Trzy różne zawodniczki wygrywały serie treningowe w Oslo na dużej skoczni, gdzie jutro odbędzie się konkurs Pucharu Świata pań. W trzech seriach kolejno triumfowały Sara Takanashi, Maren Lundby i Irina Avvakumova.
Pierwszy trening to bezapelacyjne zwycięstwo Takanashi, która uzyskała 137 metrów i miała ponad 30 punktów przewagi nad drugą Iraschko-Stolz (128,5 m) i aż prawie 43 punkty (bez not za styl) nad Avvakumovą (122,5 metra). Zawodniczki zaczęły z 35 belki, potem z 32, Iraschko frunęła z 30-tej, a Takanashi z 28-mej mając wiatr w plecy.
W drugim treningu najlepszy wynik uzyskała reprezentantka gospodarzy - Maren Lundby. 140 metrów dało jej notę 100 punktów i aż o 16,3 punktu wyprzedziła Juliane Seyfarth (125,5 m). Trzecia była Irina Avvakumova (126,5 m), szósta Daniela Iraschko-Stolz, a dopiero 13-ta Sara Takanashi, która z niższej belki (23) pofrunęła tylko 106,5 metra...Tym razem zawodniczki skakały z 32, 28, 26 i 23 belki.
Trzecia odsłona to triumf Iriny Avvakumovej (131 m), która wyprzedziła Sarę Takanashi (121,5 m) i Katharinę Althaus (124 m). W czołówce były też Iraschko-Stolz, Englund i Vtic. Tym razem skakano z 28 i 26 bramki.
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sara Takanashi
137.0
121.3
2
Daniela Iraschko-Stolz
128.5
89.4
3
Irina Avvakumova
122.5
78.6
4
Jacqueline Seifriedsberger
124.5
77.6
5
Kaori Iwabuchi
125.0
74.9
8
Tara Geraghty-Moats
125.0
67.8
10
Maren Lundby
117.5
65.9
11
Julia Clair
117.5
64.9
13
Juliane Seyfarth
117.5
64.6
14
Chiara Hoelzl
117.0
64.5
15
Elena Runggaldier
116.5
63.2
16
Nita Englund
117.5
62.2
17
Julia Kykkänen
116.0
62.1
18
Katharina Althaus
115.5
61.3
19
Katja Pozun
118.5
60.1
21
Taylor Henrich
115.5
57.8
22
Evelyn Insam
119.0
57.2
23
Spela Rogelj
112.0
56.0
24
Ursa Bogataj
113.5
55.6
26
Anna Rupprecht
108.5
51.1
27
Silje Opseth
113.0
44.0
28
Eva Pinkelnig
106.0
41.6
29
Anna Odine Stroem
109.5
37.0
30
Sofia Tikhonova
103.5
36.0
31
Daniela Vasilica Haralambie
DNS
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Maren Lundby
140.0
100.0
2
Juliane Seyfarth
125.5
83.7
3
Irina Avvakumova
126.5
79.4
5
Julia Kykkänen
125.0
78.2
6
Daniela Iraschko-Stolz
115.5
77.0
7
Evelyn Insam
130.0
73.7
8
Katharina Althaus
120.0
71.1
12
Chiara Hoelzl
109.5
64.0
13
Sara Takanashi
106.5
61.2
14
Ursa Bogataj
114.5
61.1
15
Kaori Iwabuchi
108.5
59.3
16
Julia Clair
115.5
58.4
17
Sofia Tikhonova
112.0
58.2
19
Tara Geraghty-Moats
122.5
57.8
20
Anna Rupprecht
112.5
53.2
21
Taylor Henrich
105.5
51.9
22
Nita Englund
111.0
51.8
24
Eva Pinkelnig
111.0
49.4
25
Elena Runggaldier
108.5
49.0
26
Jacqueline Seifriedsberger
102.5
46.3
28
Spela Rogelj
93.5
24.0
29
Anna Odine Stroem
95.5
20.2
30
Daniela Vasilica Haralambie
DNS
DNS
Wyniki 3 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Irina Avvakumova
131.0
77.5
2
Sara Takanashi
121.5
70.7
3
Katharina Althaus
124.0
66.1
4
Daniela Iraschko-Stolz
117.5
63.1
5
Nita Englund
122.0
61.9
Jacqueline Seifriedsberger
113.0
53.8
10
Chiara Hoelzl
111.5
52.9
11
Taylor Henrich
115.0
49.3
12
Evelyn Insam
113.0
47.8
14
Julia Kykkänen
115.0
46.2
16
Elena Runggaldier
111.0
42.9
18
Ursa Bogataj
111.0
40.7
19
Juliane Seyfarth
106.5
38.2
20
Kaori Iwabuchi
109.0
35.4
21
Sofia Tikhonova
107.5
33.2
22
Carina Vogt
105.5
33.1
23
Eva Pinkelnig
102.0
32.9
24
Anna Rupprecht
104.5
32.1
25
Katja Pozun
101.0
25.9
26
Silje Opseth
100.5
22.4
27
Anna Odine Stroem
95.0
12.3
30
Daniela Vasilica Haralambie
DNS
DNS
31
Tara Geraghty-Moats
DNS
DNS