TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Kamil Stoch zdecydowanie wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Lillehammer. Polak uzyskał 144 metry pokonuj±c Andersa Fannemela i Michaela Hayboecka. Niestety schodz±c utykał na jedno kolano.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Na skoczni na pocz±tku panowały loteryjne warunki, potem sytuacja poprawiła się i mieli¶my w miarę wyrównane szanse. Jury co prawda zmianiało belki z 10, 12, 9, 8 na 7, ale nie wypaczyło to w dużym stopniu wyników.

Oprócz Kamila do konkursu weszli wszyscy pozostali nasi reprezentanci. Znakomity skok - 139 metrów oddał Stefan Hula, który zaj±ł 4. miejsce. Dawid Kubacki był 6-ty (135 m), a Piotr Żyła 14-ty. Murańka zaj±ł 25-t± lokatę, a Zniszczoł był 36-ty.

Z zawodników z czołowej dziesi±tki klasyfikacji P¦ znakomity skok oddał Stefan Kraft - 137 metrów. Dobrze skoczył też Maciej Kot (130 m). Peter Prevc i Severin Freund uzyskali tylko 113,5 metra, a Domen Prevc l±dował na 115 metrze.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Kamil Stoch
Polska
144.0
169.0
2
Anders Fannemel
Norwegia
139.5
152.4
3
Michael Hayboeck
Austria
135.5
148.9
4
Stefan Hula
Polska
139.0
147.4
5
Daiki Ito
Japonia
134.5
147.0
6
Karl Geiger
Niemcy
127.5
146.5
 
Dawid Kubacki
Polska
135.0
146.5
8
Andreas Stjernen
Norwegia
131.5
143.3
 
Evgeniy Klimov
Rosja
133.5
143.3
10
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
133.5
142.3
11
Stephan Leyhe
Niemcy
125.0
139.4
12
Kevin Bickner
USA
130.0
139.3
13
Robert Johansson
Norwegia
127.0
138.8
14
Piotr Żyła
Polska
128.5
138.4
15
Richard Freitag
Niemcy
127.5
135.8
 
Vojtech Stursa
Czechy
128.0
135.8
17
Roman Koudelka
Czechy
128.5
135.0
18
Jakub Janda
Czechy
124.5
134.6
19
Taku Takeuchi
Japonia
121.0
130.9
 
Gabriel Karlen
Szwajcaria
125.0
130.9
 
William Rhoads
USA
132.5
130.9
22
Jurij Tepes
Słowenia
125.5
130.7
23
Andreas Wellinger
Niemcy
120.5
127.2
24
Noriaki Kasai
Japonia
121.0
127.1
25
Klemens Murańka
Polska
124.0
126.8
26
Kento Sakuyama
Japonia
123.0
126.2
27
Marat Zhaparov
Kazachstan
121.0
125.5
28
Simon Ammann
Szwajcaria
122.0
124.8
 
Nejc Dezman
Słowenia
130.5
124.8
30
Markus Schiffner
Austria
117.5
119.2
31
Tomas Vancura
Czechy
120.0
112.9
32
Joachim Hauer
Norwegia
117.0
112.5
33
Denis Kornilov
Rosja
115.0
111.0
34
Johann Andre Forfang
Norwegia
115.5
110.1
35
Lukas Hlava
Czechy
112.0
107.1
36
Aleksander Zniszczoł
Polska
108.5
105.9
37
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
116.0
104.0
 
Clemens Aigner
Austria
109.0
104.0
39
Anze Lanisek
Słowenia
107.5
98.1
40
Ronan Lamy Chappuis
Francja
117.0
98.0
41
Ville Larinto
Finlandia
107.5
93.6
42
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
106.0
93.1
43
Andreas Wank
Niemcy
106.0
92.9
44
Ryoyu Kobayashi
Japonia
110.0
92.1
45
Michael Glasder
USA
110.0
90.6
46
Martti Nomme
Estonia
108.5
90.4
47
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
103.5
83.0
48
Jan Matura
Czechy
104.0
82.1
49
Killian Peier
Szwajcaria
102.0
78.1
50
Janne Ahonen
Finlandia
97.0
77.3
51
Jaka Hvala
Słowenia
89.0
51.6
52
Domen Prevc
Słowenia
115.0
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
113.5
0.0
 
Daniel Andre Tande
Norwegia
125.5
0.0
 
Manuel Fettner
Austria
125.5
0.0
 
Stefan Kraft
Austria
137.0
0.0
 
Maciej Kot
Polska
130.0
0.0
 
Peter Prevc
Słowenia
113.5
0.0
 
Andreas Kofler
Austria
120.0
0.0
 
Vincent Descombes Sevoie
Francja
127.0
0.0
 
Markus Eisenbichler
Niemcy
126.5
0.0
62
Vladimir Zografski
Bułgaria
96.0
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
M.
cedryk taki maruda, a pod każdym artykułem obecny. ja coraz bardziej lubię skoki. nie chcę powrotu do czasów, gdy na 70 startuj±cych zawodników 50 nie potrafiło skoczyć. tego nie dało się ogl±dać. ogl±dali¶my tylko po to, żeby na końcu zobaczyć skok Małysza. obecnie system jest tak skonstruowany, że zaplecze skacze w PK, a do P¦ trafiaj± tylko najlepsi. i bardzo dobrze. Amerykanie w tym sezonie dobrze, zaskakuj±co dobrze. Bickner w trzech skokach tutaj był w 20! chłopak ma talent. do tej pory zakwalifikował się do każdego konkursu w tym sezonie. Boyd-Clowes to już stary wyjadacz. na mamutach ma szanse na 15.
(10.12.2016, 10:44)
Klb
@cedryk
JA tam nie przypominam sobie żeby kilka lat temu Kanada i Ameryka prezentowały lepsz± formę niż obecnie.
Kanada ma teraz mocnego Boyd Clowesa, którego stać nawet na pierwsz± 20stkę P¦, pamiętasz kiedy ostatnio kanada była tak wysoko? Bo ja nie.
Podobnie z USA, maj± teraz 3 zawodników którzy będ± regularnie kwalifikować się do konkursów, kwesti± czasu jest dobranie czwartego przez nich do drużynówki.
Argument Chybiony także co do Francji, jedyne co mieli kilka lat temu to solidnego Chedala i ¶redniego Lazaroni, teraz maj± mocnego Decombesa i perspektywiczn± młodzież. Podziwiam też twoj± miło¶ć do Koreii, je¶li podnieca cię wystawianie przez 15 lat tych samych fajtłap do drużynówki i zdobywanie punkcików raz na 4 lata to pozdro, argument tym bardziej nie trafiony bo jeszcze rok temu Korea wystawiała drużynówkę, a 3ej Koreańczzycy regularnie będ± pokazywać się jeszcze w P¦ i CoC. Co do Kazachstanu (i szczególnie do) Włochów i Ukrainy zgodzę się, tam skoki umieraj±
(10.12.2016, 10:04)
cedryk
Jako¶ kilka lat temu Włosi Francuzi Amerykanie Kanadyjczycy Koreańczycy Kazachowie Ukraińcy regularnie startowali w konkursach P¦,zdobywali punkty w indywidualnych,a czasem i wchodzili do "8" w druzynowkach

Ja już coraz mniej lubię skoki,obecnie to już w zasadzie z przyzwyczajenia się nimi jeszcze zajmuję
(10.12.2016, 09:08)
arqus
ja tam bede trzymal kciuki za Polakow ,szczegolnie Huli i mam takiego ulubienca Vojtecha
(10.12.2016, 08:10)
panpikus
az serce boli jak sie widzi Ahonena w takiej 'formie'
(09.12.2016, 21:57)
maciaps
mam nadzieję że kamilowy się nic nie stało i że jutro wystartuje i powalczy o podium
(09.12.2016, 21:55)
Z nad grnaicy
Co do ilo¶ci krajów - najlepsi startuj± w P¦ reszta w kontynentalnym a tam mamy konkurs w Vikersund i np na 78 miejscu Estończyk, 77 Koreańczyk, 76 Ukrainiec, 75 Kanadyjczyk, 74 Amerykanin, 72 Turek,71 Kazach, 57 Francuz, 52 Wloch i niestety oni choćby chcieli nie wyst±pi± w P¦ bo aby startować w kwalifikacjach musz± mieć co najmniej punkt w PK
(09.12.2016, 21:47)
Jankoski39
To co mówicie odno¶nie krajów jest brutaln± prawd±.Najbardziej uwidacznia się to podczas konkursów drużynowych gdzie ostatnimi czasy startuje 8-9 drużyn.Ja się pytam gdzie s± włosi francuzi,koreańczycy,kazachowi e a przede wszystkim Fińczycy!!
(09.12.2016, 21:40)
maciaps
Jak dla mnie jest mało skoczków dzi¶ było ich 62 a np. w 2013 w lillehammer w kawalfikacjach wyst±piło 79 zawodników
(09.12.2016, 19:32)
Majkelvoc
cieszmy sie takim stanem rzeczy a nie ciagle, narzekajacie! Kto by pomy¶lał, że już na pocz±tku Polaków można ¶miało brać pod uwagę jako pretedentow do wygrania konkurs :-)
(09.12.2016, 19:18)
Fan Zografskiego
@radeksio
Taka sytuacja ma już miejsce o kilku lat,skoki to drogi sport a FIS nie finansuje wyjazdów zawodnikom,więc federacje poszczególnych krajów nie kład± pieniędzy na dziedziny gdzie nie ma wyników,tylko lokuj± je w zawodników i areny gdzie sukcesy s±,taka prawda.Inna sprawa że FIS to nie IBU i z pewnych pobudek na finansowanie egzotyki ich nie stać zwyczajnie.
(09.12.2016, 19:13)
radeksio
Nie ważne jak skacz± Polacy. Ważne jest to, że coraz mniej ludzi chodzi ogl±dać skoki, niedługo ten sport zrobi się całkiem za¶ciankowy i ograniczy się do kilku krajów.
(09.12.2016, 19:05)
ENIU
@Polonus
(Nie)Szczęsny mówił że to jest nic nie groĽnego
(09.12.2016, 18:30)
Polonus
Najważniejsza informacja jest taka, że Stoch mocno utyka.
Wygl±dało to bardzo nieprzyjemnie i nie wiem czy nie będzie miało jakich¶ konsekwencji.
Nie wiem po czo aż tak ryzykował i l±dował po tak długim skoku telemarkiem. To go może sporo kosztować.
Obym się mylił.
(09.12.2016, 18:25)
ENIU
Jeżeli Marat wygrywa z Ammanem w kwali
(09.12.2016, 18:15)
artysta-kombinator
ZHAPAROV JAKI WARIAT
(09.12.2016, 17:55)
sxc
Czemu tak mało skoczków? :( To się robi nudne :(
(09.12.2016, 17:51)
KRIS
Bez proroctwa!!! No może w końcu podium...i to podwójne!!!
(09.12.2016, 17:25)
friday
luki136 tego nie wie nawet bog, czy bedzie na podium Stoch, loteria z wiatrem kto dostanie lepsze warunki bedzie mial szczecie to wygra.
(09.12.2016, 17:18)
fan
Kazach w konkursie P¦ ostatni raz to było chyba z dwa sezony temu
(09.12.2016, 17:10)
Marmi
Polacy ¶wietnie, Hula zaszalał w kwali.
Za to bez żadnego Fina w konkursie. Szkoda patrzeć jak Ahonen się męczy a skoki w tym utytułowanym kraju osi±gnęły już chyba dno :( Mam nadzieję, że nie dojdzie do tego w Polsce za mojego życia...
Czesi za to nadspodziewanie dobrze jak na to co dot±d pokazywali. Fannemel tu bardzo dobrze skacze, ciekawe czy mu przerwa pomogła czy skocznia :)
Bickner też tu skacze rewelacyjnie, zobaczymy czy potwierdzi to w konkursie. Za to liderzy ubiegłego sezonu znowu słabo a i Domen zepsuł skok w kwali, z nim to nigdy nie wiadomo...
(09.12.2016, 17:00)
luki136
Je¶li Stoch nie będzie jutro na podium to będzie sensacja!
(09.12.2016, 16:52)