Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
08.12.2019, godz. 11:00
Vikersund HS-117
CoC

Po krótkiej przerwie do rywalizacji powraca Gregor Schlierenzauer. Tyrolczyk w ostatnim czasie przygotowywał się indywidualnie do Turnieju Czterech Skoczni.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Trener Heinz Kuttin ogłosił listę skoczków, którzy będ± reprezentować Austrię, podczas zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W kwalifikacjach do pierwszego konkursu ¶wi±teczno-noworocznego turnieju wyst±pi± Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Manuel Fettner, Manuel Poppinger oraz Gregor Schlierenzauer.

- Po konsultacji z moim lekarzem w Innsbrucku i rozmowach z trenerem Kuttinem dostałem zielone ¶wiatło na udział w konkursach w Lillehammer. To całkiem normalny proces, aby unikn±ć spekulacji czy plotek o moim wypaleniu. Wszystko to, co przedstawiały media, to nieprawda - przyznaje Schlierenzauer.

Do kolejnych startów Austriak przygotowywał się w Lillehammer. Tyrolczyk zdaje sobie sprawę, że przed nim jeszcze sporo pracy.

- Zima w Norwegii zawsze wzbudza we mnie pozytywne emocje. Musiałem po prostu zacz±ć skakać. Moje próby nie były perfekcyjne, ale robiłem to, na co było mnie stać. Z optymizmem patrzę w przyszło¶ć, choć wiem, że daleko mi do optymalnej formy - dodaje.

- Nie należy spodziewać się żadnych cudów. Nie czuję presji. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy trzymaj± za mnie kciuki - kończy 25-latek z Tyrolu.

W drużynie na konkursy TCS w Niemczech zabrakło Andreasa Koflera. Być może wicemistrz olimpijski z Turynu powróci do składu na zawody w Innsbrucku lub Bischofschofen, kiedy sztab szkoleniowy będzie dysponować kwot± narodow±.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
cv
Stękała miał w Rovaniemi skakać!
(23.12.2015, 21:19)
celunia
Cieszę się z powrotu Gregora i życzę mu jak najlepiej. Swoje i tak już zrobił. Jest wielkim skoczkiem i wielu mu zazdro¶ci.
(23.12.2015, 19:45)
mc15011
@m.

Że co takiego?? Wła¶nie wynika z tego dużo - to po pierwsze. A po drugie, ogl±dam skoki narciarskie już 16 sezon(!), a 15 stycznia skończę 23 lata (podobnie jak Bartek Kłusek, który zasłużenie nie jedzie na TCS). I wiem też, że gdyby nie sukcesy Adama Małysza, nie mieliby¶my taki wysyp zawodników jaki teraz mamy. Tylko trzeba wybierać zawodników, którzy s± w formie, a nie wybierać zawodników, którzy maj± zasługi (Choć patrz±c na tegoroczne skoki to nie wiem czy się ¶miać czy płakać, bo moim zdaniem nikt po za Hul± i Stękał±, który zaliczył udany debiut w P¦ nie powinien jechać na TCS). Nie zamierzam się wdawać w "dzik±" dyskusję, bo ta jest z mojego punktu widzenia zakończona. To tyle co mam do powiedzenia na ten temat.
(23.12.2015, 17:55)
m.
mc15011: napisałe¶ bardzo długi post, z którego kompletnie nic nie wynika. moim zdaniem beznadziejnie.
(23.12.2015, 17:22)
mc15011
@Fanka

Co jest nie tak? No to już mówię. Jedynym skoczkiem, który na TCS zasługuje NA DOBRE jest Stefan Hula. On jako jedyny (po za wpadkami, wynikaj±cymi głównie z trudnych warunków - patrz drugie konkursy w Niżnym Tagile i Engelbergu) skacze najrówniej ze wszystkich Polaków i nie popełnia większych błędów. Także Hula już nie jeĽdzi na wycieczkę i bierze misia w teczkę tylko walczy o punkty i to cieszy. Pozostała trójka to na wyrost: Kamil Stoch jest kompletnie niestabilny, Maciej Kot i Klemens Murańka to samo. Natomiast Piotrek Żyła robi dokładnie te same błędy które robił i dalej je robi. Zreszt± jak na razie nie wyci±ga żadnych wniosków i moim zdaniem na TCS nie zasłużył (o Dawidzie Kubackim już nie wspomnę). A Andrzej jak najbardziej zasłużył na wyjazd na TCS, a niestety nie jedzie. Jakie za wcze¶nie? Patrz na przykład Tilen Bartol. On na tyle dobrze skakał w CoC, że zdobył dodatkowy limit dla Słowenii i od razu jedzie na TCS, a jest rok lub dwa lata młodszy od Andrzeja. Tak po za tym gdzie jest Janek Ziobro? Bo w poprzedni weekend na żadne zawody nie pojechał tylko trenował i co? Bez formy? Wg Kruczka tak. Także te nominacje s± moim zdaniem beznadziejne - bo trzeba patrzeć na dyspozycję skoczka, a nie na miejsca w P¦.
(23.12.2015, 15:24)
Fanka
@ mc15011
A co jest nie tak w tych nominacjach? To pierwsza pi±tka Polaków z klasyfikacji generalnej P¦.
Gratuluję udanego debiutu w P¦ Andrzejowi Stękale (punkty w pierwszym konkursie, w którym wystartował), ale niestety już drugi konkurs w Engelbergu pokazał, że na tak poważn± imprezę jak TCS może być dla młodego zawodnika jeszcze za wcze¶nie.
(23.12.2015, 14:24)
Jaro
A niech sobie skacze, byle poza top10 :)
(23.12.2015, 14:15)
Fanka
@ mc15011
My¶lę, że powrót Gregora będzie z korzy¶ci± również dla kibiców. Co by nie mówić, jest on jedn± z legend tej dyscypliny i jego nieobecno¶ć na skoczniach była na pewno mocno odczuwana.
Dodatkowo te doniesienia o złym stanie zdrowia mogły zaniepokoić (on, wcze¶niej Janne Ahonen) więc cieszę się, że się nie potwierdziły.
Mam wobec tego nadzieję, że Gregor zawita również do Zakopanego, gdzie zawsze jest przez kibiców witany z duż± sympati±.
Powodzenia, Gregor i do zobaczenia na Wielkiej Krokwi.
(23.12.2015, 13:59)
gh
@mc15011 Zgadzam się z tob±.
(23.12.2015, 13:57)
mc15011
Po za tym Polacy już ogłosili skład na TCS: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Klemens Murańka i Stefan Hula. Nie wiem czy warto takie nominacje komentować...
(23.12.2015, 13:48)
mc15011
No to życzę Schlierenzauerowi powodzenia. Jak będzie w konkursie głównym i wygra z kim¶ w parze to już będzie sukces. A jak będzie w Oberstdorfie i kolejnych konkursach wysoko to tylko i wył±cznie z korzy¶ci± dla niego.
(23.12.2015, 13:44)