Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2020
Najbliższe zawody
21.11.2020, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Janne Ahonen oraz jego osobisty trener Hannu Lepistö podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. Fiński mistrz będzie teraz trenował bez indywidualnego szkoleniowca.

W ubiegłym tygodniu Lepistö i Ahonen spotkali się i uzgodnili zakończenie współpracy. 70-letni trener zdecydował, że czas na emeryturę.

- Już raz wracałem z emerytury w 2014 roku, kiedy Ahonen i Harri Olli mnie potrzebowali. Z perspektywy czasu łatwo mi mówić, że powinienem raczej trzymać się już z daleka od skoków - przyznał fiński trener.

Lepistö był trenerem narodowym w Finlandii, Austrii, Włoszech i Polsce, póĽniej indywidualnie współpracował z Adamem Małyszem, a ostatnio - z Ahonenem i Ollim. Kiedy Hannu prowadził kadrę Finlandii w latach 1994-1998, osi±gała ona bardzo dobre wyniki w międzynarodowych zawodach.

- Wcze¶niej nie rozmawiałem z Janne przez kilka tygodni, ale moja decyzja nie ma z nim nic wspólnego - dodał 70-letni Fin.

Ostatni sezon był dla fińskich skoczków katastrof±, a Ahonen pojawił się w zawodach tylko na pocz±tku sezonu. W grudniu Lepistö zdradził, że jego podopieczny jest chory, a badania krwi nie s± w stanie wykryć powodu, z powodu którego 39-letni skoczek czuł się tak fatalnie. Pod koniec grudnia Ahonen przyznał, że już wie, co jest powodem jego fatalnego samopoczucia, ale nie chciał tego zdradzić fińskim mediom. Jak się okazało, Ahonen cierpiał na infekcję spowodowan± bakteri± mykoplazma.

- Na pocz±tku nie wiadomo było, czy Janne choruje na grypę, czy na co¶ innego. Diagnostyka zajęła sporo czasu, a on miał w sobie bakterię, która wykańczała go fizycznie. Gdyby nie zachorował, cały poprzedni sezon na pewno wygl±dałby inaczej. Jestem pewien, że Janne mógł mieć kilka fajnych konkursów - zakończył Lepistö.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jaro
Ci±gnięcie kariery przez Ahonena jest dla mnie niezrozumiałe. Lepiej by zrobił, gdyby zacz±ł trenować młodych, bo ostatnio Finlandia jest na poziomie Kazachstanu...
(04.06.2016, 20:10)
suchar
Ile pierogów lepi Hannu?
.
.
.
Lepi sto!
(30.05.2016, 10:23)
hej
Do Eniu
Kazdy wierzy w swoja prawde. A dla Finow nareszcie nastana lepsze czasy. I to cieszy.
(27.05.2016, 13:37)
ENIU
@hej
Niby czemu bo Lepistoe go trenował widziałe¶ sukcesy Hannu?
On Janne trenował w latach 1994-98 (był on trenerem Finów)
Hannu to bardzo dobry był trener
(27.05.2016, 09:05)
jakubek
do ???

to własnie ty chyba skoncz przygode z forum,bo ono jest po to by sie wypowiadac
(26.05.2016, 21:35)
DelPiero
@???
Może ty jednak zakończysz karierę, co? Skoro nic nie rozumiesz. Nigdzie nie pisałem, że chce za niego decydować. Lepiej powiedz mi co w moim komentarzu było nieprawd±. Wskaż choć jedn± rzecz. Niech sobie Janne skacze ile chce. Pytanie czy cieszy go to dalej mimo zajmowania 40 miejsc? Ja nie lubię patrzeć jak moi ulubieńcy tak kiepsko się prezentuj±. Równie przykro mi się ogl±dało jak niegdy¶ jeden z najlepszych obrońców, Cannavaro kopał się po czole graj±c w Realu, a póĽniej na mundialu w 2010.
(26.05.2016, 21:33)
hej
No to juz jasne czemu Ahonen tak zle skakal ...
(26.05.2016, 19:59)
ENIU
Nieminen może co¶ ugra w tym sezonie P¦
(26.05.2016, 19:04)
hej
Aaa to dlatego Ahonen tak kiepsko skakal :))))
(26.05.2016, 18:56)
MrZuo
Lubię Ahonena ale te jego powroty (no dobra tylko ten drugi bo jednak po pierwszym skakał na tyle dobrze że był 2 w TCS i 4 na IO) s± po prostu niepotrzebne - jeżeli lubi skakać to nie widzę jednak żadnego problemu. Tak jak w powrocie Nieminena. Powiedzmy sobie szczerze że skacze fatalnie i nie widzę raczej szans na to by nagle wrócił do mega formy. A gdyby jakim¶ cudem drużyna Ahonen, Olli, Nieminen i Kytosaho by zdobyli br±zowy medal na drużynowych IO lub M¦ w Lahti to bym był szczę¶liwy - to s± jednak marzenia.
(26.05.2016, 18:33)
My¶lnik
@Eniu
Wprawdzie Leicester wygrało Premier League, ale cuda tak często się nie zdarzaj±. Niech sobie robi co chce, jego życie, ale jakby ze skokami skończył, przynajmniej odno¶nie rywalizacji to raczej byłoby lepiej dla niego, bo choróbska go męcz±, a w wywiadach już coraz mniej motywacji widać ...
(26.05.2016, 15:53)
ENIU
Może Janne chce skakać do 2018 roku bo jest IO i chce mieć ten medal ind.
(26.05.2016, 13:55)
???
@DelPiero

Proponuję żeby¶ zakończył przygodę z tym forum.

Niesamowite,ja ki¶ anonim @DelPiero chce decydować za Ahonena kiedy ma kończyć karierę.

Co za bezczelno¶ć.
(26.05.2016, 13:09)
DelPiero
Janne mógłby sobie naprawdę dać spokój. Ja wiem, że on to lubi, że to jego pasja. Ale co jest fajnego w tym gdy zajmuje się miejsca pod koniec stawki? Zwłaszcza gdy kiedy¶ było się najlepszym. Niesamowity zjazd w dół. Niektórzy chyba nie wiedz± kiedy skończyć. Gdy skończył się Ahonen, skończyły się fińskie skoki. A wydawało się, że taka potęga. To w Polsce już jest lepiej. Małysz odszedł, ale polskie skoki nie upadły. Małyszomania nie poszła na marne. Ahonenomania owszem.
(26.05.2016, 12:56)
killersn
Wszystko mozna miec ale najwazniejsze zeby mieć zdrowie. Bez tego nic nie ma sensu...
Trzymam kciuki za Janka!
(26.05.2016, 12:49)
matematyk
Biedny Ahonen :(