Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Stefan Kraft poszybował w Lahti w najwyższe sfery. 23-letni Austriak - po zwycięstwie na normalnej skoczni i srebrnym medalu w konkursie mikstów - w czwartkowy wieczór znów stan±ł na najwyższym stopniu podium. Kraft jest pierwszym austriackim skoczkiem, który został podwójnym mistrzem ¶wiata w konkursach indywidualnych.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Nie dziwi fakt, że Kraft był bardzo zadowolony ze swojego występu. Po zawodach opowiadał o swoich odczuciach:

- Dzisiejsze zawody były perfekcyjne, na bardzo wysokim poziomie. Jestem bardzo szczę¶liwy, wszystko potoczyło się idealnie - komentował.

Ponownie za Kraftem uplasował się Andreas Wellinger, który z Austriakiem przegrał zaledwie o 1,3 punktu.

- Wellinger skoczył mega - ocenił Kraft. - Było naprawdę blisko, ale wszystko ułożyło się po mojej my¶li. W drugiej serii my¶lałem sobie, żeby wykorzystać ten skok jak najlepiej. Zobaczyłem, że wyl±dowałem dokładnie na zielonej linii, póĽniej miałem już tylko nadzieję na wysokie noty. 1,3 punktu to bardzo mało, miałem szczę¶cie - przyznał.

Przed konkursem wszyscy obawiali się, czy warunki nie doprowadz± do loterii. Zdaniem Krafta tak się nie stało:

- Mieli¶my szczę¶cie do aury, pogoda była idealna, a warunki sprawiedliwe. Wczoraj nie było tak dobrze i ciężko się skakało, ale dzi¶ było perfekcyjnie - stwierdził.

Po sze¶ciu zwycięstwach - czterech w Pucharze ¦wiata i dwóch na mistrzostwach - i dziewięciu z rzędu konkursach na podium można ¶miało powiedzieć, że Austriak jest w życiowej formie. Czy w¶ród jego kolejnych skalpów znajd± się medal drużynowego konkursu mistrzostw ¶wiata i Kryształowa Kula...?


fot. Martyna Szydłowska
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Areq
@Koval
Nie wiesz czy mieli identyczne. Np. Żyła i Stjearnen mogli mieć mocniejszy wiatr na samym dole, dzięki czemu odlecieli. Natomiast Kraftowi mogło tam nie "podwiać". W takim przypadku te przeliczniki s± w porz±dku.

@olo
Pr zekażę Twoje uwagi FIS-owi. Jutro przed konkursem jem obiad z Walterem.
(04.03.2017, 00:07)
olo
lekko niekorzystne warunki - czynnik decyduj±cy o mistrzostwie ¶wiata,
(03.03.2017, 23:25)
olo
teraz, żeby zostać mistrzem ¶wiata juz nie trzeba najdalej skoczyc, wystarczy miec lekko niekorzystne warunki
(03.03.2017, 23:24)
olo
przeliczniki , zlikwidowac to , kto dalej skoczy ten powinien wygrac i tyle w temacie, a noty sędziowskie też powinno być inaczej, nie ma tekemarku - 2 punkty, jest nie odejmowac i tyle
(03.03.2017, 23:20)
olo
skandal skandal i jeszcze raz skandal, żeby minimalne punkty za wiatr decydowały o mistrzostwie ¶wiata , tragedia
(03.03.2017, 23:18)
zwroc zloty medal !
ZWYCZAJNY SKANDAL
(03.03.2017, 14:56)
Koval
Z tymi przelicznikami to niestety jest tak, ze sa przydatne gdy wiatr jest zmienny i sillny wtedy wyrównuje to szanse dla tych, którzy trafili na gorsze warunki. Natomiast w sytuacji takiej gdzie ten wiatr minimalnie wplywa na dlugosc skoku , a tak bylo na duzej skoczni to jest to baaardzo zle rozwiazanie. Przy takich rekompensatach typu + 1 czy plus 2 te dwa czy trzy punkty na korzysc jednego zawodnika moga decydowac o medalach a po prawdzie to sa warunki niemalze identyczne. Wiec moim zdaniem Zyla i Stjernen sa nieco pokrzywdzeni. Co innego gdyby Oni mieli te 3, 5 metra wiecej ale mieli wiatr obojetny czyli te plus minus 1 2 3 a Kraft z plus 6 gdzie to juz roznica na wietrze jest spora to ok. Ale przy takiej pogodzie to nalezaloby pomyslec cos w tej kwestii zeby te plusy minusy nie zawazaly. Bo z wynikow konkursy wynika ze Kraft mial zle warunki a Zyla i Stjernen dobre a prawda jest taka ze mieli podobne.
(03.03.2017, 13:39)
marmi
@Nieznany
Jest raczej odwrotnie. Dzięki przelicznikom wiatrowym wyniki s± mniej wypaczone. Mniej, bo te przeliczniki s± zbyt małe o czym generalnie powszechnie wiadomo i o czym mówił też np. Kot w wywiadzie.
Jeżeli chodzi o styl to także uważam, że do Krafta nie można się przyczepić, natomiast Żyła mógłby dostać wyższe noty, na przykład Stoch z pewno¶ci± dostałby.
(03.03.2017, 10:41)
McArti
Żyła miał skok na 3x19,5. Kraft przesuwał narty po l±dowaniu. 3x18,5. Żyła wygrał te zawody.
(03.03.2017, 09:34)
kronikarz
Jacek32
Teraz dokładnie przedstawie moje typy na dzisiejszy konkurs:
1.Markus Einsenbichler - (...)tym razem to on pokona Krafta i wygra.
2.Andreas Wellinger - (...)
3. Johan Andre Forfang -(...) własnie to on będzie dzisiaj t± niespodziank± z dalszym numerem. (...)Ten skoczek w norweskim show bedzie dominował.Obok mam nadzieję odpoczetego Domena.(...)na tym 4-tym miejscu najbardziej pechowym będzie Kraft..
(03.03.2017, 08:38)
Radzik
@m.
Jeżeli ogl±dasz skoki żeby snuć teorię spiskowe wyssane z palca to lepiej faktycznie ich nie ogl±daj.
(03.03.2017, 07:27)
m.
Wszystko w tym sezonie ustawione przez te trzy nacje. Pamietacie jak na TcS zepsuki Tande wiazanie? Skandal! Nienpowinno tak byc, ze jakas mafia Austriacko-Niemiecko-Polska moze tak manipulowac wynikami. Nie ogladam juz skokow.
(03.03.2017, 01:43)
m.
Spisek austriacko-niemiecko-polski! Wszystko po to, zeby Stjernen nie dostal medalu. Mam nadzieje, ze Raw Air bedzie bardziek oporje na przekrety i wygra Norweg.
(03.03.2017, 01:40)
kibic (fan...)
@Nieznany: pewnie byłe¶ tam, sam mierzyłe¶ prędko¶ć i kierunek wiatru i jeszcze przeliczyłe¶ to na punkty.
(03.03.2017, 00:26)
Nieznany
Konkurs wypaczyly przeliczniki wiatrowe. Dwoma najlepszymi zawodnikami konkursu byli Stjernen i Zyla. Kraft z Wellingerem to przedzial 3.-4.
Jeżeli chodzi o oceny za styl, to kontrowersji nie było. Kraft zasluzyl na tak wysokie oceny, w dzisiejszym konkursie był najlepszym stylista.
Na K-90 tytuly mistrza i wicemistrza zostały zdobyte zasluzenie. Na K-116 (mimo ze chodzi o tych samych zawodnikow) to szczę¶liwie wylosowane (a może wyreżyserowane?) numerki z komputera.
(03.03.2017, 00:17)
Janeman
To szczę¶cie nazywa się przychylno¶ć sędziów.
Ogl±dałem wszystkie skoki medalistów po kilka razy i dwóch rzeczy jestem pewien:
1. Piotrek Żyła skakał najlepiej stylowo (choć do złota i tak by raczej zabrakło)
2.Kraft nie powinien nadrobić nad Wellingerem 3 punktów w dwóch skokach , sprawiedliwsze było by złoto dla Niemca.
(02.03.2017, 23:21)
kibic (fan...)
Szkoda bo o ile na normalnej skoczni wydawało się, że s± poza zasięgiem (Kraft Wellinger) o tyle dzisiaj, byli do ogrania.
(02.03.2017, 23:16)
Lili22
Szkoda że jednak Wellingerowi nie udało się pokonać Krafta, bo naprawdę brakło niewiele.
(02.03.2017, 23:14)