Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
20.08.2022, godz. 11:30
Szczyrk HS-107
FIS Cup K

Jedn± z największych niespodzianek w sztabach szkoleniowych polskich kadr na kolejny sezon było oddelegowanie Macieja Maciusiaka do zespołu juniorów. Przyczyny takiego kroku skomentował Apoloniusz Tajner.

Nie da się ukryć, że w minionym sezonie zimowym to podopieczni Maciusiaka spisywali się lepiej niż zawodnicy Łukasza Kruczka. Zdaniem wielu to doprowadziło do kiepskiej atmosfery w reprezentacji; pojawiały się nawet głosy, że Maciusiak ¶wiadomie działa przeciwko Kruczkowi. Okazuje się, że jest w tym ziarno prawdy...

- Kiedy Maciek prowadził kadrę B, osi±gał wyniki na miarę oczekiwań, ale nic ponad to. Poza tym miał zawodników, którzy wcze¶niej przez wiele sezonów trenowali z Łukaszem Kruczkiem (Macieja Kota i Dawida Kubackiego), ale też Andrzeja Stękałę, który przedtem pracował z Robertem Matej± - przypomniał Apoloniusz Tajner w rozmowie dla Eurosport.onet.pl. - Być może za bardzo skupił się na tej swojej grupie i podj±ł rywalizację z kadr± A, która akurat była nieco słabsza. St±d wzi±ł się konflikt wewnętrzny (...). To nie było do rozwi±zania bez tak radykalnych zmian.

Tajner przyznaje, że za obsadę stanowisk trenerów poszczególnych grup odpowiadał Horngacher:

- Jego zdaniem najlepszym rozwi±zaniem było, by kadrę B prowadził Robert Mateja, a kadrę C - Maciej Maciusiak (...). Wszyscy trenerzy zadeklarowali pełn± współpracę i pełne podporz±dkowanie się Stefanowi Horngacherowi - dodał prezes PZN.

Pocz±tkowo mogło się jednak wydawać, że Maciusiak - wcze¶niej typowany na asystenta Horngachera - w ogóle zakończy współpracę z PZN.

- Po pierwszym spotkaniu ze Stefanem Horngacherem, z którym uczestniczyli także Grzegorz Sobczyk, Robert Mateja i Maciej Maciusiak, ten ostatni był bardzo niezadowolony z takiej propozycji. Jeszcze tego samego dnia wieczorem zadzwonił do mnie i zasygnalizował, że chyba zrezygnuje z pracy. Poprosiłem go jednak, by spotkał się z Horngacherem i porozmawiał na ten temat. Do takiego spotkania doszło i obaj wszystko sobie wyja¶nili - zakończył Tajner.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
Gostek
A mam pytanie. A co z tymi zawodami Pucharu ¦wiata w Szczyrku ? Będzie co¶ w końcu, czy też nie ?
(03.06.2016, 20:38)
obywatel
polska jest na dobrym miejscu , ale reszta jest Ľle .
(02.05.2016, 09:41)
Fraczek_20
Mój ranking narodów w skokach narciarskich #2.
1. Norwegia 9504
2. Niemcy 8571
3. Austria 8111 +1
4. Słowenia 7131 -1
5. Polska 5208
6. Japonia 4579
7. Czechy 3278
8. Rosja 1474 +1
9. Szwajcaria 1387 -1
10. Finlandia 1281
11. USA 917
12. Francja 608
13. Kanada 474
14. Korea 449
15. Włochy 404
16. Turcja 249
17. Rumunia 177 +1
18. Kazachstan 161 -1
19. Ukraina 150
20. Wielka Brytania 95 +1
21. Bułgaria 90 -1
22. Estonia 64 +1
23. Holandia 25 -1
24. Chiny 7
25. Szwecja 5
Białoru¶ 5
Słowacja 5
28. Gruzja 1
29. Węgry 1
(02.05.2016, 09:22)
marmi
@obywatel
Nie wiem czy sobie żartujesz czy poważnie pytasz. Je¶li to drugie to możesz o nim przeczytać również na tej stronie w galerii sław.
(02.05.2016, 00:35)
obywatel
kto to jest fijas marmi ???
(01.05.2016, 19:38)
marmi
@aaa
Je¶li przeliczyć punkty Fijasa (który też jak wiadomo jest trenerem) na aktualn± punktację to miałby ich co najmniej 1917, czyli jest trzecim najlepszym polskim skoczkiem w historii P¦. Drugim nieuwzględnionym skoczkiem byłby ¶p. S. Bobak - 707pkt. W jego przypadku nie oddaje to klasy sportowej, bo większo¶ć kariery przypadła na czasy sprzed P¦...
(01.05.2016, 17:05)
mc15011
Je¶li chodzi o Maciusiaka to ja się naprawdę obawiałem, że może zostać nawet trenerem kadry A - ok wykonał dobr± robotę ze skoczkami kadry B w minionym sezonie który już się dawno temu zakończył ale z mojego punktu widzenia to nie jest jeszcze ten czas, żeby tak z marszu obj±ł kadrę A. Dobrze, że Maciusiak będzie trenował juniorów, bo jakby nie patrzeć to niestety ale jest nie najlepiej z polskimi skoczkami je¶li chodzi o rocznik 1998 i młodsi. Mam nadzieję, że juniorzy pod okiem Maciusiaka będ± mieli jakie¶ osi±gnięcia i na M¦J nie będzie totalnej klapy tak jak na ostatnich dwóch mistrzostwach...
(01.05.2016, 11:57)
ENIU
Widać gimbusy które się ¶miej± z Mateji nie wiedz± co on zrobił dla naszych
m.in
5 msc. M¦ Trondheim 1997
Pierwszy Polak który przekroczył 200 m
Miał szanse wygrać konkurs ale presja z nim wygrała
co do trenowania
Maciusiak z kadr± B miał dobre wyniki ale widać Horngacher uznał że powinien trenować juniorów a Mateja który nie miał wyników z Juniorami dostał promocje do Kadry B
Może Maciusiak zrobi co¶ z juniorami żeby polska młodzież
co¶ osi±gnęła
(01.05.2016, 10:10)
aaa
no a to ile pkt P¦ kto zdobył, a więc je¶li Mateja to nielot to co powiedzieć o Toniu :) - 22 pkt.

Małysz13070
Stoch6056
Żyła1756
Kot M.1148
Mateja754
Hul a483
Kubacki446
Skup ień404
Ziobro378
Mur ańka302

(01.05.2016, 08:10)
lzb1963
-MACIUSIAK na 1-go TRENERA... .!
(01.05.2016, 07:48)
Labrador_Retriever
@kikii - znawco skoków, Mateja to taki nielot, że pod względem zdobytych punktów w Pucharze ¦wiata jest wysoko w klasyfikacji wszech czasów polskich skoków :)

Ponadto ciekaw jestem, kto miałby tam być, jak nie Mateja? Je¶li chodzi o Maciusiaka, to przynajmniej nie używaj okre¶lenia "nielot Mateja", bo Maciusiak to mógłby mu co najwyżej narty czy¶cić ;) Chociaż nie ma co się w to bawić, bo kariera zawodnicza nie może być żadnym argumentem za lub przeciw danej kandydaturze na trenera.

A co do samej sytuacji, to mam wrażenie, że głównym problemem jest Maciusiak. Oczywi¶cie s± to informacje szcz±tkowe, ale z nich tak by wypadało. Troszkę chyba za mocny się poczuł, a tymczasem jego rezultaty, jak to powiedział Tajner, były po prostu na miarę oczekiwań. To, że Kruczek sezon zawalił, nie oznacza od razu, iż Maciusiak ze swoimi przyzwoitymi rezultatami jest nie wiadomo kim.
(01.05.2016, 00:58)
Flutter
co ma bycie nielotem do trenowania kadry... to chyba powinien byc plus ze kiedys probowali swoich sil na skoczni, maja wieksze doswiadczenie
(30.04.2016, 21:27)
kikii
no tak już tajner sie wtr±ca w trenerów ,mateja nie lot nie może obj±ć kadry b ,bo by to było dno całkowite.
(30.04.2016, 20:29)
AntyT.
To takie typowe.... jak kto¶ się wybije i jest niepokorny do od razy degradacja