Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Nietrudno było przewidzieć wyniki dzisiejszego konkursu drużynowego na skoczni w Planicy. Wygrała Norwegia zaledwie 7,7 punktów przed Finlandią i Austrią. W bardzo emocjonującym konkursie z 42 skokami powyżej 200 metrów po pierwszej serii prowadzili Norwegowie. W drugiej serii poważnie zagrozili im fińscy skoczkowie - przed ostatnim skokiem prowadzili z przewagą 3,8 pkt. Ale to było za mało, żeby pokonać "Gang Kojonkoskiego". Roar Ljoekelsoey skoczył dalej niż Janne Ahonen. Jednak lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie jest rozczarowany wynikiem swojej drużyny: "Bardzo się cieszymy ze srebrnego medalu". "Popełniałem małe błędy na progu, a muszę powiedzieć, że Roar był dzisiaj zbyt mocny, żeby go pokonać" - tak Ahonen tłumaczy przyczynę przegranej z Norwegią.

Trener kadry fińskiej jeszcze godzinę po konkursie nie mógł się uspokoić. "Prowadziliśmy z Norwegią niesamowicie równą walkę. Naprawdę daliśmy z siebie wszystko. Jestem bardzo dumny z tego medalu" - podsumowuje konkurs Tommi Nikunen.

Najsłabszy dzisiaj w drużynie fińskiej (chociaż mimo wszystko osiągał doskonałe wyniki) był Veli-Matti Lindstroem. Vellu przyznaje, że liczył na więcej, ale cieszy się z tego, co jest: "To był bardzo wyrównany konkurs. Denerwowałem się bardziej gdy inni skakali, niż gdy sam byłem w powietrzu. Nie dałem z siebie wszystkiego, mogłem pokazać się z lepszej strony. Pewnie nasza drużyna mogła być lepsza. Gdy Ljoekelsoey poleciał tak daleko, miałem tylko nadzieję, że Janne potrafi dokonać tego samego. Ale jego ostatni skok nie był perfekcyjny. Mimo wszystko, jestem zadowolony z tego medalu".

Najmniej punktów ze zwycięskiej drużyny zgromadził Tommy Ingebrigtsen. "Nie byłem zadowolony po swoim drugim skoku. Musiałm czekać na Roara. Miałem nadzieję, że ostatecznie wszystko dobrze się potoczy. Moment, kiedy okazało się, że zostaliśmy Mistrzami Świata, był najbardziej ekscytującym w moim życiu. Zdobycie tego tytułu jest bardzo ważne dla Norwegii. Dobrze skakaliśmy przez cały sezon. Ten konkurs był dla mnie jeszcze bardziej emocjonujący niż zawody w Willingen" - mówi Mistrz Świata.

Austriacy prowadzili zażartą walkę o podium z Niemcami. Wyszli z tego obronną ręką - brązowy medal trafił do Morgensterna i spółki. Co o dzisiejszych zawodach mówi Morgi? "Nie mieliśmy nic do stracenia. Cała nasza drużyna była więc spokojna, nerwy nie stanowiły żadnego problemu. Każdy z nas dobrze wykonał swoją pracę. Jestem bardzo szczęśliwy, że po medalach Mistrzostw Świata Juniorów w końcu zdobyłem swój pierwszy prawdziwy krążek".

Po zakończeniu najważniejszej imprezy sezonu głównym celem wszystkich reprezentacji staje się walka w konkursach Pucharu Świata. Z pewnością będziemy obserwować zaciętą rywalizację między aktualnym liderem Janne Ahonenem oraz tracącym do niego 224 punktów Roarem Ljoekelsoeyem. Czy tę stratę da się odrobić w sześciu konkursach? Czy może Ahonen w końcu wygra upragnione trofeum. Przekonamy się już za niecały miesiąc.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Finka
Moje maleństwa wreszczie wygrały!!!
DZięki Janne!!! Oraz zasługa Tommusia.
(15.03.2004)
fineczka
BRAVO AHO moje słonko Ty małe :) No i Gumiś byłeś nie zły :))))))) FINLAND IS THE BEST !!!
(23.02.2004)
tweety
gratulacje dla Tommiego Nikunena i jego podopiecznych niezła robota, oby tak dalej!!
(22.02.2004)
zuzka
gratulacje takze naleza sie Finlandii:)buzka dla Mattiego:*
(22.02.2004)
KaCzY
I teraz widać kto jest najlepszym trenerem skoków narciarskich !! Oczywiscie Pan Mika Kojonkoski. Jeszcze niecałe 2 lata temu Norwegowie byli nic nieznaczącymi skoczkami jesli chodzi o poważną rywalizację.A teraz prosze !! Jeszcze 2 lata temu na MŚ w lotach w Harrahovie gdy Hanni wygrywał jak chciał, Roar Lioekelsoey zajął 49 lokate z nota ok 50.2 pkt (jeśli dobrze pamietam) A dzsiaj popsrostu MISTRZ !! GRATULACJE !! HEJA NORGE !!
(22.02.2004)
Aga
Finowie zdobyli srebny medal. Gratulacje!!!
(22.02.2004)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Tommi Nikunen: jestem dumny z medalu
Tommi Nikunen: jestem dumny z medalu

Tommi Nikunen: jestem dumny z medalu

Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich