Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
20.08.2022, godz. 11:30
Szczyrk HS-107
FIS Cup K

Miniony weekend był dla Słoweńców niezwykle udany - dwa zwycięstwa Petra Prevca, podium jego młodszego brata, a na dodatek - za sprawą dobrych startów Tilena Bartola w Pucharze Kontynentalnym - zwiększenie kwoty na kolejny period Pucharu Świata.

W Turnieju Czterech Skoczni Słoweńcy mają prawo wystawić aż siedmiu zawodników - stało się tak za sprawą świetnych występów Tilena Bartola w Pucharze Kontynentalnym. Tym samym osiemnastoletni Słoweniec zapewnił sobie prawo występu w prestiżowym niemiecko-austriackim turnieju - obok Petra Prevca, Domena Prevca, Roberta Kranjca, Jurija Tepeša, Anže Laniška i Anže Semeniča.

- Skład jest już wybrany. Do Oberstdorfu pojedzie szóstka, która występowała w Engelbergu. Dołączy do nich Tilen Bartol, który zapewnił nam siedmioosobową kwotę. Gratuluję mu i cieszę się na kolejne konkursy - wyjaśniał Goran Janus.

W roli faworyta do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni wystąpi Peter Prevc, który nie tylko zdeklasował rywali w Engelbergu, ale też umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 23-latek nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek.

- Mam nadzieję, że trochę odpocznę. W poniedziałek pracowaliśmy nad mocą, we wtorek będziemy skakać w Planicy, później przede mną kilka wywiadów, w środę mistrzostwa kraju, w czwartek znowu treningi, a w piątek już Boże Narodzenie - to będzie jedyny dzień, kiedy będę mógł odetchnąć. Cieszę się na ten dzień, bo będę mógł trochę się wyłączyć - zdradził Peter Prevc. - Wielu spodziewa się, że zawodnik, który teraz jest w dobrej formie, będzie cały czas w czołówce. Ja muszę iść krok po kroku, bo każdy konkurs to inna historia. Muszę być skoncentrowany. Myślę, że dla mnie teraz, kiedy jestem uważany za faworyta Turnieju Czterech Skoczni, jest łatwiej, ale z drugiej strony jest zbyt wcześnie, żeby o tym myśleć.

Peter Prevc jeszcze nigdy nie rozpoczął sezonu tak udanie - do tej pory ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i trzy drugie miejsca. Jedynie w pierwszym konkursie w Lillehammer wypadł gorzej, zajmując jedenastą lokatę.

- Poczułem się mocny, ale wiele razy to nie wystarczało. Nie myślę o tym, że wygrałem trzy razy z rzędu. Po prostu patrzę naprzód, bo wiem, że muszę koncentrować się na swoich skokach. A statystyką bardziej zajmują się dziennikarze niż ja. Do tej pory jestem bardzo zadowolony, bo nigdy nie zacząłem tak dobrze. W takim momencie sezonu jeszcze nigdy nie osiągnąłem takiego poziomu, dlatego muszę uważać, żeby coś nie poszło nie tak.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
masha
coś źle się wkleiło ale na stronie smusko.adamsoft.si są pełne wyniki.
(23.12.2015, 20:26)
masha
http://smusko.adamsoft.si/tekm ovanja.php?kaj=rezultati&i d=3807
tu są pełne wyniki
(23.12.2015, 20:23)
@masha
Podaj całą pierwsza 10 ;)
(23.12.2015, 20:13)
@masha
Podaj całą pierwsza 10 ;)
(23.12.2015, 20:13)
masha
Mistrzostwa Słowenii
1. Peter Prevc
2. Anze Lanisek
3. Domen Prevc
9. Cene Prevc
(23.12.2015, 19:58)
PanSowa
@mc15011
Hvala skakał przeciętnie w ostatnich konkursach PK.

@Prorok
Wiesz może co się aktualnie dzieje w Wohlgennantem ? Nie było go na żadnych zawodach Fis Cup i PK w tym sezonie zimowym.
(23.12.2015, 01:07)
Kamil2153
Co z Cene Prevcem taki wilki talent się zapowiadał a wygląda na drugiego Mateusza Rutkowskiego
(22.12.2015, 21:23)
Saw
A co się dzieje z Pungertarem?
(22.12.2015, 21:03)
masha
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć rekordowy skok Domena w Einsiedeln w Alpencup polecam zerknąć na jego facebook. Ktoś wrzucił filmik.
(22.12.2015, 19:08)
Admary
@Prorok
A ja się chętnie dowiem jaka przyszłość czeka polskich skoczków.
(22.12.2015, 01:20)
proste pytanie
To szybko cię "prorok" sprawdzimy.Czy w tym roku Turek zdobędzie choć punkt w PK?
(22.12.2015, 00:50)
mc15011
@Prorok

Schlierenzaue r może już nie wrócić do dawnej formy. Zresztą już wiadomo dlaczego nie startował zarówno w Niżnym Tagile jak i w Engelbergu. Nie tylko chodzi o słabe skoki. Pojechał do swojego zaufanego lekarza w Innsbrucku, ponieważ nie czuł się najlepiej - no i niestety okazało się, że organizm Gregora jest wyczerpany. Także start w TCS stoi pod dużym znakiem zapytania. Ba nie wiadomo też, czy to będzie jego ostatni sezon w PŚ... to jest niestety smutne ale może to być prawdziwe.

Co do Tilena Bartola (nie wiem czy jest spokrewniony z Gasperem, nie chcę kłamać) - to jest kolejny słoweński "wynalazek", który pokaże się w PŚ. To cieszy, tylko dziwię się, że Janus podał skład, nim się nie odbyły mistrzostwa kraju. Bo jeżeli Bartol jest w formie (to pokazały starty w CoC) to decyzja trenera jest uzasadniona. Tylko Anze Semenić... co się stało m.in z Pungertarem, Hvalą (o Damjanie nie mówię bo on się już całkowicie pogubił - loteryjny Niżny Tagił to pokazał, a o Cene Prevcu to już wiadomo)?... są dużo słabsi od niego? Bo mi się wydaje, że Semenić wyraźnie odstaje w tym sezonie od swoich kolegów - nawet od Roberta Kranjca, którego kariera powoli zbliża się ku końcowi.
(22.12.2015, 00:01)
Alkin
@Prorok

Proszę zmień dilera.

Ukłony
(21.12.2015, 22:39)
Prorok
@Raptor

Co do Maćka Kota, to podium albo w tym sezonie pod koniec, albo kolejny sezon, ale jest mu to podium pisane w niedalekiej przyszłości na pewno.
(21.12.2015, 21:16)
Prorok
Ok Ciąg dalszy.

Pisałem o Polakach, Prevcu, Freundzie w obecnym sezonie, troszkę o Norwegach (ale nie wszystko). Może jednak będę pisał każdą Nację osobno.

AUSTRIACY

W tym sezonie mocni będą Kraft i Hayboeck. Schlierenazuer wróci i też cos dobrego zaprezentuje. Szczególnie na MŚ w Lotach. Ogólnie na przyszłość u niego widzę dwie drogi do obrania. Albo skończy karierę sfrustrowany słabszymi wynikami w niedługim czasie, albo powróci w glorii chwały, ale to za kilka lat. Tu los pokazuje, że to od niego zależy przede wszystkim, który wariant się spełni. Kofler i Fettner, skończą niedługo kariery. Kofler najprawdopodobniej po tym sezonie. Z obecnego zaplecza, wystrzelą Aigner i Wohlgennant. Ale to też z czasem. Diethart będzie wiele lat w PŚ skakał, ale będzie zawodnikiem raczej drugiej dziesiątki, czasem zdarzy mu się lepszy sezon. Hayboeck pojedyncze zawody będzie wygrywał przez swoją karierę, ale jakichś wielkich sukcesów indywidualnych typu: kryształowa kula nie zdobędzie. Kraft przez najbliższe lata, do ewntualnego wielkiego powrotu Schlierenzauera, będzie najlepszym Austriackim skoczkiem, zbierającym największe indywidualne laury z tej nacji. Natomiast następca Schlierenazuera, który będzie wybitny, jest z rocznika 2004, ma obecnie 11 lat i on w przyszłości też będzie dominował na skoczniach świata.

I spokojnie o Polakach też więcej napisze i o Norwegach, bo w pierwszym wpisie napisałem o naszej i norweskiej nacji dość mało informacji. Ale napisze o wszystkich nacjach. Nawet o Rumunach i Turkach itp. :)
(21.12.2015, 21:15)
Raptor
@Prorok

Kot na podium będzie miał szansę tylko w Ałmatach, ale pod warunkiem, że oprócz niego na starcie pojawią się tylko Kazachowie.
(21.12.2015, 21:08)
Prorok
Stoch wypali na TCS. Będzie w czołówce, może nawet wygra cały turniej, sezon skońcvzy w "10". Hula zaliczy najlepszy sezon w swojej karierze. Pod koniec sezonu się wypali, ale do pewnego momentu będzie skakał poprawnie. Niestety Piotrek Źyła zaliczy słabszy sezon. Maciek Kot, w tym sezonie stanie na podium, ale na to trzeba będzie sporo poczekać. U Kubackiego, Ziobra, Muranki bedziemy będzie raz lepiej raz gorzej przez cały sezon. Stękała na dobre do pierwszego składu wejdzie od następnego sezonu, ale już w tym będą przebłyski, a najlepszy start zanotuje w Zakopanem.

Tyle o Polakach. Peter Prevc zdominuje ten sezon. Też będzie w czołówce TCS, być może wygra. Wygra Puchar Świata. Na MŚ w Lotach na pewno będzie w czołówce, być może wygra. Freund będzie miał taki moment w sezonie, że też będzie nie do pokonania, ale później znów dopadnie go słabszy okres i w ogólnym rozrachunku Prevca nie dogoni. Młodzi Norwegowie jak Tande i Forfang też nie będą cały sezon w czubie. Najlepszy z nich w tym sezonie będzie Gangnes, który ogólnie karierę będzie miał podobną do Andersa Bardala. Przebudzi się Fanemmel, który doskoczy do czołówki. Powróci Velta. Hilde już nigdy nie wróci do swojej najlepszej formy.

Freitag będzie nieregularny jak zawsze, ale w przyszłości będzie miał swój wspaniały sezon, gdzie zbierze laury, ale jeszcze nie teraz. O Freundzie pisałem. Poza tym u Niemców nic nowego w obecnym sezonie. Za kilka lat karierę zrobi jeden z młodych skoczków, których na razie nie wymienia się w perspektywie PŚ.

C.D.N niedługo. Napiszę o kolejnych nacjach. M.in o Austriakach, Słoweńcach itd. Jeśli Macie jakies pytania proszę śmiało zadawać w komentarzach. Mój komentarz będę wpisywał również przy okazji innych newsów, także spokojnie odpowiem.
(21.12.2015, 20:55)
kubawid
Jeżeli chodzi o Cene Prevca to najprawdopodobniej nie ma formy. Ale trzeba też sobie powiedzieć szczerze że Cene ma najmniejszy talent z braci Prevc. Według mnie najbardziej utalentowany jest Domen, gdyż trzeba powiedzieć to szczerze, że nie zepsuł żadnego skoku w tym sezonie. Dwa razy stał na podium w "pierwszym" sezonie Pucharu Świata, a to daje sporo do myślenia gdyż Peter tak nie zaczął. Co do formy Cene Prevca to sie zobaczy w środę, ponieważ wtedy są Mistrzostwa Słowenii i się okaże na którym miejscu będzie :)
(21.12.2015, 20:52)
Raptor
Powiedzcie mi, na jaki czort nam te miejsca? Wobec obecnej sytuacji polskich skoków na Turniej należy posłać jednego zawodnika - Stękałę, reszta na trening i nie pokazywać się na skoczni, dopóki nie wrócą do optymalnej dyspozycji. Wycieczki po świecie nie pomagają zawodnikom, którzy nie doszli do dobrej formy, a wręcz przeciwnie - z czasem jest jeszcze gorzej.
(21.12.2015, 20:42)
Derwisz
Co się dzieje ze średnim Prevcem?
(21.12.2015, 20:19)
Grzybek
Po co oni ciągają Semenica, który kwalifikacji nie przechodzi?
(21.12.2015, 20:17)
HKS
To ciekawe ogłaszać skład przed mistrzostwami kraju które się robi dwa dni później;)
(21.12.2015, 18:43)
cherchesov
Gdzie Damjan?
(21.12.2015, 18:38)
Wotek
I brawo, podobnie powinno być ze Stękałą, który zamiast jechać do Szwajcarii powinien jechać do Finlandii i zdobyć punkty, które gwarantowałby na dodatkowe miejsce, a do kadry powinien dołączyć na TCS. Kruczek kolejna genialna decyzja, czas na dymisję.
(21.12.2015, 18:21)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Bartol w składzie na Turniej Czterech Skoczni, Prevc faworytem
Bartol w składzie na Turniej Czterech Skoczni, Prevc faworytem

Bartol w składzie na Turniej Czterech Skoczni, Prevc faworytem

Najbliższe zawody
19 sierpnia 2022 (piątek)
20:00
FIS Cup Szczyrk
odprawa techniczna K/M
20 sierpnia 2022 (sobota)
09:30
FIS Cup Szczyrk
oficjalny trening K
10:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
11:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. K
15:00
FIS Cup Szczyrk
oficjalny trening M
16:00
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
17:00
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. M
21 sierpnia 2022 (niedziela)
09:00
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
10:00
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. K
13:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
14:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs ind. M
26 sierpnia 2022 (piątek)
15:00
FIS Cup Einsiedeln
odprawa techniczna K/M
17:00
FIS Cup Einsiedeln
trening+próbna K
18:00
FIS Cup Einsiedeln
konkurs ind. K
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Najszybsi na progu!
W naszym serwisie klasyfikacja generalna Pucharu Świata pojawia się już niecałą minutę po ostatnim skoku...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich