Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

W konkursach indywidualnych dla Kamila Stocha zabrakło miejsca na podium. Dzi¶ lider Pucharu ¦wiata zaj±ł siódm± lokatę, cieszy się jednak z medalu Piotra Żyły...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Stoch nie był zaskoczony, że reporter TVP rozpocz±ł rozmowę z nim od pytania o Piotra Żyłę:

- To dzień Piotrka, trzeba mu oddać wszystko, co się powinno - stwierdził. - Piotrek zdecydowanie sobie na to zasłużył - i przez cał± karierę, i za to, jak dzisiaj podszedł do konkursu. Był bardzo skoncentrowany i zrobił to, na co go stać - po prostu stan±ł na podium. Mógł nawet wygrać, zabrakło niewiele - dodał Stoch.

Po nieco słabszym okresie i do¶ć rozczarowuj±cym występie na skoczni normalnej Żyła wrócił do wysokiej dyspozycji w najbardziej wła¶ciwym momencie.

- On nie musiał się odbudowywać - tłumaczy Stoch. - Jak każdy z nas był w bardzo dobrej formie. W takiej sytuacji, gdy kilku czy kilkunastu zawodników mie¶ci się w kilku punktach, minimalne błędy sprawiaj±, że rotujemy się pomiędzy sob±. Piotrek dzi¶ oddał dwa super skoki. Zrobił to, czego zabrakło mu na normalnej skoczni - tam oddał jeden dobry skok.

Siódme miejsce na dużej skoczni nie jest dla Stocha wynikiem marzeń...

- Ja skakałem dzi¶ dobrze, ale nie ustrzegłem się błędów. W drugim skoku przesadziłem, odbicie było za bardzo skierowane do przodu. Walczyłem, ile mogłem - nie udało się. Nie zawsze wychodzi, nawet w takich konkursach mogę popełnić błędy - mówił, kieruj±c jednak swoje my¶li już ku sobotniej rywalizacji zespołów: - Konkurs drużynowy nie będzie łatwy. Każdy z nas musi robić, co do niego należy. Może być bardzo ciekawie - zakończył optymistycznie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
CinyCH2
Zgodzę się że za wcze¶nie jest wręczać KK któremu¶ ze skoczków, Kraft jest mocny, ale nie odlatuje, wygrywa konkursy przegrywaj±c odległo¶ciami i głównie noty i przeliczniki powoduj± te lokaty.
(03.03.2017, 15:05)
Bania
Tak jak już mówiłem wcze¶niej uważam że stoch może spokojnie walczyć o KK gdyż kraft nie jest wcale wybitne on jest narazie niebywale regularny ale nie prezentuje poziomu który dla stocha jest nie osi±galny w tym momencie może wystarczyć jeden konkurs na przełamanie i znowu moz emy ogl±dać wspaniałe skoki kamila
(03.03.2017, 13:29)
marmi
Ja również nie wykluczam, jest to całkiem prawdopodobne. Mówię tylko aby nie stawiać Stocha już teraz na straconej pozycji w kontek¶cie KK.
Jeżeli przed mamutami nie będzie prowadził w klasyfikacji to wtedy zacznę się martwić :)
(03.03.2017, 12:37)
Fanka
@ marmi
Ale z drugiej strony - skoro Stefan Kraft powtórzył wyczyn Adama Małysza sprzed 14 lat, to nie wykluczam, że powtórzy również jego osi±gnięcie w P¦ - czyli zdobycie KK. Przecież gdyby wczorajszy konkurs był konkursem P¦, to Stefan już przej±łby plastron lidera P¦ (obecnie traci do Kamila 60 pkt, zdobyłby 100 pkt, a Kamil - 36).
Zapowiada się pasjonuj±ca walka na końcówce cyklu.
I gdyby rzeczywi¶cie doszło do tego, że Stefan wygra KK, to ... w sumie byłby to bardzo sprawiedliwy sezon, w którym dwóch czołowych zawodników uzupełniło swoje kolekcje o trofea, których im dotychczas brakowało: Kamil - wygrana w TCS, a Stefan - złote medale M¦ i KK.
(03.03.2017, 10:45)
marmi
Nie stawiajcie krzyżyka na Stochu w kontek¶cie kryształowej kuli. Nie jest to wcale takie pewne, że wci±ż będzie przegrywał z Kraftem. Ani jeden ani drugi nie s± robotami do wygrywania.
(03.03.2017, 10:34)
friday
Jesli bede wystarczjco blyskotliwi jeszli bedzie ta szybkosc i swiezosc to wygram z kazdym...
(03.03.2017, 00:48)
Jaro
Niewiele osób (chyba) wie, że Żyła jest jedynym Polakiem, który zdobywał medale na trzech M¦ z rzędu. Takim wyczynem nie może pochwalić się ani Małysz, ani (do konkursu drużynowego) Stoch.
(02.03.2017, 23:20)
Bania
Kraft skacze pewnie ale nie genialnie w tym momencie i jest do przeskoczenia bo nie wierzę że utrzyma tak± formę ( choć nie wykluczam ) a co do stocha to my¶lę że on spóĽnienia nie wyeliminuje bo z tym boryka się już chyba od zawsze . Tutaj wystarczy spokojny trening na mniejszym obiekcie żeby zminimalizować straty na progu gdyż w locie stoch jest geniuszem i tylko to nieszczęsne wybicie należy poprawić bo wyeliminowanie chyba nie możliwe. Ogólnie stoch dzieli się na dwie fazy od najazdu aż po wyj¶cie z progu wł±cznie zawodnik dobry ale Ale bez szału a faza lotu plus l±dowanie klasa ¶wiatowa niemal legenda ( oczywi¶cie nie należy podstawiać pod kazdy skok ale mniej więcej tak to wygl±da
(02.03.2017, 23:15)
kibic (fan...)
No wła¶nie, dzisiaj konkurencja nie była poza zasięgiem. Kamil w formie z TCS albo z Wisły, wygrałby to.
(02.03.2017, 23:10)
Bania
Zgadza się wła¶nie o to mi chodziło ze brakło błysku i ¶wieżo¶ci. I tak jak pisałem my¶lę że problem leży po stronie przetrenowania gdyż pewnym jest ze stoch nie ma takiej formy jak na TCS ale kraft też nie skakał wybitnie i do tego poziomu stoch dałby radę doj¶ć no ale cóż spadek formy plus przemęczenia zabrały szansę na zwyciestwo
(02.03.2017, 23:06)
Lili22
Je¶li chodzi o P¦, to trudne zadanie czeka Kamila. Je¶li Kraft nadal będzie skakał tak jak skacze to może nie być łatwo utrzymać pozycję lidera. Zwłaszcza że na koniec s± loty... Najgorsze jest to spóĽnianie skoków, może też brakuje trochę ¶wieżo¶ci, a Kraft skacze ostatnio bardzo pewnie, swobodnie.
(02.03.2017, 23:04)
kibic (fan Zografskiego)
@Bania: do medali, Stochowi brakło błysku. Żyła dzisiaj w drugim skoku błysk miał i ma medal. W sumie wielka uciecha dla wszystkich ten medal Żyły a gdyby go miał Stoch to i tak byłby niedosyt. Nie ma co ukrywać, dużo kibiców liczyło na mistrzostwo Stocha.
(02.03.2017, 22:48)
Bania
Po tym konkursie czuje lekki niedosyt gdyż na pewno cieszy medal Piotrka i tu wielkie gratulacje .Ale niedosyt pozostaje głównie po Stochu bo to ze maćkowi ta skocznia nie leży wiedzilismy i mimo wszysko medal był chyba poza zasięgiem dla niego. Wracaj±c do Kamila to my¶lę że z tym spóĽnianiem na progu to trochę wina horngachera (oczywi¶cie nie mówię tego w ramach hejtu bo cenię co ten trener dla nas zrobił i traktuje to jako wielkiego fachowca).ale uważam że ciut za bardzo potocznie mówi±c przetyrał naszych zawodników co chyba nie było potrzebne patrz±c na ich dyspozycję chociażby w Japonii. Efektem tego było to że do medali brakowało ¶wieżo¶ci. Tak jak pisali niektórzy ze nasi umiej± skakać tylko w treningu ale ja się z tym nie zgadzam bo po prostu skoczyli tyle na ile.mieli siłę bo resztę mocy wykorzystali na siłowni lub na treningach w których skakali bardzo daleko ( w większo¶ci) .Np Kamil stracił ten swój luz przemęczył się i efektem tego były problemy w elementach technicznych jak wybicie czy pozycja dojazdowa.Podsumowujac uważam że za duze obci±żenie fizyczne zostało naszym skoczkom zabudowane przez co do medali brakło nie wiele ale jednak
(02.03.2017, 22:43)
kibic (fan Zografskiego)
@RRR: też się obawiam o KK ale przecież Kraft nie może wygrywać wszystkiego a Stoch jest cały czas w czołówce. Ponadto w Planicy może Prevc odpalić, może Tepes i odebrać troche punktów Kraftowi.
(02.03.2017, 22:35)
RRR
Bardzo mnie martwi Stoch. Nie wiem co się stało po Zakopanem, ale ta zniżka formy była ogromnie widoczna. My¶lę, że można ¶miało żegnać się z Polsk± KK :/