TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Peter Prevc wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu P¦ w lotach w Oberstdorfie. Słoweniec poszybował na 221,5 metra pokonuj±c Vassilieva (215 m) i Johanssona (213,5 m).

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Czwarte miejsce zaj±ł Dawid Kubacki z wynikiem 209 metrów, a Jan Ziobro był 11-ty znów poprawiaj±c swój najlepszy rezultat (206 metrów).

Jury było dzi¶ do¶ć surowe. Zdyskwalifikowano aż trzech zawodników. Anze Semenic poleciał na 181,5 metra, a Altenburger i Mackenzie Boyd-Clowes nie zostali dopuszczenie do skoku z powodu nieprzepisowego kombinezonu.

Wszyscy skakali z 24 belki, ł±cznie z zawodnikami z czołowej dziesi±tki. Tutaj najdalszy skok należał do Wellingera - 219 metrów. Niemiec ustanowił tym samym swój życiowy rekord. Miał jednak bardzo korzystne warunki. Podobny wiatr miał Piotr Żyła, który poszybował na 217 metrów. Potem pogoda już nie sprzyjała skoczkom. Hayboeck poleciał na 209 metrów, Stoch na 205,5, a Kot na 200 metrów maj±c dodane ponad 16 punktów. Domen Prevc i Kraft nie skakali.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Peter Prevc
Słowenia
221.5
203.7
2
Dimitry Vassiliev
Rosja
215.0
196.6
3
Robert Johansson
Norwegia
213.5
190.9
4
Dawid Kubacki
Polska
209.0
187.3
5
Jurij Tepes
Słowenia
205.0
185.4
6
Noriaki Kasai
Japonia
206.5
184.9
7
Gregor Schlierenzauer
Austria
205.0
183.7
8
Evgeniy Klimov
Rosja
204.5
182.6
9
Jernej Damjan
Słowenia
203.0
179.1
10
Denis Kornilov
Rosja
203.0
178.8
11
Jan Ziobro
Polska
206.0
176.8
12
Vincent Descombes Sevoie
Francja
191.5
173.1
13
Janne Ahonen
Finlandia
195.0
172.6
14
Karl Geiger
Niemcy
194.5
165.6
15
Tomas Vancura
Czechy
182.5
164.0
16
Kevin Bickner
USA
185.5
163.5
17
Stephan Leyhe
Niemcy
187.0
161.8
18
William Rhoads
USA
184.5
160.5
19
Andreas Wank
Niemcy
183.5
159.4
20
Anze Lanisek
Słowenia
182.0
156.2
21
Richard Freitag
Niemcy
183.0
154.2
22
Stefan Hula
Polska
183.0
152.7
23
Kaarel Nurmsalu
Estonia
176.5
152.4
24
Andreas Stjernen
Norwegia
177.5
148.0
25
Junshiro Kobayashi
Japonia
175.0
146.9
26
Ryoyu Kobayashi
Japonia
176.5
146.4
27
Cene Prevc
Słowenia
179.5
143.0
28
Pius Paschke
Niemcy
170.0
140.8
29
Jan Matura
Czechy
172.5
140.0
30
Michael Glasder
USA
167.5
137.0
31
Philipp Aschenwald
Austria
162.5
128.2
32
Davide Bresadola
Włochy
155.0
124.5
33
Marat Zhaparov
Kazachstan
163.0
124.3
34
Lukas Hlava
Czechy
155.5
123.0
35
Kento Sakuyama
Japonia
153.0
120.6
36
Clemens Aigner
Austria
155.0
120.2
37
Konstantin Sokolenko
Kazachstan
122.5
76.0
38
Kamil Stoch
Polska
205.5
0.0
 
Daniel Andre Tande
Norwegia
175.5
0.0
 
Domen Prevc
Słowenia
DNS
0.0
 
Stefan Kraft
Austria
DNS
0.0
 
Maciej Kot
Polska
200.0
0.0
 
Michael Hayboeck
Austria
209.0
0.0
 
Manuel Fettner
Austria
192.0
0.0
 
Markus Eisenbichler
Niemcy
210.0
0.0
 
Andreas Wellinger
Niemcy
219.0
0.0
 
Piotr Żyła
Polska
217.0
0.0
48
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
DSQ
DSQ
49
Florian Altenburger
Austria
DSQ
DSQ
50
Anze Semenic
Słowenia
181.5
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
poprawka
@marmi

Rosjanie to tak nie do końca s± słowianami, to raczej spadkobiercy mongołów, a spadkobiercami rusi s± już bardziej Ukraińcy
(04.02.2017, 09:33)
prof. Miodek
@sad

Na poprawne wymawianie nazwiska przez dziennikarzy (zwłaszcza zagranicznych) trzeba sobie zapracować wynikami. Im lepsze osi±gasz, tym więcej się o tobie mówi i więcej osób zaczyna wymawiać nazwisko poprawnie, miedzy innymi dlatego, że rozmawiaj± na ich temat z dziennikarzami z innych krajów i od nich dowiaduj± się o prawidłowym brzmieniu. Fajnie się słucha komentatorów zagranicznych jak komentuj± skoki np A. Zniszczoła ;)
(04.02.2017, 09:25)
zielu
@wiem
Zgadza się, w Bawarii i BW (bez Schwarzwaldu i pogranicza z Palatynatem) wymowa ch to co¶ jak h z lekko słyszalnym j oraz 'i' dryfuje w kierunku 'y' - ale nie aż tak mocno jak w jęz. angielskim.
A wzdłuż granicy tych dwóch landów, czyli w Szwabii, to w dialekcie jest "rychjtyg" oraz "Ajzebychjlo":) Tyle zapamiętałem 3 lat pobytu w tamtych stronach:)
(03.02.2017, 23:00)
jadebowczyk
Dzi¶ ogl±dałem kwalifikacje a na trybunach widziałem rodziców... Severina Freunda mimo że go na skoczni nie ma.
(03.02.2017, 22:47)
marmi
Ogólnie to Słoweńcy tak jak my czy Rosjanie s± Słowianami. Wszyscy jeste¶my w tej samej rodzinie językowej. Dlatego bez problemu wymawiamy i zapisujemy ich nazwiska z czym maj± problem Niemcy czy Francuzi.
Natomiast w FIS obowi±zuje transkrypcja angielska, w której szczególnie rosyjskie nazwiska s± poprzękręcane tak, aby anglojęzyczni w miarę poprawnie je przeczytali. Była kiedy¶ dyskusja na ten temat. Po polsku bez sensu jest pisać Vassiliev czy Zhaparov bo jak kto¶ nie wie/nie słyszał to nie przeczyta tego prawidłowo. Wasiliew i Żaparow - tak powinni¶my pisać.
Dobrze chociaż, że w wynikach nie ma Zyla tak jak na FIS...
W przypadku Prevca to się komplikuje, bo w polskich słowach nie ma litery v i czytamy j± chyba wszyscy jako w, bo tak jest dobrze w słowach obcych, z którymi zwykle mamy do czynienia, czyli angielskich. W słoweńskim wymawia się to inaczej, o czym jednak długo komentatorzy najwyraĽniej nie wiedzieli. Trzeba się przyzwyczaić do Prełc i już, mnie już to nie razi :)
Co do Eisenbichlera to z tego co wiem wymowa u nich zależy od regionu, jedni wymawiaj± twardo inni miękko i zapewne obydwie formy s± prawidłowe.
(03.02.2017, 22:45)
wiem
jeszcze dodatek do Eisenbichlera

jest on Bawarczykiem a w Bawarii (jak i z reszta w Badenii-Wirttenbergii tez) gloska 'ch' jest wymawiana duzo 'twardziej' niz w reszcie Niemiec

przyklad, slowo 'richtig' wymawiane w Bawarii zabrzmi jak 'richtik' a na Westfalii jak 'ri¶ti¶' a w Saksonii jak 'rösztösz'
(03.02.2017, 22:31)
wiem
@sad

poprawna wymowa niemieckiego 'ch' to dzwiek duzo bardziej miekki od polskiego 'ch' ale nie az tak bardzi ze by brzmmialo jak '¶'...czyli w sumie cos pomiedzy (taj jak 'h' w hihihi ;-)). Jak zauwazyl Wojciechowski, w Niemczech wymowa sie rózni w zaleznosci od regionu mówcy. róznice pomiedzy poludniowymi a pólnocnymi dialektami sa gigantyczne

poza tym katowaniem do bólu bylo wymawianie Prevca jako 'Prewc'...nareszczie nauczyli sie go poprawnie, czyli jako 'Preuc' wymawiac
(03.02.2017, 22:26)
M.
@sad: przyzwyczajenie to zaden argument. Poprawna wymowa to szacunek dla zawodnika. Jestem pewien, że gdyby tylko jaki¶, dajmy na to Zniszczoł, zaczał odnosić wielkie sukcesy, to zagraniczny komentatorzy postaraliby się o zdobycie wiedzy jak się to nazwisko wymawia. A w Polsce pokutuje chyba my¶lenie: Polacy nie gęsi... i nazwiska zagraniczne wymawiamy po swojemu.
(03.02.2017, 22:21)
placek08
Ja bym się nie czepiał komentatorów na Eurosporcie, mi się ich fajnie słucha. Aczkolwiek trochę rzeczywi¶cie przeszkadza mi ten Eisenbichler.
Co wy się tak uczepili¶cie tego Sokolenki? Jak sprawia to chłopakowi rado¶ć, to niech skacze. A widać było, że się cieszył po skoku. Poza tym id±c tym tropem rozumowania to niedługo brakłoby zawodników na kwali ;) A i jeszcze ciekawe, czy Ipcioglu czasem was nie posłucha, bo on też nie ma szans na dobre miejsce.
Szczere gratulacje na Vassilieva, dla mnie to rekordzista ¶wiata w długo¶ci lotu :) No i ładnie Ahonen, Kasai i Amerykanie. Nasi pięknie, tylko Hula jeszcze troszkę dalej i będzie fantastycznie.
(03.02.2017, 22:16)
sad
Ja sie przyzwyczaiłem do "Prewc" i samym zawodnikom to pewnie nie przeszkadza tak jak sie do nich mówi, tak samo jak niektórzy wymieniaj± nazwisk polaków czy reprezentantów innych krajów nie do końca poprawnie.
(03.02.2017, 22:10)
M.
Przepraszam za komentarz nad komentarzem, ale tak mi się przypomniało: Vassiliev - jak wiadomo w konkursach potrafi zawalić, jak malo kto, ale tutaj trzy skoki ponad 200 metrowe. Może, w końcu, pierwsze punkty w sezonie zdobędzie.
(03.02.2017, 22:04)
M.
@sad: komentatorzy Eurosportu często przyjmuj± uwagi od widzów. Je¶li kto¶ im wskaże, że Eisenbichler wymawia się inaczej, to zapewne dowiedz± się od Niemców jak wymawiać. Sam komentarz jest czasami irytuj±cy, ale i tak o niebo lepszy niż na TVP. Konkurs: Prevc wygra (ale nie wiem który:)
(03.02.2017, 22:02)
wojtek2345677
czy to jest gra
(03.02.2017, 22:02)
Felipe
Mam obawy, że Stoch zacznie gorzej skakać, bo co¶ nisko leciał.
Oczywi¶cie życzę mu jak najlepiej jak i pozostałym naszym.
(03.02.2017, 21:56)
Wojciechowski
@sad
W samych Niemczech różnie to wymawiaj±. Może w stronach Eisenbichlera wła¶nie tak bardziej twardo?
(03.02.2017, 21:52)
@nie zobaczymy w niedzielę
Kwalifikacje s± w tym sezonie do obu konkursów osobno.
(03.02.2017, 21:51)
sad
Denerwuje mnie ten komentator Eurosportu, który ci±gle mówi "Prełc". Ok, jesli taka jest poprawna forma wymawiania tego nazwiska, to czemu mówi np. "Ajzenbichler" jak o ile mi sie wydaje powinno się poprawnie wymawiać "Ajzenbi¶ler". Wiele nazwisk spolszczamy, ale Prełca, na którego tyle czasu sie mówiło spolszczeniem - Prewc katuj± teraz do bólu.
(03.02.2017, 21:49)
kacper
Różnica między sokolenko a przedostatnim aigner to 44,2
żenada
(03.02.2017, 21:38)
jadebowczyk
@Artur4

Dla niego najlepsze byłoby zakończenie kariery.
(03.02.2017, 20:56)
nie zobaczymy w niedzielę
@marmi
Nie zobaczymy w niedzielę - kwalifikacje s± jedne do obu konkursów.
(03.02.2017, 20:45)
Artur4
Większego drewna niż Sokolenko to ja jeszcze nie widziałem. Po co go męcz± w tym pucharze ¶wiata, jak ona mocno odstaje... od przedostatniego miejsca.
(03.02.2017, 20:33)
Manieq
Np zimoch 138,5m Małxyza z trondheim :)
(03.02.2017, 19:59)
hobbit
Jutro odpadn±:

Vancura
Bickner
Rhoa ds
Glasder
Matura
Paschke
J. Kobayashi
R. Kobayashi
Hula
Wank

Nie da się ogl±dać skoków z komentarzem Błachuta na Eurosporcie. Jest chamski dla skoczków i wymy¶la idiotyczne metafory. Skoki dobrze komentuje już tylko garstka...
(03.02.2017, 19:28)
Traczyllo99
Brawo Dima! wiedziałem, że się przełamie :D
(03.02.2017, 19:27)
gf
Mozna gdzies zobaczyc skok Domena z treningu?
(03.02.2017, 19:27)
kzez1986
Nasi trzymaj±  formę. Dobrze jak Słoweńcy będ± mieć dobre wyniki, bo dla nas nie s± groĽni w PN.
(03.02.2017, 19:17)
marmi
Z tego co wiem przepisy się nie zmieniły, w pierwszym konkursie obowi±zuje 10. z P¦, zobaczymy jak będzie na niedzielę.
Ziobro powinien jeszcze parę razy skoczyć przed konkursem, to wtedy go wygra ustanawiaj±c w 2. serii rekord skoczni (w końcu każdy następny jego skok jest dłuższy :)
(03.02.2017, 19:16)
kibic123
@mesia666
Rzeczywi¶cie było kiedy¶ co¶ takiego.
(03.02.2017, 19:14)
Prinsinho
Brawo Dima, liczę na top10 w konkursie! :D
(03.02.2017, 19:12)
Dawid
To wprowadziłoby zbyt duże przestasowania :)
(03.02.2017, 19:12)
Fan Zografskiego
Brawio Nurmsaluu jutro po puinkty polecisz mam nadzieję,Amerykani super tyle Boyd-Clowe'a szkoda,liczę na dobry występ Vincent'a :)
(03.02.2017, 19:11)
aaa
no np. z zeszłego sezonu, tak jak to jest w 1 konkursie P¦.
(03.02.2017, 19:10)
Dawid
@mesia666

Ciekawe jaka jest ta "10" z P¦ w lotach, skoro loty w Oberstdorfie s± pierwszymi w sezonie ;)
(03.02.2017, 19:07)
mesia666
Zmieniły się przepisy, że 10 z Pucharu ¦wiata nie musi się kwalifikować, a nie z P¦ w lotach?
(03.02.2017, 19:04)