TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Stefan Hula wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu ¦wiata w Oslo. Polak poleciał na 126,5 metra i wyprzedził Andreasa Wellingera i Manuela Poppingera. Pi±ty był Dawid Kubacki.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
W czołówce znaleĽli się też Tepes, Matura, Hilde i Takeuchi.

Do konkursu pocz±tkowo awansowali wszyscy Polacy. Andrzej Stękała był 17-ty, Kamil Stoch 20-ty, Bartek Kłusek 21-szy, a oczko niżej Maciej Kot. Niestety Kamila zdyskwalifikowano po kwalifikacjach za nieprzepisowe narty... Jednak znów póĽniej, okazało się, że jury pomyliło się i Kamil wyst±pi jednak w konkursie.

Z czołowej dziesi±tki klasyfikacji P¦ Noriaki Kasai uzyskał 127,5 metra z 14 belki. Potem zmniejszono j± na dwunastkę. Tutaj dobre skoki należały do Tandego (125 m), Gangesa (122,5 m) i Petera Prevca (121,5 m). Freitag i Freund zepsuli swoje próby...

Kwalifikacje przesunięte zostały z 17:30 na 18:00 z powodu ¶nieżycy, która jednak nie przeszkadzała skoczkom podczas kwalifikacji. Mieli¶my tylko jedn± niespodziankę. Do konkursu nie wszedł Anze Lanisek - 101 metrów.

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Stefan Hula
Polska
126.5
122.8
2
Andreas Wellinger
Niemcy
125.0
120.4
3
Manuel Poppinger
Austria
125.5
119.8
4
Jurij Tepes
Słowenia
125.0
116.8
5
Dawid Kubacki
Polska
124.0
115.5
6
Jan Matura
Czechy
119.5
112.9
7
Tom Hilde
Norwegia
122.5
112.2
8
Taku Takeuchi
Japonia
119.5
110.5
9
Joachim Hauer
Norwegia
116.5
109.5
10
Karl Geiger
Niemcy
120.0
108.9
11
Anders Fannemel
Norwegia
117.0
108.1
12
Simon Ammann
Szwajcaria
122.5
107.9
13
Luca Egloff
Szwajcaria
119.0
107.8
14
Roman Koudelka
Czechy
118.0
106.3
15
Daiki Ito
Japonia
117.5
105.7
 
Andreas Wank
Niemcy
115.0
105.7
17
Andrzej Stękała
Polska
118.0
103.9
18
Andreas Kofler
Austria
119.0
103.6
19
David Siegel
Niemcy
116.0
101.5
20
Kamil Stoch
Polska
113.5
101.1
21
Bartłomiej Kłusek
Polska
114.5
99.7
22
Maciej Kot
Polska
114.5
99.1
23
Andreas Stjernen
Norwegia
114.5
98.8
24
Stephan Leyhe
Niemcy
117.5
98.1
25
Jaka Hvala
Słowenia
114.5
97.0
26
Denis Kornilov
Rosja
114.0
95.6
27
Ronan Lamy Chappuis
Francja
115.0
95.0
28
Nicholas Alexander
USA
113.0
94.5
29
Kento Sakuyama
Japonia
111.0
94.4
30
Vincent Descombes Sevoie
Francja
113.5
93.7
31
Marat Zhaparov
Kazachstan
114.0
92.7
32
Robert Kranjec
Słowenia
110.5
92.2
33
Evgeniy Klimov
Rosja
113.0
90.8
34
Manuel Fettner
Austria
110.0
89.8
35
Kevin Bickner
USA
111.0
89.2
36
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
110.0
88.2
37
Shohei Tochimoto
Japonia
110.5
88.0
38
Jakub Janda
Czechy
109.5
85.8
39
Cestmir Kozisek
Czechy
106.0
81.8
40
Kenshiro Ito
Japonia
106.0
80.3
41
Vladislav Boyarintsev
Rosja
108.5
78.2
42
Martti Nomme
Estonia
104.0
75.9
43
Radik Zhaparov
Kazachstan
101.5
74.2
44
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
103.5
73.8
45
Ilmir Hazetdinov
Rosja
101.5
73.6
46
Anze Lanisek
Słowenia
101.0
68.5
47
Hyun-Ki Kim
Korea Pd.
96.0
59.9
48
Killian Peier
Szwajcaria
93.0
55.5
49
Heung-Chul Choi
Korea Pd.
90.5
38.5
50
Peter Prevc
Słowenia
121.5
0.0
 
Severin Freund
Niemcy
112.5
0.0
 
Kenneth Gangnes
Norwegia
122.5
0.0
 
Johann Andre Forfang
Norwegia
DNS
0.0
 
Michael Hayboeck
Austria
DNS
0.0
 
Stefan Kraft
Austria
DNS
0.0
 
Richard Freitag
Niemcy
107.5
0.0
 
Domen Prevc
Słowenia
117.0
0.0
 
Daniel-Andre Tande
Norwegia
125.0
0.0
 
Noriaki Kasai
Japonia
127.5
0.0
60
Andraz Pograjc
Słowenia
DSQ
DSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
4Cade
Jak kto¶ chcesz szukać dziury w całym to znajcie jak emsi15011 dziwny jest go¶ciu ale cóż..Imigrantów tolerujemy to i jego wypada :P
(06.02.2016, 15:26)
Kshatri
Japonczycy zamiast wziac Ryoyu i Junshiro Kobayashiego to biora nie wiadomo po co Kenshiro Ito ,Tochimoto czy Sakuyame
(06.02.2016, 00:59)
mark
na heblarce to mnie najbardziej zdenerwowało moze ten kto to napisal niech sam sprubuje w jakiej kolwiek dyscyplinie cos osiagnac a nie pisac takie glupoty bo nawet to co Ziobro skacze czy teraz obecnie Kamil to pewnie *** bys sie w portki siedzac na belce skoczni k 5

(06.02.2016, 00:42)
fan skoków85
@mc15011
Jakiego farta?? Farta, że narty były przepisowe?? B±dĽmy poważni. To tak jak niektórzy twierdz±, że w Val di Fiemme mieli¶my farta, że... mieli¶my więcej punktów niż Norwegowie.
(06.02.2016, 00:09)
decitos
Niezorientowany go¶ć nie wchodzi na skocznię i nie próbuje skakać ;)

Tak tylko pół-żartem mówię gdyż sam często zwracam uwagę na różne błędy (nierzadko sam je popełniaj±c), ale po latach nieco wyluzowałem bo raz ma się do czynienia z małolatem - a raz z człowiekiem, dla którego doba powinna mieć 36 godzin...

Czepiajmy się onetów i innych interiów... Tam to dopiero jest masakra po kopiuj-wklej i translate tools...
(05.02.2016, 23:23)
Sosna
@Kierownik Kotłowni
Jasne. Czyli niezorientowany go¶ć nie może zadać prostego pytania o charakter miejsca, w którym składa wizytę - bo od razu zostaje zrecenzowany jako burak szoruj±cy dupskiem o glebę. Dziękuję.
Dla porównania: wywołany do tablicy Redaktor Paweł Stawowczyk udzielił prostej, konkretnej, wystarczaj±cej odpowiedzi bez obrażania kogokolwiek.
(05.02.2016, 21:47)
Kierownik Kotłowni
@Sosna - jeste¶ jednym z cięższych przypadków ignorancji i buractwa, jakie tu spotkałem. Zaraz obok @Andrzeja. Stawowczyk od 15 lat robi portal, z którego wszyscy korzystamy. Ty również. Wchodzisz tu i pytasz, czy jest prowadzony amatorsko, czy zatrudnia "profesjonalnych pracowników". Załóż portal i zatrudnij pracowników. Niechby tylko pięciu (inna sprawa, że w całej Polsce nie ma 5 ludzi posiadaj±cych: A - warsztat, B - profesjonaln± wiedzę praktyczn± i teoretyczn± o skokach). Zapłać każdemu z nich tylko najniższ± krajow± (na pewno się zgodz±). Dodaj do tego ZUS i zdrowotne. Wyjdzie Ci jakie¶ 13 000 zł miesięcznie. Dodaj co¶ dla reszty ekipy, opłaty za domenę i hosting. Może w 15 k się zmie¶cisz. Czyli 100 000 zł za cał± zimę.
Teraz rozejrzyj się. Ile widzisz tu reklam? Jakie koncerny płac± Stawowczykowi ciężk± kasę? A może jakie¶ spółki skarbu państwa dostały "prikaz", żeby to wła¶nie tu wykupywać kampanie? To może chociaż widzisz panel "Przekaż 10 zł na portal"? Nawet tego nie ma (a powinien być).
Ode mnie dostajesz notę 12,5. Dupskiem o glebę.
(05.02.2016, 21:39)
Sosna
@Paweł Stawowczyk
A to czapki z głów i nie mam więcej pytań :-)
@Adam
A w którym miejscu Twoim zdaniem zadane pytanie naruszyło kulturę?
(05.02.2016, 21:34)
marmi
Serwis jest prowadzony amatorsko, nie wiem czy w Polsce jaki¶ jest "profesjonalny"...Dziękujemy redakcjo za nieustaj±ce dostarczanie kibicom wszelakich wie¶ci o skokach, o których często nie usłyszymy w TV czy radiu, nie zwracajcie uwagi na malkontentów.
Owszem, sam jestem za poprawianiem błędów itd., ale można znacznie uprzejmiej to zrobić...
(05.02.2016, 21:14)
Paweł Stawowczyk
@Sosna: Amatorsko od 16 lat prawie.
(05.02.2016, 20:38)
adam mickiewicz vel slowacki
przyjdzie bajc i hula bedzie jak kasai
(05.02.2016, 20:13)
tokas9
@Sosna
Przeciez ten serwis od zawsze jest prowadzony amatorsko. Nie wiedziales o tym?
(05.02.2016, 20:04)
Tytus
Fajnie by bylo jakby wyniki Polakow zwlaszcza Huli i Kubackiego przelozyly sie na konkurs bo przyzwyczajony jestem do dobrych treningow czy kwalifikacji a w konkursie jest juz gorzej
(05.02.2016, 19:59)
jarkim
Gratulacje dla Huli to chyba jego największy sukces w P¦ się rozszalał :)
(05.02.2016, 19:57)
Adam
@Sosna - nikt cię nie nauczył kultury? Nie podoba się, to nie wchodĽ tutaj, albo sam stwórz serwis o skokach, może chociaż kto¶ z twojej rodziny to odwiedzi.
(05.02.2016, 19:57)
stefek
Ale jest rotacja w¶ród naszych zawodników w tym sezonie, raz Stoch jest najlepszy, raz Hula, raz Kubacki, raz Kot
(05.02.2016, 19:48)
Bsnsns
@ weĽ wyluzuj
(05.02.2016, 19:44)
Sosna
@Paweł Stawowczyk
Czy serwis jest prowadzony amatorsko przez wolontariuszy, czy profesjonalnie przez pracowników? Po odpowiedzi na powyższe pytanie będzie się można merytorycznie odnie¶ć do Twojego komentarza.
(05.02.2016, 19:32)
kiki
to kto takie głupoty pisze? o nartach?
(05.02.2016, 19:21)
Mezar
w oficjalnym pdf z wyrynnikami Stoch w konkursie, Bo zaj±ł 20-e miejsce
(05.02.2016, 19:13)
mc15011
No to ma sztab szkoleniowy farta - następnym razem naprawdę oberw± za ew. niedopatrzenie zwi±zane ze sprzętem. Także pa pa panie Boyarintsev...
(05.02.2016, 19:12)
4Cade
¦edziowie nadawaliby się do jednej z naszych komisji ¶ledczych...POZIOM ZERO ! :d
(05.02.2016, 19:10)
zxcvbnm_9999
Trzymam kciuki za Hulę, Kota i Kubackiego by przegonili Stocha w generalce
(05.02.2016, 19:08)
Mezar
Na oficjalnej stronie fis Stoch jest 20-ty
(05.02.2016, 19:08)
Mezar
Stoch nie został zdyskwalifikowany To była pomyłka sędziowska.
(05.02.2016, 19:06)
zxcvbnm_9999
Hula, Kot, Kubacki, Stękała do drużynówki
(05.02.2016, 19:06)
4Cade
Po co obwiescili już że Kruczek po sezonie odchodzi to nie może nic dobrego przynie¶ć,ludzi jeszcz ejest połowa sezonu! Siejecie zamęt a potem zdziwko bo wyników nie ma!
(05.02.2016, 19:06)
mc15011
Zreszt± ten skok Kamila znowu nie był dobry... masakra. "Kamil chłopie ty się męczysz! Ja na twoim miejscu bym już zakończył sezon - tak jak Schlieri." No ale ta decyzja należy tylko do Kamila, ja tylko mogę sugerować i nic z tym nie mogę zrobić. Zreszt± powinien naprawdę powiedzieć to samo co Bartek w Zakopcu po qualach (nie wiem czemu ten cytat został usunięty, bo on jest naprawdę adekwatny do tej niezręcznej sytuacji). Co do Bartka zrobił co należy i trzeba trzymać kciuki, żeby zdobył w końcu punkty. Tego mu życzyłem gdy obchodził urodziny.

Co do quali to największ± sensacj± jest brak w konkursie "ujaranego" Laniska, który pewnie wzi±ł za dużo zielonego i dlatego przedobrzył hehe :P ale na poważnie to wszyscy Słoweńcy teraz skacz± słabo. Nawet Peter Prevc już nie odlatuje rywalom - dla niego wielkim zbawieniem to będzie odwołany konkurs indywidualny. Bo Japonia tutaj chyba zrobiła swoje.
(05.02.2016, 19:04)
Etta94
A może i dobrze, że zdyskwalifikowali Kamila. Będzie mógł spokojnie poobserwować skoki czołówki, może co¶ go natchnie. Nic nie dzieje się bez przyczyny.
Huli i Kubackiemu życzę w niedzielę powodzenia i podbijania czołówki :)
(05.02.2016, 19:01)
fdjzjdkkx
Brawo Kamil !!! Janek Ziobro już dał sobie spokój może i szczę¶liwie realizuje się na heblarce może i ty powiniene¶ .
(05.02.2016, 19:00)
Paweł Stawowczyk
@Andrzej - pisz relację na żywo, z płacz±cym dzieckiem obok. Powodzenia.
(05.02.2016, 19:00)
cms
Jaka¶ seria dyskwalifikacji w polskiej kadrze. Kłusek w Zakopanem, Murańka w Sapporo, teraz Stoch. Jak to się stało, że raptem Stoch ma nieprzepisowe narty?
(05.02.2016, 19:00)
Andrzej
"Z czołowej dziesi±tki klasyfikacji P¦ Noriaki Kasai uzyskał 127,5 metra z 14 belki. Potem zmniejszono go na dwunastkę". To Kasai'ego zmniejszono? Czary-mary hokus-pokus - kiepski poziom polszczyzny... Smutne...
(05.02.2016, 18:55)
cedryk
Szkoda:-(

Sezon dla Kamila do bani...
(05.02.2016, 18:53)
candidio
Z wyników osi±ganych w treningach, oraz kwalifikacjach, wnioskuję, że Stoch nie wyst±pi w drużynówce?
(05.02.2016, 18:53)
marmi
Gratulacje dla Kubackiego, jakby tak jeszcze w konkursie skakał...
Nieprzepisowe narty= za długie?
Jeżeli tak to by oznaczało, że tak naprawdę za mało ważył, pewnie się biedak stresuje t± cał± sytuacj±...
(05.02.2016, 18:53)
kiki
po co ma się meczyć kamil ,przecież widać to że nic mu nie wychodzi,powienien już jaki¶ inny trener zmienić kruczka bo szkoda talentu kamila;(