kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Austriacy zdominowali drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Triumfował Elias Tollinger przed dwoma kolegami z reprezentacji. Najlepszy z Polaków, Jan Ziobro, zajął siódme miejsce.

Na półmetku rywalizacji prowadził Anze Semenic, który wyprzedzał Sebastiana Colloredo i Floriana Altenburgera. W finale sytuacja jednak uległa sporym zmianom - ostatecznie, po awansie z dziewiątego miejsca, zwyciężył Elias Tollinger (130 i 134 m).

Austriak wyprzedził swoich dwóch kolegów z reprezentacji - drugie miejsce zajął Stefan Huber (139,5 i 133 m), a trzecie Philipp Aschenwald (134 i 136 m).

Tuż za podium znalazł się najlepszy z reprezentantów gospodarzy Antti Aalto (136,5 i 138,5 m), a kolejne miejsca zajęli Florian Altenburger (dwa razy po 130,5 m) oraz Anze Semenic (136 i 120,5 m).

Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyło trzech Polaków - największą pulę zgarnął Jan Ziobro, któremu skoki na odległość 129 i 137,5 metra dały siódmą lokatę. Jakub Wolny był osiemnasty (130 i 120,5 m), a Stanisław Biela - dwudziesty szósty (125,5 i 118 m). Poza trzydziestką zawody w Ruce zakończyli Andrzej Stękała, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Dzisiejszy konkurs kończył rywalizację w trzecim periodzie Pucharu Kontynentalnego. Po pięciokrotnych zmaganiach (3x Vikersund, 2x Ruka) na czele klasyfikacji generalnej plasuje się Cene Prevc, który wyprzedza Eliasa Tollingera i Floriana Altenburgera. Jan Ziobro zajmuje piąte miejsce i - co ważne - wywalczył dodatkowe miejsce w ramach kwoty startowej na Puchar Świata. Możliwe więc, że znajdzie się w składzie na Turniej Czterech Skoczni.