TOTALbet - Kasomania. Loteria promocyjna, codzienne nagrody!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
14.12.2018, godz. 16:00
Notodden HS-100
FIS Cup

Co może zrobić sportowiec, który w uprawianej przez siebie dyscyplinie osiągnął wielkie sukcesy i brakuje mu motywacji? Zmienić dyscyplinę! Tak zrobił Adam Małysz, podobnie może postąpić Martin Fourcade...

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Martin Fourcade to niezwykle ututyłowany sportowiec, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii biathlonu. Pięciokrotny zdobywca Pucharu Świata, szesnastokrotny zdobywca Małej Kryształowej Kuli, dwukrotny mistrz olimpijski, dziesięciokrotny mistrz świata - te osiągnięcia mówią same za siebie.

Nic dziwnego, że sportowiec na takim poziomie musi szukać nowych sposobów motywacji. I znalazł - Francuz spróbuje swoich sił na skoczni narciarskiej.

- Ten pomysł powstał przypadkiem... Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Oslo popatrzyłem na skocznię i powiedziałem do trenera: "jak znudzi mi się biathlon, to pójdę tam i skoczę" - wspomina Fourcade. - Siegfried Mazet stwierdził jednak, że to wcale nie takie głupie, a niektóre elementy treningu skoków mogą przydać się także w biathlonie.

Fourcade przyznaje, że gdy był młodszy - jak wielu narciarzy - dla zabawy próbował swoich sił na małych skoczniach. Ostatecznie skupił się jednak na narciarstwie biegowym, do którego dołączyło później strzelanie z karabinu.

Co prawda Mazet po minionym sezonie zakończył współpracę z francuską reprezentacją, jednak już wiadomo, że treningiem biegowym Fourcade'a i jego kolegów zajmie się Jason Lamy Chappuis - były specjalista od kombinacji norweskiej.

- Z Martinem znamy się od lat, zawsze dobrze nam się rozmawiało - w końcu obaj łączyliśmy biegi z inną dyscypliną sportową (ja ze skokami, on ze strzelaniem). Gdy usłyszałem, że chce jeszcze skakać, byłem w lekkim szoku, ale bardzo się ucieszyłem - mówi były dwuboista.

Fourcade jest świadomy, że światowych skoczni nie zawojuje i nie ma co liczyć na starty w Pucharze Świata - tym bardziej, że biathlon wciąż pozostaje dla niego najważniejszy.

- Skoki będą tylko dodatkiem, który pozwoli mi doskonalić niektóre cechy przydatne w biathlonie - jak umiejętność koncentracji, refleks itp. Jeśli jednak będzie mi nieźle szło, to kto wie - może zdecyduję się na starty w kombinacji norweskiej? To, co stracę na skoczni, odrobiłbym w biegu - zastanawia się biathlonista, zaprzeczając jednocześnie pogłoskom, że miałby zwiększać swoje szanse strzelając do rywali.

Na razie Fourcade nie ma w planach startów w zawodach, a jedynie treningi na mniejszych obiektach - o ewentualnej walce z innymi zadecydują letnie próby na skoczniach.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
1
ha ha ha
(20.04.2017, 13:41)
gaga
Do pucharu świata dajcie
(01.04.2016, 21:00)
marmi
No fajne, ale z tymi pogłoskami o strzelaniu do rywali to przesadziliście :D
(01.04.2016, 17:47)
michał n
wieże w to naprawdę(1 kwietnia)
(01.04.2016, 17:02)
michał n
1 kwietnia :P
(01.04.2016, 17:01)
michał n
yyy.... 1 kwietnia
(01.04.2016, 16:16)
tomek44
A Peter Prevc został Kombinatorem Norweskim xD
(01.04.2016, 15:43)
254
P. A.
(01.04.2016, 15:17)
Polonus
To nie będzie tak, że Fourcade zmieni dyscyplinę. Na odnoszenie sukcesów w skokach jest już za stary.
ma natomiast fory w FIS. Podobno, specjalnie pod niego, na IO w Korei ma ją być rozegrane zawody w strzelaniu podczas skoku na skoczni normalnej.
Klasyfikowani będą zawodnicy, którzy oddadzą strzał w powietrzu bądź po wylądowaniu, ale przed przekroczeniem wyznaczonej linii, która obecnie służy do uznania skoku za niepodparty.
każdy skoczek-strzelec będzie musiał oddać 5 prób, bo każdy ma, tak jak w biathlonie, pięć tarcz strzeleckich.
(01.04.2016, 14:51)
Fanka
W kwestii kombinacji norweskiej: od sezonu 2016/2017 będą rozgrywane również zawody kobiet w tej dyscyplinie. Będą to każdorazowo zawody drużynowe, w każdej drużynie będzie startowała jedna biegaczka i jedna skoczkini. Wyniki będą obliczane na podstawie uzyskanych przez każdą zawodniczkę rezultatów, a później sumowane. W FIS-Cupie każdy kraj będzie mógł wystawić 4 pary, w PK - trzy, w PŚ - dwie.
(01.04.2016, 14:22)
HKS
@PN
Pionierem? W XXI wieku jest kombinator który przeszedł do biathlonu, a w przeszłości pewnie takich przypadków bywało więcej.
(01.04.2016, 14:02)
mc15011
A ja słyszałem, że Andreas Wellinger przeszedł do kombinacji norweskiej... :P
(01.04.2016, 13:35)
adidas2013
Witam
a jutro sprostowanie
prima aprilis
(01.04.2016, 12:32)
adidas2013
Witam
a jutro sprostowanie
prima aprilis
(01.04.2016, 12:31)
Janeman
Dobry żart prima aprilisowy powinien być na tyle prawdopodobny , żeby dało się w niego uwierzyć. Ten jest słaby.
(01.04.2016, 10:58)

@Glon
Ja słyszałem, że Horngacher zrezygnował
z trenowania Polaków.
(01.04.2016, 10:54)
Dawid123456
Skoro już na siłę próbuje się być zabawnym, to niech chociaż dowcip zawiera jakieś pozory logiki.

Zresztą po co w ogóle żartować, skoro i tak wszyscy się tego spodziewają?
(01.04.2016, 10:42)
kzez1986
To chyba pryma aprilis. Przecież przyszli skoczkowie od małego trenują, najpierw na małych skoczniach, potem krok po kroku na coraz większych. Nie wydaje mi się aby dorosły człowiek, który nigdy nie trenował skoków w przeszłości mógł od tak po prostu zacząć skakać i to na dużej skoczni w Oslo, do jakiej nawiązuje zawodnik.
(01.04.2016, 10:29)
Glon
Słyszeliście, że redaktor Mysiak odchodzi? Ma współpracować z Horngacherem. W końcu ma ogromną wiedzę o skokach.
(01.04.2016, 10:28)
fart93
prima aprilis :)))
(01.04.2016, 10:14)
sport_owiec
Widzę, że pierwszy Prima Aprilisowy żart się już pojawił ;)
(01.04.2016, 10:13)
PN
Może stanie się pionierem zimowego trójboju: strzelanie, biegi, skoki? :)
(01.04.2016, 10:05)
jacob1998
PRIMA APRILIS