Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Drugiego takiego człowieka nie było i nie będzie... Bogdan Chru¶cicki, wieloletni komentator stacji Eurosport, nie żyje...

Bogdana Chru¶cickiego od lat mogli¶my usłyszeć w Eurosporcie podczas transmisji z zawodów w różnych dyscyplinach sportowych. Komentował nie tylko skoki narciarskie, ale też biegi narciarskie, kombinację norwesk±, wio¶larstwo czy bardziej egzotyczne odmiany sportu - jak sumo.

Pan Bogdan jako sprawozdawca wyróżniał się spo¶ród innych. Jego komentarz pełen był k±¶liwych uwag, których jednak słuchało się z przyjemno¶ci± - dało się w nich bowiem wyczuć inteligentny humor i - absurdalnie - sympatię wobec sportowców.

Poza anten± pan Bogdan dał się poznać jako ciepły, sympatyczny, skromny człowiek. Gdy poznałem go ponad dziesięć lat temu, zastanawiał się już nad emerytur± - kiedy jednak wraz z redakcyjn± koleżank± stwierdzili¶my, że bez niego ogl±danie skoków nie byłoby takie samo, odpowiedział: "no, to może dam się jeszcze namówić".

I został. W Eurosporcie pracował niemal do końca. Odszedł w dniu swoich 69 urodzin. A skoki czy biegi narciarskie w Eurosporcie nie będ± już brzmiały tak samo - nie usłyszymy już kultowego "powiedzmy sobie szczerze" czy rozważań o padaj±cych z nieba ¶nieżynkach.

zabawne cytaty z komentarza m.in. Bogdana Chru¶cickiego »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« paĽdziernik 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
Złotousty
I to jest prawdziwa informacja.
(21.10.2015, 12:50)
.
W internetach pisz±, że Pan Bogdan zmarł w szpitalu, gdzie spędził ostatnie dwa tygodnie po ataku padaczki.
(19.10.2015, 00:23)
marmi
Bardzo smutna wiadomo¶ć, był prawdziwym fachowcem...
Kto¶ wie co¶ więcej, to była jaka¶ długa ¶miertelna choroba czy co¶ nagłego?
(18.10.2015, 21:54)
Kazach
I już nie usłyszymy jego słynnego "czy będzie w stanie" [*]
(18.10.2015, 12:07)
cedryk
@DojczBoy
Ten "drugi" to Marek Rudziński
(17.10.2015, 21:28)
cedryk
Teraz to wszyscy mówi± jak bardzo kochali i uwielbiali pana Bogdana,a jak żył to cały internet miał z niego beke.
(17.10.2015, 21:27)
P.
Niedbały styl komentowania pana Bogdana często odbierałem jako brak szacunku dla widzów, ale trzeba przyznać, że miał poczucie humoru, którego próżno szukać np. u Szczęsnego. Swoj± drog± aż dziw bierze, że ten człowiek (Szczęsny) przez tyle lat ani trochę się nie wyrobił. A tak rzadko ostatnio przed mikrofonem zasiada Szaranowicz. Pora umierać.
(17.10.2015, 18:32)
kabans
był ¶mieszny ale i tak wolałem ogl±dać skoki z nim na eurosporcie niż np z szaranowiczem na tvp1