Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Mieli¶my już w tym sezonie zawody w zastępstwie za odwołane konkursy. Czas na kolejny taki manewr - jutro w Kuopio ma odbyć się drużynówka za wczorajsz± rywalizację w Lahti.

Organizatorzy zawodów Pucharu ¦wiata w Kuopio szybko wyrazili chęć przeprowadzenia drużynowego konkursu Pucharu ¦wiata w zamian za sobotnie zawody w Lahti, odwołane z powodu silnego wiatru. W poniedziałek i tak skoczkowie mieli startować na Puijo, wprowadzono jedynie pewne zmiany w programie rywalizacji.

Według obecnego harmonogramu skoczkowie pojawi± się na Puijo o 14:30 - wtedy rozpocznie się oficjalny trening. Po jego zakończeniu przyst±pi± do kwalifikacji do wtorkowego konkursu, natomiast o 17:15 rozpocznie się konkurs drużynowy.

Problem polega na tym, że prognozy na jutro nie s± optymistyczne - synoptycy zapowiadaj± wiatr o sile 4-5 m/s (w porywach do 9-10 m/s). Z czasem podmuchy maj± jednak być coraz słabsze - możliwe więc, że zawody uda się przeprowadzić.

Puchar ¦wiata Kuopio
 
22 lutego 2016 (poniedziałek)
12:00
odprawa techniczna
14:30
oficjalny trening
15:45
kwalifikacje
17:15
konkurs drużynowy
 
23 lutego 2016 (wtorek)
18:00
seria próbna
19:00
konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze

Geiger się teraz doczeka drużynnówki?
(22.02.2016, 08:47)
korus
@DragonL
Niby na jutro złe prognozy, więc może... drużynówka na normalnej? xD To już byłaby niezła komedia, bo szanse na podium spokojnie mieliby Japończycy czy Czesi.

Co do Słoweńców, z nimi bywa przeróżnie, też mam ich wysoko, ale równie dobrze z Domenem i Laniskiem jak i z Tepesem i Kranjcem mogłyby być wpadki. Problem polega jednak na tym, że o ile Tepes i Kranjec mog± skoczyć dobrze, tak Hvala teraz chyba pewnego poziomu nie przeskoczy.
(22.02.2016, 01:27)
iza
dzi¶ drużynówka Niemcy Norwegia Polska
(22.02.2016, 01:09)
kasztelan
ja na Kuopio dałem Hayboecka na pierwsze miejsce - wóz albo przewóz
(22.02.2016, 00:16)
Pawmak
W±tpię, chociaż loteria to loteria. 3 lata temu wła¶nie w Lahti w druż. wydawało mi się, że będzie bardzo zle, a miałem komplet punktów...
(22.02.2016, 00:02)
Andrzej1985
@Pawmak
A ty zrzędzisz. A jutro na podium w typowaniu.
(21.02.2016, 23:53)
Pawmak
Bywało tak, że dokładano konkursy i było bez mnożnika i było sprawiedliwie. Przez prawie cał± dobę to już szczególnie jest czas na dowiedzenie się, zwłaszcza że typerzy i tak by tu zajrzeli sprawdzić dzisiejsze wyniki...

A ja to się cieszyłem, że w Lahti odwołali, a jednak te słabe typy nie przepadły (a rozważałem lepsze) :P No ale to i tak loteria.
(21.02.2016, 23:00)
Stinger
kamil45642 -

Ale dlaczego? Przecież na pewno każdy typował Słowenię wysoko także wszyscy strac± na punktach, je¶li redakcja tego konkursu nie weĽmie pod uwagę to też wszyscy trac±, a je¶li typujemy od nowa to też tracimy szanse na punkty x2 także każda możliwo¶ć to strata ale co ważne strata wszystkich.
Ci co chc± mog± zmieniać, jest taka możliwo¶ć.
(21.02.2016, 22:59)
mcvx
Ciekawe jak Polacy się zaprezentuj±
(21.02.2016, 22:57)
mc15011
Słyszeli¶cie newsa, że Kamil w końcu odpu¶ci zawody? Chodzi oczywi¶cie o Kazachstan.
(21.02.2016, 22:55)
kamil45642
No to mogli całkowicie odpu¶cić ten konkurs i nie brać go pod uwage w typerze. Moim zdaniem takie rozwi±zanie byłoby najlepsze, ponieważ nie można brać typów z innego konkursu. Mało kto w tym momęcie typował by tak samo jak w Lahti.
(21.02.2016, 22:48)
Ads
Redakcja dobrze zrobiła. Sporo osób może jeszcze nie wiedzieć, że jutro konkurs.
(21.02.2016, 22:36)
DragonL
kamil45642, Pawmak
Dokładnie o to chodzi, Słowenia zostaje pozbawiona praktycznie szansy walki o podium. Gdybym typowal dzisiaj typowałbym inaczej. Rozumiem jednak redakcję. Gdyby było nowe typowanie nie wszyscy by zd±żyli, chociaz pewnie Ci licz±cy się w typerze tak. No cóż będzie mała wtopa.
(21.02.2016, 22:29)
Łukasz94
@kamil45642

Tepes z Kranjcem też mog± wyskoczyć (zwłaszcza ten pierwszy). Domen Prevc jest bardzo nierównym zawodnikiem, co nie dziwi (w końcu to jeszcze młokos). Zdarza mu się odpalić, ale miewał też słabe starty.
(21.02.2016, 22:29)
kamil45642
@Łukasz94

Składy prawie się nie zmnieni± twoim zdaniem, a Słowenia traci Domena Prevca i Anze Laniska którzy jad± na M¦J wiec w walce o podium nie maj± praktycznie szans...
(21.02.2016, 22:18)
Pawmak
@ Łukasz94
Z CoC nie dolec±, ale gdzie indziej polec±... Aż tak się nie przejmuję (chociaż wiem, że komplet jest niemożliwy, ale tak byłoby pewnie i w Lahti :P), ale zwracam uwagę, że rozwi±zanie jest do¶ć kuriozalne, jeszcze tak nie było.
(21.02.2016, 22:17)
PN
Chyba nieczęsto zdarza się że dzień po dniu s± konkursy w dwóch różnych miastach? Wiem że kiedy¶ miał być taki maraton w przypadku Zakopanego i Wisły, ale nie pamiętam czy wtedy doszło to do skutku.
Daliby tym skoczkom trochę odetchn±ć...
(21.02.2016, 21:52)
Łukasz94
Inne składy ? Ludzie kochani, sorry, ale do jutra do południa nikt nie doleci z kontynentala w USA do Kuopio na ewentualne zastępstwo... Większo¶ć ekip wystawi ten sam skład. Wyj±tki mog± być nieliczne. Bardzo dobre rozwi±zanie sprawy z typerem , niech licz± się sobotnie typy. Poza tym niektórzy tak się spinaj± o typera jakby tam były miliony do wygrania :) Więcej luzu :) To tylko zabawa ;)
(21.02.2016, 21:44)
Stinger
Ja z typerem będzie?
Od nowa typujemy czy typy z Lahti się licz±?
Chciałbym szybk± odpowiedĽ bo jutro mogę nie mieć możliwo¶ci zatypowania.
(21.02.2016, 21:09)
Labrador_Retriever
@sjk - już nie przeginaj, przy 53 to może faktycznie jest komicznie, ale przy 63? Wszystko ma swoje granice.
(21.02.2016, 21:02)
sjk
Czyli Finowie trac± możliwo¶ć wystawienia krajówki?
Czyli 69-6=63
Komiczne kwalifikacje po co je rozgrywać, dla tak żenuj±co niskiej obsady?
(21.02.2016, 20:53)
mc15011
@krysiek636

Była drużynówka na Puijo ale bardzo dawno temu. Dokładniej w sezonie 2000/2001.
(21.02.2016, 19:47)
krysiek636
Ciekawe, bo chyba nie było jeszcze drużynówki na Puijo, b±dĽ ja nie pamiętam. Mniejsza z tym, mam nadzieje, że ta rewolucja kalendarzowa(turniej nordycki w lutym) to tylko chwilowy eskperyment.
(21.02.2016, 19:40)
kamil45642
Jakie¶ nieporozumienie, dlaczego ten konkurs jest umieszczony w typerze z tymi samymi typami co obstawiali¶my w Lahti. Przecież to jest inna skocznia, a to że s± to zawody za te odwołane to nic ich razem nie ł±czy i każdy mógłby je obstawić inaczej.
(21.02.2016, 19:32)
ENIU
@kzez1986
Pewnie tylko Eurosport
(21.02.2016, 19:01)
Pawmak
Ale nie wszystkie, a różnica może być zasadnicza... A konkurs za jaki¶ inny to się rozgrywa często i po wielu tygodniach. A mnożnik i tak będzie taki sam dla wszystkich.
(21.02.2016, 18:47)
kzez1986
Wiadomo kto będzie transmitował ten dodatkowy konkurs?
(21.02.2016, 18:47)
mcvz
Większo¶ć składów będzie ta sama. Przynajmniej jest x2. A wg FIS jest to konkurs za Lahti, więc ok.
(21.02.2016, 18:46)
Pawmak
Ale żeby w typerze były na ten konkurs typy na inne miasto i z innymi domniemanymi składami? Jakby wypaczenie...