TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

W dniach 10-13 marca w Reit im Winkl odbyły się Mistrzostwa ¦wiata Weteranów z skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Sportowi weterani - po angielsku i niemiecku zwani Masters, co ma nie podkre¶lać wieku, ale nie jest ¶cisłe (raczej nie pojawiaj± się na tych zawodach sportowcy przed laty naprawdę najsławniejsi, a więc rzeczywi¶ci Mistrzowie) - to zawodnicy w wieku od 31 lat. Górna granica nie jest okre¶lona - podczas zeszłorocznych zawodów weteranów w Zakopanem najstarszy uczestnik miał 91 lat...


Zawodnicy rywalizowali na czterech skoczniach: K-18, K-30, K-57 i K-90, przy czym dużo skoczków najstarszych ograniczało się do mniejszych obiektów, na większych za¶ wiekowi zawodnicy radzili sobie dużo słabiej. Także w kombinacji norweskiej dystans do przebiegnięcia zmniejszał się wraz z wiekiem zawodników.
TOTALbet - legalny polski bukmacher
ZWYCIĘZCY W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:
Skoki narciarskie:
H31 (roczniki 1973-1969), K-18

Dr. Christof Rühl (GER), 246,5 pkt (20,5/20,5 m)
H36 (roczniki 1968-1964), K-18
Igor Pohle (SVK), 234,3 pkt (20/19,5 m)
H41 (roczniki 1963-1959), K-18
Vaclav Kraml (CZE), 207,8 pkt (17,5/17 m)
H46 (roczniki 1958-1954), K-18
Jürgen Stielow (GER), 219,8 pkt (18,5/18,5 m)
H51 (roczniki 1953-1949), K-18
Johannes Orschel (GER), 234,9 pkt (19,5/19,5 m)
H61 (roczniki 1943-1939), K-18
Per Birger Lomheim (NOR), 225,8 pkt (17,5/19,5 m)
H66 (roczniki 1938-1934), K-18
Teuvo Koljonen (FIN), 218 pkt (18/18 m)
H71 (roczniki 1933-1929), K-18
John Eidem (NOR), 177,3 pkt (14,5/15 m)
H31 (roczniki 1973-1969), K-30
Peter Karadi (HUN), 226 pkt (30/30 m)
H36 (roczniki 1968-1964), K-30
Aleksandr Iłuchin (RUS), 230,5 pkt (30/30 m)
H41 (roczniki 1963-1959), K-30
Svein Erik Roenning (NOR), 201 pkt (28/28 m)
H46 (roczniki 1958-1954), K-30
Odd Nordsteien (NOR), 220,5 pkt (30/29 m)
H51 (roczniki 1953-1949), K-30
Pekka Korhonen (FIN), 232 pkt (31,5/30,5 m)
H56 (roczniki 1948-1944), K-30
Tuisto Tolvanen (FIN), 223 pkt (29,5/29,5 m)
H66 (roczniki 1938-1934), K-30
Aarne Kuisma (FIN), 219,5 pkt (29,5/29 m)
H31 (roczniki 1973-1969), K-57
Thorbjoern Nygard (NOR), 223,7 pkt (55/58)
H36 (roczniki 1968-1964), K-57
Seppo Kinnunen (FIN), 195,6 pkt (53/50,5 m)
H41 (roczniki 1963-1959), K-57
Geir Rune Lislegaard (NOR), 208 pkt (54/55 m)
H46 (roczniki 1958-1954), K-57
Roger Ruud (NOR), 204,3 pkt (54/51 m)
H51 (roczniki 1953-1949), K-57
Michaił Pirożkow (RUS), 173,3 pkt (50,5/47 m)
H56 (roczniki 1948-1944), K-57
Knut Soerlien (NOR), 166,7 pkt (46,5/49 m)
H61 (roczniki 1943-1939), K-57
Bakke Guttorm (NOR), 175,3 pkt (47/50,5 m)
H66 (roczniki 1938-1934), K-57
Aarne Kuisma (FIN), 156,9 pkt (44/48 m)
H31 (roczniki 1973-1969), K-90
Thorbjoern Nygard (NOR), 217,5 pkt (85/88 m)
H36 (roczniki 1968-1964), K-90
Janne Heinonen (FIN), 204 pkt (82,5/84 m)
H41 (roczniki 1963-1959), K-90
Geir Rune Lislegaard (NOR), 196 pkt (85/80 m)
H46 (roczniki 1958-1954), K-90
Ari Raitoharju (FIN), 214 pkt (87/88,5 m)
H51 (roczniki 1953-1949), K-90
Bjoern Knutsen (NOR), 172 pkt (80,5/75 m)
H56 (roczniki 1948-1944), K-90
Jan Heiberg (NOR), 173,5 pkt (75,5/79,5 m)
H61 (roczniki 1943-1939), K-90
Inqvart Tornängen (SWE), 101,5 (61,5/64,5 m)
H66 (roczniki 1938-1934), K-90
Martti Lamminpää (FIN), 62,5 pkt (56,5/53 m)

Konkurs drużynowy wygrała Finlandia z wynikiem 1088,5 pkt. Co ciekawe, drużyna składała się aż z sze¶ciu skoczków.

Kombinacja norweska*:
H61 (roczniki 1943-1939), K-30/3 km

Arnold Lund (NOR), 193 pkt, 2., 08:56.8 min, 2.
H66 (roczniki 1938-1934), K-30/3 km
Anatolij Chistiakow (RUS), 169 pkt, 4., 09:21.4 min, 2.
H31 (roczniki 1973-1969), K-57/10 km
Sven Koch (GER), 204,4 pkt, 1., 13:05.6 min, 1.
H36 (roczniki 1968-1964), K-57/10 km
John Erik Nygaard (NOR), 136,5 pkt, 2., 26:04.9 min, 1.
H41 (roczniki 1963-1959), K-57/10 km
Geir Rune Lislegaard (NOR), 208 pkt, 1., 27:09.8 min, 2.
H46 (roczniki 1958-1954), K-57/10 km
Leonid Wołogżanin (RUS), 161,5 pkt, 2., 26:52.7 min, 1.
H51 (roczniki 1953-1949), K-57/5 km
Pekka Tainio (FIN), 166,5 pkt, 1., 13:05.6 min, 1.
H56 (roczniki 1948-1944), K-57/5 km
Gjert Andersen (NOR), 159,7 pkt, 2., 14:07.1 min, 1.

* wyniki podaję wg wzoru: punkty ze skoków - miejsce po skokach - czas biegu - miejsce w biegu. Ze względu na uwzględnianie tylko pierwszego miejsca rezygnuję z podawania całkowitego czasu (wł±cznie ze strat± na starcie po skokach).

Pełne wyniki można znaleĽć na oficjalnej stronie zawodów >>.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
mestari
Oj, niezwykłe :) Molnar nie odezwał się od tych zawodów... może oblewaj± z Karadim ;)
(19.03.2004)
Emu
@ mestari - ot, choćby Peter Karadi wygrał... :) Zobacz sobie pełne wyniczki.
W tym Koeszeg co może, to skacze... ojcowie jeszcze nie skończyli, a już dzieci się bior±... ;) Niezwykłe miasteczko.
(18.03.2004)
mestari
A jak Węgrzy??? Pojechało ich tam kilku i jestem ciekawa, z jakimi wynikami wyjechali :)
(18.03.2004)
Emu
No wła¶nie tak znani zawodnicy nie bardzo się pojawiaj±... Powinnam wreszcie dać nius o Mattim, bo wyszła jego ksi±żka. A poza tym niedawno występował jako muzyk chyba w Kuopio, BER się wybrał... :)
(18.03.2004)
jest?
a matti nykaenen???
(17.03.2004)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
M¦ Weteranów w Reit im Winkl
M¦ Weteranów w Reit im Winkl

M¦ Weteranów w Reit im Winkl

Kalendarium
Markus Eggenhofer
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Najbliższe zawody
13 grudnia 2018 (czwartek)
16:00
CoC kobiet Notodden
odprawa techniczna
16:00
FIS Cup Notodden
odprawa techniczna
18:15
CoC kobiet Notodden
oficjalny trening
20:00
FIS Cup Notodden
oficjalny trening
14 grudnia 2018 (pi±tek)
10:30
P¦ kobiet Premanon
odprawa techniczna
10:30
P¦ Engelberg
odprawa techniczna
12:00
P¦ kobiet Premanon
oficjalny trening
14:00
P¦ kobiet Premanon
kwalifikacje
14:45
FIS Cup Notodden
seria próbna
16:00
P¦ Engelberg
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Notodden
konkurs ind.
18:00
P¦ Engelberg
kwalifikacje
18:30
CoC kobiet Notodden
seria próbna
19:15
CoC kobiet Notodden
konkurs ind.
15 grudnia 2018 (sobota)
10:00
P¦ kobiet Premanon
seria próbna
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze ¶wiata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto wygra Turniej Czterech Skoczni?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Ryoyu Kobayashi
Johann Andre Forfang
Stephen Leyhe
Karl Geiger
Andreas Wellinger
Robert Johansson
Domen Prevc
Stefan Kraft
Richard Freitag
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Zobacz klasyfikację Pucharu ¦wiata »                         Puchar ¦wiata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                         Typer: sezon 2018/2019 otwarty! Typuj, baw się, walcz o nagrody »                         Skoki w telewizji - zobacz, gdzie obejrzeć »                         Program zawodów - zobacz, kiedy i gdzie skacz± w najbliższym czasie »                        
ukryj »