnych tutaj Strjenena i Fannemrla oraz niezłego Forfanga, Tande jest chwiejny.
Dlatego stawiam tak:
1.Polska minimalnoe niżej:
2.Norwegia
3.Ni emcy (z większ± strat±)
4.Austria (tutaj sytuacja wygl±da następuj±co swieetny Kraft, sredni Hayebock i Fettner i niestety słaby Schilenxauer)
5.Słowenia6.Jap onia
7.Rosja
8.Finland ia
9.Cze chy
10.USA
11.Szwajcar ia
12.Ka zachstan

10.Szwajcari a
11.
(03.03.2017, 19:39)
placek08
@Jacek
Pomin±łe¶ Polskę, ciekawe dlaczego. Bo spisywali się nad wyraz słabo, zawiedli itd? 4 w 8, jak dla mnie nasi mistrzowie treningów zaliczyli drużynowo mega konkurs i jeżeli Żyła wróci do ¶wiata żywych, to nasi podium raczej pewne, a i o złoto pewnie powalcz±.
I jeszcze tylko dodam, że jak z ciebie taki wielki ekspert (co 4 miejsce gotów nazwać totaln± klap±, zniżk± formy, klepaniem buli; za¶ 34 + końcówkę treningów nazywa chwilow± niedyspozycj±) i medium to proponuję zarejestrować się i zacz±ć rywalizować w typerze. Z chęci± zobaczę, jak wszystkich ogrywasz ;)
(03.03.2017, 19:34)
dawidkowalik
A tak na poważnie to: 1. Polska 2. Norwegia 3. Niemcy 4. Austria 5. Słowenia i możliwe s± przesunięcia góra o jedno miejsce w pierwszej 4

(03.03.2017, 19:26)
Jacek32
12 drużyn.. cienko cienko. Mniej niż w tych całych miksach.. ale jak patrzę na ten sezon to i tak jest chyba najwięcej drużyn w drużynie.. nie było tu drużyn wcze¶niej. Japonię skre¶lacie? zebyscie się czasem nie pomylili, Japonia ma bogate tradycje i nigdy z nimi nic nie wiadomo. Kasai to stary wygra który może odpalić w odpowiednim momencie. Takeuchi skacze ¶wietnie, i do tego pozostali. A ja wam napiszę że Japonia jutro się będzie liczyć. I wam mówię że postraszy rywali. Je¶li chodzi o medale to wiadomo NIemcy maj± chyba złoty zagwarantowany, wszyscy tam skacz± znakomicie i daleko, Austria pewnie będzie druga a trzecia skacz±ca ¶wietnie na tych Mistrzostwach Norwegia. Tak obstawiam podium. I nie życzę sobie jakich¶ obrażaj±cych mnie uwag. To jest moje zdanie i ma mdo niego prawo.Wkurzyli¶cie mnie wczorajsz± blokad±.Ty miałem do napisania.. ech.. Ja jestem za poważny człowiek żeby mnie tak traktować. I piszę ten komentarz obrażony i dotknięty takim postępowaniem. Malgosia i ten M. co jedyny słuszny kulturalny tutaj pewnie naskarżyli jak mamusi że JAcek niedobry i trzeba było zablokować.. ludzie.. echh No ale nie ważne. Ja dtylko dodam że Wellinger był wczoraj drugi a więc DOBRZE trafiłem. Nie można mnie się przyczepić że całkowicie znowu nie miałem racji.
(03.03.2017, 19:09)