Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Niekorzystne prognozy pogody dla Titisee-Neustadt sprawdziły się - silny wiatr doprowadził do odwołania najpierw kwalifikacji, a następnie także konkursu.

Pocz±tkowo kwalifikacje miały rozpocz±ć się o godzinie 12:00, jednak sędziowie szybko przesunęli ich start na 12:30. Podczas kolejnej narady zapadła decyzja o całkowitym odwołaniu serii eliminacyjnej.

Konkurs z udziałem wszystkich sze¶ćdziesięciu zawodników był zaplanowany na 13:45, jednak przesuwano go na 14:15 i 14:45. Jeszcze w trakcie oczekiwania ekipy spakowały się, a skoczkowie udali się do bufetu; jednak dopiero po dłuższym czasie zawody zostały oficjalnie odwołane.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Napisałem, że raczej nie widzę szans, ale jednak sprytnym manewrem z tego wybrnęli. Zarobić na tym nie zarobi±, ale skoki i tak by się odbywały więc dobrze, że tak to załatwili :)
No i jak to się teraz ma do teorii spiskowych lansowanych przez niektórych...
PS. Akurat mam urlop od ¶rody więc je¶li będzie w TV to wszystkie konkursy będę mógł obejrzeć :)
(15.03.2016, 00:37)
mc15011
Czyli będ± 3 konkursy indywidualne plus drużynówka na mamucie.
(14.03.2016, 18:21)
mc15011
@marmi

Nie da się? A wła¶nie, że DA SIĘ!!!
Dzisiaj poszła informacja, że organizatorzy w Planicy zrobili tak, że konkurs czwartkowy o 10 będzie potraktowany też jako quale do pi±tkowego konkursu - a przed konkursem oczywi¶cie jedna seria treningowa. Organizatorzy robi± wszystko żeby Prevc pobił te 3 rekordy - i będzie miał dodatkow± szansę.
(14.03.2016, 18:20)

Mam nadzieję, że Domen zawita w weekend do Oberstdorfu i wygra Alpen Cup. Traci 68 pkt.
(14.03.2016, 16:16)
Barbara Łukasz
Odwołanych zawodów nikt nie lubi-ale taki jest ten wspaniały sport.Szkoda,że wiatr niweczy ciężk± pracę organizatorów.Ja już czekam na Planicę.Na nienaganne loty Jurija i na moment,w którym Peter podniesie do góry kryształow± kulę.Tylko,że Planica,to koniec ery najlepszego szkoleniowca jakiego mamy.Łukaszu...Nie odchodĽ..Bez Ciebie wszystko się rozleci,a mamy takich utalentowsnych chłopców....
(13.03.2016, 21:23)
sebinweb
Halo, mala prosba do redaktorow tej fajnej strony. Macie juz dosc duza liste z rekordami. Moze dodalibyscie jeszcze kto w ktorym sezonie nagromadzil najwiecej punktow w pucharze swiata?!
Pewnie na wiki tez sie znajdzie, ale jak juz tutaj macie prawie wszystkie najwazniejsze statystyki i rekordy, to byloby fajnie. :)
(13.03.2016, 19:51)
sebinweb
Nikt nie jest "bogiem" kazdy kiedys przegrywa i jest slybszy, ale powinno byc przynajmniej fair dla wszystkich!
(13.03.2016, 19:38)

Jakby Preuc był taki rewelacyjny jak twierdzi około 90% użytkowników strony to w poprzednim periodzie pobiłby wszystkie rekordy.
(13.03.2016, 18:02)
sebinweb
Tak bzyk. Sport bylby fajny gdyby wszyscy uwazali go tylko za sport, a nie byl uzywany do tego zeby jedni pokazywali wyzszosc nad innymi, i gdyby wszyscy traktowani byli tak samo. Tutaj nie chodzi o narazanie zawodnikow na niebezbieczenstwo, nikt nie twierdzi zeby przeprowadzac skoki w zlych warunkach!!!
Dlaczego wiec nie mozna przeprowadzic doatkowego konkursu w planicy? Nawet nikt nie poddal tej mysli. W wisle tez juz wypadl i na poczatku sezonu tez.
Dlatego wlasnie bo tylko to sie liczy. Kto wygral ile medali, kto wygral ile konkursow. Dlatego sa przepisy, tylko dla kogo. Moga zmieniac belki, a jak jest silny wiatr z tylu to wcale nie ida do gory, ze nawet niemiecki komentator sam sie dziwil, tak jak wczoral w pierwszej serii norwedzy mieli - 16 do -22 wiatr a hayböck +3,8 i go sposcili, jak to moze byc? Prevc mial sczescie ze jeszcze tyle skoczyl. To jest skandal. A wiatr sie juz zmienil zanim mu dali zielone, bo niemiecki kommentator z eurosport sam muwil ze go chyba teraz nie spuszcza, a jednak. To samo zrobili juz w ty roku w pierwszym konkursie turnieju 4 skoczni!
To tak samo jak wtedy Adam skoczyl wspanialomyslnie przed Morgensternem gdy tem mial zepsuty kombinezon. A Morgenstern poten wygral. Kilka konkursow pozniej Schlierenzauer tez mial zepsuty kombinezon ale to norweg byl drugi i zlozyl reklamacje, no i Schlieriego zdyskwalifikowali.
Dlaczego nie zdyskwalifikowali automatycznie Morgensterna ? (BO Austriak i bizness wazniejszy!)
Problem w tym ze wszyscy wszystko robia zeby wygrac, manipulacje kombinezonor, lackier na koszulkach itd. a w gremiach siedza tylko ludzie z zachodu ktorzy decyduja. I wlasnie dlatego srednio wszyscy z polski, rosji, slowenii i czech dostaja SREDNIO 1 do 1,5 punktow mniej niz niemcy, austriacy, norwedzy czy japonczycy, skaczac na ta sama odleglosc co ci i w takim samym stylu. Wyjatki to tylko prewc, stoch albo kiedys adam, ale tez tylko wtedy jak mieli forme.
Gdyby amann dostawal 14 lat temu 16-tki jak teraz to adam by juz 2002 byl mistrzem olimpijskim. I dlatego tez to pisze.
Niestety na sporcie sie nie konczy to samo jest w bisnesie, polityce i tym podobne.
Wlasnie dlatego sie WKURZAM bo wszyscy na to patza i to
akceptuja i nikt nawet pary z geby nie pusci !
Pozdrawiam :)
(13.03.2016, 16:04)
marmi
Raczej nie widzę szans na 3 konkursy w Planicy, bo musiałby pierwszy być w czwartek i to raczej zamiast kwalifikacji. Termin bardzo niedogodny dla kibiców, za póĽno już też raczej na sprzedaż biletów czy praw transmisyjnych. Ze względów choćby organizacyjnych nie jest też możliwe rozegranie dodatkowego konkursu gdzie indziej. Zauważcie, że konkurs pi±tkowy jest o godzinie takiej aby możliwie wielu kibiców mogło przyj¶ć b±dĽ ogl±dać transmisję pomimo, że ryzykuje się złymi warunkami wietrznymi (jak wiadomo najczę¶ciej po południu wiatr się tam wzmaga). Taki kompromis. Owszem, kiedy¶ były 3 konkursy indywidualne ale czy była wówczas również drużynówka, co oznaczałoby konkursy od czwartku do niedzieli? Nie chce mi się sprawdzać ale bardzo w to w±tpię.
Musieliby zmienić drużynówkę na indywidualny a nikt nie będzie tego robił aby Prevc miał lepsze szanse na pobicie rekordów...
Spotkałem się już z różnymi teoriami spiskowymi, sam jestem zwolennikiem niektórych, ale pisanie o zmowie decydentów przeciwko Prevcowi to już jest delikatnie pisz±c przesada.
(13.03.2016, 15:51)

Akurat P.Preuc pobije wszystkie 3 rekordy (niestety). A wła¶nie sezon skończył Domen.
(13.03.2016, 15:41)
Bartt
Może zrobi± w Planicy 3 konkursy:)
(13.03.2016, 15:38)
mc15011
@PN

Nie we wszystkich przypadkach. W kilku konkursach w tym sezonie Prevc przegrał z wiatrem, sędziami i organizatorami, a nie przez słabsz± dyspozycję dnia.
(13.03.2016, 15:32)
bzyyyyk
@sebinweb

Doprawdy podejrzewam, że nikt z decydentów się nie przejmuje rekordami, o których mowa. Bardzo prawdopodobne, że nawet nie maj± pojęcia o takiej sytuacji, że co¶ jest do pobicia, a gdyby się dowiedzieli, to może by się ledwie u¶miechnęli, poszli na obiad i o wszystkim zapomnieli po 15 minutach. Te rekordy to w sumie drobnostka wobec zagrożenia zdrowia zawodników. A jednocze¶nie to s± ludzie, którzy wykonuj± swoj± robotę, może i wielbiciele skoków, a więc i kibice przy okazji - ale patrzenie na rekordy to dla wielu ludzi dziecinada (choć ja sam lubię statystyki, rekordy, klasyfikacje). Nie patrz na ¶wiat tak jakby wszyscy inni mieli tę sam± perspektywę, co Ty, te same emocje, te same nadzieje.
(13.03.2016, 15:09)
sebinweb
No i w koncu zalatwia Prevca, bo przeciez jakwis tam slowianin nie moze pobic im wszystkich rekordow. Co tam w Planicy bedzie dokladnie to samo!!!
A le zeby te konkursy przeprowadzic w innym terminie, tego juz przeciez nawet nikt nie bierze pod uwage. Ale gdyby tak Freund albo Amman albo Schlierenzauer musieli jeszcze raz wygrac, to wtedy znalazl by sie nowy termin.
A przecie kiedys juz byly 3 konkursy w planicy jak Adam wygral !!!
Prevc juz przeciez za duzo wygral, to jeszcze rekordow mu sie zachciewa ?!!!
(13.03.2016, 14:49)
PN
@mc15011
Akurat dwaj panowie o których mówisz nie maj± żadnego wpływu na to czy Prevc pobije jakie¶ rekordy w tym sezonie. Jeżeli już to raczej na odwrót- gdyby od razu odwoływano konkursy, to pewnie na chwilę obecn± brakowałoby mu jeszcze więcej do rekordu. Tak więc, je¶li jeste¶ sympatykiem Prevca, powiniene¶ im raczej podziękować.
(13.03.2016, 14:42)
mc15011
@AraeQ

Czekaj - dobrze mówisz. Ma przecież jeszcze dwa konkursy, żeby minimum raz wygrać i w dwóch konkursach być na podium. A rekord punktów będzie bez problemu poprawiony.

@Rex

Nie dopatrzyłem się ilo¶ci miejsc na podium w sezonie. Prevc ma ich na razie 19, a przecież jeszcze mamy dwa konkursy na mamucie - także mój bł±d - jeszcze ma szansę.
(13.03.2016, 14:34)
marmi
Wystarczy, że Prevc raz wygra a drugi będzie na podium to pobije tym samym 3 rekordy sezonu Schlierenzauera: zwycięstw, podiów i punktów. Jakiego jeszcze rekordu nie może już tej zimy poprawić?
(13.03.2016, 14:32)
AraeQ
Raz wygra w Planicy i raz drugi i pobije rekordy Schlieriego :D.
(13.03.2016, 14:27)
Glon
Szkoda, że odwołali... Prevc i Kasai musz± poczekać
(13.03.2016, 14:24)
fabi
@mc15011 zgadzam się z tob±
(13.03.2016, 14:22)
Rex
@mc15011
jakiego rekordu prevc nie pobije
(13.03.2016, 14:20)
mc15011
Nie będę komentował co robi± ci dwaj "panowie" - prawda jest taka, że w P¦ w skokach nie ma człowieka typu Urlich Wehling, który by się nie cackał i nie robił przełożeń i narad jury tylko od razu odwołałby konkurs. Takiego człowieka typu Wehling potrzeba - a tym dwóm panom już 9 lat temu podziękowałem. A jak kto¶ twierdzi, że ci dwaj (nazwisk nie wypowiem bo mi tutaj nie wolno) maj± bardzo wysok± opinię ze strony FIS to wpierw by się zastanowił co mówi, a potem strzelił sobie kulk± w łeb - taka prawda. Dlatego niestety ale Peter Prevc jednego rekordu na pewno nie poprawi... natomiast Kasai jak nie dzisiaj to w Planicy będzie miał swój jubileusz. To tyle co mam do powiedzenia na ten temat.
(13.03.2016, 14:09)
kzez1986
O 14:25 ostateczne spotkanie jury i ostateczna decyzja. Pewnie o odwołaniu, bo nie zanosi się na poprawę.
(13.03.2016, 13:59)
@Qtaz
Żon± na przykład :D Aczkolwie jakby trafiło na loteriadę byłoby fajnie poogl±dać ;D
(13.03.2016, 13:37)
MrZuo
Może to i lepiej że Kasai będzie 500 konkurs obchodził w Planicy? Może mu się poszczę¶ci i nowy rekord Japoni zrobi :D. A co do konkursu to ten sezon jest masakryczny pod względem odwoływania ale musiał taki sezon nadej¶ć bo ostatnie były lekkie pod tym względem.
(13.03.2016, 13:32)
Qtaz
To nie przekładajcie tylko odwołajcie bo człowiek czeka, a może się czym¶ innym zaj±ć
(13.03.2016, 13:31)
Impuls
Ten sezon również organizacyjnie do ... Co chwile odwołany, kiedy wy wiatrochrony postawicie?
(13.03.2016, 13:18)
Yokichi
straszne.
(13.03.2016, 12:54)
mc15011
No to po rekordzie...
(13.03.2016, 12:45)

Czemu te wiatr zawsze musi przeszkadzać.
(13.03.2016, 12:44)
KondzikS
No i Kasai się nie doczeka :D