Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Domen Prevc wygrał finałowy konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni w Klingenthal Słoweniec pokonał Andreasa Stjernena i Macieja Kota. W klasyfikacji generalnej zwyciężył zdyskwalifikowany dzi¶ Daniel Andre Tande.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Na półmetku rywalizacji Prevc był dopiero dziesi±ty (129 m), jednak rewelacyjna druga próba - 141,5 metra - pozwoliła mu obj±ć prowadzenie, którego już do końca nie oddał. Słoweniec nieznacznie wyprzedził Andreasa Stjernena (132,5 i 139,5 m) oraz Macieja Kota (135 i 130,5 m). Kolejne pozycje zajęli Jakub Janda (132 i 134,5 m), Bartłomiej Kłusek (133,5 i 131,5 m) oraz prowadz±cy po pierwszej serii Vincent Descombes Sevoie (133,5 i 133 m).

NieĽle spisali się również inni nasi reprezentanci - Dawid Kubacki zamkn±ł czołow± dziesi±tkę, Stefan Hula był trzynasty, Andrzej Stękała - czternasty, a Krzysztof Biegun - dwudziesty ósmy.

Swego rodzaju sensacj± jest dyskwalifikacja Daniela Andre Tande. Norweg, który był faworytem konkursu, nie oddał żadnego skoku z powodu przewinień zwi±zanych z kombinezonem. Mimo to Norweg we wcze¶niejszych zawodach wyrobił sobie tak± przewagę, która dzi¶ pozwoliła mu cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego. Norweg wyprzedził Dawida Kubackiego i Macieja Kota, a w czołowej dziesi±tce znalazło się jeszcze trzech Polaków - Stefan Hula, Klemens Murańka i Przemysław Kantyka.

Dzisiejszy konkurs rozstrzygn±ł także sprawę kwot startowych w pierwszym zimowym periodzie nadchodz±cego Pucharu ¦wiata - dodatkowe miejsca z CoC wywalczyli Daniel Andre Tande, Maciej Kot i Dawid Kubacki. To oznacza, że podczas pucharowych konkursów w Klingenthal, Ruce, Lillehammer, Niżnym Tagile i Engelbergu będziemy mogli wystawić aż siedmiu skoczków.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Domen Prevc
Słowenia
129.0
141.5
260.5
2
Andreas Stjernen
Norwegia
132.5
139.5
258.9
3
Maciej Kot
Polska
135.0
130.5
257.9
4
Jakub Janda
Czechy
132.0
134.5
256.6
5
Bartłomiej Kłusek
Polska
133.5
131.5
253.2
6
Vincent Descombes Sevoie
Francja
133.5
133.0
252.2
7
Andreas Wank
Niemcy
127.5
135.0
250.4
8
Florian Altenburger
Austria
131.0
131.0
244.7
9
Andraz Pograjc
Słowenia
127.0
135.5
243.8
10
Dawid Kubacki
Polska
132.0
129.5
240.8
11
Jurij Tepes
Słowenia
130.5
125.0
240.2
12
Miran Zupancic
Słowenia
131.0
130.0
239.7
13
Stefan Hula
Polska
130.5
129.5
238.3
14
Andrzej Stękała
Polska
127.0
125.0
234.9
15
Ronan Lamy Chappuis
Francja
129.5
127.0
233.2
16
Cestmir Kozisek
Czechy
128.5
126.5
229.6
17
Markus Schiffner
Austria
125.0
130.5
229.5
18
Fredrik Bjerkeengen
Norwegia
127.0
126.5
228.6
19
Elias Tollinger
Austria
126.0
122.5
228.4
20
Alex Insam
Włochy
126.5
122.5
227.4
21
Stefan Huber
Austria
125.5
128.0
226.5
22
Karl Geiger
Niemcy
125.5
119.5
223.4
23
Michael Neumayer
Niemcy
124.0
127.5
223.3
24
Philipp Aschenwald
Austria
123.0
127.0
222.1
25
Aleksandr Bazhenov
Rosja
127.0
116.5
218.7
26
Pius Paschke
Niemcy
125.0
123.5
218.4
27
David Siegel
Niemcy
121.5
123.5
213.5
28
Krzysztof Biegun
Polska
122.5
121.0
210.1
29
Ossi-Pekka Valta
Finlandia
123.0
121.0
208.8
30
Gasper Bartol
Słowenia
122.5
118.5
204.1
31
Janni Reisenauer
Austria
123.0
 
106.2
32
Pascal Kaelin
Szwajcaria
122.0
 
105.7
33
Frans Taehkaevuori
Finlandia
122.0
 
105.5
34
Killian Peier
Szwajcaria
120.0
 
104.1
35
Kevin Bickner
USA
121.0
 
103.6
36
Alexey Romashov
Rosja
121.0
 
103.5
37
Andreas Schuler
Szwajcaria
121.0
 
103.1
38
Jonathan Siegel
Niemcy
120.5
 
102.6
39
Paul Winter
Niemcy
120.0
 
102.3
40
Martin Hamann
Niemcy
119.0
 
102.0
41
Roberto Dellasega
Włochy
120.0
 
101.5
42
Clemens Aigner
Austria
120.5
 
101.4
43
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
120.0
 
100.7
44
Tilen Bartol
Słowenia
118.5
 
100.6
45
Dominik Maylaender
Niemcy
119.0
 
100.0
46
Tim Fuchs
Niemcy
118.5
 
98.7
47
Rok Justin
Słowenia
117.0
 
98.2
48
Danny Queck
Niemcy
116.5
 
96.5
49
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
116.0
 
95.9
50
Martti Nomme
Estonia
116.0
 
94.3
51
Michael Glasder
USA
114.0
 
91.5
52
Stepan Pasichnyk
Ukraina
114.5
 
90.4
53
Tomas Vancura
Czechy
114.0
 
89.5
 
Vitaliy Kalinichenko
Ukraina
112.5
 
89.5
55
Brian Wallace
USA
111.5
 
85.3
56
Halvor Egner Granerud
Norwegia
111.5
 
85.1
57
Sebastian Bradatsch
Niemcy
110.0
 
82.5
58
Kristjan Ilves
Estonia
107.5
 
77.4
59
Tim Heinrich
Niemcy
107.5
 
76.6
60
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
106.5
 
75.3
61
Samet Karta
Turcja
106.5
 
74.4
62
Lars Antonissen
Holandia
104.5
 
69.8
63
Sergey Tkachenko
Kazachstan
93.0
 
48.2
64
Roman Nogin
Kazachstan
82.0
 
24.3
65
Andrii Klymchuk
Ukraina
DNS
 
DNS
66
Daniel-Andre Tande
Norwegia
 
DSQ
DSQ

klasyfikacja generalna letniego Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« paĽdziernik 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kibic
Gratulacje dla zwycięzców letniego typera.
(13.10.2015, 08:52)
Sterek
Stefan dwa razy w pierwszej 15 , niezłe konkursy , ale można się spodziewać więcej bior±c pod uwage że w poprzednich konkursach były chyba same lokaty w pierwszej 10 i na treningach też było lepiej , mimo to Hula jest poważnym kandydatem do znalezienia się w składzie na 1 period P¦ , Bartek po serii słabszych konkursów przebudzenie , dwie pozycje w top 10 bardzo cieszy, Krzysiek do swojej najwyższej formy ma daleko , ale przynajmniej dwa razy punktował , bardzo dobre występy Andrzeja , widać że forma z końca zimy wraca
(04.10.2015, 21:52)
Sterek
cały weekend na plus , w obydwóch konkursach cała 6 punktowała , Dawid już nie w takiej formie jak na pocz±tku lata , ale mam nadzieje że teraz ma dołek , a ta wysoka forma przyjdzie na zimę , Maciek całe lato w dobrej równej formie , w drugiej czę¶ci troche lepszej , widać że s± jeszcze rezrewy w formie i w głowie bo na treningach te skoki s± lepsze , ale do zimy jest czas żeby to poprawić
(04.10.2015, 21:28)
Dawid123456
Wygrane klasyfikacje drużynowe przez Polaków:
LPK 2010 i LGP 2010
(04.10.2015, 13:49)
marmi
Swoj± drog± najmłodszy Prevc nieĽle się rozszalał, ¶redni też już miał przebłyski. Jak się tak zbior± w dobrej formie we 3 w jednym konkursie, to wszystkie medale w rodzinie, lol.
Nasi dobrze, choć Kubacki tak sobie a jakby był 2 to by wygrał całe LPK!. Dobrze, że chociaż DSQ nie dostał bo deptali mu po piętach Prevc i Janda w tej klasyfikacji do P¦. Z drugiej strony nie bardzo widzę sens wystawiania 7 w P¦.
Za to Polska wygrała drużynówkę LPK, a nie pamiętam aby¶my kiedy¶ już jak±¶ przynajmniej w 2. lidze wygrali...
Klasyfikacja podejrzewam symboliczna, bez żadnych nagród, ale zawsze to co¶ :)
(04.10.2015, 12:39)
marmi
Nie, bo Tande już wywalczył im miejsce a Norwegia może powiększyć kwotę w P¦ tylko o 1 bo już maj± 6 z samego P¦. My mamy 5 z P¦ więc możemy t± kwotę powiększyć o 2 z COC i t± szansę wykorzystali Kubacki i Kot.
Gdyby¶my mieli 4 lub mniej w P¦ to kwotę t± mogliby¶my zwiększyć o 3 na najbliższy period z rankingu CRL.
(04.10.2015, 12:27)
Kibic
@piotr

Nie, bo Polacy maj± 5 w '55".
(04.10.2015, 12:25)
piotr
Stjernen ma 277 punktow w tym periodzie a Kubacki 246 czy to nie Norweg wywalczyl dodatkowe miejsce?
(04.10.2015, 12:20)
Kazach
Brawo Prevc!Znakomity atak
(04.10.2015, 12:05)
andbal
Brawo nasi w pierwszej serii.
BO:
Dwóch na pudle,
Bartek zaczyna skakać coraz lepiej,
Znów wszyscy punktuj±,
Dawid na chwilę obecn± załatwia 7me miejsce,
Bartek łapie sie do 7mki na chwilę obecn±.
Teraz zobaczymy jak w drugiej (zwłaszcza Bartek).
(04.10.2015, 11:28)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
CoC Klingenthal: Domen Prevc zwycięża, Kot na podium, Kubacki powiększył kwotę
CoC Klingenthal: Domen Prevc zwycięża, Kot na podium, Kubacki powiększył kwotę

CoC Klingenthal: Domen Prevc zwycięża, Kot na podium, Kubacki powiększył kwotę

Kalendarium
Wojciech G±sienica-Kotelnicki
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Grigoriy Leontyev (1992)
Najbliższe zawody
22 listopada 2019 (pi±tek)
12:00
P¦ Wisła
odprawa techniczna
16:30
P¦ Wisła
oficjalny trening
18:00
P¦ Wisła
kwalifikacje
23 listopada 2019 (sobota)
15:00
P¦ Wisła
seria próbna
16:00
P¦ Wisła
konkurs druż.
24 listopada 2019 (niedziela)
10:30
P¦ Wisła
seria próbna
11:30
P¦ Wisła
konkurs ind.
29 listopada 2019 (pi±tek)
12:00
P¦ Ruka
odprawa techniczna
16:00
P¦ Ruka
oficjalny trening
18:00
P¦ Ruka
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Najszybsi na progu!
W naszym serwisie klasyfikacja generalna Pucharu ¦wiata pojawia się już niecał± minutę po ostatnim skoku...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich