Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Nie Severin Freund, nie Peter Prevc, a Daniel Andre Tande zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu ¦wiata 2015/2016, zostaj±c sensacyjnym liderem cyklu.

21-latek skoczył na odległo¶ć 142 i 140,5 metra, dzięki czemu zwyciężył z przewag± 3,1 punktu nad Petrem Prevcem.

- To niewiarygodne, nie mogę w to uwierzyć! Wydaje mi się to nierealne i nie wiem, co powiedzieć - cieszył się zaraz po zwycięstwie Daniel Andre Tande.

Tande, który nie był w pierwszym składzie Norwegów, dostał się do reprezentacji dzięki ¶wietnym występom w sezonie letnim, podczas którego wywalczył powiększenie kwoty startowej dla Norwegii.

- To kolejny krok. Po sezonie letnim skupiłem się na tym, aby przenie¶ć dobre skoki z lata na zimę - przyznał.

Za tydzień na skoczni Rukatunturi młody Norweg wyst±pi w żółtym plastronie lidera, a wymagaj±cej skoczni się nie obawia:

- Nie byłem jeszcze w Kuusamo, ale wydaje mi się, że ta skocznia będzie mi odpowiadać, bo jest duża - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
@ Sterek
I dla mnie też ;-) (23.09.2015 r.).
Gratulacje dla zwycięzcy i całego podium.
(24.11.2015, 13:48)
Friday
Noriaki Kasai ma 43 lata
(22.11.2015, 20:54)
saborio
Na pewno niespodzianka. Do tej pory Tande zdobył 111 punktów w Pucharze ¦wiata. Dzisiaj dołożył stówkę :-)
(22.11.2015, 20:27)
marmi
Je¶li by kto¶ wytypował Tande na zwycięzcę czy nawet na miejsce w 5. to powinien dostać za niego podwójne punkty :)
Sensacja na całego, bo nie był to fuks jak np. Biegun czy Urbanc, dodatkowo wcze¶niej nie był w czołówce w żadnym treningu a trener nie wzi±ł go do drużynówki!
(22.11.2015, 18:12)
Anika
Tande wygrał dzisiaj w pięknym stylu, arcyciekawie to wygl±dało, należ± się gratulacje. I choć Norwegowie będ± w najbliższym czasie bardzo mocni, byłabym ostrożna z nazywaniem Tande ich liderem, bo kolejne konkursy pokaż± czy to wysoka forma, czy jej jednorazowy, ale bardzo efektowny przebłysk ;)
Osobi¶cie my¶lę, że należy się bacznie przygl±dać Forfangowi... Nie wiem, czy już w ty, ale w przyszłych sezonach może baaardzo namieszać w ¶cisłej czołówce.
(22.11.2015, 17:25)
Sterek
jak widac Raptor czy jako¶ tam 1-0 dla mnie hehe
(22.11.2015, 17:23)
Sterek
Sterek
Raptor- całkowicie się z tab± nie zgadzam , Tande jest jeszcze młodym zawodnikiem i widać że ma spory talent , w sezonie 2013-14 pokazywał się już z dobrej strony w P¦ , w zeszłym sezonie było gorzej , ale je¶li się nie myle Daniel borykał się z urazem , takrze bardzo dobra forma w obecnym i zeszłym sezonie letnim , co¶ czuje że on dużo osi±gnie w swojej karierz
(22.11.2015, 17:20)
Sterek
Raptor
Napala się chłopak, a ze swoimi możliwo¶ciami wyżej niż w CoC na stałe nie zago¶ci.(22.09.2015, 22:29
(22.11.2015, 17:20)
Pekar18
To jaka niespodzianka czy,mamy zastępce Bardala
(22.11.2015, 17:12)
ja
Pewnie każdy przed konkursem my¶lał że Peter Prevc albo Severin Freund albo Domen Prevc a tu Niespodzianka Norweg Daniel Andre Tande skoczył 2 razy Ponad 140 Metrów i to wystarczyło żeby wygrał.
(22.11.2015, 17:06)
cedryk
Niewiarygodny to jest Domen Prevc,a nie Tande...