Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

27 lutego był pechowym dniem dla Adama Małysza. Jak wiemy, podczas piątkowego treningu w amerykańskim Salt Lake City, Polak po skoku na odległość 115,5 metra upadł, uderzając głową o twardy zeskok. Małysz na kilkadziesiąt sekund stracił przytomność i z rozciętym nosem oraz łukiem brwiowym trafił do szpitala. Z napływających ciągle nowych informacji dowiadywaliśmy się, że nasz najlepszy skoczek doznał wstrząśnienia mózgu, co wykluczało go ze startów w Ameryce.

Wszystko to odbyło się pod nieobecność pierwszego trenera - Apoloniusza Tajnera, który po raz pierwszy w tym sezonie nie towarzyszył naszym zawodnikom podczas konkursów Pucharu Świata. "Polo" upadek swojego podopiecznego oglądał w telewizji. Jak twierdzi nasz szkoleniowiec, Adam miał dużo szczęścia, bo pozornie niewinnie wyglądający upadek mógł skonczyć się tragicznie. "Normalny człowiek by tego nie przeżył" - stwierdza Tajner. O sile upadku może świadczyć rozbity kask Małysza. "To solidny sprzęt i nie pęka od byle czego" - dodał.

Lekarz polskiej reprezentacji skoczków narciarskich, doktor Stanisław Ptak tak skomentował upadek Małysza: "To, że Adaś leżał bez przytomności kilkanaście sekund, to nie do końca prawda. Rozmawiałem z trenerem Tajnerem i wiem, że zawodnik nie miał świadomości przez kilka minut" – ujawnił jako pierwszy dr Ptak.

Jutro Adama czeka ciężka podróż samolotem do kraju. PZN za pośrednictwem Konsulatu RP zapewnił dla naszego najlepszego skoczka bilety lotnicze pierwszej klasy, dlatego będzie mu łatwiej wytrzymać trudy blisko 20-godzinnej podróży.

Cały czas nurtuje nas pytanie, czy Małysz poleci do Lahti. Jutro zostanie podjęta decyzja w tej sprawie - jednak na 99% nie zobaczymy go tam, gdzie w 2001 roku wywalczył dwa medale mistrzostw świata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
mmm_krakow
@Emu - trenował, z tego co mi wiadomo, od pewnego czasu trenuje razem z kadrą, a nie "solo" :)
(03.03.2004)
pat i kot,kot i pat,razem są od wielu lat :-)
Ojeju...biedny Adam! Trzymajmy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia!
(02.03.2004)
Karaluch
Adam zrobił co do niego należało dajmy mu spokoj niech morgersternowi da wygrac następne zawody
(02.03.2004)
nie
co to znaczy przyjąć upadek?
(02.03.2004)
leczyc pola
mam dosc tego tajnera
"normalny człowiek by tego nie przeżył"
czyli małysz tajner jest nienormalny:))
tajner jest nienormalny
(02.03.2004)
mb
Redakcjo - moglibyście zmienić zdjęcie Tajnera na takie na którym się nie uśmiecha. To pewien zgrzyt w stosunku do treści i tytułu wiadomości.
(02.03.2004)
mb
Najbardziej martwi mnie, ze Małysz przy tak niewielkim potknięciu tak silnie głową, ża aż kask rozbił. Żadnej odruchowej czy wyćwiczonej próby amortyzacji upadku. To wyglądało zupełnie jakby strcił przytomność na chwile przed upadkiem i właśnie dlatego się przewrócił.
(02.03.2004)
Emu
@ mmm_krakow - Goldi też trenuje poza kadrą, a skacze na porządnym poziomie...
Mam ochotę złapać się za głowę, kiedy czytam gdziekolwiek sugestie, żeby Małysz wystartował w Lahti. Tydzień po wstrząsie mózgu!... takiemu, który ma tego rodzaju pomysły, też coś się musiało kiedyś stać :|. Albo po prostu nie liczy się zdrowie Miszcza, tylko punkciki dla Polski. :/
(02.03.2004)
mmm_krakow
@kibic:
Tyle że Risto wywalił się w pierwszej serii konkursu, a potem startował w drugiej serii z rozbitym nosem (skok był na tyle długi, że awansował do drugiej serii). Potem startował w następnych konkursach, zamiast się wyleczyć.
A to, że teraz szlifuje bulę jest efektem tego, że trenuje poza kadrą.
(02.03.2004)
kibic
myślę ze po tym upadku mistrz się nie podniesie tak jak Morgenshtern i Amman gdyz oni byli mlodzi w wieku juniorskim.Pamiętam gdy juz doswiadczony fin. Risto Jussilainen upadl i do dzis nie moze wrócic nawet do przeciętnego skakania ale oczywiscie życzęMalyszowi jak ńajlepiej
(02.03.2004)
aszka
szkoda ze adasia nie bedzie w lahti ale no mam chociaz nadzieje ze rutkowski pojedzie bo jesli nie to cala nasza kadra sie zblazni!!!
(02.03.2004)
betin
adam wracaj do zdrowia ;-)
(02.03.2004)
Skok-fanka
Ludzie!!! Adasia trzeba kochać niezważając na to czy lata daleko, blisko czy fatalnie!!!
Tak skromnej gwiazdy sportu ze świecą szukać!
Cieszmy sie z tego co mamy! Jak się czyta gazety to az sie płakać chce. Te nagłówki typu: król leży itp. matko czy oni pogłupieli?! Tyle dla nas zrobił! Tyle chwil zwycięstw które przezyliśmy! MIEJCIE TO NA UWADZE!!!
(02.03.2004)
mb
Lepiej żeby juz sobie w tym sezonie odpoczął.
(02.03.2004)
smith
W LGP Adam skasuje wszystkich!!!
Więc aby do lata ADAM!!!
(01.03.2004)
_Kirara_
Szkoda, że Małysza w Lahti nie bedzie, ale mam nadzieje, że szybko powróci do zdrowia i do dobrej formy
(01.03.2004)
abc
gdybym wcześniej nie czytał w innych źródłach pewnie bym uwierzył. Przecieram oczy i nie wierzę, że aż tak można pomieszać i poplątać.
Powodzenia
(01.03.2004)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Normalny człowiek by tego nie przeżył
Normalny człowiek by tego nie przeżył

Normalny człowiek by tego nie przeżył

Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich