BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
4
5
7
8
11
12
13
14
18
21
22
25
26
styczeń 2021
Najbliższe zawody
23.01.2021
Oberhof HS-100
Alpen Cup

Daniel Andre Tande wygrał kwalifikacje do drugiego konkursu Pucharu ¦wiata w Ruce. Awans wywalczyli wszyscy Polacy, w¶ród których najlepiej spisał się Dawid Kubacki (drugie miejsce).

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Ze skróconego do pi±tej bramki rozbiegu Daniel Andre Tande poleciał na odległo¶ć 135,5 metra. Po odjęciu niewielkiej liczby punktów za wiatr (ok. 0,2 m/s pod narty) Norweg wyprzedził Dawida Kubackiego o siedem punktów.

Polak l±dował co prawda wyraĽnie dalej (139 metrów), ale startował z dłuższego rozbiegu (szósta belka - podobnie jak większo¶ć zawodników) i przy silniejszym wietrze (ok. 0,9 m/s).

Kolejne miejsca zajęli Andreas Stjernen (135,5 m), Jewgienij Klimow (136 m) i Jurij Tepes (139,5 m - najlepsza odległo¶ć w¶ród zawodników walcz±cych w eliminacjach). W czołówce znaleĽli się także Anders Fannemel, Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Johann Andre Forfang i Jarkko Määttä.

Oprócz Kubackiego awans do konkursu wywalczyli również pozostali nasi skoczkowie - choć już z dalszych lokat. W trzeciej dziesi±tce zameldowali się Piotr Żyła (130 m), Kamil Stoch (130,5 m) i Stefan Hula (127,5 m), natomiast w czwartej - Aleksander Zniszczoł (126,5 m) i Klemens Murańka (125 m).

W grupie zawodników z czołowej dziesi±tki Pucharu ¦wiata (a tym samym z gwarantowan± kwalifikacj±) najdalej l±dował Markus Eisenbichler (140 m), dobrze spisywali się także Domen Prevc (139 m) i Severin Freund (137 m). Maciej Kot oddał solidny skok na odległo¶ć 135,5 m.

Pocz±tkowo zawodnicy startowali z szóstej belki, pod koniec eliminacji rozbieg skrócono do bramki pi±tej. Wiatr wiał cały czas pod narty z różn± sił± (momentami przekraczał prędko¶ć 1 m/s).

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Daniel Andre Tande
Norwegia
135.5
147.5
2
Dawid Kubacki
Polska
139.0
140.0
3
Andreas Stjernen
Norwegia
135.5
139.4
4
Evgeniy Klimov
Rosja
136.0
138.8
5
Jurij Tepes
Słowenia
139.5
138.5
6
Anders Fannemel
Norwegia
135.0
138.2
7
Noriaki Kasai
Japonia
138.0
137.5
8
Taku Takeuchi
Japonia
133.0
136.3
9
Johann Andre Forfang
Norwegia
136.5
134.1
10
Jarkko Määttä
Finlandia
134.0
133.7
11
Richard Freitag
Niemcy
139.0
132.9
12
Andreas Wellinger
Niemcy
134.0
132.7
13
Lukas Hlava
Czechy
133.0
130.5
14
Simon Ammann
Szwajcaria
136.0
129.8
15
Halvor Egner Granerud
Norwegia
135.0
128.7
16
William Rhoads
USA
130.0
127.0
17
Michael Hayboeck
Austria
126.0
123.7
18
Kevin Bickner
USA
129.0
123.1
19
Stephan Leyhe
Niemcy
130.5
122.6
20
Daiki Ito
Japonia
129.0
122.2
21
Sebastian Colloredo
Włochy
130.0
121.6
22
Ryoyu Kobayashi
Japonia
133.0
121.4
23
Piotr Żyła
Polska
130.0
120.3
24
Kento Sakuyama
Japonia
128.5
120.2
25
Nejc Dezman
Słowenia
128.0
119.4
26
Ville Larinto
Finlandia
130.0
119.3
27
Kamil Stoch
Polska
130.5
118.8
28
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
129.0
118.6
29
Roman Koudelka
Czechy
128.5
117.7
30
Stefan Hula
Polska
127.5
116.6
31
Gabriel Karlen
Szwajcaria
125.5
116.3
32
Aleksander Zniszczoł
Polska
126.5
115.3
33
Jan Matura
Czechy
126.5
113.6
34
Markus Schiffner
Austria
127.0
112.9
35
Klemens Murańka
Polska
125.0
111.8
36
Dimitry Vassiliev
Rosja
126.0
111.1
37
Michael Glasder
USA
124.5
110.3
38
Janne Ahonen
Finlandia
123.5
108.9
39
Denis Kornilov
Rosja
129.5
103.5
40
Vojtech Stursa
Czechy
121.5
102.4
41
Jakub Janda
Czechy
118.0
100.3
42
Clemens Aigner
Austria
120.5
100.0
 
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
122.0
100.0
44
Tomas Vancura
Czechy
116.0
94.6
45
David Siegel
Niemcy
111.5
93.2
46
Jaka Hvala
Słowenia
114.5
93.0
47
Joacim Oedegaard Bjoereng
Norwegia
114.5
91.4
48
Lauri Asikainen
Finlandia
116.0
89.9
49
Davide Bresadola
Włochy
115.0
88.8
50
Joachim Hauer
Norwegia
124.0
88.5
51
Killian Peier
Szwajcaria
104.5
71.5
52
Janne Korhonen
Finlandia
98.5
62.7
53
Olli Muotka
Finlandia
97.5
61.8
54
Anze Lanisek
Słowenia
90.5
55.6
55
Martti Nomme
Estonia
83.0
34.8
56
Andreas Alamommo
Finlandia
83.5
34.2
57
Niko Kytoesaho
Finlandia
81.0
31.9
58
Domen Prevc
Słowenia
139.0
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
137.0
0.0
 
Peter Prevc
Słowenia
134.0
0.0
 
Manuel Fettner
Austria
136.0
0.0
 
Maciej Kot
Polska
135.5
0.0
 
Karl Geiger
Niemcy
110.0
0.0
 
Markus Eisenbichler
Niemcy
140.0
0.0
 
Andreas Kofler
Austria
126.5
0.0
 
Stefan Kraft
Austria
136.5
0.0
 
Vincent Descombes Sevoie
Francja
132.5
0.0
68
Vladimir Zografski
Bułgaria
DNS
DNS
69
Joshua Maurer
Kanada
87.0
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
cedryk
@yki
Oni zwykle maj± dobre pocz±tki sezonu
(26.11.2016, 15:37)
yki
Trójka Amerykanów w I serii.
NieĽle.

Sz koda Jandy i Zografskiego.
(26.11.2016, 15:34)
Nicram
@ssssss
Nie, z pocz±tku było podane że to on skakał a Murańka nie. . .jednakże był to bł±d transmisji ;)
(26.11.2016, 15:30)
ssssss
Ej przecież Zografski skakał co nie?
(26.11.2016, 15:28)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
P¦ Ruka: Kwalifikacje dla Tande, Polacy w komplecie
P¦ Ruka: Kwalifikacje dla Tande, Polacy w komplecie

P¦ Ruka: Kwalifikacje dla Tande, Polacy w komplecie

Kalendarium
Ayuka Takeda
Najbliższe zawody
23 stycznia 2021 (sobota)
12:45
P¦ kobiet Ljubno
14:00
P¦ kobiet Ljubno
14:30
P¦ Lahti
16:15
P¦ Lahti
24 stycznia 2021 (niedziela)
12:45
P¦ kobiet Ljubno
seria próbna
14:00
P¦ kobiet Ljubno
konkurs ind.
14:30
P¦ Lahti
kwalifikacje
16:00
P¦ Lahti
konkurs ind.
29 stycznia 2021 (pi±tek)
10:00
P¦ Willingen
odprawa techniczna
12:30
P¦-k Titisee
odprawa techniczna
13:30
P¦ Willingen
oficjalny trening
14:15
P¦-k Titisee
oficjalny trening
15:45
P¦ Willingen
kwalifikacje
16:15
P¦-k Titisee
kwalifikacje
30 stycznia 2021 (sobota)
12:45
P¦-k Titisee
seria próbna
13:45
P¦-k Titisee
konkurs ind.
15:00
P¦ Willingen
seria próbna
16:00
P¦ Willingen
konkurs ind.
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
dzisiaj
21:31
Eurosport 1 Puchar ¦wiata, Lahti
dzisiaj
22:31
Eurosport 2 Puchar ¦wiata, Lahti
jutro
02:00
Eurosport 2 Puchar ¦wiata, Lahti
jutro
06:30
Eurosport 2 Puchar ¦wiata, Lahti
jutro
13:50
Eurosport
Player
Puchar ¦wiata - Ljubno | Konkurs indywidualny kobiet, HS 94 
(cało¶ć, bez przerw reklamowych)
LIVE
jutro
15:45
Eurosport 1 Puchar ¦wiata, Lahti, Finlandia
LIVE
jutro
15:50
Eurosport
Player
Lahti | Konkurs indywidualny, HS 130
(cało¶ć, bez przerw reklamowych)
LIVE
jutro
16:00
Eurosport 1 Puchar ¦wiata, Lahti
LIVE
jutro
17:45
Eurosport 1 Puchar ¦wiata, Lahti, Finlandia
LIVE
jutro
20:00
Eurosport 2 Puchar ¦wiata, Lahti
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Przecieramy tory
Skokinarciarskie.pl to najstarszy polski portal o skokach - istniejemy od maja 2000 roku...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich