TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Prezydium Zarz±du Polskiego Zwi±zku Narciarskiego przyjęło uchwałę zatwierdzaj±c± skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa ¦wiata Seniorów w narciarstwie klasycznym, które będ± rozgrywane w fińskim Lahti w dniach 22 lutego – 5 marca 2017 roku.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
W składzie reprezentacji Polski w skokach narciarskich znaleĽli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro.

Sztab szkoleniowy to trener główny Stefan Horngacher, jego asystenci: Grzegorz Sobczyk, Zbigniew Klimowski i Michal Dolezal, fizjoterapeuta Łukasz Gębala, serwismeni: Kacper Skrobot i Maciej Kreczmer, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Adam Małysz, lekarz ekipy dr Aleksander Winiarski oraz Matthias Prodinger (serwis-techniczny).

Kierownikiem reprezentacji Polski będzie Wanda Wojtas, kierownik Biura PZN.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
bogdan1978a
@sqt
przecież w Grecji nigdy nie było skoków jak będzie jaki¶ Ghańczyk czy Tunezyjczyk z mniejszo¶ci w Niemczech próbował skakania to chyba nie będziemy mówić o skokach ghańskich czy tunezyjskich ?
(14.02.2017, 14:47)
tokas9
Kacper, ile ty masz lat? 10?
(14.02.2017, 06:12)
kasztelan
@sqt

Ile ogl±dałe¶ M¦ w życiu? Zawsze tak jest, ostatnio na normalnym obiekcie było 59 w kwalifikacjach, na dużym 56 tylko.

W zeszłym roku odpadli na normalnej skoczni:
4 Kazachów, 3 Szwedzów, 3 Ukraińców, 3 Koreańczyków, 2 Estończyków, Grek, Amerykanin, Łotysz i Węgier

naprawdę poważna stawka
(14.02.2017, 00:01)
sqt
I jeszcze HUN-1?
(13.02.2017, 23:55)
sqt
Mysle ze przy obecnej beznadziej ilosciowo sytuacji skoków na swiecie kazda reprezntacjz powinna miec prawo do wystawienia 5 skocxków.
Beznadziejne bed± kwalifikacje:
1.AUT-4
2.GER-4
3.POL-4
4.SLO-4
5.NOR- 4
6.JAP- 4
7.CZE-4
8.RUS-4
9.SUI-2-4?
1 0.USA-4
11FIN-4
12.ITA -3
13.KA Z 2-4?
15.FRA 1-2?
16.BUL-1
17.KOR-2
18.UKR- 1
19.TUR-1
20.SWE-1
21.EST-1-2 ?
22.ROM 1?
23.CHN-1?
24.GBR-1?
25.GEO- 1?
26.LAT-1
NIESTETY SVK,BLR,GRE,NED TAM JUZ SKOKÓW NIE MA :( :( :(
Ale nuda w kwali moze byc nawet tylko 52 skoczów moze byc ich tez 58 a nawet 64.
Słabo!
(13.02.2017, 23:54)
cedryk
@kibic
A drugi taki wyskok , mniejszy to były lata 2007-11

Rosjanie byli akurat w ten czas potęg±,taka prawda,tak jak my w piłce nożnej W TEN CZAS i w skokach narciarskich od 2011 roku
(13.02.2017, 23:52)
barttp83
@hololomat

Potwierdzo ny to jest start 15 zawodników (wszyscy Finowie, Włosi, Amerykanie, Kanadyjczycy, Turek i Łotysz - o ile nikt więcej nie zostanie dowołany u Finów i Amerykanów), je¶li chodzi o pozostałych to nie jest pewien start ŻADNEGO zawodnika, bo każda z tych reprezentacji może wystawić 4 zawodników, a powołanych jest 5 lub 6.
(13.02.2017, 23:07)
jadebowczyk
Chciałbym na M¦ z Kazachskich skoczków zobaczyć Marata Żaparowa , Siergieja Tkaczenkę , Sabirżana Muminova i Nikołaja Karpienkę a inne buloklepy jak Sokolenko czy Korolev niech na Igrzyska Azjatyckie jad±.
(13.02.2017, 22:57)
kibic
Może Kruczek boi się kompromitacji w drużynie? Nie przes±dzam, że jest złym trenerem.
(13.02.2017, 22:43)
snm
Kruczek jest dziwny Dellasega i maj± drużynę, nie rozumiem go po co skacze w CoC jak nawet limitu nie zwiększa??? Niech jezdzi na PS przeciez Włosi zdobywaj± pkt!
(13.02.2017, 22:37)
arqus
@Nxmjduruxjudj

to tylko sarkazm :)
(13.02.2017, 21:58)
Tom
My¶lę że tak. Adam wroci.
(13.02.2017, 21:40)
Eliza
Adam Małysz wróci do skakania? Jak my¶licie ?
(13.02.2017, 21:39)
kacper
Nie wiedziałem że larson jedzie na MS
(13.02.2017, 21:06)
hololomat
Czyli obecnie znane składy to:
POLSKA
Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Stefan Hula

SŁOWENIA
Dom en Prevc, Peter Prevc, Cene Prevc, Jernej Damjan, Jurij Tepes

ROSJA
evgen iy Klimov, Denis Kornilov, Dimitry Vassiliev, Roman Trofimov, Aleksandr Bazhenov

FINLANDIA
Antti Aalto, Jarkko Maeaettae, Ville Larinto, Janne Ahonen

WŁOCHY
Seb astian Colloredo, Davide Bresadola, Alex Insam

USA
Kevin Bickner, Michael Glasder, William Rhoads, Casey Larson

KANADA
Mac kenzie Boyd-Clowes, Joshua Maurer

TURCJA
Fat ih Arda Ipcioglu

ŁOTWA
Kr istaps Nezhborts

Na razie potwierdzono wiec start 31 zawodników
(13.02.2017, 21:01)
kacper
Jak my¶licie kto z tej pi±tki wygra M¦
Kamil Stoch
Daniel andre tande
Stefan Kraft
Maciej Kot
Peter Prevc
(13.02.2017, 20:59)
kacper
Zgadzam się
(13.02.2017, 20:56)
kibic
@kacper: długo go nie lubiłem bo zabrał Małyszowi olimpijskie złoto. Ale facet udowodnił, że nie jest zawodnikiem jednych mistrzostw-farciarzem, tylko ma umiejętno¶ci. Trudno go nie lubić.
(13.02.2017, 20:55)
kacper
Jak moge sie wtroncic to trofimow powinien pojechać na M¦
(13.02.2017, 20:53)
Nxmjduruxjudj
@kibic
Spokojnie, to trzeba zostawić. Trzeba rozważyć, kto jest najpoważniejszym kandydatem do br±zowego medalu na EYOF, i czy jest kto¶ w stanie zast±pić na najwyższym stopniu podium niejakiego Timiego Zajca. Trzeba też rozważyć, dlaczego żeńskie skoki słowackie maj± się obecnie lepiej niż męskie, i kto jeszcze tam ma jakikolwiek talent do skoków obok Viktorii Sidlovej.
(13.02.2017, 20:53)
kacper
Kto lubi simona amana
(13.02.2017, 20:51)
kacper
Spokojnie bez nerwów
(13.02.2017, 20:50)
kibic
@Nxmjduruxjudj: wróć do poważniejszych spraw. Trzeba rozstrzygn±ć kto się lepiej nadaje na turyste do Lahti: Trofimow czy Bażenow.
(13.02.2017, 20:48)
Nxmjduruxjudj
@kibic
Taaa ... no dobra, może twój dowcip przynajmniej nie jest chamski. Ale prymitywny.
(13.02.2017, 20:43)
kibic
@Nxmjduruxjudj: do tego nawi±załem ale twój diesel ciężko łapie.
(13.02.2017, 20:38)
Nxmjduruxjudj
@kibic
Masz ty zapłon ... koledze @arqus nie chodziło bynajmniej o sposób dopingu, lecz o skutki konkursu damsko-męskiego, w drugim, przeno¶nym a wręcz eufemistycznym znaczeniem tego wyrażenia. Choć trzeba przyznać, że dosyć chamski był to dowcip.
(13.02.2017, 20:36)
kibic
@Genesis: to był taki wyskok jak naszych piłkarzy w latach 74-82. Za mało, żeby zaliczać nas do potęg, dlatego cieszymy się z 1/4 finału Euro.
(13.02.2017, 20:34)
Genesis
@kibic
A czemu niby Rosjanie mieli by się z tego cieszyć? Drużyna, która w latach 60 była obok Norwegii, Finlandii i NRD jedn± z potęg...
(13.02.2017, 20:29)
kibic
@argus: lekkoatletki NRD zachodziły w ci±że, żeby poprawiać wydolno¶ć organizmu ale akurat do skoków to mało przydatne by było.:-)
(13.02.2017, 20:25)
arqus
@TzB

Ale że co nie chcian± ci±że ?? :P
(13.02.2017, 20:20)
kibic
@kacper: gdybym był kibicem fińskim to te drobne punkciki nie miałyby dla mnie znaczenia. Oni powinni rywalizować z najlepszymi a pojedynczymi punktami to niech sie ruski ciesz±.
(13.02.2017, 19:58)
TzB
Ano szkoda, że dziewczyn nie bior±... Może w miksie z chłopakami by troszkę się otworzyły i nabrały więcej werwy do skakania. Zreszt± samo obcoeanie z wariatami Kot i Żyła jak i Kamilem memtalnie by im mogło dać sporo dobrego
(13.02.2017, 19:47)
kacper
Fan Zografskiego o co ci chodzi
(13.02.2017, 19:46)
kacper
Kibic:masz racje nie maj± pieniędzy na to.
Gdy Janne Ahonen skończy kariere to nie wiem kto bedzie zdobywał punkty pucharu swiata
(13.02.2017, 19:45)
Fan Zografskiego
Wszystko ok tylko ta Wanda jaka¶ taka siermiężna...Jakiej¶ Kasi,Ani czy Aleksandry nie było? :D
(13.02.2017, 19:43)
kacper
To już nas na ¶wieci nie będzie
(13.02.2017, 19:40)
kibic
@kacper: żeby Finowie się odbudowali, to musi być tam społeczne zapotrzebowanie. Nie wiem, może się myle, ale oni chyba maj± to głęboko gdzie¶ czy ich sport sie odbuduje czy nie.
(13.02.2017, 19:39)
e
Finowie się odbuduj±, ale raczej w perspektywie stu lat, a nie dziesięciu.
(13.02.2017, 19:37)
kacper
Jak my¶licie czy finowie kiedy¶ się odbuduj±?
(13.02.2017, 19:34)
kacper
Jadebowczyk Nezborths powinien wyjachać do jakiego¶ inne go kraju tam gdzie jest dużo skoczni np do Norwegi,Niemiec,Słoweni.
K azac howie i Koreańczycy raczej wyst±pi± na M¦
Kazachstan:Sergey Tchaenko,Marat Zhaparov
Korea Południowa:chciałbym żeby Seou Choi
(13.02.2017, 19:33)
kacper
Maestro dobry pomysł
(13.02.2017, 19:24)
jadebowczyk
Nezhborts będzie skakał w Lahti szkoda że on na M¦ może tylko startować bo przez brak skoczni na Łotwie nie ma gdzie trenować przez co nie ma prawa startu w P¦.

A Kazachowie i Koreańczycy wezm± udział na M¦?
(13.02.2017, 19:23)
kibic
Szkoda, że nie ma jakiego¶ perspektywicznego młodego, który jad±c jako turysta, mógłby zbierać do¶wiadczenia sam± obecno¶ci± na MS. Znowu posłużę się tu przykładem piłki nożnej, gdzie często na imprezy mistrzowskie zabierany jest młody zdolny, chociaż nie zagra ani minuty, jak np. Ronaldo na MS '94. Bo Hula pojedzie i wróci i tyle.
(13.02.2017, 19:12)
Maestro
Napisz do PZN.
(13.02.2017, 18:51)
kacper
Jestem młody i my¶le żeby zostać trenerem skoczków narciarskich wiecie gdzie można chodzić na kursy
(13.02.2017, 18:26)
jadebowczyk
I znowu bez polaków w mik¶cie...
(13.02.2017, 18:20)
P94
Jeszcze trza powołać Kingę Rajdę i jeszcze jedn± skoczkinię, no i będzie nasz mikst.
(13.02.2017, 17:27)
marmi
Domy¶lam się, że Hula jedzie w ramach zasług za dobr± pierwsz± czę¶ć sezonu, bo obecnie jest 6. Polakiem w każdym konkursie (w ostatnim nie był 6. tylko ze względu na lepsze warunki od tych co znaleĽli się za nim). Zamiast tego moim zdaniem lepiej byłoby go dać na 4 konkursy COC, gdzie mógłby wywalczyć nam dodatkow± kwotę na kolejny period.
Czy podany skład jednocze¶nie oznacza, że nie wysyłamy na M¦ żadnej kobiety?
(13.02.2017, 17:00)
jadebowczyk
Jaki jest skład Kazachów i Koreańczyków na M¦?
(13.02.2017, 16:47)
Sweet
Bowczyk nie bo ten 5 to jest miejsce dla mistrza 4+1
(13.02.2017, 16:42)
jadebowczyk
Dobry skład Stoch,Kot,Żyła pewniacy na wszystkie konkursy natomiast Kubacki,Ziobro i Hula powalcz± o konkursy w treningach.

A Niemcy i Norwegowie bez Velty i Freunda mog± mimo wszystko 5 skoczków wystawić?
(13.02.2017, 16:41)
Adam
Ciekawe czy Hula wejdzie do "30" na treningach.
(13.02.2017, 16:37)