Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Daniel Andre Tande wygrał kwalifikacje do drugiego konkursu Pucharu ¦wiata w Ruce. Awans wywalczyli wszyscy Polacy, w¶ród których najlepiej spisał się Dawid Kubacki (drugie miejsce).

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Ze skróconego do pi±tej bramki rozbiegu Daniel Andre Tande poleciał na odległo¶ć 135,5 metra. Po odjęciu niewielkiej liczby punktów za wiatr (ok. 0,2 m/s pod narty) Norweg wyprzedził Dawida Kubackiego o siedem punktów.

Polak l±dował co prawda wyraĽnie dalej (139 metrów), ale startował z dłuższego rozbiegu (szósta belka - podobnie jak większo¶ć zawodników) i przy silniejszym wietrze (ok. 0,9 m/s).

Kolejne miejsca zajęli Andreas Stjernen (135,5 m), Jewgienij Klimow (136 m) i Jurij Tepes (139,5 m - najlepsza odległo¶ć w¶ród zawodników walcz±cych w eliminacjach). W czołówce znaleĽli się także Anders Fannemel, Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Johann Andre Forfang i Jarkko Määttä.

Oprócz Kubackiego awans do konkursu wywalczyli również pozostali nasi skoczkowie - choć już z dalszych lokat. W trzeciej dziesi±tce zameldowali się Piotr Żyła (130 m), Kamil Stoch (130,5 m) i Stefan Hula (127,5 m), natomiast w czwartej - Aleksander Zniszczoł (126,5 m) i Klemens Murańka (125 m).

W grupie zawodników z czołowej dziesi±tki Pucharu ¦wiata (a tym samym z gwarantowan± kwalifikacj±) najdalej l±dował Markus Eisenbichler (140 m), dobrze spisywali się także Domen Prevc (139 m) i Severin Freund (137 m). Maciej Kot oddał solidny skok na odległo¶ć 135,5 m.

Pocz±tkowo zawodnicy startowali z szóstej belki, pod koniec eliminacji rozbieg skrócono do bramki pi±tej. Wiatr wiał cały czas pod narty z różn± sił± (momentami przekraczał prędko¶ć 1 m/s).

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Daniel Andre Tande
Norwegia
135.5
147.5
2
Dawid Kubacki
Polska
139.0
140.0
3
Andreas Stjernen
Norwegia
135.5
139.4
4
Evgeniy Klimov
Rosja
136.0
138.8
5
Jurij Tepes
Słowenia
139.5
138.5
6
Anders Fannemel
Norwegia
135.0
138.2
7
Noriaki Kasai
Japonia
138.0
137.5
8
Taku Takeuchi
Japonia
133.0
136.3
9
Johann Andre Forfang
Norwegia
136.5
134.1
10
Jarkko Määttä
Finlandia
134.0
133.7
11
Richard Freitag
Niemcy
139.0
132.9
12
Andreas Wellinger
Niemcy
134.0
132.7
13
Lukas Hlava
Czechy
133.0
130.5
14
Simon Ammann
Szwajcaria
136.0
129.8
15
Halvor Egner Granerud
Norwegia
135.0
128.7
16
William Rhoads
USA
130.0
127.0
17
Michael Hayboeck
Austria
126.0
123.7
18
Kevin Bickner
USA
129.0
123.1
19
Stephan Leyhe
Niemcy
130.5
122.6
20
Daiki Ito
Japonia
129.0
122.2
21
Sebastian Colloredo
Włochy
130.0
121.6
22
Ryoyu Kobayashi
Japonia
133.0
121.4
23
Piotr Żyła
Polska
130.0
120.3
24
Kento Sakuyama
Japonia
128.5
120.2
25
Nejc Dezman
Słowenia
128.0
119.4
26
Ville Larinto
Finlandia
130.0
119.3
27
Kamil Stoch
Polska
130.5
118.8
28
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
129.0
118.6
29
Roman Koudelka
Czechy
128.5
117.7
30
Stefan Hula
Polska
127.5
116.6
31
Gabriel Karlen
Szwajcaria
125.5
116.3
32
Aleksander Zniszczoł
Polska
126.5
115.3
33
Jan Matura
Czechy
126.5
113.6
34
Markus Schiffner
Austria
127.0
112.9
35
Klemens Murańka
Polska
125.0
111.8
36
Dimitry Vassiliev
Rosja
126.0
111.1
37
Michael Glasder
USA
124.5
110.3
38
Janne Ahonen
Finlandia
123.5
108.9
39
Denis Kornilov
Rosja
129.5
103.5
40
Vojtech Stursa
Czechy
121.5
102.4
41
Jakub Janda
Czechy
118.0
100.3
42
Clemens Aigner
Austria
120.5
100.0
 
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
122.0
100.0
44
Tomas Vancura
Czechy
116.0
94.6
45
David Siegel
Niemcy
111.5
93.2
46
Jaka Hvala
Słowenia
114.5
93.0
47
Joacim Oedegaard Bjoereng
Norwegia
114.5
91.4
48
Lauri Asikainen
Finlandia
116.0
89.9
49
Davide Bresadola
Włochy
115.0
88.8
50
Joachim Hauer
Norwegia
124.0
88.5
51
Killian Peier
Szwajcaria
104.5
71.5
52
Janne Korhonen
Finlandia
98.5
62.7
53
Olli Muotka
Finlandia
97.5
61.8
54
Anze Lanisek
Słowenia
90.5
55.6
55
Martti Nomme
Estonia
83.0
34.8
56
Andreas Alamommo
Finlandia
83.5
34.2
57
Niko Kytoesaho
Finlandia
81.0
31.9
58
Domen Prevc
Słowenia
139.0
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
137.0
0.0
 
Peter Prevc
Słowenia
134.0
0.0
 
Manuel Fettner
Austria
136.0
0.0
 
Maciej Kot
Polska
135.5
0.0
 
Karl Geiger
Niemcy
110.0
0.0
 
Markus Eisenbichler
Niemcy
140.0
0.0
 
Andreas Kofler
Austria
126.5
0.0
 
Stefan Kraft
Austria
136.5
0.0
 
Vincent Descombes Sevoie
Francja
132.5
0.0
68
Vladimir Zografski
Bułgaria
DNS
DNS
69
Joshua Maurer
Kanada
87.0
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
cedryk
@yki
Oni zwykle maj± dobre pocz±tki sezonu
(26.11.2016, 15:37)
yki
Trójka Amerykanów w I serii.
NieĽle.

Sz koda Jandy i Zografskiego.
(26.11.2016, 15:34)
Nicram
@ssssss
Nie, z pocz±tku było podane że to on skakał a Murańka nie. . .jednakże był to bł±d transmisji ;)
(26.11.2016, 15:30)
ssssss
Ej przecież Zografski skakał co nie?
(26.11.2016, 15:28)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
P¦ Ruka: Kwalifikacje dla Tande, Polacy w komplecie
P¦ Ruka: Kwalifikacje dla Tande, Polacy w komplecie

P¦ Ruka: Kwalifikacje dla Tande, Polacy w komplecie

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Najbliższe zawody
23 lutego 2020 (niedziela)
09:00
CoC Val di Fiemme
10:00
FIS Cup Liberec
10:00
P¦ kobiet Ljubno
11:30
P¦ kobiet Ljubno
28 lutego 2020 (pi±tek)
12:30
P¦ Lahti
odprawa techniczna
14:00
P¦ Lahti
oficjalny trening
16:00
P¦ Lahti
kwalifikacje
17:30
P¦ Lahti
konkurs ind.
29 lutego 2020 (sobota)
09:00
CoC Rena
odprawa techniczna
10:30
CoC Rena
oficjalny trening
11:30
CoC Rena
seria próbna
13:00
CoC Rena
konkurs ind.
15:00
P¦ Lahti
seria próbna
16:00
P¦ Lahti
konkurs druż.
1 marca 2020 (niedziela)
09:00
CoC Rena
seria próbna
10:15
CoC Rena
konkurs ind.
14:00
P¦ Lahti
kwalifikacje
15:30
P¦ Lahti
konkurs ind.
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodz±cych zawodach? SprawdĽ kwoty startowe!
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich