Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Nietrudno było przewidzieć wyniki dzisiejszego konkursu drużynowego na skoczni w Planicy. Wygrała Norwegia zaledwie 7,7 punktów przed Finlandi± i Austri±. W bardzo emocjonuj±cym konkursie z 42 skokami powyżej 200 metrów po pierwszej serii prowadzili Norwegowie. W drugiej serii poważnie zagrozili im fińscy skoczkowie - przed ostatnim skokiem prowadzili z przewag± 3,8 pkt. Ale to było za mało, żeby pokonać "Gang Kojonkoskiego". Roar Ljoekelsoey skoczył dalej niż Janne Ahonen. Jednak lider klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata nie jest rozczarowany wynikiem swojej drużyny: "Bardzo się cieszymy ze srebrnego medalu". "Popełniałem małe błędy na progu, a muszę powiedzieć, że Roar był dzisiaj zbyt mocny, żeby go pokonać" - tak Ahonen tłumaczy przyczynę przegranej z Norwegi±.

Trener kadry fińskiej jeszcze godzinę po konkursie nie mógł się uspokoić. "Prowadzili¶my z Norwegi± niesamowicie równ± walkę. Naprawdę dali¶my z siebie wszystko. Jestem bardzo dumny z tego medalu" - podsumowuje konkurs Tommi Nikunen.

Najsłabszy dzisiaj w drużynie fińskiej (chociaż mimo wszystko osi±gał doskonałe wyniki) był Veli-Matti Lindstroem. Vellu przyznaje, że liczył na więcej, ale cieszy się z tego, co jest: "To był bardzo wyrównany konkurs. Denerwowałem się bardziej gdy inni skakali, niż gdy sam byłem w powietrzu. Nie dałem z siebie wszystkiego, mogłem pokazać się z lepszej strony. Pewnie nasza drużyna mogła być lepsza. Gdy Ljoekelsoey poleciał tak daleko, miałem tylko nadzieję, że Janne potrafi dokonać tego samego. Ale jego ostatni skok nie był perfekcyjny. Mimo wszystko, jestem zadowolony z tego medalu".

Najmniej punktów ze zwycięskiej drużyny zgromadził Tommy Ingebrigtsen. "Nie byłem zadowolony po swoim drugim skoku. Musiałm czekać na Roara. Miałem nadzieję, że ostatecznie wszystko dobrze się potoczy. Moment, kiedy okazało się, że zostali¶my Mistrzami ¦wiata, był najbardziej ekscytuj±cym w moim życiu. Zdobycie tego tytułu jest bardzo ważne dla Norwegii. Dobrze skakali¶my przez cały sezon. Ten konkurs był dla mnie jeszcze bardziej emocjonuj±cy niż zawody w Willingen" - mówi Mistrz ¦wiata.

Austriacy prowadzili zażart± walkę o podium z Niemcami. Wyszli z tego obronn± ręk± - br±zowy medal trafił do Morgensterna i spółki. Co o dzisiejszych zawodach mówi Morgi? "Nie mieli¶my nic do stracenia. Cała nasza drużyna była więc spokojna, nerwy nie stanowiły żadnego problemu. Każdy z nas dobrze wykonał swoj± pracę. Jestem bardzo szczę¶liwy, że po medalach Mistrzostw ¦wiata Juniorów w końcu zdobyłem swój pierwszy prawdziwy kr±żek".

Po zakończeniu najważniejszej imprezy sezonu głównym celem wszystkich reprezentacji staje się walka w konkursach Pucharu ¦wiata. Z pewno¶ci± będziemy obserwować zacięt± rywalizację między aktualnym liderem Janne Ahonenem oraz trac±cym do niego 224 punktów Roarem Ljoekelsoeyem. Czy tę stratę da się odrobić w sze¶ciu konkursach? Czy może Ahonen w końcu wygra upragnione trofeum. Przekonamy się już za niecały miesi±c.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Finka
Moje maleństwa wreszczie wygrały!!!
DZięki Janne!!! Oraz zasługa Tommusia.
(15.03.2004)
fineczka
BRAVO AHO moje słonko Ty małe :) No i Gumi¶ byłe¶ nie zły :))))))) FINLAND IS THE BEST !!!
(23.02.2004)
tweety
gratulacje dla Tommiego Nikunena i jego podopiecznych niezła robota, oby tak dalej!!
(22.02.2004)
zuzka
gratulacje takze naleza sie Finlandii:)buzka dla Mattiego:*
(22.02.2004)
KaCzY
I teraz widać kto jest najlepszym trenerem skoków narciarskich !! Oczywiscie Pan Mika Kojonkoski. Jeszcze niecałe 2 lata temu Norwegowie byli nic nieznacz±cymi skoczkami jesli chodzi o poważn± rywalizację.A teraz prosze !! Jeszcze 2 lata temu na M¦ w lotach w Harrahovie gdy Hanni wygrywał jak chciał, Roar Lioekelsoey zaj±ł 49 lokate z nota ok 50.2 pkt (je¶li dobrze pamietam) A dzsiaj popsrostu MISTRZ !! GRATULACJE !! HEJA NORGE !!
(22.02.2004)
Aga
Finowie zdobyli srebny medal. Gratulacje!!!
(22.02.2004)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Tommi Nikunen: jestem dumny z medalu
Tommi Nikunen: jestem dumny z medalu

Tommi Nikunen: jestem dumny z medalu

Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Przecieramy tory
Skokinarciarskie.pl to najstarszy polski portal o skokach - istniejemy od maja 2000 roku...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mog± zawierać Piksel Facebooka i inne technologie ¶ledzenia, stosowane za po¶rednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich