Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Niekorzystne prognozy pogody dla Lahti sprawdziły się. Już po niespełna godzinie od planowego rozpoczęcia konkursu zawody zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru...

Prognozy pogody na czas trwania konkursu zapowiadały wiatr o sile ok. 5-6 m/s z porywami do nawet 10-12 m/s. To od kilku dni stawiało dzisiejsze i jutrzejsze zawody pod znakiem zapytania.

Zapowiedzi meteorologów sprawdziły się - w Lahti mocno wieje, czego efektem było najpierw odwołanie serii próbnej, a następnie konkursu drużynowego.

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
kzez1986
W Wi¶le nie trzeba by było wystawiać tych samych co w Lahti.
(20.02.2016, 22:58)
mc15011
Dokładnie. Tyle tylko, że potrzeba nowych ludzi w P¦ w skokach męskich. Bo tutaj nie zmieniło się nic od 21 lat (o ile mnie pamięć nie myli). Zreszt± takich ludzi jak Ulrich Wehling to normalnie brakuje - on by się nie cackał i nie przeci±gał struny tak jak te dwa bandziory, które robi± co chc± tylko natychmiast odwołał konkurs. No ale jego już nie ma bo sam zrezygnował, gdyż przez wiele lat był dyrektorem P¦ ale w kombinacji norweskiej.

@Ads

I co by zmieniło? Bardzo niewiele. Bo wiatr non stop przekraczał dopuszczalny korytarz, także nie byłoby szans na rozegranie konkursu nawet na normalnej skoczni.
(20.02.2016, 22:58)
wkurzony kibic
Następnym razem odwołujcie konkurs w ci±gu 5 minut a nie w ci±gu 120 minut!
(20.02.2016, 22:47)
wkurzony
NASTĘPNYM RAZEM ODWOŁUJCIE KONKUR NATYCHMIAST, A NIE PO DWÓCH GODZINACH!
(20.02.2016, 22:46)
DragonL
Eniu
przykro to stwierdzić, bo ogólnię Kot ma dobre opinie i wiele widzi, ale zapomniał, że sporo lat temu zmieniło się politycznie i Czechosłowacji już nie ma, zreszt± powiedział to nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni;)
(20.02.2016, 22:29)
mcnw
Co¶ nie mamy szczę¶cia do warunków
(20.02.2016, 22:08)
146
żenuj±ca jest ta gra na zwłokę w obliczu zobowi±zań reklamowych - powinni wysyłać umówiony znak/sygnał - kiedy faktycznie jest się nad czym naradzać,a kiedy chodzi o przedłużenie transmisji celem upchania wszystkich zakontraktowanych reklam.

dzi¶ nawet nie ¶ledziłem - zajrzałem raz - nie skacz± - wieje - po temacie, można lukn±ć snookera, ale jak kto¶ nie zna tych sztuczek, mógł sobie zepsuć popołudnie.
(20.02.2016, 22:08)
Ads
Może powinni przenie¶ć na mniejsz± skocznie? Byłaby szansa na skoki
(20.02.2016, 21:58)
wisla
Ale to pierwsze miejsce w Wisle zajeli Kubacki Kot Zyla I Stoch a nie obecny sklad przewidziany na Lahti.
(20.02.2016, 19:41)
kzez1986
A po co zamieniać na indywidualny? To w Wi¶le nie może być drużynówki? W lecie przecież były i to jakie, je¶li chodzi o naszych. Przydałaby się powtórka.

Można go rozegrać przecież jutro rano, spróbować przynajmniej.
(20.02.2016, 19:08)
ENIU
Szkoda ale można by go było zmienić na indywidualke i do Wisły
Kot popełnił gafe w studiu jak robili analizę PN Czechosłowacja zamiast Czech.
No Trudno Pomylił się.
(20.02.2016, 19:04)
marmi
Prognozy prognozami, czasem się nie spełniaj±. Nieraz już tak było, że konkurs się odbył mimo złych prognoz, także nie ma potrzeby pisać, że konkursu na pewno nie będzie itd.
(20.02.2016, 18:32)
Mati2002
Fajnie by było gdyby t± drużynówke przenie¶li do Wisły, bo w klasyfikacji narodów Norwegia ma pewne zwycięstwo ale zapowiada się ciekawa walka między Słoweńcami i Niemcami o 2 miejsce
(20.02.2016, 17:56)
mc15011
Jak już dzisiaj odwołali to jutro też odwołaj±. Ma być zreszt± jeszcze gorzej niż dzisiaj. A te słowa porównuj±ce mnie do pewnego Pana, którego delikatniej mówi±c nie lubię (nawet jak go widzę w TV), s± bardzo obraĽliwe. Po za tym te niekorzystne prognozy były zapowiadane od 3-4 dni i nic z tym nie da się zrobić.
(20.02.2016, 17:52)
Bartt
Je¶li jutro konkurs się nie odbędzie to trzeba będzie przełożyć go gdzie indziej. Byle nie do Kazachstanu gdzie pewnie wielu zawodników nie poleci. Nie mam za to nic przeciwko dodatkowemu konkursowi w Planicy:)
(20.02.2016, 17:47)

Powinni dać jednoseryjn± drużynówkę rano np. o 9.00 , a potem kwale i konkurs tak jak kiedy¶ w Kuusamo w 2011 roku.
(20.02.2016, 17:42)
marmi
@panpikus: zgoda co do pierwszej czę¶ci, co do drugiej to jest jaki¶ problem ze stron±, wielu ludziom czasami powielaj± się posty po 3-4x...
Wracaj±c do artykułu to miejmy nadzieję, że jutro warunki jednak się poprawi± i konkurs się odbędzie...
(20.02.2016, 17:26)
dawid12345
Tak tak ty mc15011 najlepszy ekspert skoków i prognozy pogody uważaj bo wygryziesz kreta z tvp i będziesz w pogodzie tępy kołku
(20.02.2016, 16:59)
mc15011
Wy się lepiej nie odzywajcie jak nie znacie prognoz pogody - eksperci się znaleĽli...
(20.02.2016, 16:28)
MokatooPL
Dokładnie
(20.02.2016, 16:25)
dawid12345
Mc15011 we¶ się zamknij i nie kracz
(20.02.2016, 16:20)
mc15011
Mam tylko nadzieję, że pierwszy komunikat jaki się pojawi to od razu "competition cancelled". Tak robił Ulrich Wehling jak był dyrektorem P¦ w kombinacji norweskiej.
(20.02.2016, 16:18)
mc15011
A NIE MÓWIŁEM!!?? Zaczyna się cyrk z serii "przeci±ganie struny z konkursem...".
(20.02.2016, 16:15)
Adam
Wszyscy kochamy :)
(20.02.2016, 16:13)
edytka
I ja